PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע חותך משתעל

גיתאי נוה
17-06-07, 02:09
מדי פעם בתקופה האחרונה, באופן ספורדי לגמרי, המנוע מוריד טורים בפתאומיות עד כדי כיבוי ומוציא בקפיירים קטנים מהאגזוז. לחיצה אגרסיבית על דוושת הגז (שמצליחה להוציא מהאגזוז 'שיעולים' עצבניים למדי) או לחילופין התערבות של המחשב אשר 'מקפיץ' את הטורים כפיצוי פותרת את הבעיה, עד להופעתה החוזרת בהזדמנות אחרת.
יש לציין שהבעיה מופיעה:

בכל תחומי הסל"ד
בכל מצבי המצערת (סרק, מצערת פתוחה לגמרי וכל מה שביניהם)
בכל המהירויות (עמידה - +100 קמ"ש)
אני מניח שהבעיה איננה במנוע צעדים.
החשד הראשוני שלי נופל על חיישן מצב המצערת (TPS) למרות שעדיין לא ממש הצלחתי לנתח את העניין לעומקו.

כיוונים?

תודה ושבוע טוב
גיתאי

Bulldog
17-06-07, 05:09
קודי תקלות?

חנן-ג'יפולוג
17-06-07, 21:51
חבר נורה במקביל למשאבה, שתהיה מולך על הדש-בורד, ותראה מה קורה איתה בזמן הגמגום. הרי אתה יודע על בעיות באספקת המתח אליה. אם תגלה שזה לא מהמשאבה חבר את הנורה לפלוס של המזרקים והקויל.

גיתאי נוה
18-06-07, 01:16
בבדיקה

גיתאי נוה
18-06-07, 01:18
אידיוט שכמוני, עד שאני שובר את הראש שכחתי לעשות את הטריוויאלי ביותר - להוציא תקלות :oops:

ובכן, קיבלתי:

קוד 21 - אות מחיישן O2, אינו קיים בסופה. מאיפה הגיע לכל הרוחות??
יותר משמעותי - קוד 24 - מתח חיישן מצערת גבוה או נמוך
בדיוק כפי שחשדתי - חיישן מצערת. נתחיל בניקוי יסודי ונראה איך ימשיך.
אם לא תיפתר הבעיה אני מניח שהצעד הבא יהיה אכן לבדוק את המתח למשאבה - או במילים אחרות, 'לעשות פרוייקט' יסודי על הקופסת פיוזים וממסרים ראשית.
חימושניק, האם חיישן TPS יושב על מתח משותף עם חיישנים אחרים, שעלולים להשפיע עליו לרעה כמו בסיפור של חיישני המהירות-קרנק-סינק?

גיתאי

חנן-ג'יפולוג
18-06-07, 07:35
ניקוי יסודי של מה? של המצערת? לא קשור. אם כבר, אז בדיקה יסודית של המחברים בדרך לחיישן הזה. בדוק ביציאה מהחיישן וביציאה מהמחשב את המתחים על חוטי האדמה, מתח הרפרנס (5 וולט) והסיגנל .

חימושניק
18-06-07, 07:53
חיישן מצב המצערת מקבל הזנה של 5 וולט מרגל 6 במחשב יחד עם: חיישן טמפרטורת מי קירור, ECT; חיישן טמפרטורת אויר יניקה, IAT; חיישן MAP; המינוס מגיע מרגל 4 במחשב (משותף לכל החיישנים).

גיתאי נוה
18-06-07, 08:29
ניקוי יסודי של מה? של המצערת? לא קשור. אם כבר, אז בדיקה יסודית של המחברים בדרך לחיישן הזה. בדוק ביציאה מהחיישן וביציאה מהמחשב את המתחים על חוטי האדמה, מתח הרפרנס (5 וולט) והסיגנל .

התכוונתי לניקוי של החיישן וסביבותיו

-->