PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי חדש - יישור קו

יוני סמוראי 89
20-06-07, 14:39
שלום אני סמוראי מתחיל, קניתי את הרכב לפני שלושה שבועות וכרגע בתהליכי יישור קו.
כרגע הרכב אצל צביקה קרבורטורים אני עושה שיפוץ לכל הקרבורטור.
ומה שנשאר זה החלפת שמנים: מנוע גיר וכו'..
צלב בגל הינע אחורי להחליף וכרגע זהו אם לא יהיו עוד הפתעות..
שאלתי היא אם יש מישהוא שיוכל להדריך אותי בטיפול כזה, או מישהו שיעשה בזמן הקרוב טיפול ואני יוכל להצטרף.. תודה:lol:

boba banay
20-06-07, 15:28
החלפת שמנים היא דבר מאד פשוט בכל אחד מהמכלולים גיר טרנספר או סרנים גובה השמן שצריך למלא הוא עד קו הפתח - אתה מכניס את האצבע פנימה ובודק את המפלס.

חשוב מאד שתשיג ספר טיפולים - יש קישור להורדה מהאתר - תוכל למצוא כך בקלות את מיקום ברגי הריקון והמילוי בגיר ובטרנפר - לא שזה מאד מסובך למצוא אבל.....בכלל תמיד מאד טוב שיש כזה בבית - אני רואה את זה ככלי העבודה הכי חשוב שלי בעבודה העצמית על הג'יפ.
בסרנים מאד פשוט למצוא את הברגים - הם פשוט מולך

סוג השמן הוא שמן תמסורות 80-90

חשוב מאד!
לפני פתיחת בורג הריקון פתח קודם את בורג המילוי - מניסיון, זה לא נעים שאחרי שרוקנת את כל השמן, פתאום אתה מגלה שיש בעיה לפתוח את בורג המילוי ואתה נתקע!

לגבי צלב - סמן את הסליפ יוק - בצד הזכר והנקבה (איפה שגל ההינע מחולק לשניים) כדי שתוכל להחזיר בדיוק למקום- כמו כן תסמן גם בצד של הביצה או הטרנספר(תלוי בצלב שאתה מחליף) את אחד מהתבריגים - גם שתוכל להחזיר בדיוק למקום -
אם אתה לא יודע להחליף צלב פשוט תקח את החלק לבית מלאכה לגלי הינע - ויחליפו לך את הצלב עניין לא יקר בכלל - תוספת של שקלים בודדים למחיר הצלב

מקווה שעזרתי
רן
אם אתה נתקע וצריך עזרה - אל תתבייש לשאול בפרטי או בטלפון 054-5564955

יוני סמוראי 89
20-06-07, 15:41
הלן תודה על התשובה המהירה..
אז ככה תאמת שהתלבטות שלי הייתה אם ללכת פעם ראשונה למוסך ולראות איך הם עובדים, או לעבוד לבד. נראה לי שעדיף לעבוד לבד יותר כיף ויותר מספק אבל אני צריך מישהוא שידריך אותי ושיהיו לו את הכלים לעבודה שכזאת..:D
לגבי הצלב דיברתי עם מורי בתחילת שבוע והוא טס לתיאלנד ל3 שבועות אני מתלבט אם אפשר לחכות עם הצלב 3 שבועות או שאני חייב להחליף אותו במיידי
אשמח אם תוכל להפנות אותי למישהו שידריך אותי, תודה.

itay
20-06-07, 16:32
אהלן!

יכול להיות שיחלקו עלי אבל כל אחד עם האמת שלו....

אני ראיתי פה את "המדריך לתחזוקת צלבים" לפני כמה חודשים ואמרתי, קדימה, נלך לבדוק צלבים.

מצאתי כמה (3) עם חופשים, קראתי כמה פעמים את המדריך, קניתי צלבים והחלפתי.

לאחר ההחלפה הגעתי לכמה מסקנות - לגבי הצלבים ובכלל:

1. כיף לעבוד לבד על הרכב - לא לתת למוסך ואני בטוח שיש דברים שמוסך לא עושה(קשה לי לראות מוסכניק מוציא טיפקס כדי לסמן את הדריישאפט מול הפלאנג).

2. היה לי חופש של כמעט סנטימטר באחד הצלבים - אחרי שפירקתי אותו הבנתי שהייתי יכול לנסוע עוד הרבה מאוד קילומטרים לפני שמשהו נורא יקרה (ראה את המקרה שמפורט במדריך). בקיצור יכול לחכות גם יותר משלושה שבועות.

3. עד עכשיו כבר החלפתי לבד 6 צלבים כשאחד בתנאי שטח מזוויעים!! (תודה רותם !!!)

תגיד מאיפה אתה ואני אוכל לעזור לך מתישהוא(נתאם ותגיע)

איתי.

יוני סמוראי 89
20-06-07, 18:10
אני מהיישוב אלקנה שזה 15 דקות מפ"ת, אזור המרכז.

אני אשמח אם תוכל להסביר לי או להפנות אותי לשרשור אחר פה שמסביר איך מחליפים צלב ואיזה כלים צריך בשביל זה ובנוסף איזה כלים צריך בשביל לפתוח את הפקקים של אגן שמן סרנים וגיר.
תודה..

ובנוסף איפה באזור המרכז יש לקנות צלב במחיר סביר.

itay
20-06-07, 18:20
יוני,

מקומות לקניית הצלבים :
1. מקורי - מכשירי תנועה - באיזור ה 220 ש"ח.
2. חלופי טוב - מורי - אם אני לא טועה 80 ש"ח.
3. חלופי זבל - אני נדפקתי וקניתי גם ב - 80 ש"ח ביצחק שדה בת"א.

4. כלים שאתה צריך :
1. פטיש.
2. בוקסה בגודל של מייסבי הצלב.
3. אני עבדתי עם דיסק ולכן לא השתמשתי בפרס אבל בגדול זה יכול להיות כלי נחמד.
4. שפיץ פלייר.

לגבי הברגים של הגיר/טרנספר :
אני החלפתי לפני חודשייים בהכל - סרנים+גיר+טרנספר ונשאר לי עודף מ 8 ליטר.
צריך מפתח 1/4'' (תקנו אותי אם אני טועה לגבי המידה). רצוי במעמד חגיגי זה לקנות ממכשירי תנועה את הברגים ולהחליפם לחדשים. סיפור של 15 ש"ח לבורג + שייבה - יש מק"ט בשרשור מקטי"ם.

אני בחולון. אם אתה רוצה אפשר לקבוע איזה שבת ונחליף, אין בעיה.

אני ממליץ, מנסיוני, להחליף פילטר(אויר+דלק) וחוטי הצתה וכבר תרגיש שיפור ניכר. כמו כן גם שמן מנוע.

בהצלחה!

איתי.

gmike
20-06-07, 20:43
צריך מפתח 1/4'' (תקנו אותי אם אני טועה לגבי המידה).
איתי.

מפתח (ראצ'ט) 3/8
ואם הפקקים נראים תקינים אין שום סיבה להחליף.
תבדוק שפקקי הריקון מגנטיים, זה לא חובה אבל זה מועיל..

yehudap9
20-06-07, 21:25
היי קודם כל מזל טוב וברוך הבא לעולם המופלא של עבודה עצמית!
אם אין לך חופש מוגזם בצלבים אפשר לחכות עד שמורי יחזור וידריך אותך..הרי זאת פעם ראשונה ולא נרצה שתדפוק את הג'יפ נכון?
אני מתכנן בקרוב לעשות טיפול גדול-גדול לג'יפ שלי (סמו 93)אם אתה מעוניין אתה מוזמן להצטרף ואעזור לך לעשות גם לשלך..הבעיה שלי שאני לא מצליח למצוא זמן אך מתישהו אמצא זמן..
אגב אני בטוח שתיהנה מהאוטו החדש רק תזכור..קנה חלפים איכותיים מפירמה טובה ככה האוטו ישרת אותך נאמנה!

itay
20-06-07, 22:37
מפתח (ראצ'ט) 3/8
ואם הפקקים נראים תקינים אין שום סיבה להחליף.
תבדוק שפקקי הריקון מגנטיים, זה לא חובה אבל זה מועיל..

הרכב הוא סמו 89. ומה שאני הספקתי ללמוד שהבעיה זה לא לטפל בהם, זה איך להגיע למה שצריך לתקן. כריכות שנדפקות, ראשי אומים שנשחקים וכו' - דברים של עייפות החומר.

אני הגעתי למסקנה - כל מכלול שמטופל, אני משתדל לשים ברגים ואומים כמה שיותר חדשים כדי שבטיפולים הבאים אני לא אבזבז שעות רק על פתיחה שלהם. כנ"ל גם לגבי הברגי מילוי/ריקון. עם הזמן כל בעלים ריתך להם איזה בורג כי הראצ'ט לא נכנס והזמן עשה את שלו גם לברגים וגם לריתוכים ואז מגיעים למצב שמבזבזים שעתיים וכל מיני שיטות מוזרות כדי לפתוח בורג מסויים.

איתי.

צביקה קרבורטור
20-06-07, 23:47
שלום אני סמוראי מתחיל, קניתי את הרכב לפני שלושה שבועות וכרגע בתהליכי יישור קו.
כרגע הרכב אצל צביקה קרבורטורים אני עושה שיפוץ לכל הקרבורטור.
ומה שנשאר זה החלפת שמנים: מנוע גיר וכו'..
צלב בגל הינע אחורי להחליף וכרגע זהו אם לא יהיו עוד הפתעות..
שאלתי היא אם יש מישהוא שיוכל להדריך אותי בטיפול כזה, או מישהו שיעשה בזמן הקרוב טיפול ואני יוכל להצטרף.. תודה:lol:
שלום רב!
הרכב אכן טופל אצלי היום, ואני חייב לציין שזהו הסמוראי השמור המושקע, והנעים ביותר לנסיעה, שנתקלתי עד היום,
וכל אגורה שהושקע בקניית הגיפ, שווה בהחלט.
כסאות אספיר נוחים להפליא.
מנוע שקט ויבש. אם כי כנראה לא המנוע המקורי, עם שני מאוורים חשמלים למנוע, עם שליטה מתא הנוסעים, אי ברכב מאוור צנטפורגלי.
נסיעה חלקה מהירה וטובה.
צינור כניסת אוויר למסנן אוויר, נשלף כלפי מעלה, למטרת חציית נהרות.
מכסה מנוע עם מוטות טלסקופים.
רדיאטור קטן על מכסה המנוע, ועוד ועוד.....
חוויה , שמור מאד.
בברכה
צביקה

יונתןמצפה
21-06-07, 02:11
מפתח (ראצ'ט) 3/8

זאת בדיוק הסיבה לזה שהם נהרסים ואז מבזבזים זמן... וכו'.
המפתח המתאים הוא מה שנקרא מפתח קארטר 11 מ"מ (99% בטוח לגבי הגודל- ניתן לבדוק עם קליבר על הבורג החדש...) צריך לקנות את הסוג שהוא ראש לראצ'ט (כמו בוקסה) אחרת זה לא ייכנס לכם בפתחים של הגיר/ טרנספר. עם כל מפתח אחר יש חופש שגורם לברגים להיהרס!!!

(אגב, שיטה טובה לפתוח בורג מילוי סרנים תקוע זה עם "קרנר"- מעין איזמל עיפרון מחודד בקצה. אצלי הבורג היה ממש תקוע כך שאפילו עם המפתח הייעודי ומוט מאריך גדול זה לא הלך. הצליח רק עם קרנר ופטיש- יש להזהר מאד לא לפגוע בסרן עצמו... כמובן שאח"כ יש להחליף בורג!)
בהצלחה!

samorai
25-06-07, 23:44
ערב טוב .
איתי אל תשכח אבל שהחלפנו את הצלב באותו יום
לפחות היה מזג אוויר טוב ואחלה נוף , אין כמו להחליף צלב בפסגות של הרי ירושלים

לגבי המנוע
אשמח אם תספר מה קרה ?

itay
25-06-07, 23:48
ערב טוב .
אין כמו להחליף צלב בפסגות של הרי ירושלים

רותם,

יש, להחליף אותו בבית על המדרכה 8-)

אני אדבר איתך

איתי.

יוני סמוראי 89
28-06-07, 12:16
הלן חברה, חזרתי אחרי שבוע מהצבא לא היה לי זמן להגיב..
הייתי אצל צביקה קרבורטור ואין ספק שזה משתלם..
הרכב הרבה יותר שקט נוסע חלק, עגול, רגוע, ממש תענוג.
חוץ מזה בן אדם מאוד נחמד סתם אפשר לקפוץ לשבת ורק ללמוד.

-->