PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש פתרון להתאמת זרוע פיטמן לתפוח הגה

ניר ל
22-06-07, 22:17
לאחר החלפת זרוע פיטמן למונמכת בעקבות התקנת קיט מתלים, שמנו לב שגומיית האבק של התפוח נקרעה. הסיבה היא שהזרוע המונמכת עבה יותר בכחמישה מ"מ, מה שגורם לתפוח לחדור עמוק יותר ולגומיה להימחץ ולהיקרע. התפוח הוא תפוח ללא גירוז, לא ניתן להחליף את הגומיה בלבד, פריצת הגומי מביאה להשמדת התפוח תוך זמן קצר.
הפתרון שעולה על דעתי הוא השחזת תחתית הזרוע והצרתה למידה של זרוע מקורית, או לחילופין לחפש תפוח דומה עם קונוס ארוך יותר. האפשרות השנייה עדיפה אך לא בהכרח אפשרית, הראשונה דורשת התעללות בזרוע, מה גם שאני קצת חושש להחליש אותה. האם עולה על דעתכם פתרון נוסף ?

טל חסיד
22-06-07, 22:40
ניר שלום

ניתקלתי בבעיה דומה ברכב שלי הפיתרון שלי יחסית פשוט הכנסתי שימס בתוך הקונוס שנכנס בוא התפוח (בזרוע פיטמן) וזה הרחיק את הגומי ב3 מ"מ בערך, אם אתה צריך עוד שים שימס עבה יותר.
השימס שאתה שם שיהיה ממתכת קשה יחסית. לדעתי זה פיתרון טוב יותר מהשחזות וכ"ו .

טל

tooshey
22-06-07, 23:49
שלום ניר
א.הפתרון של טל נשמע נכון,אם כי הייתי מעדיף להשתמש בשימ מחומר רך דווקא.
ניתן לקנות דפי פליז בעוביים שונים בקפיצות של 0.1 ממ.
כמו כן ניתן לרדד פליז לעובי רצוי בעזרת וואלס צורפים.
ב.למה לא ניתן להחליף את הגומיה בגומיה סטנדרטית שעולה 4 ש"ח בכל חנות חלקי חילוף?
ג.במקרים מסויימים,כאשר יש מספיק מקום,ניתן להבריז חור בגוף התפוח ולשים פטמת גירוז.
ד.תבדוק מה אומרים על העניין בפורומים בארה"ב,הם בטח גם נתקלו בבעיה.
ה.חיפוש סבלני בחנויות חלקי חילוף עם זרוע הפיטמן ביד אולי יעלה בחכתך תפוח מתאים יותר.

בברכה,טושי

ניר ל
23-06-07, 10:11
הבעיה היא שאם אני מרחיק את התפוח למטה, התבריג לא יבלוט מספיק למעלה כדי שאפשר יהיה לסגור את האום ולאבטח אותו.

התפוח קרוב מדי לזרוע וכל גומיה שאני אשים תיגרס מיד, האפשרות של חיפוש תפוח חליפי מתאים יותר תיבדק כמובן.

נמרוד
23-06-07, 10:59
מה העובי של הזרוע? אם ה5 מ"מ שאתה מוריד זה נגיד מ40 מ"מ חומר, אז לא צריכה להיות שום בעייה.

ניר ל
23-06-07, 12:52
העובי הוא 25 מ"מ.

jeep
25-06-07, 19:48
העובי הוא 25 מ"מ.
א. ממש לא מתאים למנהל פורום לשאול שאלה כזאת
ב. תרים לי טלפון ונעמיד לרשותך מחרטות פרייזרים רתכות ומשחזות הכל למניעת שחיקת הגומיה

עדי

-->