PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי רדיאטור

אלעד
25-06-07, 15:20
שלום...

כרגע הרדיאטור של הגיפ מפורק ואני רוצה לנקות אותו
הוא לא סתום פשוט מאוד מלוכלך (כאילו דבוקה עליו חלודה)

הציעו לי לנקות בחומצת מלח...האם זה רעיון טוב????
או שלמעשה אין תחליף לניקוי מקצועי ולהפרד מ 200 שח .?

אלעד

חנן-ג'יפולוג
25-06-07, 21:44
מנסיוני, לסיקס אין בעיית התחממות כל עוד יש במצנן מים. בנוסף, ניקוי רדיאטור שכנראה כבר לא ממש צעיר, מגיע עם סיכוי לא רע לפתיחת חורים חדשים. לכן, לדעתי, אם אין לך בעייה מיוחדת, אל תיגע ברדיאטור.

אמנון
26-06-07, 00:05
על אותו משקל, אני קיבלתי את האוטו לפני שנה ומשהו עם מיי ברז במערכת הקירור.
אין בעיית התחממות כלל, אז לא נגעתי עד עכשיו חוץ מלבדוק גובה נוזל שלא יורד ד"א.
יש לי בבית 15 ליטר נוזל קירור של אמריקן איגל שקניתי מאחת הרשתות בזמנו ב60 שקל.

השאלה היא האם שווה\כדאי לנקז את המים ולהשתמש בנוזל הקירור המפוקפק משהו שיש לי?
או להשאיר ככה שהכל עובד טוב בגישה של If its not broken, don't fix it.

חנן-ג'יפולוג
26-06-07, 00:23
אני לא יודע לגבי המותג שציינת, אבל רצוי מאוד שתחליף את המים בנוזל צינון טוב, מוכן לשימוש. זה לא המקרה של: אם זה לא שבור אז אל תתקן, כי מדובר כאן בגרימת נזק בלתי הפיך למנוע והמצנן.

אמנון
26-06-07, 00:28
אעשה זאת בהקדם.
נוזל קירור "פשוט" יכול לגרום יותר נזק ממי ברז רגילים?
מישהו יכול לחוות דעה על הנוזל של אמריקן איגל?

TEDDY
26-06-07, 00:43
חנן צודק אתם לא יודעים עד כמה!

מנסיון תמיד שנקתי רדיאטור ישן שהיה מלוכלך החלו נזילות מחורים שבעצם היו סתומים מליכלוך
ולא היו שום בעיות התחממות או נזילות לפני כן.

דעתי האישית פשוט אם אין איבוד נוזל והרדיאטור ישן תיסע איתו עד שינזל ותחליף לחדש בעיניי
זו השקעה לא כזאת מבאסת למה אחר כך תוכל לנסוע לכל מקום וטיולים באזורים מבודדים מכבישים כמו
מלך ללא חשש מהתחממות או נזילות בזמן הכי לא מתאים שיש ומתי שנתקעים זה תמיד הזמן הכי לא מתאים שיש.

אני ממליץ גם להחליף את הצינורות שזה בדרך כלל שני צינורות עליון ותחתון ואז יש שקט לפחות ל 3-4 שנים יפות.

עוד משהו יותר חשוב מהכל לקנות רק נוזל קירור "פרסטון" תוצרת USA שזה נוזל שהו ממש שומני ופעולת ההאטנטי פיירזר שזה מניעת התחממות או קיפאון הרדיאטור ממש מורגש בקיץ או במאמץ הקיפאון לא ממש רלוונטי בארצנו.
להבדיל מכל הנוזלים בכל הצבעים שהם ממש כמו מים ולא יותר מזה. ממליץ בחם!!!

Viper
26-06-07, 13:19
שאלת תם:
אם קיימים חורים (או חורים בפוטנציה) במערכת הקירור, לא כדאי לגלות את זה במהלך טיפול כללי של הרכב?
אם לא נשתמש ב-Flush למיניו, עוד באמצע השטח עלול להיפרץ חור כזה שהיה סתום מחלודה/קורוזיה/אבנית וכד' ואז מה הרווחנו?
לדעתי, וזו דעתי האישית בלבד, נראה לי שכדאי לבצע שטיפת רדיאטור עם חומר איכותי. כך גם מערכת הקירור תעבוד "נקי" יותר, חומר הקירור ישאר נקי וללא משקעים וגם אם קיימת בעיה- נגלה אותה ובזמן.

אגב, שנים שאני מבצע שטיפת רדיאטור עם חומרי ניקוי ייעודיים, גם ברכבים "ענתיקות" ומעולם לא נגרם לי נזק, להיפך.
אבל אולי אני פשוט בר-מזל...

דעתכם?

AvigdorAharon
27-06-07, 00:26
מנסיוני, לסיקס אין בעיית התחממות כל עוד יש במצנן מים. בנוסף, ניקוי רדיאטור שכנראה כבר לא ממש צעיר, מגיע עם סיכוי לא רע לפתיחת חורים חדשים. לכן, לדעתי, אם אין לך בעייה מיוחדת, אל תיגע ברדיאטור.

גם אני הצטערתי על ניקוי שעשו אצלי ברדיאטור (ללא בקשתי).
שים נוזל קירור איכותי (30 ש"ח לליטר וחצי של תרכיז, סה"כ 3 ליטר נוזל קירור), וסע לשלום.

אביגדור

אלעד
27-06-07, 01:24
טוב תודה חבר'ה ...

אז ממה שהבנתי צריך להתרחק כמה שאפשר מלמלא את הרדיאטור ממי ברז

ופשוט למלא בנוזל קירור....

אביגדור אם הבנתי נכון אזי צריך סה"כ 3 ליטר נוזל בישביל הרדיאטור (זה כולל גם את הרזרבי?)

אלעד

AvigdorAharon
27-06-07, 14:12
אביגדור אם הבנתי נכון אזי צריך סה"כ 3 ליטר נוזל בישביל הרדיאטור (זה כולל גם את הרזרבי?)
אלעד

לא מדויק. התכוונתי לומר כי 3 ליטר נוזל קירור, יעלו לך 30 ש"ח.
אתה צריך 2 תרכיזים כאלו, ז"א 6 ליטר, סה"כ תכין 60 ש"ח.

אביגדור

-->