PDA

צפייה בגרסה מלאה : מרווח בין מצנן למאוורר

עמיקם
28-01-04, 20:57
מה המרחק האופטימלי בנייהם.בהנחה שכל התושבות תקינות האם יש סיכוי למגע אם האוטו נימצא בהצלבה חזקה?החלפתי מאוורר היום ובבדיקה המרחק אצלי הוא 2 סמ האם אני צריך לחשוש ממגע אקראי במצנן.

חנן א.
28-01-04, 21:26
אני ביצעתי חיזוק לגשר הגיר לפני כחצי שנה. דיסקסתי בזמנו עם נמרוד את הסכנות שאורבות למצנן, ואחת מהן היא כשגשר הגיר מתכופף כלפי מעלה עקב מגע אגרסיבי עם סלע, זה גורם לחלק העליון של המאוורר להגיע לקירבה מסוכנת אל המצנן.
גשר הגיר המקורי חלש מאוד ולא יכול להחזיק את משקל הג'יפ עליו.
התלבטתי אם לבנות גשר גיר חזק ומחודש , אבל נמרוד הציע במקום להסתבך עם זה פשוט לקחת את הגשר המקורי ולהוסיף עליו מה שיותר ברזלים. יותר מכוער, אבל הרבה פחות מסובך מבניית חדש.
וזה אכן מה שעשיתי כשהייתה לי שבת פנויה:
הורדתי את גשר הגיר, יישרתי אותו, ניקיתי אותו, תיקנתי סדקים קטנים שגיליתי, וריתכתי עליו פרופיל 40X40 מ"מ עם עובי דופן של 5 מ"מ- משהו מאוד מאוד בריא. בחלק מהגשר (החלק הימני, בגלל שצריך לתת מקום לגל ההינע הקדמי לעבור) הברזל עובר מתחתיו ובחלק מהגשר (החלק הימני) הברזל עובר מעליו, סה"כ יש רצף של ברזל מצד אחד של הג'יפ אל הצד השני. אין לי תמונות, אין פגיעה משמעותית במרווח הגחון, או ביכולת של הגשר להחליק על הקרקע.
התוצאות:

ניתן להרים את כל משקל הג'יפ עם ג'ק מתחת לגשר הגיר והוא לא מתעוות בכלל.

ידית ההילוכים נמצאת באותו מקום כל הזמן (לפני זה בהצלבה חזקה הידית היתה זזה ימינה ומפריעה לשילוב רוורס עקב פגיעה ברב-בריח של ההילוכים).

מומלץ מאוד, בנוסף למה שנכתב כאן, לוודא שיש מעצור לגיר בצורת בזנ"ט קטן, שיושב לפני תושבת הגיר, מעל גשר הגיר, ומונע מהגמישות של התושבת לאפשר לגיר לנוע קדימה יותר מ2-3 מ"מ, ערן המסוקס כתב על זה בזמנו באחד השרשורים כאן ואני מאוד מאוד ממליץ לבדוק שהעסק מורכב אצלכם באותה צורה. אצלי ליצן כלשהו בעבר, הרכיב את הבזנ"ט הזה מתחת לגשר הגיר ועד שערן צירף תמונה לא הבנתי מה הבזנ"ט הזה עושה שם.

כל מה שכתבתי עד עכשיו, ביחד עם בדיקה שהמצנן יושב טוב בגריל והגריל מחובר טוב למרכב, ביחד עם תושבות מנוע וגיר תקינות, אמור להבטיח שהתופעה של מפגש מאוורר-מצנן תיעלם לחלוטין מהשטח.

נלקח מכאן:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2213&postdays=0&postorde r=asc&start=60

טדי
28-01-04, 22:58
ב1994 השתתפתי בראלי הפרעונים במקצה הישראלי עם רנגלר משופר וכו'
בשלב מסויים פגענו בתעלה עם הפגוש מחוזק המכה כל הבודי זז לי קדימה
אמנם הרדיאטור לא נזל מהפגיעה אבל לא יכולתי להוריד לשני כי הבודי ישב על בודי ליפט וזז קדימה מספר סנטימטרים
בגלל זה הגעתי רק חמישי
אז שמתי מעצור בגשר וקשירת הבודיליפט עם אלכסונים בין השאסי לבודי

יש מצבים כמו נפילה קדימה שכל המנוע גיר טרנספר זזים לשניה קדימה ופוגעים ברדיאטור

הפיתרון לזה יוצר דווקא ע"י רכב נצרת בחתיכת ברזל זוית על החלק הקידמי פנימי בגשר הגיר

בCJ בארה"ב אין את זה וזה גורם להרבה פגיעות ברדיאטורים

לגבי המרחק המקסימלי בין המאורר לרדיאטור באחד הספרים שלי
כתוב שכ- "1.5 אינטש כשמעבר לזה כבר מתחילים לסחוב אויר מהצדדים
כמובן שיש ענין של כונס וכו'

עמיקם
29-01-04, 00:07
ניראה לי שאני צריך לעשות משהו בעיניין גשר הגיר.אולי ללכת על הגשר שהציע בזמנו נמרוד.2 חלקים ניראה לי מאד פרקטי.
טדי מה גובה הבודי ליפט שהיה באוטו שלך,זה נישמע מפחיד כשכל הבודי זז קדימה.

טדי
29-01-04, 09:26
הבודי ליפט הורכב עוד כשקניתי את הרנגלר בארה"ב והיה משהו קנוי ולא תוצרת בית בגובה "2 (5 ס"מ) עם קפיצים "4 צמיגים "33 יחסי העברה 41:10
ARBקדימה ואחורה

הפתרון לבודי ליפט הוא בחיזוק הברגים והוספת שתי פסי מתכת בעובי 3 מ"מ
ברוחב 30 מ"מ אחד משמאל ואחד מימין באמצע הרכב בחלק החיצוני של השאסי

להרכיב אותם באלכסון נקודה אחת בשאסי ונקודה אחת בבודי לכיוון הקידמי

לאחר מעשה חשבתי שאפשר היה להרכיב מותחנים של כבלים

ניר ל
29-01-04, 11:33
אם הבודי זז קדימה זה מרחיק את הרדיאטור מהמאוורר.

Bulldog
29-01-04, 19:46
אם הבודי זז קדימה זה מרחיק את הרדיאטור מהמאוורר.

כן, אבל אז הוא חוזר אחורה ותמיד מעבר לנקודת ההתחלה שלו.

טדי
29-01-04, 22:10
ניר זה לחלק האידיוטי של הזן הנדיר

הג'פ נתקע במהירות של 100 קמש תוך כדי בלימה והחלקה קדימה לתוך תעלה שחצתה את הדרך
הבודי זז קדימה לאחר שהפגוש מנשק את האדמה
המכללים מנוע גיר טרנספר שיושבים על תושבות גומי זזים קדימה לכיוון הרדיאטור
תוך כדי זה יש מפגש קטן בין המאורר לרדיאטור

ערן המסוקס
30-01-04, 01:45
אני רכשתי מדוד כהן (טוב נו, רפי קנה לי) גשר גיר במצב מצויין. לפני שהרכבתי אותו ריתחתי לו שני פלאחים עבים מאוד בחלקו השטוח באמצע (באיזור בו תושבת הגיר יושבת) וזה נראה לי בהחלט מספיק (יחד עם הפלאח שעוצר את הגיר מהלתקדם) המרחק אצלי בין הרדיאטור למאורר הוא כ 5-7 ס"מ. כבר רשמתי את זה, אבל. מאז שעשיתי את זה, היו לי מפגשים אלימים עם הגשר וכלום לא קרה.
אגב, הרכב שלי הורם מהגשר ע"י ליפט מיוחד, שמרים מהגחון, בפנצ'רייה. בהזדמנות החגיגית בדקתי מה קורה עם המאורר, ולא נראה שהוא התקדם או זז בכלל. גם בשטח בהתקלויות, כלום לא זז בכלל, לעומת פעם עם המגן הישן שהכל היה זז והרבה.
אני גם מיקמתי מחדש את גשר הגיר, כך שיכסה בדיוק את הטרנספר, ובכך הרווחתי גם שמקדימה הוא לא מפריע לדרייבשאפט..

טיפ נוסף למניעת פגיעה מיותרת של המאוורר הוא לרכוש מאוורר צבאי (??) כמו שאני רכשתי. למאוורר מספר כנפיים גדול יחסית אך, הוא בעל קוטר קטן יותר והכנפיים חתוכות בקצוות בצורה אלכסונית, בדיוק בשביל שלא יווצר מצב לא נעים של פגיעה ברדיאטור.

http://imgsrv.pic4u.co.il/9f86240805ff3da4a9486db5c9866ea0030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/9f8624eb9eb475f05441dd8f81273350030000.a spx

צביקה5
30-01-04, 18:51
הפתרון הפשוט והיעיל ביותר הוא לקשור שני כבלי פלדה עם מותחנים בין גשר הגיר לשתי נקודות בחלק האחורי של הג'יפ.
כאשר הכבל מתוח אין שוס סיכוי בעולם שהגיר יזוז קדימה.
צביקה

-->