PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוושת בלמים לא מתפקדת

mchazani
06-07-07, 11:55
הניבה עמדה שנתיים בלי לזוז. בעמל ויגע הנעתי אותה.
דוושת הברקס יורדת עד הסוף ולא משפיעה על כלום, כלומר אין ברקסים בכלל. זרקו לי שאולי יש אויר במערכת ואולי המשאבה הראשית הלכה.

מה אפשר לעשות שבכלל אוכל להתחיל להשמיש את הרכב?

ibinder
06-07-07, 12:24
הניבה עמדה שנתיים בלי לזוז. בעמל ויגע הנעתי אותה.
דוושת הברקס יורדת עד הסוף ולא משפיעה על כלום, כלומר אין ברקסים בכלל. זרקו לי שאולי יש אויר במערכת ואולי המשאבה הראשית הלכה.

מה אפשר לעשות שבכלל אוכל להתחיל להשמיש את הרכב?

לפי דעתי, גם אם המשאבה "נראית" כרגע תקינה, ברגע שתתחיל לעבוד בלחצים, הגומיות יפרצו (עקב הזמן הרב שהיא עמדה).
בתור התחלה, הייתי פותח, ובודק וידואלית את מש' האופן, במידה ויש רטיבות מתחת לגומיות - להחליף.
האם יש רטיבות באיזור המשאבה מרכזית?
לאחר הבדיקות... מלא נוזל בלמים (במידה וחסר) ותנקז אויר.
דאג לנקות את כל מיכלולי הבלמים בצורה טובה, על-מנת לאתר נזילות לאחר הניקוז.

תעדכן...

עידן

עידן

mchazani
06-07-07, 12:35
נכון שזה כמו ללמוד נהיגה בהיתכתבות אבל האם יש אפשרות לנקז אויר לבד, בלי שמישהו דורך על הדוושה?

Viper
06-07-07, 13:29
עד כמה שאני יודע- אי אפשר. אתה חייב לפתוח את הפקקים בקליפרים ומישהו חייב "לפמפם" ע"מ שיצא כל האויר.
ברגע שתראה שיוצא רק נוזל בלמים ללא אויר/בועות- סגור את הפקקים ותמלא נוזל במיכל אם חסר.

lior_b.s
06-07-07, 15:22
נכון שזה כמו ללמוד נהיגה בהיתכתבות אבל האם יש אפשרות לנקז אויר לבד, בלי שמישהו דורך על הדוושה?

ניתן לנקז אויר לבד, אבל בשביל זה יש מכשיר מיוחד שיוצר וואקום ששואב את האויר מהר יותר מאשר את הנוזל...יוצא גם קצת נוזל אבל לבסוף יוצא כל האויר וללא עזרה...אבל בתנאים שאתה מבקש ללא מכשיר אתה חייב עוד מישהו שיפמפם

ליאור

איציק - 4X6ZH
06-07-07, 18:09
אין סוף פעמים כתבתי ואני חוזר כותב פעם נוספת

לא מנקזים אויר על ידי פימפום זה גורם נזק !

יש משאבות ואקום לניקוז
יש משאבות לחץ עם ווסת המתחבר על מיכל השמן ודוחס שמן בלחץ נמוך וכך דוחפים את האויר החוצה .
יש שיטות נוספות .
אבל לפמפמם ועוד על משאבה ישנה זה לגרום נזק עצמי מיותר ומסוכן .
איציק

נמרוד
08-07-07, 10:09
פמפום לא מבוקר על משאבה ראשית ישנה שעמדה שנתיים = הרס של המשאבה (כלומר של גומיות האטימה) בוודאות של 100%.

מצד שני, ציוד לחץ/ואקום לא זמין בחצר הבית.

במקרה שלך - סיכוי סביר שהמשאבה הראשית אכן לא מתפקדת, ואולי גם המשאבות בגלגלים לא משהו... תתכונן נפשית וכספית להחלפה של כל המשאבות. אחרי שהתכוננת, קנה הרבה נוזל בלמים, ותן החלפה + ניקוז בשיטות המקובלות. כלומר, פתח את הניפלים בכל הגלגלים, כך שנוזל יטפטף, ותמלא שמן טרי. תעבור לעשות דברים אחרים ברכב, בטוח יש, ותעקוב אחרי המפלס, תמלא שוב כשצריך. תן לגרביטציה להזרים את הנוזל לאט לאט. זה יכול לקחת גם שעות, אבל אחרי שנגיד שני מיכלים של נוזל חדש כבר זרמו בוודאות, סגור את הניפלים, ותבצע ניקוז כולל פמפום על פי הספרים. שים איזה בלוק עץ רציני מאחורי הדוושה שיגביל את המהלך שלה, אתה לא רוצה שהיא תלך עד הסוף.

רוב הסיכויים שתגיע למצב שיש לחץ מסויים אבל הדוושה כן יורדת עד הסוף, ואז תצטרך לעבור על כל הקווים, המשאבות בגלגלים והקליפרים ולוודא שאין נזילות. אם אתה לא מזהה נזילות, ומפלס הנוזל במיכל לא יורד בכלל, אז המשאבה הראשית אכן תקולה.

אם אתה רציני לגבי החזרת הרכב לכביש ולא סתם משחק איתו לראות מה יצא, אז אני חושב שאתה תחסוך לעצמך זמן אם תחליף מראש לפחות את המשאבה הראשית.

mchazani
08-07-07, 22:08
לאלה שמיתעסקים עם חלקים לניבה.

כמה סדר גודל למשאבה ראשית + משאבות בגלגלים לברקסים? (כדי שאתחיל לחשוב אם להיכנס לזה בכלל).

lior_b.s
08-07-07, 23:42
לאלה שמיתעסקים עם חלקים לניבה.

כמה סדר גודל למשאבה ראשית + משאבות בגלגלים לברקסים? (כדי שאתחיל לחשוב אם להיכנס לזה בכלל).

משאבה ראשית 130-150 ש"ח
משאבות גלגל 40-50 ש"ח...
קליפרים-אין לי מושג :???:
ואל תחשוב יותר מידי אם להיכנס לזה ..אחרת תיכנס באיזה עמוד...אל תנסה אפילו לשפץ משאבה ראשית!!!

ליאור

נמרוד
09-07-07, 09:28
אם אלו המחירים לחלקים חדשים, לא הייתי חושב פעמיים, ומחליף יזום את המשאבה הראשית, המשאבות בגלגלים, הקליפרים, הרפידות, חורט את הדרמים ואולי גם את הדיסקים... בקיצור, נשמע כאילו ב600-800 שקל אתה מחדש את כל מערכת הבלמים, זה מסוג המחירים שנכון לשלם כדי להעלות רכב בטיחותי על הכביש.

lior_b.s
09-07-07, 18:20
אלו הם המחירים +-, תלוי מאיפה אתה קונה, שכחתי להוסיף, רפידות יעלו כ-100 ש"ח לסט, קדמי או אחורי, אכן כמו שנמרוד כתב , אולי כבר כדאי לחדש את כל מערכת הבלמים במחירים האלו...
אם אתה עושה לבד אתה חוסך המון..אבל אם אתה לא בטוח במשהו, אל תיגע!!!, במקרה של טעות אולי לא תהיה לך הזדמנות לתקן... :-?

ליאור

mchazani
11-07-07, 21:51
קניתי במאה שישים משאבה ראשית. אולם היא לא מתאימה. קבלתי מ"זקן" (שם של חנות בירושלים שעוד מיתעסק עם חלקים של הרכב). לדבריו למקורית של ניבה יש 3 יציאות ואילו לשלי יש 4 יציאות. אנסה להחליף מחר. אנסה לבדוק אם זה רק זה, ואם לא אחליף גם את המשאבות הקטנות.

lior_b.s
11-07-07, 22:53
תשמע..עשית לי עין רעה :twisted:
אתמול הדוושה שלי הפסיקה לתפקד...לחצתי וכלום לא קרה....חשבתי הנה הלכה לה המשאבה הראשית (לא נורא יש אחת ספייר... :-D )..הוצאתי את הספייר והתחלתי לפרק..ברגע שניתקתי את הצינורות שמגיעים מהמיכל נוזל בלמים למשאבה, שמתי סמרטוט מתחת כדי למנוע מהנוזל לטפטף על הפח...אממה, לא מטפטף ולא מזרזף..כלום, נאדה, גורנישט..
מפירוק של המיכל התברר שהייתה שם ג'יפה בכמות מסחרית שמנעה מהנוזל לעבור בצינורות ולהגיע למשאבה.
מכיוון שהצינורות די ישנים החלפתי לחדשים, החלפתי גם את המיכל , ניקזתי אויר ועכשיו הרכב בולם בקלות והכל מתפקד.
ייתכן שגם אצלך קרה מקרה דומה, אבל מכיוון שהרכב עמד שנתיים עדיף שתחליף את המשאבה בכל מקרה...

נ.ב
איזה מודל הרכב? בניבות 1700 שראיתי יש משאבה עם 4 יציאות ואילו ב-1600 יש 3..מה אצלך?

ליאור

mchazani
12-07-07, 15:36
שלי שנת 97 והיא מאוד מוזרה. קניתי אותה לפני ארבע שנים בלי להבין כלום וממש היתגלחתי עליה. הייתי לפני כן על אופנוע דוש עתיק וחשבתי שישי תאימות בין השניים מבחינת עבירות ולא היא. אז זו היתה הרפתקה כספית לסטודנט אבל ניחא...
כל הזמן יש לי הרגשה שלפני עשו כל מיני התאמות ושינויים ברכב.
לדעתי היא היתה פעם עם הזרקה והחליפו לקרבורטור אבל לא ממש בדקתי את זה.
היום, אחרי משמרת לילה הלכתי לזקן עם המקורית, מצאו לי אחת כמוה ואמרו לי שארבע יציאות זה של הסמרה.
חברתי והתחלתי לנקז אבל אני רץ עכשיו למשמרת אז סגרתי הניפלים. נמשיך שבוע הבא.
איפה אתה מוצא חלקים? צינורות וכו'?

mchazani
18-07-07, 20:03
בשעה טובה הצלחתי לגנוב קצת זמן ,החלפתי שמן ופילטרים. החלפתי משאבת בלמים, גריז בצלבים ושמן בדיפרנציאלים.
הרכב בולם בסדר, חבל שאני לא זוכר איך זה היה לפני כן - עדיין זה לא כמו בפרייבט.
מקוה שבוע הבא להעביר טסט ואז היידה - בחזרה למונטר.
מה שמפתיע שכל הנורות עובדות.
החלון נפל והדלת כרגע מפורקת.
חלק מהרמונט היה להוריד את מגן החזירים. הרכב נראה כאילו גילחו לו את השפם.
אם יעבור טסט - עוד תראו ניבה עולה את מעלה מחמל!

-->