PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת שמן לתיבת ההגה

ברששת
08-07-07, 22:49
כרגע יש לי נזילת שמן מתיבת ההגה.
אני רוצה לבדוק האם חסר הרבה שמן בתיבה. איזה מהברגים העליונים יש לפתוח כדי להוסיף? יש לי בורג אחד שנתפח על ידי מברג שטוח ובורג שיש לו ראש מעויין גדול (שנראה כמתאים לפתיחה ידנית).
מי מהם הוא הנכון?

שמוליקו
09-07-07, 09:32
אין לך מיכל שמן להגה?

ברששת
09-07-07, 12:28
המילוי הוא ישירות לתוך תיבת ההגה שנמצאת מתחת למיכל עודפים של הרדאטור.
פשוט יש יותר מבורג אחד לפתיחה ואני רוצה להיות בטוח שאני לא פותח את בורג כיוון המומנט שגם הוא נמצא למעלה.
מספר הטיפולים לא ברור לאיזה בורג מתכוונים.

נמרוד
09-07-07, 12:51
עצור. תמצא את הפרק הנכון בספר הנכון. תיבת הגה ידנית בעקרון אינה דורשת טיפול, בדרך כלל אין ממש פקק למילוי שמן - אתה יודע בכלל איזה שמן צריך לשים? תמצא את השרטוט של התיבה שלך ואת הוראות הפרוק והתחזוקה. אל תפרק כלום בלי הוראות ספציפיות, סוף מעשה במחשבה תחילה...

ברששת
10-07-07, 00:30
בהחלט יש אפשרות להוסיף שמן ת כמו גם מצויין הסוג והגובה הנדרש.

גם מורי אמר לי בינתיים להוסיף שמן עד לשיפוץ התיבהת רק שהוא לא נמצא כרגע בארץ ואין אם מי להתיעץ.
נראה לי שהבורג המעויין יותר מתאים למילוי. אנסה מחר.
תודה בכל אופן.

GodsFather
13-07-07, 17:03
יש עדכון ?

ברששת
15-07-07, 23:38
הוספת השמן מתבצעת מחריר בגודל סיכת כדורגל. בקיצור בלתי אפשרי. מורי היציע לפתוח את כל 4 הברגים בראש התיבה שגם זה לא נראה סיפור פשוט ולא שווה את ההשקעה בשביל לראות את גובה הנוזל.
שאלה אחרת. למשהו יש נסיון בפרוק זרוע פיטמן המחוברת לתיבה. ניסיתי עם ידית כח ועם מעריך ושום דבר לא זז. האם אני טועה במשהו א שזה המצב אחרי שכנראה 20 שנה לא פתחו אותו?

מורי
16-07-07, 10:00
. למשהו יש נסיון בפרוק זרוע פיטמן המחוברת לתיבה. ניסיתי עם ידית כח ועם מעריך ושום דבר לא זז. האם אני טועה במשהו א שזה המצב אחרי שכנראה 20 שנה לא פתחו אותו?

כמו שאמרתי לך גם בטלפון,הסיכוי שתצליח לפרק את הפיטמן בעצמך שואף לאפס.
ברוב המקרים נדרש פירוק תיבת ההגה וחליצה על פרס (חולץ פיטמנים לרוב לא מזיז לזרוע...).
אני זוכר מקרה אחד שהיה צריך ליצור חריץ עם דיסק בזרוע כדי לשחרר אותה מהציר (כמובן שאחר כך היא הולכת לפח)

יונתןמצפה
05-11-07, 16:54
ממשיך את השרשור:
לגבי פקק המילוי, האם מדובר בפקק הפלסטיק שעליו יושבת פחית קטנה?
בעבר הרחוק מיליתי שם שמן (אם אני זוכר נכון- 80/90, אבל לא בטוח...). פתחתי את פקק הפלסטיק, מיליתי (בלי שום הוראות :???: - טעות טועים טעינו...), וסגרתי. מאז התיבה מזיעה באופן קבוע מאיזור אותו פקק. לקראת הטסטס הבא עלינו "לטובה", ניסיתי להבין במה מדובר. מתחת לפחית ישנה גומייה עגולה קטנה המתפקדת לפי דעתי בתור נשם. לדעתי משם הנזילה...
לעצם השאלה: לדעתי אחרי כל המשחקים, הפקק ביחד עם הפחית והגומייה בדרך ליהיות ז"ל. איפה משיגים כזו? (אם אני זוכר נכון, אין במ. תנועה)
יונתן

idanw
05-11-07, 17:23
יונתן, אם הבורג הנל מזיע זה בעצם אומר שיש יותר מידי שמן בתיבה.. אבל זה לא צריך להפריע, שיזיע עד שיגיע למפלס הנכון.
בגדול, כל המכסה העליון מתרומם, עלידי פתיחת 4 (נדמה לי) הברגים העליונים, ואז רואים את השמן (8090)

עידן

יונתןמצפה
05-11-07, 20:44
כן, את זה כבר הבנתי...
בכל זאת, איפה אפשר להשיג כזה בורג? (גם מטעמים של עמידות לרטיבות/ מיים...)
תודה!

Viper
05-11-07, 20:54
יונתן, אם הבורג הנל מזיע זה בעצם אומר שיש יותר מידי שמן בתיבה.. אבל זה לא צריך להפריע, שיזיע עד שיגיע למפלס הנכון.
בגדול, כל המכסה העליון מתרומם, עלידי פתיחת 4 (נדמה לי) הברגים העליונים, ואז רואים את השמן (8090)

עידן

אצלי ניסיתי לפתוח את התיבה, אבל המכסה לא מתרומם.
נראה כאילו בורג הכיוון תופס אותו ולא נותן לו להתרומם, אלא רק להסתובב... גם אחרי פתיחה של בורג המומנט לא הצלחתי לפתוח את המכסה והרגשה היא שיש שם משהו למטה שמושך את המכסה. (וזה כנראה המנגנון של כיוון המומנט).
רעיונות?!? יותר כוח? (קצת מפחיד לגרום נזק...)

idanw
05-11-07, 21:22
לא להפעיל כח!

יש סוג של לשונית שנועלת את המכסה מלהיפתח, כדי להזיז את הלשונית צריך לשחרר מעט את האום שעל בורג הכיוון ואז יתקבל חפש במכסה ותוכל להסיר אותו. קח בחשבון שאחרי שתרכיב הכל מחדש יתקבל חופש בהגה שתצטרך לכוון אותו על ידי הבורג הנ"ל.

עידן

idanw
05-11-07, 21:25
כן, את זה כבר הבנתי...
בכל זאת, איפה אפשר להשיג כזה בורג? (גם מטעמים של עמידות לרטיבות/ מיים...)
תודה!
את הבורג לא תוכל להשיג בחברה (הם מוכרים תיבת הגה קומפלט בלבד!)אבל זה שיש רטיבות זה לא אומר שהוא לא תקין.. אם אתה לא רוצה שיראו נזילה פשוט תוריד מעט את מפלס השמן!

יונתןמצפה
05-11-07, 22:32
את הבורג לא תוכל להשיג בחברה (הם מוכרים תיבת הגה קומפלט בלבד!)אבל זה שיש רטיבות זה לא אומר שהוא לא תקין.. אם אתה לא רוצה שיראו נזילה פשוט תוריד מעט את מפלס השמן!

להוריד את מפלס השמן זה כמו לקחת אקמול נגד אפנדציט. יכול ליהיות שצריך להוריד את המפלס,
אבל הבורג/ פקק פלסטיק לא תקין! אני לא מצליח לפתוח אותו (כנאה סגרתי חזק מדי בפעם הקודמת), והפחית יצאה, כך שלחבר אותה חזרה כך שתעשה את העבודה בלי לפתוח את הבורג- לא אפשרי. הוצאת הבורג בטוח תהרוס אותו.

יש למישהו רעיון איפה להשיג כזה?
מורי?

Viper
06-11-07, 00:04
לא להפעיל כח!

יש סוג של לשונית שנועלת את המכסה מלהיפתח, כדי להזיז את הלשונית צריך לשחרר מעט את האום שעל בורג הכיוון ואז יתקבל חפש במכסה ותוכל להסיר אותו. קח בחשבון שאחרי שתרכיב הכל מחדש יתקבל חופש בהגה שתצטרך לכוון אותו על ידי הבורג הנ"ל.

עידן

שיחררתי ועדיין לא עזר...
אגב, תתחדש על הרכב!

idanw
06-11-07, 06:28
שיחררתי ועדיין לא עזר...
אגב, תתחדש על הרכב!

תודה, תודה!

GodsFather
06-11-07, 15:15
מה תודה ? תפתח שרשור עם תמונות ופרטים , אפילו שזה של חבר אחר מהפורום P-:

gmike
06-11-07, 17:58
גם לי יש אותה בעייה, תיבת הגה נוזלת בתחתית, באזור הפיטמן.
לפני שבועיים פתחתי את 4 הברגים והוספתי שמן היה חסר משהו כמו סנטימטר עד המכסה, אז מילאתי עד למעלה. מאז הנזילה החמירה, כשהרכב עומד כמה שעות יש מס' טיפות על הרצפה.
אין חופשים בהגה,הסיבוב מצד לצד חלק,התנגדות שווה, ההגה לא קשה.
לפני כשבועיים עברתי ככה טסט, ולא אמר על זה כלום..

לא הצלחתי לפרק את המכסה לגמרי, רק לסובב על צירו. מישהו יודע איך לפרק?
בסופ"ש הקרוב אני מתכוון לפרק את תיבת ההגה ולנסות למצוא מחז"ש שיתאים לשם.
במידה ולא תהיה הצלחה,מישהו יודע איפה אפשר לשפץ תיבת הגה באזור חיפה וצפונה?

Viper
06-11-07, 19:20
כנראה שעכשיו זו תקופת הנזילות בתיבת ההגה...
אצלי אגב, אחרי שניסיתי לפרק את התיבה (מיותר לציין- ללא הצלחה), הנזילה הפסיקה (ולמתחכמים שבינינו- יש שמן. בדקתי והוספתי).
כנראה שכמה מכות הגונות באזור של חיבורי התיבה הזיזו משהו שנתקע במחז"ש ועכשיו הוא הפסיק לנזול.
מעניין...
אגב, רעיון- לשים גריז במקום שמן. נזילות כנראה שכבר לא יהיו. אבל אולי זה רעיון רע.
מה אומרים המומחים על הפסקת הנזילות אחרי כמה מכות ועל רעיון הגריז?

WildLove
06-11-07, 21:10
אהלן מיכאל,
לפני הטסט (חודש) נאלצתי לשפץ את התיבת הגה... כל מקום שחיפשתי - מדרום עד לצפון.. כולם ביקשו מחירים שנעים בין 700 ל1000 שקל על שיפוץ \ החלפת התיבה בתיבה משופצת
בסוף הישועה הגיע מהמוסך הקרוב לבית לשם שינוי, באילת, שם הוא ביקש 350-400 שקל על שיפוץ תיבת ההגה (שמן נוזל וחופש ענק, כאשר הבורג סגור עד סופו)
במידה ותרצה, צור עמי קשר ואפנה אותך לבחור
ואם כבר מעלים את התיבת פנדורה הזאת,
חיפשתי ללא הרף ברשת ובחנויות החלפים המקומויות קיט כלשהו לשיפוץ תיבת ההגה - אך ללא תוצאה לצערי,
למיטב הבנתי (הלא רבה) נשמע כאילו מדובר בגלגל שיניים, ואולי מיסב? אני טועה?
אם לא, אז ההיגיון אומר שזה אמור להיות דומה לשיפוץ טרנספר\גיר\כל דבר אחר בעל גלגל שיניים?
מישהו יכול לשפוך קצת על אור שיפוץ בעבודה עצמית של תיבת ההגה?
תודה מראש,
אלעד

gmike
07-11-07, 02:20
אלעד, תודה על ההפנייה, אבל אני גר בקצה השני של הארץ, ולנסוע עד אילת בשביל לשפץ תיבת הגה? גדול עלי...
אבל אם כבר שיפצת, לא שאלת מה בדיוק הוא עשה, איזה חלקים הוחלפו, מאיפה משיגים אותם וכו'?
אולי אתה יכול לברר במוסך שעשית את זה מה בדיוק הם עשו? זה ברור שזו הפרנסה שלהם,וכו' וכו' אבל בכל זאת...

גם לי זה לא נראה יותר מסובך מטרנספר וכו',אבל אולי אני טועה...אני אדע יותר טוב בשישי-שבת...

gmike
13-11-07, 21:31
טוב,עדכון:
ביום שבת פירקתי את תיבת ההגה עקב הנזילה שהייתה לי מהמחז"ש התחתון.
לאחר הפירוק והוצאת המחז"ש, חיפשתי בכמה חנויות של חלקי חילוף באזור ולא מצאתי מחז"ש
במידות הנכונות( קוטר פנימי 26 מ"מ, חיצוני 38,אם אני לא טועה) גיליתי שמחז"ש של ציריה קדמית, שבמקרה היה לי, מתאים בול.
המק"ט שלו P 09283.26016.000 הוא עולה 15.70 במכשירי תנועה.
הקשיים שניתקלתי בהם במהלך הפירוק היו
1.פתיחת האום של הפיטמן
2.חליצת הפיטמן-שגם עם חולץ מאוד מאסיבי שלוויתי מהמוסך ליד הבית לא הצלחתי לחלוץ, ולבסוף לאחר חימום עם ברנר ומכות פטיש משכנעות,הזרוע חולצה.

סה"כ התיבה מאוד פשוטה מבפנים,ואני לא מבין למה אמרו לי ששיפוץ יעלה 800 ש"ח

לאחר 3 ימים של נסיעה ברכב, הנזילה מתחתית התיבה הפסיקה-סימן שהמחז"ש מתאים בול.

GodsFather
13-11-07, 21:36
ואיפה התמונות ?! :x

מה לגבי ההיגוי ? רך יותר ? שונה ?

gmike
13-11-07, 22:29
מצטער, לא צילמתי.. כשהידיים שחורות ומלאות בגריז, לא כ"כ חושבים על להחזיק מצלמה :D
ההיגויי מעט רך יותר- כי כיוונתי את בורג המומנט. אבל בעיקרון אין הבדל.
מה שכן- אם מישהו מכם מתכנן לעשות את התיקון הזה, תוודאו טוב שאתם מחזירים את הפיטמן וציר היציאה לכוון ההגה למצב שבו הם היו מההתחלה,
אחרת ההגה שלכם יסתובב 3 סיבובים ימינה ואחד שמאלה :twisted: ותצטרכו לחזור על התהליך שוב- וזה מאוד מבאס...

אם יש למישהו שאלות-אני כאן..

עודד זנטון
14-11-07, 11:57
כל הכבוד ל GMIKE על פריצת מחסום הפחד!
עכשיו אני יכול לגשת למשימה בראש נקי ובידיעה שמישהו כבר סלל את הדרך.
עד עכשיו המספר 800 נצרב לי בתודעה בצד של הרעים..(בהקשר של תיבת הגה סוררת)

GodsFather
14-11-07, 13:01
אתה גם תדאג לצלם

עודד זנטון
14-11-07, 19:24
כמובן שאשתדל.

לגבי מתי זה יקרה, ובכן, יש עוד זמן עד שאמצא זמן..

samoray1
26-11-07, 18:22
אצלי אגב, אחרי שניסיתי לפרק את התיבה (מיותר לציין- ללא הצלחה), הנזילה הפסיקה (ולמתחכמים שבינינו- יש שמן. בדקתי והוספתי).
כנראה שכמה מכות הגונות באזור של חיבורי התיבה הזיזו משהו שנתקע במחז"ש ועכשיו הוא הפסיק לנזול.
מעניין...
אגב, רעיון- לשים גריז במקום שמן. נזילות כנראה שכבר לא יהיו. אבל אולי זה רעיון רע.

אני שם גריז כבר כמה שנים וכל הזמן מוסיף קצת , אין שום בעיה עם זה אבל עדיין הגריז מתחמם ונוזל רק מה הרבה פחות מהשמן.

חן דן
09-09-08, 17:27
חברים אני בתהליך דומה מי שרוצה לבוא לצלם מוזמן בכייף

חן אלינועם
11-09-08, 09:03
גם לי יש אותה בעייה, תיבת הגה נוזלת בתחתית, באזור הפיטמן.
לפני שבועיים פתחתי את 4 הברגים והוספתי שמן היה חסר משהו כמו סנטימטר עד המכסה, אז מילאתי עד למעלה. מאז הנזילה החמירה, כשהרכב עומד כמה שעות יש מס' טיפות על הרצפה.
אין חופשים בהגה,הסיבוב מצד לצד חלק,התנגדות שווה, ההגה לא קשה.
לפני כשבועיים עברתי ככה טסט, ולא אמר על זה כלום..

לא הצלחתי לפרק את המכסה לגמרי, רק לסובב על צירו. מישהו יודע איך לפרק?
בסופ"ש הקרוב אני מתכוון לפרק את תיבת ההגה ולנסות למצוא מחז"ש שיתאים לשם.
במידה ולא תהיה הצלחה,מישהו יודע איפה אפשר לשפץ תיבת הגה באזור חיפה וצפונה?

בכפר יאסיף יש אחד שמשפץ תיבות הגה."עאקל " שמו ,נמצא על הכביש הראשי .
מטר ממך!!
דבר איתי.

חן אלינועם
11-09-08, 09:08
מעניין...

זכור לי שפעם ניסו בצבא ליישם את רעיון הגריז...היו משאיות ריאו 2.5 טון עם תיבות הגה דיי דומות למה שיש בסמו רק גדולות יותר.
מיותר לציין שירדו מהרעיון מהר מאוד.
הגריז התייבש בתוך התיבה וגרם לכך שהתיבה נתפסה, דבר שגרם להגה קשה ,תופעת "מדרגות" ואף לתקיעה של ההגה {במקרים קצוניים}בכוון מסויים ללא יכולת להזיזו.
חכחמינו אמרו פעם "אין חכם כבעל נסיון". לצבא יש המון נסיון....

gmike
11-09-08, 11:11
אלינועם, תודה על ההפנייה.
אבל שים לב לתאריך ההודעה.

הנזילה בתיבה תוקנה מזמן..

חן אלינועם
11-09-08, 13:05
אלינועם, תודה על ההפנייה.
אבל שים לב לתאריך ההודעה.

הנזילה בתיבה תוקנה מזמן..

שמתי לב לתאריך,ציינתי את המקום כדי שבעתיד תדע ולשימוש כל שאר הגולשים מהצפון והגליל בפרט.

חן דן
12-09-08, 00:20
שמתי לב לתאריך,ציינתי את המקום כדי שבעתיד תדע ולשימוש כל שאר הגולשים מהצפון והגליל בפרט.

אני דוקא אשאל לטובת הגולשים, יש ערכת או קיט שיפוץ לתיבה,כמו מחזרי שמן ומיסבים וכו הנמכרת איפה שהוא בארץ או בחול?

-->