PDA

צפייה בגרסה מלאה : בורג מסתובב "חופשי" בראש מנוע

jn
17-07-07, 20:23
בסגירה של ה מכסה שסתומים כנראה הפעלתי יותר מידי לחץ על הבורג האמצעי מבין השלושה וכעת הוא אינו ננעל יותר. דהיינו מסתובב על ריק. הוא סגור אבל לא כמו שנראה לי שצריך.
מישהוא יודע אם זה יכול להוות בעיה?
איך מזהים אם זה הופך לבעיה (מה יכולים להיות הסימפטומים)?

תודה

דויד גלי
18-07-07, 09:04
בסגירה של ה מכסה שסתומים כנראה הפעלתי יותר מידי לחץ על הבורג האמצעי מבין השלושה וכעת הוא אינו ננעל יותר. דהיינו מסתובב על ריק. הוא סגור אבל לא כמו שנראה לי שצריך.
מישהוא יודע אם זה יכול להוות בעיה?
איך מזהים אם זה הופך לבעיה (מה יכולים להיות הסימפטומים)?

תודההיי
הבורג שמסתובב נועל גם את הפסנתר של השסתומים כך שזה יגרום לשבר של חליל הפסנתר
הפתרון הברגה חדשה ודחוף

יואב אלון
18-07-07, 09:05
הברגים שאתה מתאר נועדו להידוק האטם שבין מכסה השסתומים לראש.
מטרת ההידוק - לאפשר לשסתומים לעבוד בסביבה נקייה עד כמה שאפשר. ובמקביל למנוע מעודפי אדי השמן שמסתובבים מעל השסתומים ובסביבתם לצאת ולטנף את הבלוק והראש.
שים לב, "הבורג החופשי" שאתה מתאר לא נועד להדק את החיבור שבן מכסה השסתומים לראש המנוע ולכן אינו קשור לברגי ההידוק של הראש אל הבלוק עצמו,כפי שניתן היה להבין בטעות מדברך וטוב שכך!

אני מניח שהנ"ל התרחש לאחר כיוון שסתומים. ורוצה להניח שבאותה הזדמנות בדקת מצב האטם ובמידה והוא היה קרוע/מכווץ/קשיח - רכשת אטם מכסה שסתומים חדש...ובמידה ורכשת מקוה שרכשת אטם מקורי- ( מכיוון שהחלופי מגושם ומעט בעייתי בהרכבה - למרות המריחה בשמן אינו נאחז במגרעת היעודית כמו שצריך..)

להערכתי מעבר לנזילה אפשרית מהאזור שאינו מהודק אל אזור המזרקים הבלוק והראש, אין כאן בעיה לטווח הקצר. עם זאת מומלץ לפתור את הבעיה - ע"י הברזת תבריג חדש בראש האלומניום, בעל קוטר גדול במעט - (דרושה מיומנות בסיסית בתפעול מברז ידני) ושימוש בבורג מתאים. 15ד' עבודה - אצל הכרסם הקרוב לביתך.

בטווח הארוך אתה לא רק מטנף את הבלוק (שזה כשלעצמו באמת לא נורא - כבעל לנדרובר אתה בטח פיתחת כבר את החסינות הדרושה מפני נזילות מזדמנות..) פשוט יש סיכוי שאבק וזוהמה מסביבת חלל המנוע יעשו דרכם פנימה מאותו מקום ממש, אל השסתומים ומשם אל הרינגים וזה כבר לא בריא...

לסיכום: עקוב אחרי הנושא אם לא מתפתחת נזילה אתה יכול לדחות את הטיפול בבורג להזדמנות אחרת.

בהצלחה

landrover
19-07-07, 10:04
לדעתי , בטווח הקצר , אפשר לנסות לנקות את החור ולשים לוקטייט בזמן נעילה.

אמיר.

-->