PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהת פולקסוואגן טוארג

דודיקאופמן
18-07-07, 13:37
שלום לפורום

ברצוני להגביה טוארג
למי עלי לפנות?
והאם מישהו כבר עשה את זה?
תודה
דודי

איציק - 4X6ZH
18-07-07, 14:05
כדאי לך לחשוב פעם נוספת על הרעיון .
זה לא רכב שטח . ולא יהיה רכב שטח .
עוד כמה ס"מ לא ישנו את רמת העבירות שלו .
אבל עוד כמה ס"מ בהחלט יכולים לשנות את הרכב ואת התנהגות הרכב בכביש ובשטח .
כל יצרן רכב ללא יוצא מהכלל חייב שיהיה לו רכב 4X4 ( אחרת הוא לא יצרן רציני :wink: )
זה שהרכב 4X4 לא עושה אותו רכב שטח .
זה רכב לשלג \ לקרח על כביש סלול !!
זה רכב לשביל בוץ רטוב .
מה בדיוק עושה טוארג בשטח כאשר יש לו פנצר ?
ואיפה הוא מאחסן את הגלגל עם הפנצר ? ( זה המלוכלך והגדול ) .
טוארג הוא מפלצת מוצצת של VW .
ושיהיה בהצלחה למי שנוסע עם רכב כזה בשטח .
איציק

רפי 33
18-07-07, 16:45
היי,

אני דווקא ראיתי רכב כזה עובר את מסלול משלט 21 בקלות יחסית.
במקום אחד, בגלל מגבלת מרווח גחון, נדרש מכוון.
גם ב"בור" מראה עבירות טובה, במגבלות הפיזיות שלו.
בקרת האחיזה/משיכה עובדת היטב ולרכב עבירות טובה.
צור קשר עם עודד, מגתוס, 5616662 ותקבל אינפורמציה ענינית.

יוני5
18-07-07, 17:25
רפי,

מה שאיציק מתכוון לומר הוא שאחרי שהטוארג יעבור 21 פעם את משלט 21 - ואין ספק שהוא יכול עבור אותו - הרכב יסבול מנזקים גלויים וסמויים בעלי השלכות קטסטרופליות על 21 מערכות ידועות ו 21 מערכות שאפילו מהנדסי הטוארב לא בטוחים בקיומם...

רומז ידידנו איציק שבחוכמה ינהג בעל הטוארג אילו בסכום ביטוח המקיף השנתי של הטוארג ירכוש בעליו רכב שעשועים המתאים יותר למשלט 21.
איציק יוצא מנקודת הנחה שבעל הטוארג הינו בעל ממון מספיק ובעל אינטלגנציה מספיקה להבין שזה ייצא לו הרבה יותר זול ומהנה.

יוני5

GodsFather
18-07-07, 17:48
זו "אחלה" קבלת פנים לבנאדם שזו הודעתו הראשונה...

עם כל הכבוד לטוארגים ולדעות עליהם (שאני מצדד בהן כמובן, שלא תבינו אותי לא נכון)... יש דרכים אחרות...

רפי 33
18-07-07, 19:55
יוני,
ידידנו איציק יכול להיות בדעה משלו ואני - משלי. 8)
מה דעתך ?
כמי שהיה לו, במשך כמעט 3 שנים, סובארו פורסטר אתו עליתי את מעלה יאיר ,2/98,
נכנסתי ב"אלמוג", בבקר, 9:00 ויצאתי, לעת ערב, 16:45, ליד כפר הנוקדים, כולל עלית ה"ערוגות", עשיתי את כל ציר המעינות, מדרום לצפון, כולל ירידת ה"עשוש", סובב אילת, כולל מעלה סיירים וכמובן "חריש עמוק" של רמות מנשה (פרט למעלים למשוגעים) ועוד מסלולים כאלה ואחרים - וכל זאת ללא כל נזקים שהם - חזקה עלי שגם הטוארג מסוגל לכך ועוד להרבה, הרבה יותר !
והגבהה - זה דבר חשוב ביותר, כמעט הכרחי (גם בפורסטר)
(עם הפורסטר אפילו לא העזתי להתקרב ל- "21).

אגב, תוך כדי כתיבת תגובתי זו גיליתי באג בתוכנה (שלכם). כתוב - פברואר 98 בתוך סוגריים
ותקבל (2/98).
נחמד, לא ?

איתי.
18-07-07, 21:06
רק רציתי להוסיף ולציין כי הטוארג זכה בתואר "4x4 of the year" לפני כשנתיים במגזין 4wheel מול כמה רכבים לא בדיוק עדינים ולמי שאינו מכיר את המגזין זהו לא בדיוק מגזין שטח "רך"
אני דרך אגב גם נגד ההגבהה לאוטו הזה. מי שרוצה שיקנה את הדגם עם כריות האויר וישחק עם הגובה כאוות נפשו...

GodsFather
18-07-07, 21:13
"לשחק עם הגובה כאוות נפשו"... זה קצת מוגזם... יש הגבלת גובה לכריות ומעבר לכך, יש גם הגבלת מהירות שבה הרכב יכול לנסוע "מוגבהה" על ידיהן.

ככה זה גם בל"ר החדש. אם אתה עובר את ה40 קמ"ש , הרכב מתחיל לזמזם ולהנמיך עצמו לרמת גובה של נסיעה בכביש ולא ברור למה הדבר לא הוכנס כשיקול של הנהג... יצא לי כמה פעמים לנסוע עם חבר שיש לו את הרכב הזה וזה פשוט לא נתפס, אתה מנסה לדהור קצת בשבילים והופס הרכב חוזר להיות נמוך... (צרות של עשירים...) :mrgreen:

אלון_ק
18-07-07, 21:29
הבחור שאל שאלה מאוד ברורה: איך מגביהים טוארג. להציע לו לא לעשות כן מסיבות כמו דינמיקה של הרכב או פגיעה במערכות - סבבה. לתרום מזמנכם, מהידע שלכם ומנסיונכם לגבי סוג ההגבהה הרצוי והמצוי - גם סבבה.

תחרויות השתנה "אני עליתי את זיק ברוורס עם חיפושית" לא מתקבלות כאן (כאן=באתר, לא רק בשרשור הזה). דבקו בנושא בבקשה.

Bulldog
19-07-07, 06:36
רפי, תירשום לעצמך גבר-גבר בת"ז.
איתי, כל מגזין שטח שמכבד את עצמו מכבד עוד יותר את הצ'ק השמן ממחלקת הפירסום של ריכבי השטח מאיזה שהיא חברה.
ולא, אין קיט מדף להגביהה טוארג כפי הנראה בדיוק מהסיבות שציין איציק בהודעתו הראשונה.

נמרוד
19-07-07, 16:11
זו שאלה מעניינת, האם כבר התחילו איפשהו בעולם לשפר טוארגים כרכבי שטח? - להבנתי זה המדד האמיתי - באמריקה תמיד ימצאו כמה משוגעים שיהפכו כל SUV למוטצית שטח. אם אין "אופנה" כזאת שמה, אפילו בקטן, אז כנראה שלטוארג באמת אין פוטנציאל.

יש את הטוארגים T5 של הדקאר, רכבי הסיוע, לא המרוץ, שהשמועות אומרות שהם מוגבהים וממוגנים ברמה גבוהה מהמפעל... לא שזה עוזר למישהו.

ויש את הפורשה קאיין טרנס-סיביר, שלפי התמונות הגביהו אותו וסביר להניח שאותו קיט אפשר להתאים לטוארג... וגם זה לא עוזר לך :lol:

אלון_ק
19-07-07, 16:58
אם אין לך שום מוצר מדף יש לך את אוברלנד, ארז מאוד אוהב פרוייקטים כאלו.
0503-424210, ארז.
http://www.overland.co.il/page.asp
גילוי נאות: אני עובד שם לפעמים (כשיש זמן, אני סטודנט).

דרור כספי
19-07-07, 17:26
הבחור שאל שאלה מאוד ברורה: איך מגביהים טוארג. להציע לו לא לעשות כן מסיבות כמו דינמיקה של הרכב או פגיעה במערכות - סבבה. לתרום מזמנכם, מהידע שלכם ומנסיונכם לגבי סוג ההגבהה הרצוי והמצוי - גם סבבה.

תחרויות השתנה "אני עליתי את זיק ברוורס עם חיפושית" לא מתקבלות כאן (כאן=באתר, לא רק בשרשור הזה). דבקו בנושא בבקשה.

אלון אני לא רואה מה הבעיה. הסיפור עם הפורסטר היה כאן במקום הנכון, כדוגמה מה אפשר לעשות עם רכב שהוא לא בדיוק רכב עבירות.

asafk
19-07-07, 22:58
אני לא רואה סדנת שיפורים ברמה של פחות ממי שבונה את רכבי הליווי של קבוצת המפעל בונה קיט הגבהה. לא שאי אפשר, אבל זה הרבה יותר מסובך ממה שאפשר להגביה כלי רכב "נורמליים". מצד שני, יש כפתור הגבהה של כריות האוויר, קח אותו עד הסוף, ואתה הרבה יותר גבוה מכל רכב שטח אחר באותו גודל...

אסף.

-->