PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב סטנדרטי גרוע - אבל משופר טוב?

bobsfog
20-07-07, 11:37
שלום חברים..
היות ואנחנו בדעה של החלפת הקאיה ספורטאג' שלנו..הובאה בפנינו הצעה כדלקמן:
ניסן טרנו, שנת 96, קצר, בנזין, ידני...
עד כה לא נשמע מפתה ממש..מה שכן:
יש לו 2 נעילות ARB, שנורקל, מיגונים, הגבהות, פגושים וכו' וכו' וכו'...

כל העניין הזה נשמע מאוד מפתה...
ניסן, שאמור להיות אמין, ואני כבר ראיתי שיש להם מהלך מתלה מכובד מאוד, עם 2 נעילות..

נשמע מבטיח לא? אז איפה הקאטצ' פה?

asafk
20-07-07, 13:03
קוף, גם אם לובש חליפה, נשאר קוף.
(או, בגירסה אחרת- מי שנולד לזחול אף פעם לא יעוף)

טראנו משומש הוא רכב שטח סביר. בתור משומש וישן, הוא יכול להיות גם פחות מזה. עם כל השיפורים שלו (שגם תצטרך לשלם עליהם) הוא יהיה ברמה ובמחיר של רכב טוב יותר, אולי, במצב סטנדרטי. זה עניין של שיקול אישי- מה האופציות, כמה אתם מוכנים לשלם וכו'. קח בחשבון שרכב משופר הרבה פעמים מאוזן פחות מרכב לא משופר (כלומר- אתה לא יודע מי הרכיב מה, ואולי נגרמו נזקים, גם אם אתה לא רואה אותם- במיוחד כשמדובר בSUV ישן)
בשורה התחתונה- יכול להיות שזו עסקה טובה. תלוי מה מחפשים וכמה מוכנים לשלם.
אסף.

bobsfog
20-07-07, 14:01
אז מה שאתה בעצם אומר..זה שבמחיר של 50-55 אלף שקל, עדיף לקנות רכב אחר סטנדרטי?

אני לא מבין למה, היות ופה אני מקבל רכב, שנגיד ויוצא טוב לאחר בדיקה. עם 2 נעילות, מיגונים וכל מה שצריך, בשביל טיולים ברמת עבירות בינונית - קשה לא?

GodsFather
20-07-07, 14:36
במחיר הזה אפשר למצוא רכבים הרבה יותר מוצלחים (כביש , שטח ונוחות) ומשופרים לא פחות.

asafa
20-07-07, 14:57
ניסן טרנו, שנת 96, קצר, בנזין, ידני...

לא מכיר את הרכב באופן אישי, אבל, משיטוט בפורומים הבנתי שיש בעיה עם דגמי הבנזין, מכיוון שלא נמכרו הרבה כאלו, כל החלקים שאינם משותפים לדגם הדיזל , יקרים וקשים יותר להשגה, עם דגש על המנוע.

יוני5
20-07-07, 15:43
אני לא מכיר ולא יודע על בעיות בדגם או על בעיות חלפים.

לגבי הטראנו יש לי רק מילים טובות להגיד. היה לנו כזה (קצר, בנזין) לפני כמה שנים. רכב מצויין, מאוזן ואמין.
אני לא יודע איך הוא היום, אבל אם תעלה אלטרנטיבות, אז מי שיש לו נסיון אמיתי בניהן יוכל לתרום לך.
הסנדק כתב שאפשר למצוא רכבים מוצלחים יותר - אני בטוח שהוא יכול לתרום לגיבוש האלטרנטיבות.

יוני5

R-IK
20-07-07, 16:09
אני לא מוצא שום פסול בטראנו כשלעצמו וביחוד בדגמי הבנזין שלעניות דעתי אמינים יותר.
לגבי השיפורים, אמנם פרטת רשימת איבזור מאוד מכובדת אבל אל תתן לזה לסנוור אותך.

חוץ מזה והכי חשוב, לך עם תחושת הבטן שלך. אם נראה לך שיש פה קאטצ' - רד מזה.

אלדר
20-07-07, 16:15
בתור בעלים של טראנו קצר,בנזין 95 אני יכול להגיד לך שאנחו חבורה של משהו כמו 10 טראנואים "מועדון הטראנו" בג'יפ טריפ עשינו הרבה מאוד טיולים כולל כמה מעלות קשים בהצלחה.
ואף אחד מאיתנו לא נעול.
עד היום לא נתקלתי בבעית זמינות חלפים

razst
20-07-07, 18:57
מישהו יכול לתת יותר פרטים על הנעילה לטראנו? איזה דגם? כמה עולה בארץ וכמה עולה בארה"ב? לאיזה שנתונים יש נעילות? לא מצאתי (http://www.truckaddons.com/Catalog/subpages/arb_airlockers-nissan.htm)נעילה ברשת. אבל אולי טראנו לא משווק בארה"ב או אולי הוא משווק בשם אחר?

R-IK
20-07-07, 20:51
הטראנו מוכר בעולם גם כפורד מווריק (Maverick). דגם הנעילה אמור להיות RD24 עבור הדגמים עם קפיצי סלילים. בכל מקרה מציע לך לברר בהנפלד (היבואן הרשמי של ARB בארץ).

אם לא תקבל תשובה, דבר איתי ואני אברר עם המכר שהתקין אחת כזו.

אלדר
20-07-07, 21:06
לטראנו יש את הנעילה הנשלטת שלARB ויש גם נעילה קבועה של דטרויט.

יריב קלר ברוך
21-07-07, 08:59
טרנו רכב אמין וטוב .
לגבי השיפורים מעניין אך צריך לבדוק את טיב העבודה.

סוזי המשתוללת
21-07-07, 10:27
ניסן טרנו רכב די עביר גם בבסיסו בגלל מהלך מתלה אחורי מכובד מהיצרן ובשילוב עם דיפ מוגבל החלקה מאפשר לו להתקדם לא רע בשטח
אבל דגם הבנזין שלו חלש ובגלל שהוא סוחב את אותו המשקל כמו מתחריו אז הוא גם לא חסכוני ולכן עדיף לקנות משהו עם יותר מנוע
לגבי הנעילות - עד כמה שידוע לי לא הייתה נעילה קדמית של arb לטרנו וההתקנה של כזו היא שימוש בדגם אחר של היצרן שהתאימו אותו (חרטו ) וזה פוגע באמינות שלה
הטרנו בנזין הגיע רק בגרסת גיר ידני
יש לך אופציה לקנות במחיר הזה פג'רו בנזין קצר שמגיע עם נעילה מקורית אחת /מערכת ה4x4 הכי טובה שיש super select ומנוע נפלא שבסופו של יום יצרוך את אותו הדלק אבל יספק בתמורה ביצועים
וכמובן יש גיר אוטומטי שמשפר את איכות החיים גם בכביש וגם בשטח והכי חשוב מגיע עם צמיגי 31 ברשיון ובלי קומבינות ועם abs וכריות אויר זה שוס
אל תשכח שפג'רו מורכב ביפן וטרנו בספרד

חנן-ג'יפולוג
21-07-07, 10:59
הטראנו בבסיסו הוא יופי של רכב, ואם ברכב הזה התוספות בוצעו בצורה מקצועית והוא מתוחזק היטב, אז מדובר בעיסקה מצוינת, לדעתי.

bobsfog
21-07-07, 13:52
יש לכם חלופות יותר טובות?
כעיקרון המטרה של ההחלפה היא להתקדם מבחינת השטח, ולא לקחת כמה צעדים אחורה מבחינת נוחות ואמינות.
חוץ מהטראנו יש גם דיסקו בנזין משופר, גם 96 במחיר נמוך יותר.
אבל כאן יש חשש מאמינות, למרות שהרכב יהיה רכב משני, ויסע יחסית מעט.

מבחינת הפאג'רו - - בתקציב שלנו (סביבות ה55) יש להשיג רק שנת 95, והם לא כאלה מציאות..אין במצב טוב ממש.

אולי מישהו יכול להעיר את עיניי - לגבי אופציה טובה יותר:
1. עדיפות לאוטמאט
2. יכולת שטח לא מבוטלת - עדיפות לשיפורים
3. אמינות, אמינות, אמינות!
4. אחזקה זולה
5. נוח

האוטו יכול להיות קצר, הוא יהיה בשימוש על ידי זוג לרוב..ולא יסחוב הרבה מטען.

סוזי המשתוללת
21-07-07, 15:18
אני חוזר על דבריי
פג'רו

R-IK
21-07-07, 15:24
מה אם אופציה של גראנד צ'ירוקי?
מבחינת המחיר אין הבדל משמעותי, אפשר למצוא אחד שמור שמקסימום טיפס על מדרכה או שתיים.
לגבי שיפורים השמיים הם הגבול 8-)

bobsfog
21-07-07, 15:58
מה אם אופציה של גראנד צ'ירוקי?
מבחינת המחיר אין הבדל משמעותי, אפשר למצוא אחד שמור שמקסימום טיפס על מדרכה או שתיים.
לגבי שיפורים השמיים הם הגבול 8-)

נכון...אבל זה קשה יותר, וגם עליהם, כמו על הפאג'רואים - מבקשים הון תועפות על כלום.

ואני עדיין לא מבין..איך אפשר להשוות טראנו נעול כפול לפאג'רו סטנדרטי..
עזבו את כל הקטע הכלכלי בצד..לפי מה שאני רואה - היתרון היחיד של הפאג'רו זה בכוח המנוע.

כמובן הכל בהנחה שאני לא מעוניין לשפר ולהתעסק עוד עם האוטו לאחר הקניה

R-IK
21-07-07, 16:10
שאלת תם: האם ראית את הטראנו? אם כן,
איך התרשמת ממנו, האם עשית סיבוב, האם כל המערכות מתפקדות בפועל, האם יש היסטוריית טיפולים, מה מצב המרכב?

gooja
21-07-07, 16:39
אז זהו. אתה באמת לא מבין.

עצה: קח סיבוב על פאג'רו בנזין קצר, ותבין. אם הניסיון היחידי שלך עם רכב שטח זה ספורטאז', אתה צריך להתנסות כדי להבין.

אולי תבין, כשתשים לב שהרכב השני הכי נפוץ בליגת העבירות והראלי רייד, הוא פאג'רו קצר בנזין.
אולי תבין, כשתשים לב שפאג'רו בנזין קצר 95, עלה 60% מדיסקו באותה שנה, ועולה כיום יותר מכפול ממנו.
אולי תבין, כשתשים לב שעלויות ההחזקה של פאג'רו במשך שנה, לא מגיעות ליישור הקו שעלה לי עם הדיסקו, ומגיעות בערך ל- 15% מעלות האחזקה של דיסקו ממוצע, כשהוא בא נעול ועם סופר סלקט בתור סטנדרט.

הפאג'רו הוא הדבר הכי קרוב לדבר האמיתי (האמיתי מבחינתי זה רנגלר/סופה או דיפנדר). אין לו מהלך מתלה, אבל יש לו כח, נעילה, טרנספר טוב, זויות מעולות בדגם הקצר, ואפילו פינוקים בזכות מזגנים חזקים וטובים. הקצר עביר מאוד מאוד, יחסית לרכב בלי סרן חי מקדימה, שורד גם עם חיים קשים, ומגלה עליונות בדיונות.

דברים לא קורים סתם, בלי סיבה. הרנגלר עולה הון תועפות, ולא לחינם. פאג'רו בנזין קצר נמכר מעל המחירון, כי הוא נותן תמורה. כמה פעמים בחודש עצרו אותך ברמזור/תחנת דלק, ושאלו אם אתה מוכר את הספורטאז' ? כמה פעמים עוצרים בעלי טראנו ? עם הדיסקו, לא רק שלא שאלו, בקושי הצלחתי להעיף אותו. בפאג'רו זה ענין יומיומי.

תנסה - תבין. תמשיך לחשוב שטראנו באותה קטגוריה, בלי שנהגת לא על זה ולא על זה - זכותך.
בידידות,
אפי צ.

חנן-ג'יפולוג
22-07-07, 00:09
נהגתי המון על טראנו ועל פאג'רו סטנדרטיים, כמה אלפי שעות בשטח על כל אחד מהם. אפשר לפרט ולהתווכח שעות על הפרטים השונים, אבל בשורה התחתונה אהבתי יותר לנהוג בטראנו, שזה אמנם עניין סוביקטיבי, והטראנויים החזיקו מעמד טוב יותר מהפאג'רויים בתנאים אכזריים מאוד, שזה כבר עניין אוביקטיבי.

אני לא בא לקבוע איזה רכב טוב יותר. למרות מה שכתבתי הפאג'רו בא עם נעילה אחורית מקורית, שזה פלוס אדיר, אבל זה שהשוק החליט שהפאג'רו יעלה הרבה יותר, אז החליט. זה לא שיקול אמיתי. ובמקרה הספציפי הזה מדובר על רכב שמשופר בדברים הנכונים, ואם זה גם בוצע טוב, והוא במצב טוב, אז זו קנייה מצוינת.

-->