PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח גרנד צ'ירוקי עם הגבהה 2" - ו 3" ומעלה

limited
22-07-07, 23:12
שלום רב לכולם:

יכול היות שאני יעצבן כאן כמה מומחים -או שיתייחסו בביטול אך הדבר הזה הוא בנפשי ( ואני מאמין שבנפש כל אחד מאיתנו ) אך נושא הביטוח שאני רוצה להעלות כאן חייב להיות חד משמעי.

אני עומד להגביה את הJEPP שלי - גרנד 93 ZJ.

אני מאוד רוצה להגביהו ב 3.5" כדי ש 31" יכנסו בקלות (יש לי ג'נט 15 ...)

דיברתי עם כמה אנשים מומחים כמובן - וקיבלתי כמה תשובות - רק אחת מהם הייתה נחרצת.

** אצלי עבירות טובה זה מעלה ורדית ללא גירוד גחון **

אז כך: 1) אמרו לי שאם אני מגביה 2" לא צריכה להיות שום בעיה עם הביטוח כי זה לא נחשב שינוי מרכב
בנוסף 2" יספק לי עבירות טובה ומספיקה לכל הארץ עם 31" !!
2) הגבהה של 2" זה גם שינוי מרכב ולכן זה לא משנה אם זה 3.5" או 4.5" או 2" - עקרונית שוטר יכול לעצור אותך ואם הוא אינטליגנט מספיק הוא יכול להשבית לך את ה -JEEP כי הוא עבר שינוי מרכב - )
3) הגבהה של 2" מספיקה רק ל29" - בנושא הביטוח - לא הייתה תשובה ברורה
4) 2" יש בביטוח - 3" ומעלה אין ביטוח !!
5) בכל המקרים יש ביטוח.
6) עקרונית הגבהות זה דבר לא תקין - מבחינת בוחני רבכ - אך ניתן "להתגבר על כך"

** כשאני מתכוון לביטוח - אני בעיקר מתכוון לביטוח חובה - ( ח"ו אם מישהו יפגע ...)
** האם יש ביטוח על רכב מוגבה ?
** האם זה וודאי ?
** האם מבחינת הביטוח זה משנה אם אני מוגבה 2" או 3" ומעלה ?
** האם 2" נחשב שינוי מרכב ?
** האם 2" הגבהה ( בולמים + קפיצים - לא ספייסרים) תספיק ל 31"

תודה לכולם.
LIMITED

נמרוד
23-07-07, 11:11
מבחינת הביטוח, הרכב צריך להיות עם רישוי לנוע בכבישי ישראל, טסט בתוקף. חברות הביטוח לא בודקות שום דבר בעצמן. אין להם מושג מה זה הגבהה וזה לא מעניין אותן. עד כאן ברור?

ברכב במדינת ישראל, כדי שיהיה מורשה לנוע בכביש, אסור לבצע שום שינוי מבני. עד כאן?

הגבהה זה שינוי מבני? ---> או, זו השאלה! על פניו, על פי הלשון היבשה של החוק, כן, ובכלל לא משנה כמה אינץ' צול ס"מ או אצבעות... אסור לבצע שינויים מבניים בישראל! בוחן במכון רישוי או בוחן תנועה של המשטרה בכביש, יכול לפסול לך את הרישוי על כל שינוי מבני, פשוט מה שמתחשק לו באותו יום. זו עובדה ולפעמים זה קורה.

אז מה עושים? חיים עם זה... קרא את המודעה הצהובה בתחתית כל הדפים בג'יפולוג... הפורום הזה הוא בכלל וירטואלי, הוא לא במדינת ישראל, אנחנו חיים במקום אחר... מפנטזים על ג'יפים. וטוב לנו :)

limited
23-07-07, 12:29
תודה נמרוד:

לפי מה שאתה אומר ז"א שמבחינת ביטוח אין לי בעיה בכלל - אני רק צריך לדאוג שהאוטו יעבור טסט בשביל הרישוי - וגם ישנה אפשרות שבוחן רכב \ שוטר בכביש, יכול להוריד לי אותו.( כמו דעה של סוכן ביטוח #2 למטה)

לגבי הביטוח, שזה הדבר החשובכן - ( האפשרות שבוחן רכב\שוטר יוריד לי אותו לא מהווה בעייה כי תמיד אוכל לחזור לגובה הרגיל של הרכב ואז לאשר אותו)

יצא לי לדבר עם 3 סוכני ביטוח בנושא זה, 3 דעות: ...

1) עקרונית יש בעייה עם הביטוח לרכב שאינו חוקי, אך מעולם חברות הביטוח לא נהגו ע"פ זה.
2) אין בעייה בכלל - כל עוד יש טסט לאוטו ושילמת ביטוח אתה מבוטח
3) 2" יש ביטוח - 3" ומעלה אין ביטוח.

צריך לשקלל את כל הנתונים ולקבל החלטה.
תודה.

Saar
23-07-07, 12:58
לדעתי, הדיון הזה עלול "להעיר מתים" והוא קצת מסוכן/מיותר.
נמרוד נתן לך את הבסיס "החוקי".

סער

limited
23-07-07, 13:10
ידעתי שזה יגיע .... אני לא רוצה להיות " נובח בשער" - לא רוצה להכניס פה אנשים ל"מחשבות יתר" נמרוד אתה מוזמן למחוק את השרשור הנ"ל - מעכשיו אני שותק ולא אומר כלום - כמו שאמרתי לעיל אעשה שקלול ואז אחליט.

תודה
LIMITED

limited
23-07-07, 14:17
יש כאן הרבה מידע :

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-3683.html

-->