PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכב נכבה באמצע נסיעה

berezef
31-07-07, 22:58
אז כמו שרשום בכותרת הגיפ צירוקי 99 נכבה באמצע נסיעה ולא מניע לאחר 5 דקות הרכב מניע ללא בעיה
זה קורה כשהרכב חם.וזה קרה לי 5 פעמים לא רצופות(בדקתי אם יש ניצוץ בזמן שהוא כבה ואין ניצוץ)
האם למישהו מוכרת הבעיה ? ומה דעתכם צבת המומחים תודה.

שלומי
01-08-07, 12:20
לא מומחה אך היתה לי בעיה דומה (בסופה דיזל).
אצלי הבעיה הופיעה רק בימים חמים ונפתרה בהחלפת ממסר התנעה / דימום - אני כבר לא זוכר .

יום טוב ,

שלומי

נמרוד
01-08-07, 12:29
נשמע כמו תקלה של חיישן קראנק (גל ארכובה), חיישן מגנטי שיושב על בית גלגל התנופה מצד הנהג והוא בעצם שסופר את סיבובי המנוע ונותן את האות הבסיסי ביותר למחשב הרכב. המנוע לא יכול לעבוד בכלל בלי אות מהחיישן הזה. תקלה כמו שאתה מתאר, שמופיעה תחת טמפרטורה גבוהה ונעלמת אחרי התקררות, מאד אופיינית. תוריד את ספר מערכת המחשב הצבאי של הסופה מהספרייה, מדור הורדות, תקרא את המידע הרלוונטי. אני מניח שאפשר לבדוק עם מולטימטר את החיישן בזמן התקלה ולוודא. לחלופין, אתה יכול להשיג חיישן תקין ולהחליף, הבעייה היא שיקח זמן עד שתדע בוודאות שהתקלה אכן נפתרה...

בוזי
01-08-07, 13:31
האם אמור להיות קוד תקלה כאשר אין סיגנל מחיישן גל ארכובה?

berezef
01-08-07, 17:24
הדיאגנוזה שקיבלתי ממיספר בעלי מיקצוע היתה מגובנת

1 מחשב ניהול מנוע
2 חישן קראנק
3 קוהל
4 מודול
5 כבלי הצתה

כאשר רובם היתמקדו על מחשב

Saar
01-08-07, 23:14
גם אצלי תופעה דומה הייתה חיישן קראנק תקול.
בד"כ אין התראת תקלה במקרה כזה.
להחליף מחשב יעלה הרבה יותר מלהחליף חיישן קראנק...
אף אחד לא יתן לך אחריות על החלפת מחשב (כלומר, אם זו לא התקלה, לא שילמת...)
את מחשב ב XJ "צורבים" לרכב ספציפי בזמן ההתקנה (לפחות זה מה שנאמר לחבר בזמנו ע"י המוסך המרכזי וע"י ספק בחו"ל)
לשם השוואה,
חיישן עולה 800 ש"ח, מחשב 7000 (בארץ. בחו"ל, שליש מחיר)

סער.

חנן-ג'יפולוג
01-08-07, 23:52
כמו שנאמר כבר, החשוד העיקרי הוא חיישן הקרנק.
בדוק במנוע קר, וגם בזמן שהתקלה קיימת, מהי התנגדות החיישן והשווה לנתון שצריך להיות. אם אין התאמה, החלף את החיישן.

-->