PDA

צפייה בגרסה מלאה : בועות קצף במיכל העיבוי

רפי א.
04-08-07, 10:54
לאחרונה החלפתי מצנן ומיכל עיבוי לחדשים.
לאחר שנסעתי כמה מאות ק"מ, פתחתי את מיכל העיבוי ומצאתי מעל למים שכבת קצף, שלדעתי לא היה שומני, ומעט בוץ או חלודה בתחתית מיכל העיבוי.
המים שבמצנן הם ירוקים מאלה שקונים בהום סנטר.
המנוע לא מאבד שמן בכלל.
מה דעתכם?

ערן המסוקס
04-08-07, 17:31
אם שמת משהו זול, עדיף שתחליף לנוזל איכותי יותר.

נסה את הפרסטון שמוכרים באוטו דיפו.. אם הוא במצבע עכשיו אז זה שווה.

נמרוד
05-08-07, 08:41
נשמע לי נורמלי רפי. את הבוץ אתה רואה כי על חולצה לבנה חדשה רואים הכל. עוד מעט כבר לא תראה יותר בוץ חדש. הקצפה במידה היא גם תופעה טבעית.

ערן המסוקס
05-08-07, 11:05
הקצפה גורמת לבועות אויר, לא? וזה גורם לבעיות קרור, לפי מה שאני יודע.

מעולם לא ראיתי הקצפה בנוזל קרור איכותי, אפילו לא מעט. אולי לא בחנתי מספיק רכבים..

הבוץ יכול להיות כתוצאה מלכלוך וחלודה שצפה במערכת שלא שטפת היטב לפני החלפת המים, או, הווצרות של חלודה חדשה ומשקעים, כתוצאה משימוש בחומר זול.

כבר ראיתי איך חומר זול של אוטו דיפו מכלה לי פקק רדיאטור תוך ימים ספורים (!)

נמרוד
05-08-07, 11:07
כתבתי "הקצפה במידה" ערן. לא מדובר על רכב חדש, מותר שיהיה בג'יפ ישן קצת לכלוך במעברי המים, וקצת הקצפה ממשאבה לא בדיוק חדשה.

איפון
05-08-07, 12:47
רעיון שעלה לי עכשיו- בדיקה ביתית לנוזל קרור...
לשים בסיר נוזל קרור- מים צבעוניים או כל סוג אחר, מכסה רדיאטור ישן, טרמוסטט ישן, חתיכת ברזל, אלומיניום.. להרתיח כמה פעמים על גזייה, לתת לזה לעמוד קר כמה ימים וחוזר חלילה.. לא יתן אינדקציה לאיכות הנוזל מבחינת איכול מתכת???

מפחידה אותי המחשבה שאם רציתי ל"פנק" הרכב שלי, ובמקום מי ברז פשוטים בחרתי לשים נוזל קרור "איכותי" שקניתי בחנות מוכרת, וגרמתי בכך לנזקים שלא היו מגיעים..

בטויוטה אגב, לא הייתי שם דבר למעט הנוזל האדום המקורי שלהם.. גם שם היו מדללים אותו במי ברז..

איציק - 4X6ZH
05-08-07, 12:59
כדאי לדעת שנוזל צינון הוא חומר רעיל .
ואת הנסיונות לא הייתי עושה בסביבה של חומרי מזון .
איציק

איפון
05-08-07, 13:22
כדאי לדעת שנוזל צינון הוא חומר רעיל .
ואת הנסיונות לא הייתי עושה בסביבה של חומרי מזון .
איציק

מרק טרמוסטט בתיבול שבבי אלומיניום.. נשמע "טעים"..

פשוט עלתה בי המחשבה באיזו קלות אנו קונים מוצר מדף, במבצע או שלא במבצע, ממלאים את המנועים היקרים שלנו, וסומכים על כך שאנו עושים את המעשה הנכון.

בטרופר - בן 17 עם קצת יותר מ100000 ק"מ , היו מי ברז כשקניתי אותו, אולי מים מטופלים ללא תוסף, אבל מים שקופים. עתה, לאחר שהחלפתי לנוזל קרור "מקצועי" מחנות "איכותית".. הלכה משאבת המים- יש קשר, אין קשר- לא יודע.. אולי הגיע זמנה, ואולי הנוזל הוא האחראי..

-->