PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר- מייצב קדמי

נחום
06-08-07, 23:32
שלום,
התחדשתי לא מזמן ב 110 שנת 99 TD5.
ברכב מותקן במקור מייצב קדמי ואחורי.
לגבי ניתוק הקדמי- אני זקוק לחוות דעת ממשתמשים וותיקים על חווית הנהיגה ללא קדמי ברכב הזה,
עד כמה זה מורגש בנסיעת כביש וכו'. תודה.

ibinder
07-08-07, 00:00
הי,

יש הבדל משמעותי בנסיעה כאשר המוטות המייצבים מחוברים, וכאשר הם מנותקים.
זה מאוד תלוי בסגנון הנהיגה שלך, זה עלול להיות אפילו מסוכן, במידה ויש לך רגל כבדה, בשילוב של מערכת מתלים רכה.

בשלב הראשון סע עם מוטות מייצבים, תתרגל לרכב, תכיר אותו, ולאחר תקופה, כשתכיר את התנהגות הרכב, נתק את האחורי, סע בזהירות, ותחוש את ההבדל לאט לאט.

לאחר תקופת מה, לאחר שהתרגלת להתנהגות החדשה, נסה גם ללא מוט קדמי.
אחרי מספר נסיעות, אתה לבד תוכל לתת לעצמך חוות דעת, האם להמשיך עם או בלי.

ההורדה של המוט הקידמי, היא משמעותית, ולכן אל תתבייש לנסוע עם עד שתתרגל טוב טוב לרכב, ורק אז לצאת לנסיעת מבחן ללא על-מנת לחוש בהבדלים.

עידן

landrover
07-08-07, 00:05
כפי שנאמר ,

גם אני ממליץ להשאר כמה חודשים עם מייצבים ,

ורק אחכ לשקול הבדלים והורדה.

נסיעה עם רכב בלי מייצבים , כאשר אתה לא רגיל לזה , יכולה להיות מסוכנת מאוד וגם לגרום להתהפכות.

אמיר.

שלומי
07-08-07, 02:10
אני נוהג בדיפנדר יותר משנה עד היום ללא מייצבים (כך הגיע)
לאור השיקולים שתכף אפרט הזמנתי מוטות מייצבים קדמיים ואחוריים מתנתקים .

לדעתי חשוב להבדיל בין ההתנהגות היומיומית של הרכב - אליה ניתן להתרגל ,לבין תמרון חרום שבו רכב בלי מייצבים יהיה פשוט פחות מוצלח .
ברור גם שלמצב חירום אי אפשר באמת להתרגל ולהיות מוכן כל הזמן ...

לכך הייתי מוסיף את העובדה הפשוטה שאחרי נסיעה יותר איטית (ולכן גם ארוכה) שדורשת יותר ריכוז תגיע יותר עייף לכל מקום - מניסיון של שנתיים בסופה עם ובלי מוט מייצב .

שקלת את הפיתרון של מוטות מתנתקים ?
הטוב שבכל העולמות - לנסוע בכביש עם ולטייל בלי .
חסרונות - עלות (לא גבוהה) וטירחה בניתוק וחיבור .

תהנה מהרכב,

שלומי

Gilad
07-08-07, 10:24
מאיפה הזמנת מוטות מתנתקים?

מה סדר גודל העלות?

תודה

גלעד

shachar
07-08-07, 10:48
אני הוספתי מוטות מייצבים מכיוון שלצערי... רוב הנסיעות הן עדיין על הכביש הציבורי.

הייתי שמח אם שלומי היה מעלה תמונות של המוטות המתנתקים או מספר לנו מהיכן הזמין

שלומי
07-08-07, 12:25
הי ,

המוטות הוזמנו מ OVERLAND (יחד עם עבודה גדולה)
ואשמח להעלות תמונות אחרי שיגיעו :-)

בסופה שהזכרתי היה פטנט פשוט -
בוצע חיתוך על המוט המקשר
רותך שרוול על צד אחד שלו
נקדח חור דרך הצד השני שלו ודרך השרוול בהתאמה .
דרך שני החורים הושחל פין פציל .
(אני אחפש תמונות)

האמת היא שלא יצא לי לראות בLIVE מוט מייצב מקורי של דיפנדר אבל אני מאמין שגם שם יכול להינתן פיתרון "בייתי".

היתרון בהזמנה מ OVERLAND הינו התאמה לשאר השינויים שיבוצעו ברכב ואיכות העבודה שאני מאמין שתעשה לי כיף בניתוק והרכבה .

שלומי

asafk
08-08-07, 00:12
בדיפנדר "רגיל" אין מייצב מקורי, מדובר בתוספת לקאונטי או לדגמים ספציפיים של HD.
כיוון שאתה לא מתכוון להרכיב הגבהה משמעותית או להאריך את מהלך המתלים באופן משמעותי, תישאר עם המייצבים. האחורי פחות משפיע על התנהגות הרכב, והורדתו כן מאפשרת יותר מהלך (תלוי בקפיצים ובעיקר בבולמים). זה משהו שקל לבדוק- בהצלבה עם ובלי המייצב. הקדמי חשוב יותר מבחינת ההתנהגות, ומשפיע פחות על המהלך של המתלה הקדמי (שוב- קל לבדוק עם הקפיצים והבולמים שיש לך כמה המייצב משפיע, וכדאי לבדוק). בשורה התחתונה- אם אין לך סיבה טובה להיפטר מהמייצבים - תשאיר אותם. אם יש לך סיבה טובה (הגבלת המהלך) - תוריד. לא נורא, גם ככה דיפנדר בא בלי מייצבים.

אסף.

yoni 110
08-08-07, 04:35
אסף, תיקון קטן
בדיפנדר אין מוט מיצב קדמי בכלל
בקאונטי יש מוט אחורי שלהבדיל מהדיסקברי תפוס עם 4 ברגים לשילדה ולא 2 ברגים כמו בדיסקברי (מכל צד), גם בקאונטי אין מיצב קדמי

מוני אורבך
08-08-07, 08:50
לא יודע לגבי דיפנדר ארוך, אבל בקצר הדגם הסטנדרטי יש את התושבות על השילדה ועל הסרנים בשביל מוט מיצב, גם קדימה וגם אחורה. נראה כאילו פשוט פרקו אותם מהמקום. נראה לי שמוטות מיצב של דיסקו דור 2 יתאימו בול. כאשר קניתי את הרכב חשבתי לקנות מוטות מיצבים מפירוק. אבל אחרי כמה שבועות פשוט התרגלתי וזה לא ממש מפריע לי. מצד שני הקפצים+בולמים אצלי משופרים כך שיתכן שבסטים הבאים עם הרכב המצב גרוע בהרבה.

נחום
08-08-07, 09:36
אצלי שניהם קיימים. יכול להיות שזה זיווד ממשלתי?
בכל מקרה, את עונת הטיולים הקרובה אני אעשה איתם, אח"כ נראה

gradar
08-08-07, 13:10
במידה ויש את שניהם, אם מורידים אז קדמי ולא אחורי !!!
לא לנהוג עם מיצב קדמי ובלי אחורי - מסוכן מאוד, מגביר את אפקט המטוטלת בהעברת משקל ובבלימה.
הפוך מסוכן פחות...
ובגלל העובי ומבנה המוט דווקא הקדמי מגביל יותר את עבודת המתלים מהאחורי.
ה-רדר

ארז
08-08-07, 23:15
חלק מהרכבים הגיעו עם תושבות רק לאחורה וחלק גדול הגיעו עם תושבות קדימה ואחורה.
מיצבים זה דבר טוב לרכב, ללא המיצב נפגעת קשות יכולת התמרון במצבי חרום, מצד שני גם במתלה הסטנדרטי קיים שיפור במהלך עם הורדת המיצב(שיפור קטן ולדעתי לא מצדיק את ההורדה),מה שכן לחיוב זו התחושה בעט הנהיגה בשטח ללא מיצב, הרכב יותר גמיש ונעים לנסיעה.

אני בעד להנות מ2 העולמות ולהפוך את המיצבים לנתיקים, זו לא עבודה קשה גם לעשות לבד למי שיש ידיים טובות,אצלי ברכב יש 2 מוטות מיצבים המחוברים רוב הזמן, אני חייב להגיד שעל הכביש(שם אני נמצא 99% מהזמן) התחושה פשוט טובה ובטוחה יותר.

-->