PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה אחורית

nazircrm
07-08-07, 08:04
לאחר מכירת הסיקס וקניית סופה 95 אורגינלית הגיע שלב ההשקעות ..השאלה האם הנעילה המצורפת בקישור מתאימה לסרן האחורי של הסופה ?
אני מבקש את עזרתכם לפני שאני מזמין ..
http://store.summitracing.com/partdetail.asp?part=PWT%2D92%2D0460%2D30 05&view=1&N=700+150+4294918887+4294896347+42949082 80+

יוני5
07-08-07, 08:39
לא. היא לא מתאימה.

הנעילה שסימנת מתאימה לסרן עם Cקליפ ו 30 שיניים. אתה צריך non C clip, ו 35 שיניים (splines).
כל זאת בהנחה שיש לך דנה 60 (סביר להניח) אם כי יכול להיות שיש לך דנה 44. אנא היעזר במדריך לזיהוי סרנים כאן באתר.

בברכה,
יוני5

נמרוד
07-08-07, 08:46
זה מה שאתה צריך (http://store.summitracing.com/partdetail.asp?autofilter=1&part=PWT%2D92%2D0460%2D3500&N=700+400018+301254+115&autoview=sku) בהנחה שיש לך סופה עם סרן דנה 60.

yoav21
07-08-07, 11:42
אני לא יודע האם זאת רק שמועה או אמת, שמעתי שיש אפשרות שהנעילות הללו יהפכו ללא חוקיות !, ושכבר עכשיו אין אפשרות לקנות אותם בארץ (בינוביץ).
כמובן שצעד כזה יגרום לעליות מחירי הנעילות כדוגמת ARB.
האם משהו יודע על משהו כזה שמתבשל.
דיון דומה נפתח בפורום של מועדון הcj והסופה, שם מדברים על תאריך1.9.07.
http://www.cjclub.co.il/forum/viewtopic.php?t=1940
בברכה יואב

יוני5
07-08-07, 12:17
יואב,

יש לי הרבה מה לכתוב על הקישור שנתת, אבל זה לא מכבד את הפורום שלנו.
תחשוב על האופציה למנוע מנעילות כאלה להגיע לארץ,
ועל האופציה לבדוק את זה

עכשיו תבין, שהנחיה כזו היא לא מציאותית. מקסימום, במקרה של תאונה קטלנית, יהיה אפשר במאמצים רבים, לזהות לאחר מעשה התקנה כזו.
כלומר, כל מה שיושג הוא עוד אופציה לשלילת דמי הביטוח ותו לא.

זה לא שזה לא אפשרי - בחיפוש אחר סמים קשים חודרים לאנשים לרקטום ונשים נשלחות לבדיקה גניקולוגית... אבל נראה לך הגיוני שמישהו יתחיל לפתוח דיפרנציאלים? ואם כן, כמה דקות יעברו עד לרגע שהוא יגיש תביעה על נזק שנגרם לו מהבדיקה והיא תאסר?

יוני5

yoav21
07-08-07, 12:50
יוני
בסדר אז לא יבדקו אך אם יאסרו על התקנה ו\או יבוא ע"י גורמים מסודרים שלא ע"י אנשים פרטיים אז מה?

לכל אחד מידי פעם מותר לרעות בשדות זרים ;-) לא?
בברכה יואב

יוני5
07-08-07, 14:09
יוני
בסדר אז לא יבדקו אך אם יאסרו על התקנה ו\או יבוא ע"י גורמים מסודרים שלא ע"י אנשים פרטיים אז מה?

לכל אחד מידי פעם מותר לרעות בשדות זרים ;-) לא?
בברכה יואב

מה הטעם לאסור משהו שאי אפשר לבדוק? חוץ מלהכין את הקרקע לדחיפה עתידית של צינור לציבור או כהכנת הקרקע לדרישה תקציבית להקמת מכונים שיבדקו...

הרעיון הבסיסי הוא לפשט את החוק לא לסבך אותו. ראה דוגמת פקודות מס הכנסה.

אבל הכי מרגיז זה לקחת את השדה שלי, שרעיתי בו מימים ימימה (אחלה עשב, אגב), לתת אותו למישהו זר, אבל להרשות לי לרעות בו מפעם לפעם למרות שהוא שייך לזרים:-( (מה זאת אומרת שייך לזרים - יואב נתן להם אותו - בקיצור, אתה אויב העם!)

יוני5

yoav21
07-08-07, 14:23
יוני
מה אכלתה היום?
אני מבין שלא סתם יש לך סמל מתפוצץ אבל בכל זאת קצת חוש הומור.
אויב העם??? נו באמת.
יואב

יוני5
07-08-07, 14:35
יוני
מה אכלתה היום?
פלאפל, לא משהו.
אני מבין שלא סתם יש לך סמל מתפוצץ אבל בכל זאת קצת חוש הומור.
חוש הומור תמיד יש, הסמל המתפוצץ זה ראש מנוע של דיסקו טיפוסי.
אויב העם??? נו באמת.
היי, קצת חוש הומור... מה, על כל דבר צריך לשים סמיילי?

בידידות,
יוני5
יואב

moriseven
07-08-07, 18:20
יש לי הרבה מה לכתוב על הקישור שנתת, אבל זה לא מכבד את הפורום שלנו.

יוני, בוא נשמע מה כן יש לך לומר על הקישור הזה.
מאיפה באה הגישה הזאת שלך, בדקת אם הדברים שנאמרו בקישור נכונים? או שאתה ישר מגיב ככה ושולל כי הקישור הוא מאתר "מתחרה" כביכול של האתר הזה.

תגובה כזאת שלך מורידה מערכך, והאמת די ילדותית ולא מתאימה לאדם בוגר.

הנושא שדובר בקישור, נבדק ואומת מול בוחן של משרד התחבורה, שהיה אמור לאשר את הכנסת הנעילה ארצה ומה שדובר שם הוסבר על ידו.

יוני5
07-08-07, 22:52
יוני, בוא נשמע מה כן יש לך לומר על הקישור הזה.
מאיפה באה הגישה הזאת שלך, בדקת אם הדברים שנאמרו בקישור נכונים? או שאתה ישר מגיב ככה ושולל כי הקישור הוא מאתר "מתחרה" כביכול של האתר הזה.

תגובה כזאת שלך מורידה מערכך, והאמת די ילדותית ולא מתאימה לאדם בוגר.

הנושא שדובר בקישור, נבדק ואומת מול בוחן של משרד התחבורה, שהיה אמור לאשר את הכנסת הנעילה ארצה ומה שדובר שם הוסבר על ידו.

מוריס,

הפוסל במומו פוסל.
אין דבר כנגד אתר "מתחרה". למען האמת אני בעד ריבוי אתרים בתחום ואין לי דבר וחצי דבר כנגד CJcloub. באמת שאין לי.

הערתי לגבי הקישור.
אבל אני בטוח שתעיר את עיני לגבי מדינות מתוקנות בהם
ההימפוטנטים במשרד התחבורה בודקים נעילות?
או אולי תספר לי כמה אנשים אתה מכיר שנוסעים עם נעילות זיקה?
(וזה לגבי הדיון שם).

וזאת עוד בלי להתייחס לגבי סוגי בדיקות, השלכות לגבי רכבים שכבר יש להם (לפני האיסור), בקיצור, דיון לא רציני. תחשוב על דבר אחד: נניח שאוסרים שימוש בנעילה אוטומטית, ונניח שקובעים נוהל בדיקה ריאלי ע"מ לגלות את העבריינים המחביאים בסרניהם נעילות אוטומטיות - איך בדיוק נעילת זיקה עוקפת את הבדיקה הזו? אז או שאני לא מבין כלום בדיפרנציאלים, או שהכותב שם, ואני יוצא מתוך הנחה שהוא חכם ומבין, קצת מיהר ללחוץ על כפתור השליחה והתפלקה לו תגובה לא רצינית.

אולי שאר הדיונים שם הם לעילא ולעילא, אבל אני לא יודע ולכן לא מחווה דעה. השרשור הזה, לדעתי, לא ראוי.

asafk
08-08-07, 00:02
א. אם מישהו ראה תקנה- בבקשה לצרף אותה. בינתיים מדובר בשמועה שאף אחד לא שמע על המקור שלה...
ב. מעשית, אי אפשר לאסור על התקנה, אפשר לאסור על מכירה. ההבדל גדול.
ג. אם יש ממש (מסמך, הוראת תקינה, חוק, תקנה) בשמועה- נפתח דיון חדש. אם לא- אז אני לא רואה טעם להמשיך ולנפח שמועה לא מבוססת.

אסף.

moriseven
08-08-07, 00:36
יוני, עזוב את התגובות בהמשך של שאר האנשים(האחרון דרך אגב הוא תימני אז תשתדל להבין אותו ;-) ), פותח השרשור בדק ואימת זאת והאמת שהכל התחיל משרשור אחר

http://www.cjclub.co.il/forum/viewtopic.php?t=1930

אמנם בשרשור הזה לא ציינו שכל התהליך שהוא עבר היה בשביל לשחרר שתי נעילות מהמכס, אבל זה מה שהיה, הבנאדם הלך ועבר את כל התהליך כדי ללמוד על בשרו ולספר לנו מניסיונו.

ודבר נוסף, בשרשור לא דובר על איסור התקנה, למרות שזה מה שהובן מאותו בוחן במשרד התחבורה, אלא על איסור מכירה, שאת זה ניתן לעקוף די בקלות.

יוני5
08-08-07, 08:24
מוריס ידידי,

אין לי בעיה עם מה שכתבת (חוץ מהתימנים :razz: ).

לא יודע מאיפה זה התחיל, ואם זה קשור לשרשור אחר, למה לא הקפידו להמשיך אותו שם?

השרשור ההוא, לא רציני. זה מה שכתבתי מלכתחילה, ואתה מיד הוצאת את השד העדתי מהבקבוק וטענת שתגובותי נובעות מכך שזהו אתר "מתחרה" - יעני מעדה אחרת.

למען הסר ספק, הגזענות היחידה שיש בי היא כלפי נמרוד.
ביננו מוריס, אני חושב שהתפרצת מהר מידי ולחינם, ואתה חייב לי התנצלות.

בברכה,
יוני5

tzagi
08-08-07, 08:56
למען הסר ספק, הגזענות היחידה שיש בי היא כלפי נמרוד.
ביננו מוריס, אני חושב שהתפרצת מהר מידי ולחינם, ואתה חייב לי התנצלות.

בברכה,
יוני5

מה יש לך נגד נמרוד?
תמיד צריך לדפוק את השחורים?

eitan_mor
08-08-07, 09:01
אני קורא את השרשור ואני לא מבין.

מה בדיוק לא רציני??
זה שבנאדם היה במשרד הרישוי ואצל ינוביץ' וזה מה שאמרו לו, או התקנה עצמה?

אין ספק שהתקנה מגוחכת.
אין ספק שקשה לאכוף אותה ולבדוק למי יש מה. הרי לא יפתחו לאנשים דיפרנציאלים בטסט (וגם אם כן, הם לא ידעו מה הם רואים שם). אבל מצד שני זה משרד התחבורה הישראלי. למה ציפית בדיוק???

אז מה בדיוק בשרשור לא רציני?? זה שלא הוסיפו העתק של התקנה? בחייכם, תפסיקו להתפלצן, הבנאדם היה שם. זה עדיין לא מופיע באוגדן התקנות לג'יפאי הצעיר...
אני חושב שהבחור- moriseven דוקא צודק.
אם יש לך (יוני5) בעיה עם התקנה- סבבה. תתלונן עליה ועל הבעיתיות שלה. אבל מה יש לך נגד השרשור?

יוני5
08-08-07, 09:28
מה יש לך נגד נמרוד?
תמיד צריך לדפוק את השחורים?

סתם, סתם, שטויות של נמרוד ושלי.
(אבל אם הוא יגיב, אז אני אחשוף את המוצא שלו...:razz: )

יוני5

נמרוד
08-08-07, 11:18
חברה, מה אתם מתייחסים אל יוני5? תתעלמו. הוא בעצמו תימני, עכשיו אתם מבינים?
--------------------------------------------------
לנושא: אם אכן יש תקנה כזאת, היא צריכה להתפרסם איפשהו לא? איפה מחפשים אותה? באתר משרד התחבורה? מאד יכול להיות שפקיד מכס כזה או אחר בתור יוזמה מקומית החליט לפסול את היבוא בטענה שזה לא חוקי. דווקא כנראה אחד שכן מבין, או חושב שהוא מבין בג'יפים.

eitan_mor
08-08-07, 12:29
הכל טוב ויפה, אבל למה ינוביץ' טוען אותו הדבר???
וחוץ מזה, לא מדובר על פקיד מכס, מדובר על משרד התחבורה. הבחור היה במשרד התחבורה (מהמכס שלחו אותו לשם כדי שיוכל לשחרר את הציוד).
שים לב בשרשור השני שפורסם שלא היו מוכנים לשחרר אותו מבלי שיחתום על טופס שהוא מתקין את הציוד שהביא במוסך מורשה וימציא להם אישור על כך!!

ועכשיו ברצינות; נראה לך שמישהו על דעת עצמו יחליט שזה לא מותר ואפילו יטען שיש תקנה חדשה בנושא?!

בחייכם...

ולגבי יוני, אף אחד לא נטפל אליו, רק הגבתי למה שהוא רשם משום שאני חושב שהוא סתם זורק בוץ.

נמרוד
08-08-07, 12:55
אתה מדבר על משרד התחבורה בתל אביב (באזור של המסגר) שצריך לקבל ממנו אישור יבוא אישי על חלקי רכב?

אז כן, יש מקרים שהכל הלך שם חלק ויש מקרים שהמציאו לאנשים המצאות, כל מי שמיבא דברים גדולים כמו קיטי מתלים היה צריך לעבור שם - חוץ ממי שלא... אני למשל הבאתי קיט ביבוא מסודר דרך עמיל מכס, ולמרות שהתכוננתי להגיע לשם זה נחסך ממני... למה? ככה. קיבלתי את הסחורה, כנראה על סמך אישור יבוא של קודמי.

היו בזמן האחרון כמה שרשורים בקארספורום בפורום האספנים (שמיבאים הרבה מאד , הרבה יותר מאתנו), על כך שהתחילו לשגע אותם יותר מהרגיל. יש משהו בדבר.

בקיצור, רצוי להמעיט כמה שפחות במגע עם הפקידים האלו לכל סוגיהם. בשביל זה המציאו את המסלול הירוק בנתב"ג...

yoav21
08-08-07, 13:08
בבקשה הינה ההודעה שנפתחה בפורום carsforum ויש צילום ברור של ההוראה !
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=165052
בברכה יואב

נמרוד
08-08-07, 13:19
עכשיו הסיפור מתחיל להתבהר.

ההחמרה הזאת בנוהלים של משרד התחבורה נדונה גם פה לפני כמה זמן בעקבות השרשור הזה בדיוק של ליאור בקארספורום. תמיד היה צריך את אישור משרד התחבורה, אבל הנעלים לא נעקפו במידה אחידה (מה לעזאזל כן אחיד בהתנהלות של מדינת ישראל?), ועכשיו יש שם שגעון של הקפדה. מישהו כנראה קיבל על הראש.

והבחור שיבא את הנעילה, וכתב בטופס "נעילת דיפרנציאל" נפל לצערו על הפקיד הלא נכון ביום הלא נכון שהחליט שזה דבר שהוא לא רוצה לאשר. מבטיח לך שמישהו אחר, ביום אחר, היה מקבל את האישור בלי בעייה.

מה עושים? מסתדרים, זורמים על השיטה... בדיוק כמו בתחומים אחרים של אינטראקציה עם המדינה האהובה שלנו.

נמרוד
08-08-07, 13:25
תקראו את השרשור מקארספורום עד הסוף, נוספו שם עוד ועוד סיפורים שונים ומשונים, כל אחד קומדיה בפני עצמו, חלקם הסתיימו טוב יותר וחלקם פחות. הסיפור של הבחור עם הנעילה לג'יפ מתגמד בהשוואה למה שאספני הרכב נאלצים לעבור...

איציק - 4X6ZH
08-08-07, 13:31
קיט שיפוץ לדפרנציאל .
קיט תיקון לנעילה ( מקורית ) יש הרבה כלי רכב שיש להם נעילה מקורית
סט גלגלי שיניים לסרן אחורי .
חסר תאור יצירתי לחלקי הדיפרנציאל .
והעיקר זה להציק לפקידים במשרד התחבורע .
יש תקנה דומה הקשורה למשרד התקשורת .זה לקח זמן מה והיום משרד התקשורת מאשר הכללל .
כמה הפקידה יכולה לבדוק כל יום .
וכשהפקיד \ פקידה לא מאשרים ! יש להמשיך מיד לפקיד מעל ולהציק ולהציק אפילו עו"ד ויהיה אישור .
איציק

עירא
08-08-07, 16:21
ורק בשביל הקוריוז,
לפני שנתיים או שלוש כששלחו לי לארץ חבילה שהיה כתוב עליה "Used car parts" דרך FEDEX הודיעו לי שבישביל לשחרר אותה מהמכס אני חייב אישור של משרדר התחבורה.

בחבילה היו נוריות ללוח שעונים ומכסה שסתומים....

את האישור ממשרד התחבורה קיבלתי בפקס לאחר שחתמתי על הצהרה (גם כן בפקס) של תוכן החבילה, וכתיבת מכתב עם תמונות של החלקים.

כמו שנמרוד כתב, מישהו קיבל בראש עכשיו הם על הרגליים האחוריות עוד מעט זה ירגע.

eitan_mor
08-08-07, 16:50
נו, בבקשה...
עכשיו מי חייב התנצלות למי??
אז אם זה מפורום אחר זה כן נכון??

moriseven
08-08-07, 17:48
נמרוד, בוא נבהיר משהו, על הנעילה לא היה רשום שזה חלק לרכב, אלא הבחור "בטיפשותו" ציין זאת בפני הפקידה במכס ואז היא הפנתה לעבור את כל התהליך שהוא עבר, שבסופו הוא ישב מול בוחן במשרד התחבורה שציין בפניו, שעומדת להכנס לתוקפה תקנה שאוסרת ייבוא/מכירה/התקנה של נעילה אוטומטית, נעילה נשלטת מותר.
ובגלל שהתקנה תכנס לתוקפה רק בראשון לספטמבר, אז מחמת הספק הבוחן שיחרר לו את הנעילה אבל ציין בפניו שתוך חודש ימים הוא צריך להביא בפניו אישור התקנה שלה ממוסך מורשה.

נמרוד
09-08-07, 09:35
אם תיקנו תקנה ספציפית נגד נעילות אוטמטיות צריך להיות פרסום איפשהו. איפה עורכי הדין שיודעים תמיד למצוא את התקנות והחוקים באינטרנט?

asafk
17-08-07, 15:13
עדיין לא ראיתי תקנה שאוסרת על ייבוא או מכירה של נעילה אוטומטית. את הצורך באישור משרד התחבורה לחלפי רכב אני מכיר. לא קשור.
ואני מבקש שוב- מישהו ראה נייר שכתוב בו שאסור למכור נעילה אוטומטית?

אסף.

itayhi
23-09-07, 12:54
כמו שנמרוד ביקש, אני ממשיך את עניין הנעילות כאן...

אז, אמנם אין לי ג'יפ כבר קרוב לשנתיים :( ובעוונותי אני נוסע על קטנוע 50 סמ"ק...
אבל, בעניין בדיקת יש/אין נעילה במכון טסטים, צצה לי שאלה קטנה.

עד כמה שאני זוכר, כדי לבדוק את קיומה של נעילה אוטומטית בסרן, כל מה שצריך
הוא להרים את הסרן באוויר ולסובב את אחד הגלגלים.
אם הגלגלים מסתובבים לכיוונים נגדיים -----> הכל תקין.
אם הגלגלים מסתובבים לאותו הכיוון ------> סרן נעול.

אז מה הבעיה (שוב, אם באמת יצאה תקנה שכזאת.. )להוסיף בדיקה שכזאת לטסט?
(אני מקווה שלא יושב פה איזה רב-בוחן שמקבל ממני רעיונות... )

הם יכולים אפילו להגדיל ולעשות...
אפשר לחייב כל רכב 4X4 בבדיקה כזאת ואפילו לחייב אותנו
בכמה שקלים לכל בדיקה (ראו ערך בדיקת 4 גזים לכל רכב משנת 95 ומעלה.. מצאו דרך
לזמבר אותנו כל שנה בעוד 20 ומשהו שקלקלים)

איזו מדינה....

איתי

לירן23.
25-09-07, 20:54
היום הייתי אצל ינובי'ץ קניתי תושבת לגיר ועל הדרך שאלתי אותו לגבי החוק הזה של הנעילות והוא אמר לי שאני הראשון ששואל אותו לגבי זה וכן הוא מוכר נעילות powertrax כרגיל,נראה לי שכל הסיפור הזה מישהו המציא אותו....

-->