PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת שמנים כוללת בויטרה

גל_כ
24-08-07, 16:57
החלטתי כחלק מיישור הקו להחליף את כל השמנים ברכב: דיפרנציאלים, טרנספר וגיר.

מתוך ספר הרכב הצלחתי להוציא את הנתונים הבאים (שיהיה את המידע גם לאחרים):
שמן לדיפ' קדמי: 1 ליטר 80W90 מדרגה API GL5
שמן לדיפ' אחורי: 2.2 ליטר 80W90 מדרגה API GL5
שמן לטרנספר: 1.7 ליטר 80W90 מדרגה API GL4
שמן לתיבת הילוכים ידניתר: 1.5 ליטר 80W90 מדרגה API GL4

לא הצלחתי למצוא שמן מדרגה GL4 ולכן קניתי GL% לכל המכלולים - האם ישנו הבדל מהותי באיכויות או ש GL5 יותר איכותי ויכול בהחלט להחליף את GL4?

ניסיון לפתוח את פתח המילוי של הדיפ' האחורי נתקל בהתנגדות עזה - כלום לא עזר והפקק די נטחן. נראה שאצטרך לרתך אליו איזה אום על מנת לפתוח אותו - אני לא יודע אם אחרי הריתוך והחלפת השמן להשאיר את קומבינת הריתוך או לקנות פקק חדש (כמה כבר יכולים לקחת על פקק שכזה)?

בכלל, הבחור שמחליף שמנים (אחד שאני מעריך מאד באופן מקצועי) טוען שעדיף שלא לגעת בשמן הגיר והטרנספר כי זה יכול לגרום לבעיות (ראינו עודפי שמן שנשפכו ונראים בצבע סביר).
אני לא כ"כ מסכים איתו וחושב שעדיף לי לדעת מה יש בפנים ולהיות שקט - מה דעתכם?

גל

idanw
24-08-07, 18:42
מי שאמר לך שלא כדאי לגעת בשמני הגיר והטרנספר קשקשן! תחליף את השמן ותראה שלא יוצאים כל מיני שבבים\שברים וכך תדע בערך את מצבם של המכלולים ותדע שיש לך שמנים חדשים ואיכותיים!
פקק מילוי במכשירי תונעה צריך לעלות כ20 ש"ח... תחליף אותו.

בהצלחה, עידן

איש
24-08-07, 22:40
לא הייתי קורה לזה שטויות אלא חוסר הבנה מוחלט בשמירה על מנגנוני המכלולים של הרכב.
בקשר לבורג שניטחן אז הייתי ממליץ לך פשוט לחמם אותו בעזרת רתכת אתה כבר לבד תצליך להוציא אותו . החום של הרתכת כבר ישחרר את הבורג מעצנמו .
רק תיזהר שלא יתפסו לך פיקים על ההברגה . !

ועוד פעם בקשר לשמנים הייתי ממליץ לך לרוקן את המכלולים ואז תבין כבר לבד למה צריך להחליף שמנים . בעיקר אם אין לך הערכת נשמים ואתה נוסע בשטח רטוב או בוצי וכל הגיפה ניכנסת לך לסרנים

גל_כ
25-08-07, 12:16
טוב,

נכון לעכישיו הוחלפו השמנים של הדיפ' הקדמי ושל הטרנספר.
הכמויות שנכנסו היו בדיוק לפי הספר, וזה יהיה אולי מפתיע לשמוע אבל השמן שיצא לא היה במצב גרוע בכלל, קצת חום אבל ממש לא נוראי.

תיבת ההילוכים תחכה ליום אחר, כנראה יחד עם הדיפ' האחורי אחרי שאשחרר את הפקק הסורר.

לפי מצב השמנים, והרכב בכלל אני מופתע שהבעלים הקודמים לא רק שלא חסך וטיפל באוטו רק במוסך במשך כל השנים, אלא אפילו טיפל בו במוסך שמבין קצת בג'יפים.

תודה על המידע,
את השמנים הבאים אבחן יותר בקפידה ואחפש גם חלקי מתכת.

גל

raanan
25-08-07, 18:41
בכלל, הבחור שמחליף שמנים (אחד שאני מעריך מאד באופן מקצועי) טוען שעדיף שלא לגעת בשמן הגיר והטרנספר כי זה יכול לגרום לבעיות (ראינו עודפי שמן שנשפכו ונראים בצבע סביר).
אני לא כ"כ מסכים איתו וחושב שעדיף לי לדעת מה יש בפנים ולהיות שקט - מה דעתכם?

גל

לגבי גיר אוטומט, ישנה תאוריה שמחזיקים בה גם מביני עניין , אם השמן שחור אז לא לגעת , להוסיף אם נדרש.

לדעתי בתנאי הארץ (גיר חדש שרוצים לשמור עליו) יש להחליף שמן כל טיפול או כל טיפול שני .

רענן

-->