PDA

צפייה בגרסה מלאה : Help, צריך עזרה לגבי Cherokee

Kobi B
26-08-07, 00:32
היי שלום לכולם,
חדש בפורום כאן וחדש כבעל ג'יפ, שכן השבוע קניתי צ'ירוקי 2001 (XJ) ללא כל שינויים ושיפורים (ממש כמו שיצא מהמפעל - לא נגעו בכלום). אני צריך קצת הכוונה ועזרה, ומאחר שקראתי כמעט כל מה שניתן על הרכב באינטרנט ובפורום זה (שאני מאוד מעריך) אבקש את סליחתכם על השאלות המציקות... ;) .

לפני השאלות כמה הבהרות:
כיום מידת הצמיגים (ברישיון וברכב) 225/70/16.
אין לי כל כוונה כרגע (וגם לא כסף) להחליף את הג'נטים.
את הצמיגים הייתי רוצה להחליף כמובן (כולם אומרים לי שהמידה בעייתית).
אני מעונין בהגבהה שתאפשר לי להנות בשטח (רמת קושי בינונית-גבוהה) אך לא מתכוון להתחרות במפלצות העבירות האולטימטיביות.

להלן כמה שאלות::confused:

אני מעונין לשפר את מרווח הגחון, השאלה הנשאלת היא בכמה אינצ' ואיזה קיט מומלץ וממי קונים בארץ ואיך לעזאזל זה ישפיע לי על התנהגות הרכב וצריכת הדלק? יש לזכור שאיני מתכוון להחליף את הג'נטים ואיני רשום לתחרויות עבירות שטח (לפחות כרגע) אני חשבתי על 3-4 אינצ'.... (נמרוד מה דעתך?)

הצמיג הקיים ברישיון וברכב כרגע הוא במידה 225/70/16. מה מידת הצמיג הנפוצה לג'אנט 16 המתאימה לרכב זה? ובמידה וצריך לשנות את מידת הצמיג ברישיון האם למישהו יש מידע מה המידות ש"עמדה מס'-1" תאשר לשינוי בצ'ירוקי? כל מידע על צמיגים, גדלים, יצרנים מומלצים, דגמים, רישוי וכו' יתקבל בברכה. (חשבתי ללכת לכיוון צמיגי 50/50 אבל פה נעצרתי.....)

כל תשובה וכל כיוון יתקבלו בזרועות פתוחות,

תודה מראש לכל מי שיעזור

קובי ב.

נמרוד
26-08-07, 10:18
245/75/16 מידה סבירה מאד לג'אנטים שלך.

לדעתי, אם אתה מזמין קיט קומפלט מארה"ב לך על הקיטים של 3.5 עד 4.5 כלומר קיט עם קפיצים קדמי ואחורי חדשים וכל מה שמסביב. זה לא יצא לך פחות מעשירייה (של אלפי שקלים) איך שתסובב את זה.

אם לא בתכנון שלך להוציא כזה סכום על ההתחלה, אתה יכול להגביה אינץ' וחצי-שניים על ידי ספייסרים מעל הקפיצים הקדמיים, שאקלים ארוכים ואולי ערגול קל מאחור, ביטול מוט מייצב אחורי, ניתוקים למוט מייצב קדמי, וכיוון של הסרן הקדמי על ידי המנגנון המקורי. אני חושב עם צמיגי שטח במידה 245/75/16 זה יתן לך רכב טוב ומאוזן מאד לשטח ולכביש, בלי הסתבכויות. הדגש על צמיגי שטח כי זה מה שיעשה את ההבדל האמיתי, ההגבהה הקלה היא כדי לאפשר לצמיגים החדשים את המרחב לעבוד.

Kobi B
26-08-07, 14:30
תודה נמרוד על התשובה המהירה. על אילו צמיגים אתה ממליץ? (יצרן ודגם)
תודה רבה על העזרה,

קובי ב.

R-IK
26-08-07, 14:57
1. ברוך הבא ותתחדש!
2. בנוגע לגודלו של הצמיג, זה תלוי בהגבהה שתבצע. מתחת ל 3" לא הייתי ממליץ להתקין צמיג 245.75.16.
3. בנוגע להגבהה, לפי מה שאתה מתאר - 2" יעשו בדיוק את מה שאתה מבקש. יש קיטים של OME (לא זולים) ואופציות זולות יותר כמו שנמרוד תאר.

יהודה גדיש
26-08-07, 17:28
אם אתה יכול ללכת על 3.5" ומעלה, אחלה. במידה ולא, אזי הגבהה של 2" גבולית למידת הצמיד 245.75.16. יתכן שניתן לפתור זאת ע"י הוספת ספייסרים לג'נטים הקיימים.
תוספת של 100$ עד 200$ לקיט בחו"ל.
לגבי צמיגים:
א'- חושב לקרוא את סדרת הכתובת על צמיגים באתר.
ב'- בצמיגי 50/50 (לבקשתך) אני ממליץ על BF הכי קרוב לשטח מלא, אם היתרונות של צמיגי AT (רעש, אחיזת כביש וכו'), אבל זה לא צמיג כביש ומרגישים זאת. עלות כ 900 ש"ח +-
צריכת דלק:
שינוי בין גודל הצמיג הישן לחדש כ 7% (28.4" - 30.4") + ההגבה = 10% +- יותר דלק.
יהודה

Saar
26-08-07, 23:45
הי קובי,

245/75/16 גדול מדי להגבהה של 2".
לפי מה שתארת בטלפון, 2" הגבהה וצמיגי שטח במידה שתוכל לאשר ללא בעיה (כנראה 225/75/16 - חסרונם - נדירים יחסית)
ניתוק מייצבים (JKS או רוביקון דור 2)

http://www.rocky-road.com/xjbudget.html

תתחדש,
סער.

-->