PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחריות על מצברים, מה זה אומר?

יונתןמצפה
05-09-07, 18:24
קניתי מצבר חדש לפני כשבועיים.
היום שמתי לב שהוא נוזל בחיבור שבין המכסה לגוף המצבר. אממה, נזילת החומצה לא קיפחה את הפח של "קיר האש" שבצמוד למצבר והשאירה שם חותם ברור... :evil:
אז נכון שיש אחריות של שנה על המצבר (במקרה שלי) וברור לי שהם הולכים להחליף לי את המצבר (וחסר להם שלא!!!), אבל האם יש מקום מצידי לדרוש מהם פיצוי על הנזק שנגרם לפח?
כרגע, הנזק המדובר הוא קילוף של הצבע ותחילת "אכילה" של הפח באופן מועט. כמובן ששטפתי את האיזור במיים רותחים ודאגתי להסיר את כל שאריות החומצה. בינתיים לא ניסע בשטח. מה לעשות, אין לי מצבר אחר ואני חייב את האוטו נוסע.
אגב, קניתי את המצבר ישירות מחנות של "שנפ" באיזור הקריות.

יונתן

חנן-ג'יפולוג
05-09-07, 18:51
לפני שאתה הולך אליהם עם הגרזן ביד, כדאי לוודא שהמצבר מהודק למקומו כמו שהיצרן התכוון ולא בחוטי כביסה וגומיות תחתונים.

יונתןמצפה
05-09-07, 18:59
לפני שאתה הולך אליהם עם הגרזן ביד, כדאי לוודא שהמצבר מהודק למקומו כמו שהיצרן התכוון ולא בחוטי כביסה וגומיות תחתונים.

כפי שניתן להתרשם מעצם ההודעה שלי, אני לא מהמגרזנים...

את המצבר התקינו לי בחנות (ככה הם רצו, מא אכפת לי). ואת החיבור הנוכחי שיש לי אני בניתי דבר ראשון כשקניתי את האוטו לפני שנה וחצי! (פלח מחוזק + מוטות הברגה...)
שנה ומשהו נסעתי עם המצבר הישן עם אותה תושבת, כולל כמה נסיעות מאד אגרסיביות (גולן אילת...), ולא הייתה איתו שום בעייה.
ולעצם השאלה-
האם יש מקום לדרוש פיצוי על נזק לרכב כתוצאה ממצבר נוזל באחריות?

Gilad
05-09-07, 19:55
קשה לי להאמין שתקבל מהם פיצוי כספי אבל אולי תוכל להגיע איתם להסדר על הנחה גדולה בפעם הבאה או משהו בסגנון.
מצד שני, שווה לנסות לדרוש פיצוי או לפחות תיקון של מה שקרה בכל מקרה

tomer s
06-09-07, 10:29
כפי שניתן להתרשם מעצם ההודעה שלי, אני לא מהמגרזנים...

ולעצם השאלה-
האם יש מקום לדרוש פיצוי על נזק לרכב כתוצאה ממצבר נוזל באחריות?

חלק מהתשובה בגוף השאלה...

יונתןמצפה
08-09-07, 02:50
עדכון:
כמובן שבעל העסק הופתע לשמוע על מצבר שדולף כעבור שבועיים...
בבדיקה, הוא טען ש"הדליפה" מקורה בשסתום שחרור לחצים של המצבר. (לא ידעתי שיש כזה...) והציע לפתור לי את הבעייה ע"י צינור מנקז. כמובן שהתעקשתי שיחליף לי מצבר, ואכן כך היה. לגבי ה"אחריות" כלפי הנזק לרכב- כמובן שנאדה!
האם משהו שמע על כך שמצבר אמור לפלוט עודפים/ גזים משסתום הנמצא בצידיו?
ואם כן, מה הדרך הטובה ביותר (והיעילה ביותר) למניעת/ שיקום נזק לפח? (ספריי זפת/ צביעה מחדש/ צינור מנקז וכו'
יונתן

ibinder
08-09-07, 02:56
יש בצבא (בטח יש לך חברים בחימוש...) צבע מיוחד לתאי מצברים... זה הפתרון הכי טוב...

עידן

שחף110
08-09-07, 07:33

כן, ראיתי את זה במספר מצברים המוגדרים "ללא טיפול".
שם (ע"פ מה שראיתי) כל התאים מחוברים יחדיו. ניתן לראות שיש מעין הגבהה מעל התאים שמגדילה את הנפח ובנוסף מחברת את התאים על מנת להקטין את האידוי מהמצבר (ע"פ הבנתי).
ב 2 התאים הקיצונים יש מעין פקק / שסתום החוצה.

opl
08-09-07, 07:53
עדכון:
ואם כן, מה הדרך הטובה ביותר (והיעילה ביותר) למניעת/ שיקום נזק לפח? (ספריי זפת/ צביעה מחדש/ צינור מנקז וכו'
יונתן

המצבר הקודם שלי היה כזה, של שנפ. מסילה משותפת שמחברת בין הפקקים ושני חורים לניקוז (כל אחד בצד אחר של המצבר). הנזילה אכלה לי את הצבע של בית המצבר במשך הזמן. זה לא כזה נורא... ניקוי וצביעה מחדש פתרו את הבעיה.

הפיתרון של עידן הוא מעולה מניסיון. הצבע שאני מכיר הוא של נירלט, הוא יוצא שיכבה עבה מאוד ובלתי חדירה.

ibinder
08-09-07, 09:41
הפיתרון של עידן הוא מעולה מניסיון.

הפתרון הוא בסדר...
הפתרון המעולה, הוא מצבר ג'ל...

;) :smile: ;)

ב 3 חודשים האחרונים, כל חודש יש עלייה משמעותית במחירים של שנפ. מחיר העופרת עלה, ולכן הם מעדכנים מחירים.
לא ראיתי עליה כה חדה במצברים אחרים, חבר שלי עבר במוסך מעבודה מול שנפ למצברי בוש, בגלל שינוי המחירים. ההבדל בין מצבר חומצה רגיל למצבר ג'ל לא בשמיים, אני אישית נוסע היום עם אופטימה, אצלי זה במיוחד חשוב ולא רק בגלל הקורוזיה, אלא בגלל שהמצבר ממוקם בתוך תא הנוסעים, מתחת לכסא הנהג.. ולא נעים עם כל הגזים העולים מעלה.....
שווה לבדוק מחירים גם של אופטימה, וגם של קאטר-פילר, לפני קניה של מצבר חדש.

עידן

יונתןמצפה
08-09-07, 17:53
תודה על התגובות...
ועל זה נאמר- "החילזון מהשפן"... (החיפזון מהשטן).
אז לקנות מצבר ג'ל או נטול חומצה לסוגיו כבר לא רלוונטי כי קניתי כבר מצבר חדש!
בינתיים אני איאלץ לאלתר סוג של צינור מנקז כך שאם יפלוט זה לא יגיע לפח ואצבע בצבע עמיד. (ועידן- לצערי אין לי חברים בחימוש אז ים לך כיוון יותר ברור בשבילי אני אשמח)
שבוע טוב
יונתן

ibinder
08-09-07, 18:46
ועידן- לצערי אין לי חברים בחימוש אז ים לך כיוון יותר ברור בשבילי אני אשמח

פיספסת אותי בשבוע, עכשיו שהתחלתי לעבוד, אין לי זמן לביקור ""נימוסים""... אבל אני אבדוק לך השבוע...
אם אני משיג לך, איך אני מעביר לך את זה? בעצם, זה אחלה תירוץ בשבילי לרדת דרומה לטיול... :-)

עידן

יונתןמצפה
08-09-07, 22:59
אם אני משיג לך, איך אני מעביר לך את זה? בעצם, זה אחלה תירוץ בשבילי לרדת דרומה לטיול... :-)

עידן

קודם תשיג...
לא תיהיה בעייה להעביר. לצערי אני לא תעט על הקו מצפה-צפון... (10,000 ק"מ בחודשיים האחרונים!)

אבל אתה מוזמן בלי קשר... :)

-->