PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשן עולה מהסטרטר

אמנון
08-09-07, 18:36
המצבר שלי מת.

חיברתי היום מצבר בן שנתיים אך חדש לחלוטין, אופטימה 55 אמפ"ש ועליו כתוב שהוא מתאים במיוחד למנועי 4.2 ליטר.
הטענתי אותו במהלך אתמול והיום - כמעט 24 שעות.
פותח סוויץ' - המנוע מסתובב אבל קשה לסטרטר. אחרי כמה שניות הרחתי משהו שרוף - האיזולירבנד שעטף את המגעים מהסולנואיד (ממסר ההתנעה אחרי ה+ מהמצבר) לסטרטר מעלה עשן והחוט של ה+ חם מאוד. ניתקתי מצבר, העסק התקרר קצת, חיזקתי את המגעים על הסולנואיד ושוב סטרטר, עכשיו הבחנתי גם בעשן מהסטרטר עצמו. גוף הסטרטר היה חם מאוד ומשום מה נזל ממנו שמן מעט חם.

לא ניסיתי להניע שוב.

מישהו יודע למה הסטרטר התחיל לעשן כמו צ'יף אינדיאני? כמו כן גם המגע שהזכרתי מקודם.

תודה מראש.

ערן המסוקס
08-09-07, 18:47
נשמע לי כמו קצר פנימי בסטרטר.. אולי הלך קפוט הבידוד בין הסלילים..

lizard
08-09-07, 18:50
לא יודע למה יש בעיה עם הסטרטר אבל אם תצטרך אחד חילופי אזיש לי למכירה, ירד מהרכב שלי ולדעתי במצב סביר.

אמנון
08-09-07, 18:57
צריך לציין שעד לפני החלפת המצבר לא היתה שום בעיה כלל, שום עשן או התחממות.

הסטרטר עדיין מסובב את המנוע, גם עכשיו, הוא רק מתחמם ומעשן.

prinz804
08-09-07, 22:08
בדוק עם המצבר 12 v או 24 v

אמנון
08-09-07, 22:21
הגזמת. המצבר הוא 12 וולט.

יש לי השערה שאם אחליף את החוט בין הסטרטר לסולנואיד ואחדש קצת את החיבור באיזור הסולנואיד, הבעיה תיפטר. אני פשוט זוכר שבפעם שהתקנתי ברז מתח והורדתי את ההדקים מהמצבר, היתה תופעה דומה של עשן מהמגעים. פתרתי את זה אז ע"י חידוש הבידוד של הסופיות וניקוי של המגעים.

יש לזה ביסוס מדעי?

חימושניק
09-09-07, 07:58
יש לזה ביסוס מדעי.

ברגע שהמגעים לא נקיים ב-100% נוצרת התנגדות נקודתית. ברגע שיש התנגדות הזרם לא זורם ביעילות דרך המוליכים וגורם להתחממות. כשמדובר בזרמים גבוהים כמו שסטרטר צורך, זה עלול להיגמר גם בשריפה.

איציק - 4X6ZH
09-09-07, 08:32
ההסבר הוא חוק אום

יש קשר ישיר בין הזרם למתח ולהתנגדות .
הזרם עולה המתח יורד
התנגדות עולה הזרם יורד
שמחה וששון
:lol:
גם מצבר חלש יכול להיות מקור למתח נמוך \ זרם גבוה \ התנגדות גבוה :-o
איציק

אמנון
13-09-07, 19:59
החלפת החוטים וחידוש המגעים אכן פתרה את הבעיה. הג'יפ מניע כמו גיבור.

lizard
13-09-07, 21:17
מזל טוב :-)
אני שמח לדעת שזה נגמר רק בזה ולא בנזק רציני יותר.

-->