PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה באורות גבוהים

hem
10-09-07, 08:40
משום מה האורות הגבוהים בסוזוקי שלי הפסיקו לעבוד. אורות נמוכים יש...בדקתי את כל הפיוזים וכולם תקינים...האור הכחול בלוח השעונים עובד כשאני מעביר את הידית למצב אורות גבוהים. האם יש למישהו רעיון או עיצה לפני שאני פונה לחשמלאי על מנת שיתחיל לחפור ברכב.
שנה טובה ותודה על העזרה

yehudap9
10-09-07, 19:27
אצלי יש אותה הבעיה נבדקו הפיוזים וכל מיני בסוף נמצא ידית אורות דפוק..
לא שווה כלכלית להחליף פשוט תעשה מעקף ומפסק חיצוני שידליק את האורות הגבוהים

itay
10-09-07, 19:39
היי

גם לי היתה את הבעיה הזו ובחרתי את הדרך הקשה - פירקתי את מנגנון הידיות.
בסופו של דבר המנגנון לא כל כך מסובך אבל יש שם שתי גולות..... 4 שעות לקח לי כל העסק.
אצלי חידשתי הלחמות, גרזתי קצת ועובד כמעט כמו חדש - רק את מצב המגבים עם הטיימר לא תיקנתי.
זאת הדרך הקשה. (סביר להניח שפשוט אחת הגולות יצאה ממקומה).

הדרך הקלה היא כמו שיהודה אמר - מפסק חיצוני לאורות גבוהים, אם תרצה הסבר - תבקש.

איתי.

חנן-ג'יפולוג
10-09-07, 20:30
אני לא מכיר את מבנה החשמל בסמוראי, אבל נראה לי שאם הנורה הכחולה בלוח השעונים נדלקת אז הידית דווקא מתפקדת בסדר.

ובכל זאת, גם אם אני טועה והידית באמת לא תקינה ולא בא לכם לשלם על ידית חדשה, עדיין נראה לי חבל לכער את הדשבורד עם מפסקים חיצוניים תלושים מהמראה הכללי של הרכב.
עדיף, לטעמי, לסדר ממסר או שניים שידליקו את האור הגבוה כשהידית מסובבת למצב של אורות דרך/מעבר וכשאורות המעבר לא דולקים, או אם האור הכחול דולק אז לקחת מהחוט שמגיע אליו פלוס לפיקוד של ממסר שידליק את האורות הגבוהים. בצורה כזו המראה הפנימי של הרכב יהיה פחות גרוטאתי, ותפעול הידית יישמר בדיוק כמו במקור.

hem
11-09-07, 09:56
משום מה האורות הגבוהים בסוזוקי שלי הפסיקו לעבוד. אורות נמוכים יש...בדקתי את כל הפיוזים וכולם תקינים...האור הכחול בלוח השעונים עובד כשאני מעביר את הידית למצב אורות גבוהים. האם יש למישהו רעיון או עיצה לפני שאני פונה לחשמלאי על מנת שיתחיל לחפור ברכב.
שנה טובה ותודה על העזרה

תודה לכול המגיבים...הבוקר הייתי אצל חשמלאי...מסתבר שאחד מחוטי החשמל של האורות הגבוהים שנמצאים מתחת ללוח השעונים היה רופף. 5 דקות עבודה והתקלה תוקנה. לידיעתכם...יש "ריליי" של האורות הגבוהים שנמצא קרוב למנורות הראשיות, בתוך תא המנוע. גם הוא כשהוא לא תקין אין אורות גבוהים.
חג שמח ושנה טובה לכולם.

-->