PDA

צפייה בגרסה מלאה : 242j לגרנד 97 v8

מלכי
18-09-07, 22:47
רכשתי טרנספר משומש מתארגן להחלפה וזקוק למס' פרטים:
1. סוג השמן המומלץ .
2. האם נידרש שינוי בידית העברה אורך מהלך שטנגה תחתונה וכו'
3.הבנתי שתידרש התאמת אורך לדרייב שפט ניראה לי שגם החלפת יוק איפה קונים יוק לא בחברה?
4.מה סדר השילוב המדויק לחמשת המצבים?
5.חלקי פלסטיק בקבינה בחברה מחו"ל?
העב' תתבצע במוסך אך בשיתוף פעולה שיכלול עב' עצמית הערות ,הארות וחיסכון בכאב ראש מנסיון יתקבלו בהוקרת תודה.

grand
19-09-07, 13:00
איזה מודל הגראנד?
מאיזה שנה הטרספר (רשום עליו)
בלי זה לא ניתן לענות לך.

שמן - שמן גיר רגיל דקסרון-3
פלסטיק בקבינה, אם רוצים רק מחו"ל.
מצבי הטרנספר?
2WD
4 PART TIME
4 FULL TIME
N
4 LOW

אייל67
19-09-07, 21:11
איזה מודל הגראנד?
מאיזה שנה הטרספר (רשום עליו)
בלי זה לא ניתן לענות לך.

שמן - שמן גיר רגיל דקסרון-3
פלסטיק בקבינה, אם רוצים רק מחו"ל.
מצבי הטרנספר?
2WD
4 PART TIME
4 FULL TIME :rolleyes
N
4 LOW

רמי,
נדמה לי שמודל הגראנד רשום בכותרת לא ? :rolleyes:

מלכי
20-09-07, 17:01
ראשית תודה על האינפו' תאריך היצור המוטבע על הטרנספר 6/97 , ההרכבה מתוכננת לשבוע הבא .
עדין מחפש פרטים בקשר ליוק אך שחכתי לספור שיניים בציר האחורי.
גםהשטנגה התחתונה מידית העברה די מטרידה .

grand
20-09-07, 19:33
הטרנספר יתאים יופי
הדריישאפט לא..
באותה הזדמנות שאתה מחליף אותו... תחליף גם את הכניסה לסרן הקידמי ליוק רגיל של סופה.

מלכי
24-09-07, 18:32
בטרספר חמישה מצבים יש 27 שניים בציר האחורי מי יודע כמה שניים בטרספר המקורי?
יוק קדמי עדיפות לקיים בשל יתרונו במהירות גבוה רעידות, הרכב נוסע בעיקר על הכביש.

talw
24-09-07, 19:35
מלכי,תפרק מהרכב ואז תדע יותר טוב מכולם
במיקרה הגרוע , את "המישמש" של שניהם, אם זה יציאה קידמית או אחורית תוכל לזהות רק ששניהם על הריצפה.
ניראה לי שתיסתדר ,זה יותר פשוט ממה שכתבו פה רבות במילים.
טל

eliyoval
25-09-07, 18:14
גם אני בעבר רציתי להתקין כזה טרנספר אך כשהבנתי שאני עומד להיכנס לסרט
פשוט ירדתי מן הרעיון.
טוב למען האמת הרכב לא משמש לי ליום יום ואולי זאת הסיבה.

sos4u
07-10-07, 21:04
איפה קנית ??

oshoshan
07-10-07, 21:49
ב"חלף חיפה" יש מספר תיבות הילוכים AW-4 למכירה, מחוברות ל-242. תרים צילצול - אולי ימכרו לך רק את ה-242. ותמסור ד"ש לצביקה תוך כדי.
עודד

מלכי
08-10-07, 00:46
קניתי ב"אמריקה ישראל" בבית דגן עוד לא הרכבתי מחוסר זמן.

ניר ל
08-10-07, 21:39
נכון לתקופה הקרובה אין ב" אמריקה ישראל " טרנספר 242 J תקין. המחירים שם הולכים ונעשים פחות אטרקטיביים (מחיר הפרסום באינטרנט...), הטרנספר שאני רכשתי התחיל להרעיש אחרי מספר חדשים (אין מה לעשות, זה הסיכון עם חלקים מפירוק), חבל שלא קניתי בזמנו שניים כאלה...

טרנספר משנתון זהה מתאים 1:1 קרוב לוודאי - כל מה שצריך לעשות הוא לשחרר חיישנים, ושטנגה של הידית, לשחרר גלי הינע ואומי חיבור לגיר ולהחליף טרנספר בטרנספר. שום סרט ושום שינוי נוסף לא נדרש, מהלך ידית החלפת המצבים ניתן לכוון בקלות.
עוד טרנספר שבהחלט בא בחשבון הוא 241 שחסר בו דיפ' מרכזי אך מפצה על כך באמינות.

אין שום בעייה עם הציר האחורי, הציר הקדמי מגיע בשלושה אורכים שונים ובמודלים המוקדמים יש בו 21 שיניים במקום 23 . ZJ משנת 96 עד 98 עם מנוע V-8 צריך ציר כניסה עם 23 שיניים באורך 22 מ"מ.
טרנספר 242J משנת 96-98 עונה על הקריטריונים האלה.

אצלי ברכב (רוביקון 4.5 והנמכת טרנספר) קיצרתי מעט את ציר היציאה ואת הסליפ-יוק בגל ההינע האחורי באמצעות דיסק, כדי לאפשר מהלך סגירה טוב יותר מבלי לקצר את גל ההינע. אין שום בעיה לבצע את הקיצור הזה ובטרנספר עם ציר יציאה חשוף אין צורך לפרק את זנב הטרנספר אפילו כדי להגיע לציר. גל ההינע הקדמי לא נדרש לשינוי אצלי, כבר קרוב לשנתיים שאני משתמש במקורי, אם כי הוא עדין ובעל מהלך קצר מדי לרכב מוגבה והצורך להסב אותו מגיע בסופו של דבר.

מלכי
15-10-07, 08:29
ניסיון ראשון להרכבת ה-242 נכשל למרבה הצער, כרגיל אלוהים מונח בפרטים הקטנים.
קיצור תולדות- נקבע תור במוסך ה- 249 פורק ללא בעיות מיוחדות גם מהרכב וגם מתוך "ההוסינג"
לאחר שהיסתבר כי ה-242 ישן ולא מתאים ויש צורך לעשות משניהם יחידה אחת.
המוסך הרים ידיים ולא הצליח להרכיב שניים מאחד חבר טוב מכונאי בחסד בעזרתי עשה זאת ללא בעיות מיוחדות תוך פחות משעה וללא הכרות מוקדמת ,הכל ניראה מצוין על "שולחן הניתוחים".
עב' ההרכבה בוצעה בערב שבת מה שנתן זמן להירהורים חוזרים בבוקר הגעתי לתובנה שרכיב הספידומטר האלקטרוני למרות שהוא מתאים במאה אחוז לזנב ה-242 לא יתפקד כנידרש בשל הפרשי קוטר ומס' שיניים בחילזון שעל ציר הזנב וגם על גל"גש הפלסטיק ברכיב עצמו יחס העברה השתנה למהיר הרבה יותר (משהוא כמו 30% יותר מהר) יש לשוב ולציין כי ההתאמה בין החילזון החרוט על הציר לבין גלגל הפלסטיק היתה מושלמת מכל בחינה שהיא (מודול שיניים וכו') הוחלט לפרק ולחזור ל249 משום החשש לתפקודים לקויים של מערכות הרכב בשל סיגנל לא נכון או ללא סיגנל מהספידומטר.
עזרה מאוד הכתבה של יואב שמיר על החלפת הטרנספר (http://www.jeepolog.com/221.html) בספרית האתר וה"לינקים" בתוכה תודות לכותב.לפי התמונות יואב ניתקל באותה הבעיה חסרה התיחסות לפיתרון.

כרגע מחפש פיתרון לבעית הספידומטר כדי לסיים את העב', השמח לשמוע מכל מי שיכול לעזור.

sos4u
15-10-07, 08:31
מאיזה מודל ה 242 ? האם הוא זהה למודל הרכב ?

מלכי
15-10-07, 08:35
בוקר טוב
ה-242 בניגוד למה שכתבתי בשירשור לא זהה הוא מודל 89 או 90 הספידומטר שלו היה מכני (כבל מרובע) שככתי לציין זאת.

ניר ל
15-10-07, 22:11
בלי לראות את הטרנספר, לפי הלינק הזה -

http://www.test-of-fire.com/Transfer%20Case%20Application%20Guide.ht m

הטרנספר שקנית שייך במקור לצ'רוקי 89, כלומר - ציר כניסה עם 21 שיניים.
את החלפת החלקים בין שני הטרנספרים ביצעת כפי שמתאר יואב ולכן אתה משתמש בהאוזינג של ה 249 עם ציר הכניסה שלו ומערכת ההפחתה הפלנטרית, את פחית הסלקטור העברת מן הסתם וכן את הציר הראשי עם הדיפ', המזלגות , השרשרת וגג"ש ההנעה הקדמית מה 242 .
את המכסה והזנב אתה לוקח מה 242 גם כן. קוטר כניסת הספידומטר הוא 1.75" בשני הטרנספרים - תשתמש ביוניט הספידומטר האלקטרוני של ה 249 יחד עם הגג"ש שלו, תכוון את מיקום היוניט בהתאם למס' השיניים שמסומן. את זיוף הספידומטר בודקים אח"כ באמצעות GPS ומחליפים גג"ש אם יש צורך.
אם היוניט החשמלי יכנס ויתאים פיזית אז אין כנראה שום בעיה - יעזור מאד אם תצרף תמונה של שני היוניטים המפורקים (אחד ליד השני) או שתקפוץ אלי לביקור כפי שהצעתי לך בטלפון.

grand
15-10-07, 23:21
אצלי בגראנד יש 242 מודל 89
לא היתה בעיה להעביר את הספידומטר מה 249.
צריך להעביר גם את הגגש.

מלכי
16-10-07, 08:34
תודה רבה ניר ורמי על התשובות.
כרגע האוטו נוסע אם ה-249 משום שהוא משרת אותי ביום יום לצרכי עב' אני מתארגן "לשידור חוזר"תוך מס' ימים.
להבנתי הבעיה היחידה היא אם הרכב מתפקד ללא סיגנל מהספידומטר ואז בעצם לבצע נסוי ותהיה לגבי גלג"ש יוניט וכו' בלי לפגוע בפרנסה, בטווח הקצר פחות חשוב תצוגת הספידו' אבל בעיות של מערכות אחרות שמשתמשות בסיגנל כמו גיר או השד יודע מה ואז הרכב מושבת.
ניר אני שומר לעצמי את הזכות לבקר אותך אם החלקים על שום "נכותי הוורטואלית" לא יודע לעלות תמונות ברשת התאם טלפונית ושוב תודה.

מלכי
25-10-07, 22:52
סיכום תולדות - הטרנספר 249 סרב להמתין והופיע דפיקה פנימית,מיד הוחלף בתוספת כמה מאות זוזים ה-242J מודל 90 ל-242J מודל 97 והכן ההרכבה אחד לאחד להוציא קיצור דרייב שפט אחורי ב20 מ"מ אין בעיה בספידומטר ואכן אפשר להרכיב ישירות את הסנסור מה-249 למרות שנישארתי אם זה שהגיעה על ה-242J כרגע. הנסיעה במצב 2*4 בכביש התגובה מהירה יותר הגה רך ונוח לתימרון הרבה יותר,ו4*4 פתוח מרגיש אותו דבר כמו הויסקוזי ב-249. על הדרך הוגבה הרכב בחמישה ס"מ וכל שנותר זה לבדוק איך כל זה יעבוד בשטח.שוב תודות לרמי ולניר שקריאות הכיוון שלהם לאורך הדרך עזרו מאוד.

מלכי
09-02-08, 08:23
קימת אפשרות לקבל את כל מצבי הטרנספר על המסך בתוך הרכב מישהוא ניסה?

-->