PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב ראלי 4x2 של ברוך טולידאנו

עמודים : 1 2 [3]

הצפרדע
03-02-10, 15:37
הלקחים שלנו מהמירוץ הרבה יותר קצרים.

כמו שנהוג לשאול במחוזותינו - מה אתם רוצים לשמוע קודם, את החדשות הטובות או את הרעות? :cool: ?

1. הטובות - הרכב מדהים, עובד הכי טוב שרק אפשר לבקש, באמת. האימונים מוכיחים את זה ובגדול כולל מבחינת ממוצעי זמן בקטעים הכי קשים.

2.הרעות - סגירה וחיזוק של ברגים, הם דבר חשוב. אם אתה לא סוגר ומחזק את הברגים, כמו למשל בגלגלים(חוצה ישראל) או את ברגי החבקים שמחזיקים את מיסבי בית הדיפרנציאל(המירוץ האחרון), אי אפשר ליסוע.....:rolleyes: :(

באשר ללקחיך נמרוד, אני לא מופתע בכלל ממה שקורה לזרועות התחתונות שלכם. לא יכולתי להוכיח את מה שחשבתי והערכתי אינטואיטיבית, אבל היה לי ברור שהתכנון שלהן הוא מינימליסטי ולא יחזיק מעמד.

אתה רשאי :cool: עכשיו לתת קצת קרדיט למאסיביות של הזרועות אצלנו, הגם שהן עשויות מפרופיל פלדה הכי פשוט שיש ולמרות משקלן(הלא כל כך גבוה).

יקיר גרין
03-02-10, 15:54
ברוך, אם נמרוד נופל בבעיות תכנון לא פשוטות, ואתם נופלים בלסגור ברגים ... מי יוצא יותר טוב??

Tom Bril
03-02-10, 16:09
יקיר, ברוך מאשים את הצוות ומהלל את בנייתו תוך כדי להעברת ביקורת על הנדסתו של נמרוד.
ככה שלכל אחד יש מה ללמוד מהשני..
נמרוד ילמד את הברוך לסגור ברגים וברוך ילמד את נמרוד איך לתכנן זרועות.

ועכשיו ברצינות, כל הכבוד על שיתוף המידע, מאוד מאוד מאוד מעניין לראות איך רכב "משיל את חבלי הלידה" שלו לאט לאט.

נמרוד האם תבנה זרוע חדשה מאפס או פשוט תיושר ותחוזק?
ושאלה נוספת, האם הצוות מתכוון לעבור איזה שהוא אימון או קורס כדי לשפר את יכולת הנהיגה והניווט?, 10 דקות הפרש בין גולטס אליכם לא מקובל עלי : )

ברוך, יש לך שרשור משלך הייתי שמח לשמוע פרטים ומסקנות על הרכב שלך בשירשור שלך באופן מפורט : )

הצפרדע
03-02-10, 16:11
אנחנו לא ביריבות, בטח שלא במירוץ טפשות....

מה שאפשר לומר בביטחה, הוא שזאת נבלה וזאת טריפה.

מה שמרתיח אותי, הוא שכבר הוכחנו שהרכב מעולה, ולפחות במירוץ אחד שבו כולם היו ולאף אחד לא היתה תקלה, הגענו במקום הראשון הכללי, גם לפני האופנועים(חצרים).

זה אומר שהרכב כבר עבר את המבחנים וקיבל את תעודת הבגרות, ושהוא אכן רכב מירוץ ברמה גבוהה מאד.

מה שעוד זה אומר, שאנחנו כצוות ברמה לא מי יודע מה, בלשון המעטה, ושאנחנו עדיין די רחוקים מקבלת תעודת בגרות :rolleyes: :???:

עצוב, אבל מה זה נכון.

לחשו לי יודעי דבר, שהרכב כבר שוקל להחליף אותנו בצוות תחזוקה וסיוע משופר....

Tom Bril
03-02-10, 16:25
במרוץ הזה לא היו מתחרים משמעותיים, לא עידו לא רז ולא שאר המתחרים התחרותיים, הצוותים היחידים שהיו הם רמות ושי שמעוני ולשנינו היו בעיות ניווט שגרמו לנו לדדה

הצפרדע
03-02-10, 16:43
תום, אתה מקשקש בקומקום, אבל זה כבר די רגיל ושכיח כאן - אתה מתכוון למירוץ של גדי שבו אתם אכן דידיתם, וששי שמעוני גם התחרבש מסיבות שלא זכורות לי.

אני מדבר על מירוץ באחה חצרים של נועם בעונה שעברה, שבו השתתפו כולם כולל רז והלל, שי שמעוני, ושאר הגווארדיה, וכולם הגיעו לקו הסיום ללא תקלות, ובמירוץ הזה הרכב סיים ראשון בכללי, כולל האופנועים.

חוץ מזה, ממתי רמות נחשבים לצוות רציני ומוביל?? זה היה נכון בימים של איציק בריל התותח, אבל בטח שלא בימים של הבן שלו, שמנסה נואשות להידמות לו, וכל מה שהוא מצליח לעשות הוא אכן לדדות .....:twisted:, וכמובן לכתוב שטויות באינטרנט....

Tom Bril
03-02-10, 17:06
אכן טעות בידי ,אולם כדי באמת לקבל את תואר אליו אתה שואף רצוי שהרכב שלך יסיים יותר ממרוץ אחד לפני המובילים
אחרת אתה סתם כמו צוות רמות : )

הצפרדע
03-02-10, 17:45
בזה אתה בהחלט צודק, ואני מתחייב כאן בצורה ברורה - הרכב יסיים גם יסיים(מכיוון שאין לי שום כוונה להשאיר את מצב התחזוקה כפי שהוא), ובכל פעם שהוא יסיים הוא יהיה בפוזיציה למקום ראשון, עם כל הכבוד לכולם.

תבדוק אותי.

מוטי אלמגור
05-02-10, 08:11
ברוך, יש לי בשבילך טיפ פשוט ויעיל לאללה.
בסדנא שאני עובד בא למחייתי אנחנו עובדים על מכוניות מירוץ כל היום והדבר האחרון שמבצעים עם רכב לפני ששולחים אותו למסלול נקרא בשפת החבר'ה Nut and bolt.

מעבר לכל הסוגים והגדלים של המפתחות והבוקסות שדרושות לחיזוק כל הברגים באוטו אתה לוקח איתך מרקר צבע, לא סתם טוש מאפן אלא משהו כזה (http://www.weldingsuppliesfromioc.com/servlet/the-1787/MARKAL-VALVE-ACTION-LIQUID/Detail).

כל בורג או אום שאתה סוגר אתה מסמן אותו ואת המשטח שעליו הוא יושב כדי שתוכל לוודא לא רק שנגעת בו אלא גם שהוא לא השתחרר במהלך המירוץ - יש לך סימן בתור הוכחה חותכת.
לא רק שזה מציל אותך מכאבים בלב ובכיס מבעיות בלתי צפויות, גם קל להכניס את הראש ובשניה אחת לוודא ששום בורג שסגרת לא מאיים להפתח.

תרוויח ;),

מוטי

הצפרדע
05-02-10, 09:14
מוטי, תודה על הטיפ, שהיה ידוע וגם עבדנו לפיו - כל הברגים החיצוניים מסומנים.

הבעיה בברגי החבקים בדיפרנציאל לא היתה צפויה, והאמת היא שלא טרחנו לפתוח ולסמן אותם בפנים, מה גם שספק אם הסימון היה מחזיק מעמד בשמן שנזרק שם בטירוף עם סיבובי הקייס.

הלקח הוא שאחרי כל נסיעה ונסיעה חובה לפתוח גם את מכסה הדיפ', לרוקן שמן, לבדוק חיזוק ברגים וסימני שבבים, ולסגור שוב.

כל הזמן לומדים.

גל שחם
31-03-10, 12:47
ברוך , מה קורה עם הטרופיטראקים ?
מה היה במרוץ האחרון, נגיד הסטייג הראשון ?
האם יש לך הסברים להבדלי המהירות בין רכבי ה 4X4 לבין הטרופיטראק ?

מה שמראה שוב, שלכל מסלול ותנאי דרך ,יש יתרון לרכב בתצורה אחרת.

עדיין אני חושב ,מה גם שהשעון מדבר הפעם, שהרכב שלי מהיר יותר מהטרופי טראקים.

נראה מה יהיה בהקפות הקרובות.

עכשיו,שיהיה לו מנוע חדש, אולי יהיה אפילו מהיר יותר :p

הזמנים :

גל שחם 01:06:10
עידו כהן 01:09:30
שי שמעוני 01:13:50 החלפת פאנצ'ר
ניר זהבי 01:15:33
אלון שחף 01:17:25
לירן 01:33:45

הצפרדע
31-03-10, 21:46
ברוך , מה קורה עם הטרופיטראקים ?
מה היה במרוץ האחרון, נגיד הסטייג הראשון ?
האם יש לך הסברים להבדלי המהירות בין רכבי ה 4X4 לבין הטרופיטראק ?

מה שמראה שוב, שלכל מסלול ותנאי דרך ,יש יתרון לרכב בתצורה אחרת.

עדיין אני חושב ,מה גם שהשעון מדבר הפעם, שהרכב שלי מהיר יותר מהטרופי טראקים.

נראה מה יהיה בהקפות הקרובות.

עכשיו,שיהיה לו מנוע חדש, אולי יהיה אפילו מהיר יותר :p

הזמנים :

גל שחם 01:06:10
עידו כהן 01:09:30
שי שמעוני 01:13:50 החלפת פאנצ'ר
ניר זהבי 01:15:33
אלון שחף 01:17:25
לירן 01:33:45

טוב, יש לי הסבר, אבל את חלקו אתה כבר נתת בשאלה - "בכל מסלול ותנאי דרך, יש יתרון לרכב בתצורה אחרת". במסלול האחרון הנוראי הזה, אין ספק שלרכב שלך היה יתרון משתי סיבות עיקריות - הוא 4X4 והוא סגור בלי שהבוץ והגשם מעוורים את הנהג והנווט, שיושבים בחמימות התא ולא נרטבים עד חור הת......

אני חושב שראלי רייד של גשם/בוץ/עבירות הוא לא המירוץ המתאים לשום רכב אבל בטח שלא לרכב 2X4 פתוח, ורק מי שהיה שם יוכל להבין את הסיוט של לנהוג בלי לראות כמעט כלום, רטוב עד לשד העצמות, רועד מקור ועם בוחטות הבוץ ודקירות הסיכה של הגשם בפנים. זה מוריד המון מיכולת הנהג והרכב.

מעבר לכך, הזמנים היו לא רעים, ואולי קרובים מידי לאור היתרון הגדול של ה 4X4 הסגורים.

אגב, הזמנים נכונים בחלקם, מכיוון שהם נמדדים מהזינוק ועד לרישום אצל המרשל.

אלון וגלעד "התבלבלו קצת", ונרשמו אצל המרשל בסיום סטייג' 1 באיחור אלגנטי של 12 דקות ו-50 שניות(מדידה של רפי כהן).

למעשה הם עשו את הסטייג' הראשון בשעה, 8 דקות ו 50 שניות, דהיינו בערך אותו זמן של עידו כהן, כפי שהראה גם הGPS שלהם, לדבריהם.

ללירן היתה בכלל בעיה של עוורון מוחלט בקטעים רבים, מכיוון שלא היו לו מיים במגבים והוא נאלץ לעצור כל כמה זמן ולנגב את השמשה, ובשאר הזמן נסע בקצב איטי יותר ממה שהוא רגיל.

יוצא, אם כך, שהבדלי הזמנים אינם גדולים כפי שניתן היה לצפות לאור הנחיתות הקשה של רכבי ה TT 4X2 הפתוחים ולאור היתרון הגדול של רכבי ה 4X4 הסגורים.

כל זה בלי לגרוע כמובן, מהתוצאה היפה שלך ומהיכולת ההולכת ומשתפרת שלך, שבאה לידי ביטוי גם במירוץ המסוייט הזה, שאני חושב שכולם מעדיפים לשכוח ולמחוק.

Tom Bril
01-04-10, 01:18
הי ברוך

איני רוצה להציט מהומות, אני גם לא תופס צד כזה או אחר ובנוסף מסכים אם מה שנאמר לגבי סוגי הרכבים והתאמתם לסוג המרוצים וסוג הקרקע

אבל אני חולק עלייך(ברוך) בעיניין הזמנים,

אם דבריך נכונים לגבי הזמנים שלכם אז אתם ועידו במרחק של קצת יותר מ3 דקות מגל וכנראה שאם לשי שמעוני לא היה פאנצ'ר התחרות בזמנים הייתה בין גל לשי

3 דקות במרוץ ראלי זה המון, אולי זה לא נשמע הרבה אבל זה ההמון, כל כך הרבה שאם הייתה מביא מקבילה של מצב דומה במרוץ באחה בחו"ל הייתה נדחס לפחות למקום ה20 - 30.

ביחוד במסלול שהוא יחסית קצר,(סטייג' של שעה +-), לך יש גלגל גדול ומתלה ארוך, קיזזת איפה ש4X4 אחז יותר טוב
בסופו של דבר אלה הבדלי זמנים גדולים .

תציץ בסרטוני היוטיוב של הדאקאר, כאשר רובי גורדון ביום טוב שלו (לא נכנס באיזה עץ) הבדלי הזמנים גם שם כאלה.

הצפרדע
01-04-10, 08:30
אני לא מתווכח על כך שבמסלול בוצי ורטוב כזה יש ל4X4 יתרון, רק אומר שבגלל הבוץ והגשם על הפנים והגוף של הצוות התקזז לרכבים הפתוחים עוד זמן.

נראה מה יהיה בהקפות בצאלים.

סוזי המשתוללת
01-04-10, 08:36
אבל את הנחל שכולם נתקעו בו רק 4x2 עם צוות חכם עבר בנסיעה כך שהמשמעות של צוות היא הרבה יותר גדולה מסוג הרכב וזה השיעור הכי חשוב לכולם
ועוד שיעור זה שכשנתקעים במיים הדבר החשוב ביותר הוא להתקרר מהמיים ולהוריד אדרנלין ולא לנסות לשחרר נעילה הידרוסטטית בגרירה :D

גל שחם
15-06-10, 10:48
בזה אתה בהחלט צודק, ואני מתחייב כאן בצורה ברורה - הרכב יסיים גם יסיים(מכיוון שאין לי שום כוונה להשאיר את מצב התחזוקה כפי שהוא), ובכל פעם שהוא יסיים הוא יהיה בפוזיציה למקום ראשון, עם כל הכבוד לכולם.

תבדוק אותי.

נכתב לפני חצי שנה בערך.

ברוך אכן עומד במילתו, בפעם הראשונה שהצליח לזנק וגם לסיים, סיים ראשון !

מה אתם רוצים מהבחור, עמד במילתו.

גל.

הצפרדע
15-06-10, 12:27
תמונה אחת שווה אלף מילים ;)

הצפרדע
15-06-10, 12:29
נ.ב.

כמה משלמים לך על מסע ה PR הזה ? :wink: ?

או שזה בברטר ? :p ?

גל שחם
15-06-10, 14:53
נ.ב.

כמה משלמים לך על מסע ה PR הזה ? :wink: ?

או שזה בברטר ? :p ?

אז זהו, שאני קצת בבעיה, עם ה- PR והברטר.

יוצא שאחרי כל השירשורים ,טוענים שאת הברטר אני צריך לעשות איתך.

בעיה נוספת, שאני לא מוצא משהו, שאני יכול לקחת אצלך בסדנא בברטר. :rolleyes:

כנראה שנצטרך לשבת לדבר על המחיר.

הצפרדע
15-06-10, 18:49
בעיה נוספת, שאני לא מוצא משהו, שאני יכול לקחת אצלך בסדנא בברטר. :rolleyes:

אתה רואה איזה זי... אתה?

הפסקתי להזמין אותך אלי, אחרי 12 פעמים בהן אמרת "וואללה, הפעם אני אצלך ביום שישי הקרוב", ולא באת :(

חכיתי חכיתי ומי לא בא? מיכאל ......

-->