PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי מערכת SLS בדיסקברי TD5

דני מ
29-09-07, 23:23
שלום רב

אני חדש כאן וכבר נופל עליכם בשאלה כבדה

במהלך טיול די קשוח ברמת הגולן הפעלתי את מנגנון הגבההת המתלה האחורי לכמה דקות על מנת לעבור שטח סלעי.
בהמשך כשחזרנו לכביש "שקע" הצד הימני אחורי כמעט עד הגלגל ומספר נסיונות ללחוץ על כפתור ההגבהה על-מנת להחזיר לגובה תקין לא צלחו. נסעתי כחצי שעה במצב הזה ולאחר עצירה של כשעתיים זה הסתדר בזמן ההתנעה.
יום למחרת בעת הנסיעה חזרה למרכז ולאחר כשעה וחצי של נהיגת כביש, נדלקה לפתע המנורה של ה- SLS והצד הימני שוב "שקע" לגובה אפס ונאלצתי להמשיך במצב זה עד הבית

הרבה פעמים בעת העמסת ציוד בחלק האחורי כאשר הרכב לא מונע הוא משחרר לפתע את לחץ האוויר והחלק האחורי ממש שוקע עד לגלגלים. ברגע שאני מניע זה מסתדר וחוזר לגובה מתלה הגיוני

כאמור בטיול ובנסיע חזרה זה לא הסתדר מייד

אשמח מאוד להבין אם מדובר על תקלה ומה רמת חומרתה, האם הדבר מחייב טיפול מיידי ומה הערכת המחיר לתיקון כזה ?

תודה
דני

ארז
30-09-07, 22:40
הבעיה יכולה לנבוע מכמה מקומות, לרוב זו כרית דולפת.
הכריות האלו אינם אמינות ולרבים יש איתם בעיות, איתם או עם המערכת עצמה, אומנם הם מעניקות לרכב נוחות יוצאת דופן ואת האפשרות להתרומם בעת מעברים טכנים אבל לרוב יש איתם לא מעט בעיות.

מבחינת עלויות ,צריך לדעת את הבעיה בדיוק בשביל להגיד,רוב הלקוחות שלי מחליפים בשלב זה או אחר של הכריות לקפיצי סליל(פחות נוח, אבל אמין הרבה יותר).

דני מ
30-09-07, 22:48
הבעיה יכולה לנבוע מכמה מקומות, לרוב זו כרית דולפת.
הכריות האלו אינם אמינות ולרבים יש איתם בעיות, איתם או עם המערכת עצמה, אומנם הם מעניקות לרכב נוחות יוצאת דופן ואת האפשרות להתרומם בעת מעברים טכנים אבל לרוב יש איתם לא מעט בעיות.

מבחינת עלויות ,צריך לדעת את הבעיה בדיוק בשביל להגיד,רוב הלקוחות שלי מחליפים בשלב זה או אחר של הכריות לקפיצי סליל(פחות נוח, אבל אמין הרבה יותר).

דני מ
30-09-07, 22:53
ארז תודה

אשמח בכל זאת לקבל כיוון כללי של עלויות אפשריות לתיקון או להחלפה כפי שהצעת
על-מנת שאוכל להחליט אם לבצע תיקון/החלפה

בנוסף רציתי לברר כמה "חמור" המצב של שני צמיגים קדמיים אשר שונים מהאחוריים
כל ארבעת הצמיגים הם של מישלין, בעלי אותה המידה רק חתך שונה
הקוטר שלהם זהה כמעט לחלוטין יש הבדל של 2-3 מלמטרים בין הקדמיים לאחוריים

תודה
דני

ליאור מ
10-10-07, 23:13
דני שלום

בדיסקו יש 4X4 קבוע ולכן חשוב שכל הצמיגים יהיו באותה מידה, אחרת הדיפ' המרכזי יעבוד כל הזמן במצב פתוח. זאת כיוון שגודל הצמיגים קובע את המהירות בה מסתובב הסרן. אתה רוצה להיות במצב שהסרן הקדמי מסתובב בדיוק באותה מהירות של הסרן האחורי. אמנם הדיפ' המרכזי יכול לספוג עד 5% הפרשי מהירות, אבל לא נשמע בריא לנסוע ככה קבוע.
אם יש לך אפשרות לנעול דיפ' מרכזי אז בכלל תחמיר הבעיה.

-->