PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בברקסים- זקוק לייעוץ לפני היציאה לטיול על הבוקר!

יונתןמצפה
30-09-07, 00:16
לילה טוב!
חיפוש לא העלה מספיק...
החלפתי לפני מספר ימים את צינור הוואקום שמוביל מסעפת היניקה לכיוון הבוסתר בלם. זה שיוצא מהסעפת...
כרגע, לאחר כיבוי המנוע הברקס ניהיה קשה באופן מיידי ולא בהדרגה!!!
ממה שהבנתי, ככל הנראה היה שסתום חד כיווני שתול בתוך הצינור שהוחלף (הצינור הישן כבר איננו... :sad: ). הגיוני...
מכיוון שהעסק די דחוף לי (מתוכננת יציאה לטיול על הבוקר...) מספר שאלות?
1. כמה העסק בעייתי? (לא רוצה לקחת סיכונים מיותרים- בטח לא בברקסים... אבל נסעתי כך בשלושת הימים האחרונים בשטח לפני ששמתי לב).
2. מה הפתרון/ האם באמת יש כזה שסתום?
3. האם ניתן להשיג כזה שסתום (אוניברסלי לפי קוטר צינור...) בחנויות חלפים? איך קוראים לו?
4. האם יש חלק זהה ברכבי סוזוקי אחרים (סוויפט למשל), שאני יכול לקנות במוסך בב"ש...?

מודה מראש על תגובות מהירות לפני הבוקר...!

תודה,
יונתן

צביקה קרבורטור
30-09-07, 08:04
שלום רב!
אכן קים שסתום חד כווני, הממוקם בדרך כלל בחיבור למגבר בלם והוא נראה כמו זווית מפלסטיק, שבתוכה נמצא השסתום, שקצה אחד של הזווית מחובר לבוסטר לתוך הגומיה שחורה בלחץ, והקצה השני מחובר לצינור החדש שהחלפת.
יש חשיבות לשסתום, בשביל זה הוא קיים, אינני בטוח לגבי השפעתו על כושר הבלימה, אך כמו שהבחנת הבלימה הפכה להיות קשה,אם כי רק לאחר כבוי המנוע.
לרוב השסתום הוא אונברסלי, וניתן להשיגו, בכל חנות חלקי חילוף לרכב, מומלץ על מקורי.
בברכה
צביקה

איציק - 4X6ZH
30-09-07, 08:25
השסתום קריטי לעבודת המנוע בסרק במצב בלימה .
השסתום חסר משמעות בבלימה במהירות גבוה .
השסתום מגן על מגבר הבלם מלחץ חוזר ( באק פאייר ) שלפעמים יש
לרכב הנוסע בשטח השסתום חשוב ביותר .
אתה יכול להתקין כל שסתום אונברסלי פשוט לחתוך את צינור הגומי ולהלביש באמצע .
שים לב יש לשסתום כיוון הרכבה חץ \ צבע \ סימן כל שהוא !
בהתקנה במצב הפוך מגבר הבלם לא יעבוד .:!:
איציק

יונתןמצפה
30-09-07, 09:25
רוב תודות!
אני אשלח חבר לנסות להשיג לי כזה בב"ש...

יונתןמצפה
03-10-07, 13:30
מגיב עכשיו שוב אחרי הטיול... למרות שלא מצאנו שסתום כזה... :-x . (כן, יצאתי לטיול בלי החלק. מכונאים שדיברתי איתם טענו שזו לא בעייה בטיחותית חמורה ואחרי הכל, הרכב נועד שנטייל איתו- וויתור על טיול מבחינתי זו באמת אופצייה אחרונה- יכול ליהיות זה לא היה חכם. בכל מקרה, זה מה שהיה)
לעצם העניין-
חיפוש יסודי בחנויות חלפים/ פירוקיות/ מוסכים בב"ש לא העלה דבר ולא נמצא שום שסתום כזה, אפילו לא דומה שיכול לעשות אותה עבודה. מוזר!
איפה בכל זאת ניתן להשיג כזה שסתום? (אני אבדוק שוב במכשירי תנועה למרות שאני זוכר שלא היה להם כזה צינור. יכול ליהיות שאני מבלבל עם צינור אחר...).
יש המלצות?
יונתן

איציק - 4X6ZH
03-10-07, 14:52
שלח לי הודעה אחרי החג ביום ראשון
אחרת אני שוכח :cry:
אצלי במחסן צריך להיות חלקים כאלה
איציק

יונתןמצפה
03-10-07, 14:59
היישר.
תודה וחג שמח!!!

מורי
03-10-07, 23:31
(אני אבדוק שוב במכשירי תנועה למרות שאני זוכר שלא היה להם כזה צינור. יכול ליהיות שאני מבלבל עם צינור אחר...).
יש המלצות?
יונתן

צודק.
במכשירי תנועה כבר אין את הצינור הזה וגם לא יהיה (הוא אכן מכיל שסתום בתוכו,ניתן לחוש אותו עם הידיים בלחיצה על הצינור)
ניתן להשיג שסתום אוניברסלי בחנויות חלפים (בכל מקום חוץ מבאר שבע כנראה... :p )

חג שמח

מוטי ג.
04-10-07, 12:30
יש לי שסתום כזה של סוזוקי באלנו. ראה תמונה.

אם אתה עובר בצפון או בכפר סבא במשך השבוע הוא שלך.

מוטי 054-8008342

יונתןמצפה
04-10-07, 17:52
צודק.
במכשירי תנועה כבר אין את הצינור הזה וגם לא יהיה

:evil:
מה יהיה איתם...???
כל מה שבאמת צריך אין להם...
ראה שרשור השימסים... (אגב- זה היה חופש מיסב גלגל)

תודה לכולם וחג שמח!
יונתן

יונתןמצפה
05-10-07, 13:28
נמצא!
מצאתי שסתום מתאים בחנות בחיפה. (כנראה שהבעייה היא באמת ב"ש...). 25 ש"ח.
אכן, במ.תנועה כבר לא מחזיקים את הצינורית. יש להם צינורית לבאלנו (לא ראיתי ולא יודע אם זה זהה) - קצת מעל 100 ש"ח!!!
מוטי- תודה על הנכונות לעזור.
שבת שלום!
יונתן

-->