PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיפ מניע ונכבה

moaad
03-10-07, 12:50
שלום לכולם
זה התחיל בסוף טיול כאשר הגיפ נכבה ולא הניע למרות שהסטרטר עבד יפה. לאחר בירורים הוחלף החלק על הכנף "דיסטרביוטר" לאחר מכן הגיפ הניע אך קרטע ועדיין נכבה לאחר שהפסקתי לתת גאז גם הפיק-אפ נבדק אז והיה תקין. ואז במחשבה שמדובר בבעיה בקרבורטור קניתי מוטורקראפט והרכבתי לפי ההוראות במשלוח הכל הורכב פרט לשני החיבורים של נשמי האויר מעל ראש המנוע שעדיין איני מבין איך לחברם. לאחר נסיון הנעה בהתחלה עבד יפה- לא נסעתי איתו אך לאחר מכן צליל ההנעה נשמע גבוהה ומקרטע ובנוסף הגיפ נכבה לאחר מס' שניות. בדקתי את הצינור שהולך לבוסטר והחלפתי אותו לחדש אך ללא שינוי, בנוסף כאשר מרססים ספריי קרבורטור מעל החיבור של הקרבורטור בבסיס אין שינוי בצליל המנוע לא נראה שיש שם דליפה מה גם שהוספתי שם סיליקון לאטימה. כשמניעים המנוע מניע לחצי דקה ויוצא עשן שחור מהאגזוז, לאחר שנכבה נשמע צליל של תקתוק מעל ראש המנוע. אני כבר עייף ואין לי מושג איך להתקדם איתו האם יש למישוא הצעה או מכיר מישהוא באזור דליית אל-כרמל שיכול לעזור או פשוט לפנות לכל מוסכניק???
אודה על עזרתכם

coas
03-10-07, 14:28
תוודא שמגיע דלק לקרבורטור ובלחץ הנכון (4-6 PSI), בדוק שיש דלק בקרב לאחר שהמנוע כבה.

יתכן שיש קורוזיה באחד ממרכיבי מערכת ההצתה/ מתג הצתה, וכתוצאה הניצוץ חלש.
חבר מעקף ישירות מהמצבר לחיבור הבא, נמצא סמוך לקונקטור הגדול על הפיירוול בצד המנוע:
http://www.dana60.com/76cj5/ResistiveWireSplice.jpg

יהיה קל למצוא את החיבור אם תעקוב אחרי החוט האדום מהמודול.

חשוב: אל תשאיר את המעקף מחובר כאשר המנוע כבוי!

אם הבעיה נעלמה כאשר המעקף מחובר חפש חיבור רופף במתג ההצתה, נמצא על גבי מוט ההגה.
אם הבעיה ממשיכה אז המודול או הקויל הם המקור, חפש חוט קרוע/רופף קורוזיה.

yanivcj
06-10-07, 11:03
לפי הסיפור שלך ניראה כאילו יש בעיה במודול הצתה שיושב על הכנף בצד של הנהג.
אם אתה מבצע את כל הבדיקות והכל יוצא אותו דבר, אין דרך לזהות שהמודול אל תקין, אלא רק להחליפו באחר ולהתניע.
יניב.

תומר א.
06-10-07, 18:20
גם שילוב של מצבר דפוק ומשאבת דלק מזייפת יגרמו לתופעה:-x

moaad
16-10-07, 11:56
שלום לכם ותודה רבה על התגובות,
עם עזרה של חבר שמבין יותר ממני במכונאות מצא שהצ'וק האוטומטיט עובד בצורה רציפה ולכן הגיפ היה נכבה, הוא ניתק אותו. מאז הגיפ מניע נוסע בצורה מדהימה (סיבוב קצר להתלהבות).
יש לי שתי שאלות: יש מקום בקרבורטור שסתמתי עם איפוקסי לפי המלצה קודמת כוון שהגיפ היה עם צ'וק אוטומטי. האם חובה לסדר מחדש את ה- צ'וק?
הגיפ מניע לאחר הרבה מאד נסיונות עם הסטרטר דבר אשר אוטו-טו הורס אותו דבר שאמור היה להיפתר ע"י קרבורטור מוטורקראפט? האם יש צורך בעבודה על מע' ההצתה- יש לי כוונות לשפר אותה האם זה יפתור את הבעיה??
לאחר שמניעים נשמע קול של תקתוק מעל ראש מנוע או קרבורטור כאשר מכבים את המנוע הרעש הקטן הזה ממשיכים לשמוע אך הוא נעלם לאט לאט לאחר מס' שניות. לדברי חבר שהוא מכונאי שלא הבין בדיוק מה זה שזה טפטוף דלק בתוך הקרבורטור??
לציין ששני הנשמים מעל ראש המנוע פתוחים חופשיים.
האם יש למישהוא הצעות??

six 4 life
16-10-07, 13:19
שלום לכם ותודה רבה על התגובות,
עם עזרה של חבר שמבין יותר ממני במכונאות מצא שהצ'וק האוטומטיט עובד בצורה רציפה ולכן הגיפ היה נכבה, הוא ניתק אותו.

טעות.

יש לי שתי שאלות: יש מקום בקרבורטור שסתמתי עם איפוקסי לפי המלצה קודמת כוון שהגיפ היה עם צ'וק אוטומטי. האם חובה לסדר מחדש את ה- צ'וק?
סידור הצ'וק הוא לא חובה, אבל כבר יש צ'וק על הקרבורטור, החורף מגיע, הסטרטר שלך לא במצב משהו, יהיה בזבוז לא לסדר את הצ'וק וחורף של הנעות מבאסות.
ממה שנשמע לי יש לך בצ'וק אחת מ2 בעיות- או שהוא פשוט לא מכוון, או שהקפיץ שלו הפוך.
כשהאוטו מכובה וקר, והקרבורטור בלי פילטר אויר, כשאתה לוחץ על מדף הצ'וק בקרבורטור- מה אתה מרגיש? קשה מאוד? או שהוא בכלל לא סגור?

הגיפ מניע לאחר הרבה מאד נסיונות עם הסטרטר דבר אשר אוטו-טו הורס אותו דבר שאמור היה להיפתר ע"י קרבורטור מוטורקראפט? האם יש צורך בעבודה על מע' ההצתה- יש לי כוונות לשפר אותה האם זה יפתור את הבעיה??
מערכת הצתה תמיד טוב לשפר אם יודעים מה עושים. בכל מקרה- לא זאת הבעיה שלך בהנעות.

לאחר שמניעים נשמע קול של תקתוק מעל ראש מנוע או קרבורטור
תיקתוק מרימים בשניות הראשונות של הנעה עם מנוע קר, זה לא דבר חריג. ברגע שלחץ המנוע עולה, הם מפסיקים לתקתק.

יש במקור יחידת לחץ שמן חשמלית שמתחברת אל מתג ההנעה, ולא נותנת למנוע להניע עד שהיא מרגישה שלחץ השמן הגיע לנקודה המתאימה להניע בה.

פיתרון נוסף הוא לחבר את הפלוס של ההצתה ע"י מתג כלשהו ללוח השעונים, לשים אותו על מצב OFF (ניתוק), לתת סטרטרים 5-10 שניות עד שרואים את לחץ השמן בשעון עולה ונשאר שם, ולהדליק אותו חזרה ל ON (זרם להצתה). מה שתרויח מזה זה הנעות עם לחץ שמן גבוה מההתחלה, והתקתקוקים שאתה שומע עכשיו הנעה לא יופיעו.

כאשר מכבים את המנוע הרעש הקטן הזה ממשיכים לשמוע אך הוא נעלם לאט לאט לאחר מס' שניות.
זה לא קשור לרעש הקודם, זה רעש שכל מנוע עושה, גם ברכב שנת 2007 אחרי כיבוי. משהו שקשור לשמן שיורד מטה ולקירור.

לציין ששני הנשמים מעל ראש המנוע פתוחים חופשיים.
לחבר ואתמול.
הקדמי, צריך להיות מחובר עם שסתום יעודי לPCV (ואקום) ומשם לרוץ עם צינור עד ליציאה האחורית בקרבורטור (שאין אצלך, ולכן אצלך הוא ירוץ לT שאתה צריך לעשות בצינור הואקום שמתחבר אל הבוסטר)

האחורי- ללא שסתום, אלא מחבר פשוט, שאליו מתחבר צינור גומי והולך אל הפילטר.

בהצלחה.

שיצו
24-10-07, 23:46
התיקתוקים זה בגלל מרים הידראולי סתום לא בעיה רצינית כול כך אבל עם אתה רוצה לפתור את ה צריך לפרק מיכסה להניע ולראות איזה לא זורק שמן ולשחרר אותו או להחליף רק שתידע שעם אתה מניע בלי המיכסה השמן יעוף לכול הכיוונים אז שתהיה מוכן.

moriseven
24-10-07, 23:52
הקרבורטור שלך הוא של מוטורקראפט, בשביל שהצ'וק יעבוד כמו שצריך, היית צריך להוציא את הסליל של הצ'וק ולהפוך אותו.(משתמשים בצ'וק של הסיקס)
במצב כרגע הוא עובד לך הפוך, כלומר במקום לפתוח אותו עם הזמן, כשהסליל מתחמם, הוא סוגר לך אותו ולכן הג'יפ נכבה לך.

moaad
04-11-07, 00:45
שלום מוריס,
אכן צדקת והבעיה היא בצ'וק וברגע שבוטל הגיפ כבר לא נכבה. אך כדי לחברו מחדש אתה אומר שצריך להוציא את הקפיץ ולהפוך אותו, האם התאור הבא שלי נכון- כשהגיפ קר מכסה הלוע של הקרבורטור צריך להיות כמעט סגור ואז הקפיץ רפוי, כשהגיפ מתחמם מכסה הלוע נפתח ואז הקפיץ נמתח.
תודה על התייחסותך.
מועאד

-->