PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוז אויר ב TDI300

jn
03-10-07, 19:16
שלום
במילוי מים וניקוז אויר ב TDI300 עד מתי ולאיפה בדיוק צריכים המים בבית הטרמוסטט להגיע?
למלא עד שהם נשפכים או מספיק שרואים מים?
ב PDF כתוב "למלא עד ש COOLANT APPEARS INTHERMOSTATHOUSING אבל מצד שני גם כתוב AVOID EXCESS COOLANT SPILLAGE FROM THERMOSTAT HOUSING...

תודה

asafk
04-10-07, 13:08
יש שני פקקים- האחד על הרדיאטור, השני על בית הטרמוסטט.
פתח את שניהם (וגם את מכסה מיכל העודפים)
מלא לאט לאט נוזל קירור ממיכל העודפים עד עד שהנוזל גולש מהפקק של הרדיאטור, סגור את הפקק.
מלא נוזל קירור למיכל העודפים עד שהוא גולש מבית התרמוסטט. תן כמה טפיחות על פתח מיכל העודפים כדי לדחוף בועות אוויר קטנות שאולי יש בדרך. סגור את הפקק של בית התרמוסטט ומלא את המיכל עד המפלס הנכון (ולא יותר מדי).

אסף.

jn
04-10-07, 17:40
אסף,
עבדתי לפי התאור הנ"ל. אבל מה... משום מה אחרי מילוי הרדיאטור והמשך הוספת נוזל למיכל המילוי הגעתי למצב שמיכל המילוי כמעט מלא אבל בית הטרמוסטט עדיין לא המתלא (קצת מתחת לחצי...)
האם יכול להיות משהוא סתום בדרך?
מה המסלול של המים? אחרי מילוח=י הרדיאטור איך הם מגיעים לבית הטרמוסטט?

asafk
04-10-07, 18:33
מלא מים גם דרך בית התרמוסטט. אחרי שסיימת הכל- הפעל את המנוע ותן לו להגיע לטמפ' עבודה (שהתרמוסטט יפתח) ואז תבדוק שוב שאין אוויר.

אסף.

jn
05-10-07, 09:24
מלא מים גם דרך בית התרמוסטט. אחרי שסיימת הכל- הפעל את המנוע ותן לו להגיע לטמפ' עבודה (שהתרמוסטט יפתח) ואז תבדוק שוב שאין אוויר.

אסף.

טוב, עשיתי... אבל בית הטרמוסטט לא מתמלא. מה שכן מתמלא (גם במילוי דרך בית הטרמוסטט) הוא מיכל המילוי.
עכשיו גם אם מריצים את האוטו (שיתחמם) ואח"כ פותחים פקק מיכל מילוי יש רעש של אויר משתחרר.

לא יודע. נראה לי שאאלץ לגשת למוסך ביום ראשון.

gp1
05-10-07, 19:04
מהתחלה ולאט . תנסה שוב לפי הסדר .
תפתח את הפקקים של הרדיאטור ובית הטרמוסטט ומיכל העיבוי . ותמלא את הרדיאטור עד הסוף ותסגור ( לא בכח ) . תמלא את בי הטרמוסטט כמעט עד הסוף . ותסגור ( לא חזק ) תבקש ממישהו לעזור לך בניקוז האויר .
ניקוז אויר מהיר בשני תשלומים (של סרג'יו )--- תצמיד את הפה שלך לפתח המילוי ,תיצור אטימה עם הלחיים ותנשוף בחוזקה , באותו זמן העוזר/ת שלך ייפתחו את הפקקים כימעה ( כמה כימעה ? לפי הרגש .) והאויר ייצא לו לדרכו . תניע וסע לשלום .

zsahi
05-10-07, 19:50
גם אצלי המיכל תמיד מתמלא לפני הטרמוסטט אני מקשר זאת לשינוי במיקום המיכל. בכל אופן מכיוון שאני בדר"כ עובד לבד על הרכב השיטה שלי היא למלא את המיכל עודפים (תוך התעלמות מהמים שנשפכים ממנו) עד שמים מתחילים לצאת מהפתח של הטרמוסטט ואז לסגור את הפקק של הטרמוסטט.
את המים שממלאים את המיכל עודפים אני שואב עם מזרק (מרגיש סזיפי אבל עובד) בהצלחה

jn
05-10-07, 20:13
סתם שאלה...
האם אצל כולם הקצה העליון של מיכל המילוי נמוך !! יותר מהפתח העליון של בית הטרמוסטט?
כי אצלי זה ככה. וזה אומר זבתכלס אין סיכוי לגרום למילוי של בית הטרמוסטט וגם שהמים במיכל המילוי לא יעברו את גובה המדיד (אפילו אם הם יגיעו עד קצה פתח המילוי עדיין יהיו חסרים מים בבית הטרמוסטט שהוא גבוה יותר...)

-->