PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברה אני צריך עזרה- ריח של גזים באוטו [הכותרת נערכה למגינת ליבו של הכותב]

aybazo 1
04-10-07, 19:39
יש לי בעיה קטנה בסמוראי ..... יש לי סמוראי 93 ואני חולה עליה אבל זה לא קשור
בזמן האחרון יש לי בעיה של ריח של פליטת גזים בתוך האוטו בזמן שאני בולם ומוריד הילוכים
אשמח לקבל הצעות לטיפול בבעיה שקצת הציקה את האמת תודה רבה.......:-P

צביקה קרבורטור
04-10-07, 20:19
שלום רב!
יש לבדוק אפשרות של פליטת גזים מחיבור הצנרת לסעפת הפליטה, בגלל חיבור רופף, אופיני מאד בסמוראי, סימנים מחשידים פיח שחור מסביב לחובק המצמיד את קצה צינור הפליטה בחיבור לסעפת הפליטה,
כן חש לבדוק חדירת גזים רעילים מתחת לרכב, בגלל סדק בצנרת הפליטה, או דוד הפליטה.
וזאת מלבד האפשרות של קרבורטור עם צוק תפוס, או תערובת דלק עשירה, המחדירה לתא הנהג גז רעיל
הגורם לחנק.
המלצה בדוק וסדר את צנרת הפליטה במכון אגזוזים,
ובדוק את פלעטת העשן והCO במכון קרבורטורים.
בברכה
צביקה

idanw
04-10-07, 21:43
צביקה, אם היה סדק בצנרת הפליטה אז הריח היה תמיד ולא רק בבלימה..
כוון את המראה השמאלית לאגזוז או שתן למישהו לנסוע אחריך בירידה ובלום בעזרת המנוע... יש מצב שיוצא לך עשן לבן ומה שאתה מריח זהו שמן שרוף...
הרכב סגור או פתוח?

עידן

GodsFather
05-10-07, 13:13
עידן , כשאתה בולם , הרוח כבר לא מתנגדת/מעיפה את העשן אז מריחים.

חוצמזה , מה לגבי בלימת מנוע ? אולי אני טועה אבל הגזים נמצאים בלחץ ומנסים לצאת מכל חור אפשרי.

אצלי לא מריחים ריח של גז אלא אם פותחים את מכסה המנוע ומגלים שהאטם שצביקה מדבר עליו התפורר או אם מתכופפים לאיזור הגלגל השמאלי קדמי. (בחורף מריחים גם קצת כשהרכב עומד כי האויר יותר קר)

idanw
05-10-07, 17:49
הוא מדבר על הורדת הילוכים... עדיין יש רוח, בהורדת הילוכים (בלימת מנוע) במקרה שהרינגים לא במצב חדש, השמן מצליח לעבור אותם והרכב שורף שמן (ומוציא ריח ו\רע ועשן לבן\כחלחל)

איציק - 4X6ZH
05-10-07, 19:41
בזמן בלימת הילוכים המנוע עובד בתערובת דלק עניה ( מצערת סגורה ומנוע בסלד גבוה יחסית )
במצב זה נוצרת תערובת גזים רעילה בריכוז HC גבוה ( דלק לא שרוף )
מנועי רכב חדישים מתוכננים לא לפלוט גז זה .
כלי רכב ישנים או מנועים שיש להם תקלה יכולים לפלוט HC שמסריח וגורם לצרבות ודמעות .
עוד אפשרות שכדאי לדעת .
איציק

aybazo 1
05-10-07, 20:19
צביקה שלום אכן הלכתי לבדוק את הבעיה
דבר ראשון שיניתי את כיוון יציאת האגזוז כלפיי מטה
דבר שני הלכתי לבדיקה במכון קרבורטורים ואכן הייתה בעיה של תערובת עניה של דלק מה שגרם לריח
רע , לאחר כל הטיפולים ירדתי היום לשטח ותכלס חשבתי שהבעיה נפתרה אבל נוכחתי לדעת שאתה צודק
בבדיקה שערכתי במנוע ראיתי שביציאה מהסעפת פליטה ממש בחיבור ליד האגזוז קיים פיח שחור מה שמעיד על בריחה של גזים מהמערכת , אני הולך לסדר את זה ביום ראשון בנתיים האוטו עומד .... מה שעוד נראה לי שאני צריך לעשות זה לאטום כל מיני חורים שקיימים בקיר אש שכנראה הכל ביחד יוצר לי את הבלאגן ודרך אגב לא רק בבלימה יש לי ריח מה שמעיד שזו אכן הבעיה תודה רבה רבה ....
aybazo

GodsFather
05-10-07, 20:42
קח בחשבון שההברגות בסעפת עדינות עד בלתי פתיחות ויהיה צורך בקדיחה בסעפת על מנת להוציאן - זה עלול להשבית לך את הרכב ליום יומיים לפחות אם המוסך שלך לא יהיה מוכן לקראת טיפול כזה.

אשמח לדעת מה נעשה בנידון , גם אני עם בעיה דומה.

aybazo 1
08-10-07, 01:25
קח בחשבון שההברגות בסעפת עדינות עד בלתי פתיחות ויהיה צורך בקדיחה בסעפת על מנת להוציאן - זה עלול להשבית לך את הרכב ליום יומיים לפחות אם המוסך שלך לא יהיה מוכן לקראת טיפול כזה.

אשמח לדעת מה נעשה בנידון , גם אני עם בעיה דומה.

אז ככה אחי תקפתי את הבעיה בכמה הבטים דבר ראשון סידרתי וכיוונתי את ה- co דבר שני אטמתי את הקיר האש של הסמוראי גילית שהיו לי כמה חורים ממש לא נחוצים אז סתמתי אותם עם סיליקון לבן ...
בבדיקה שערכתי היום במכון לאגזוזים לא גילו לי בריחה של גזים מהסעפת אבל בכל זאת מה שעשיתי
זה הזזתי את האגזוז לצד שמאל של הרכב ופי דעתי זו הייתה הבעיה מההתחלה , בכל מקרה עכשיו הכל תקין עשו לי עבודה ממש יפה על האגזוז ואני מרוצה קצת מכוער אין ספק אבל שווה את ממש לא נהנתי שהיה נכנס לי ריח לאוטו וזהו אחי ......
:p
סמוראי 93

GodsFather
08-10-07, 01:35
סיליקון על הפח ?

הזזת את האגזוז ? כולו ? כלומר , פירקת אותו מהסעפת (האגזוזן) ? או שרק בזכות ההטיה , נסתם החור ?

צביקה קרבורטור
08-10-07, 09:12
אמיר נראה לי שבגלל ההטיה, וחיזוק הברגים מחדש, בריחת הגזים נעלמה.
זאת ניתן לעשות רק באגזוז, שברגיו מחוברים לסעפת ולחוצים, עם שני קפיצי מתכת קשים, שמונעים פתיחה עצמית של הברגים, אך גם נותנים אפשרות להטות את האגזוז, מבלי לעקמו, ובלי לשוברו, במקרה של פגיעה במכשול, סלעחים וכדומה בתנאי שטח.
***** נ.ב- אמיר מכסת ההודעות הפרטיות שלך מלאה, ולא ניתן לשלוח לך הודעות פרטיות, אנא רוקן אותה.
בברכה
צביקה

-->