PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה של סיקס

עודד הראל
08-10-07, 23:33
יש לי סיקס שנת שמונים. בתולי לגמרי ללא כל תוספות והגבהות למניהם. אפילו לא כננת.
לפיכך אני יכול לשפר אותו ולהגיע לרמה גבוהה של ג'יפ.
אי לכך החלטתי שהדבר הראשון הוא להגביהה.
אז לאיזה מערכת בולמים ותושבות אני זקוק להגיע לגובה כזה:

אין בעיה של כסף אך לצמצם בהוצאות!!!

נמרוד
09-10-07, 08:29
אל תגיד "אין בעייה של כסף". כמה אתה מוכן לשפוך על הסיקס שלך - עד 5000 שקל? עד 10,000? עד 20,000? יותר מ20?

שאלה שנייה לא פחות חשובה - על איזה מידת של צמיגים אתה מתכוון לסוע? ההגבהה הנדרשת תלויה בגודל הגלגלים קודם כל.

lizard
09-10-07, 19:30
משומש בסביבות ה7 אלף. חדש בסביבות ה10 אלף.

רשימת חלקים:
4 קפיצים קאסטום של מתלם.
4 בולמי בילשטיין 5150
4 זוגות של שאקלים מאורכים.
2 תושבות קדמיות (מה שנקרא 6) מוארכות.

קח בחשבון שאתה יכול להשיג הגבהה כזו גם מקפיצים רגילים אבל אז זה בא משמעותית על חשבון מהלכי המתלה.

ככה בערך הג'יפ שלי נראה, זה הגובה שלו.
http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6250&stc=1

הוא יכול להיות הרבה יותר גבוה, אני מעדיף את הגובה הזה. הקפיצים כמעט ישרים לגמרי.

amir2cv
09-10-07, 21:17
עודד אהלן
עיצה חברית של אחד שכבר עשה בערך כל טעות אפשרית בעברו:
תגדיר כאן בפורום (וקודם לעצמך) למה ישמש הרכב שאתה בונה

הג'יפ שאני בונה, לא דומה לגיפ שמיכה בנה ולא לג'יפ של נמרוד
בנה את הכלי שלך בהתאם לאפליקציה

ולגבי הגובה - אם אתה בונה כלי לעבירויות - לך על הגבהות משמעותיות (צמיגי 33, שאקלים ארוכים, קפיצים ארוכים משופרים / מעורגלים ועוד). אם אתה בונה כלי לטיולים (כמוני)- אני מסתפק ב 31, ושמור על גובה קרוב לסטנד'.
זה פחות סקסי, אבל הכלי יציב הרבה יותר במהירויות גבוהות, ובשטח - עדיין רחוק מהקרקע הרבה יותר מכל SUV שתמצא..
ואת התקציב החודשי שהולך לג'יפ - אני משקיע בתחזוקה מונעת כדי להשיג רמת אמינות גבוהה, ובשיפורי מנוע (לא מסרבים לעוד כח, נכון?)

הקיצר - תגדיר קודם כל מי אתה (טייל? מחפש אתגרים?) ואז תוכל לקבל כאן יופי של עיצות..
MY 2 Zlotti

tayrie
09-10-07, 21:45
תשמע , במחיר שמיכה ציין ללא ספק הייתי הולך על קיט טוב מחו"ל , רוביקון אקספרס למשל - עם בולמים ב2 ש"ח הוא יהיה יותר טוב מקיט של המתלם (יסלחו לי) , ראיתי CJ עם קיט HD של המתלם - אכזבה גדולה בלשון המטה.

עודד הראל
10-10-07, 17:35
תגדיר כאן בפורום (וקודם לעצמך) למה ישמש הרכב שאתה בונה
הקיצר - תגדיר קודם כל מי אתה (טייל? מחפש אתגרים?) ואז תוכל לקבל כאן יופי של עיצות..

ה- "שופוניאנס" זה המטרה העיקרית! אבל אין שום מניע לנסוע איתו בשטח וליהנות מכל טיול.

הצעיר
10-10-07, 18:35
תשמע , במחיר שמיכה ציין ללא ספק הייתי הולך על קיט טוב מחו"ל , רוביקון אקספרס למשל - עם בולמים ב2 ש"ח הוא יהיה יותר טוב מקיט של המתלם (יסלחו לי) , ראיתי CJ עם קיט HD של המתלם - אכזבה גדולה בלשון המטה.

אני לא יודע על מה אתה מדבר אולי פשוט חבר שלך השקיע פחות מחוסר תקציב אבל אני עשיתי אצל המתלם לפני 7 שנים עירגול קפיצים + מאיות ארוכות ולפני כשנתיים הוספתי בולמי בילשטיין 5150 (לצורך השתתפות בקרוס קאנטרי) ואני רוצה להגיד לך בלי להשוויץ הוא הרבה יותר טוב

מר tayrie היקר

תן לי לתת לך עצה קטנה , ספור עד 10 לפני שאתה מפעיל את חרצובות לשונך...

tayrie
10-10-07, 19:21
ראיתי עבודות טובות של המתלם , על הרכב של דרור ברלי למשל , אבל לא הייתי לוקח את ההימור המיותר כשיש קיט מוכן מחו"ל כולל הכל מהכל ללא סיכונים.

moriseven
10-10-07, 21:06
הקיט של המתלם יותר טוב מהקיט של רוביקון אקספרס?

תרשה לי לגחך.... :?

אבי גולן
11-10-07, 19:30
תגחך !!!!!!!!!
בגלל שקנית משהו מאמריקה זה עושה את יותר טוב ?
רוביקון אקספרס ? אפשר לחשוב מיוצר מיהלומים?
איפה הנוחות שבהרכבה כזו ? נניח שהקיפיצים שקנית ... קשים מידי או לחילופין... רכים מידי
אז ....מעלים הכל על המטוס ו...
המתלם זהו מפעל לייצור קפיצים למעלה מ30 שנה
ובמחיר שאתה קונה רוביקון אקספרס אני ערב לך שתקבל משהו מקביל באותה אייכות
אבל החשוב מכל יהיה לך מי שירכיב יבדוק וישמע אותך גם אחרי חצי שנה.
בידידות
אבי

עודד הראל
11-10-07, 22:53
תגחך !!!!!!!!!
בגלל שקנית משהו מאמריקה זה עושה את יותר טוב ?
רוביקון אקספרס ? אפשר לחשוב מיוצר מיהלומים?
איפה הנוחות שבהרכבה כזו ? נניח שהקיפיצים שקנית ... קשים מידי או לחילופין... רכים מידי
אז ....מעלים הכל על המטוס ו...
המתלם זהו מפעל לייצור קפיצים למעלה מ30 שנה
ובמחיר שאתה קונה רוביקון אקספרס אני ערב לך שתקבל משהו מקביל באותה אייכות
אבל החשוב מכל יהיה לך מי שירכיב יבדוק וישמע אותך גם אחרי חצי שנה.
בידידות
אבי

צודק!!!
ואם בצדיקים עסקינן יואיל ויגיד לי באיזה פירמה כבודו ממליץ?

lizard
11-10-07, 23:00
אחת הסיבות שבחרתי במתלם, למרות שה"קיט" שלהם לא היה מושלם, היא שהוא נמצא פה בארץ.
בסופו של דבר, לדעתי זו בחירה טובה. יש מישהו שנותן לי שירות ומייעץ לי על משהו שהוא עצמו יצר ולא איזה קיט שאף אחד לא יודע באמת, כי אין יבואן רשמי ו/או קפיצאים רשמים שעובדים עם הקיט הזה, איך לשנות אותו שיתאים בול לדרישות שלי.
הבעיה היחידה בכל הקיטים האלה הם שלשים עליהם בולם של 2 שקל זה הדבר הכי מטופש שאפשר לעשות. אני אצלי שמתי מאחור בולמי זבל שהיו לי כי לא רציתי לחתוך את הבודי לפני שאני יודע מה התקנות של הסטנדרט.
לדעתי בולם ברמה של פחות מ5150 יהיה טעות לשים על סט כזה של קפיצים.

הצעיר
12-10-07, 14:54
אחת הסיבות שבחרתי במתלם, למרות שה"קיט" שלהם לא היה מושלם, היא שהוא נמצא פה בארץ.
בסופו של דבר, לדעתי זו בחירה טובה. יש מישהו שנותן לי שירות ומייעץ לי על משהו שהוא עצמו יצר ולא איזה קיט שאף אחד לא יודע באמת, כי אין יבואן רשמי ו/או קפיצאים רשמים שעובדים עם הקיט הזה, איך לשנות אותו שיתאים בול לדרישות שלי.
הבעיה היחידה בכל הקיטים האלה הם שלשים עליהם בולם של 2 שקל זה הדבר הכי מטופש שאפשר לעשות. אני אצלי שמתי מאחור בולמי זבל שהיו לי כי לא רציתי לחתוך את הבודי לפני שאני יודע מה התקנות של הסטנדרט.
לדעתי בולם ברמה של פחות מ5150 יהיה טעות לשים על סט כזה של קפיצים.

אני חושב שאתה לא כל כך צודק אפשר לשים גם בולמי ראנצו' 9000 ופרוקומפ שמספיקים לאחד שמטייל ובא להנות מהשטח כמובן שלשים בלומי בילשטיין 5150 הם ברמה אחרת לגמריה אבל לאחד שרוצה להנות מהשטח אני חושב שמספיקים הבולמים שציינתי

ולך עודד הקיט שאני מציע זה פשוט מאוד ללכת למתלם שנימצא בראשון לציון להגיד לו בדיוק מה אתה רוצה ואני מבטיח לך שלא תתאכזב ואם משהו יקרה תמיד יהיה לך לאן ללכת ואם בכל זאת אתה רוצה את המלצת אבי (אבי גולן) תשים מאיות ארוכות ועירגול קפיצים יתנו לך מהלך מתלה שלא תאמין שיש לג'יפ הזה

בהצלחה ;)

אור

ד ו ר ו ן
12-10-07, 16:04
אני חושב שאתה לא כל כך צודק אפשר לשים גם בולמי ראנצו' 9000 ופרוקומפ שמספיקים לאחד שמטייל ובא להנות מהשטח כמובן שלשים בלומי בילשטיין 5150 הם ברמה אחרת לגמריה אבל לאחד שרוצה להנות מהשטח אני חושב שמספיקים הבולמים שציינתי
אור
עד שלא תנסה לא תדע כמה אתה טועה, נסעתי עם בולמים מקוריים, בולמים+קפיצים של אולדמן, המתלם+אולדמן, המתלם(אותם קפיצים) עם האולדמן, המתלם(עדיין אותם קפיצים) עם טאפדוג וכחצי שנה המתלם עם 5150 מאחור וטאפדוג HD מקדימה..
ההחלפה המדורגת על אותם קפיצים אפשר להרגיש טוב מאד את ההבדל בין הבולמים ות'כלס הכסף אומר את דברו בהחלט.
נכון שההתחלה הנכונה היא לשים קפיצים איכותיים אבל אם כבר עושים את העבודה כמו שצריך אז ההבדל בין בולם "סביר" לבולם "טוב ומעלה" מורגש מאד בדיוק בשטח-דוקא בכביש ההבדל פחות מורגש כי הבולם עובד פחות קשה.

הצעיר
12-10-07, 17:49
עד שלא תנסה לא תדע כמה אתה טועה, נסעתי עם בולמים מקוריים, בולמים+קפיצים של אולדמן, המתלם+אולדמן, המתלם(אותם קפיצים) עם האולדמן, המתלם(עדיין אותם קפיצים) עם טאפדוג וכחצי שנה המתלם עם 5150 מאחור וטאפדוג HD מקדימה..
ההחלפה המדורגת על אותם קפיצים אפשר להרגיש טוב מאד את ההבדל בין הבולמים ות'כלס הכסף אומר את דברו בהחלט.
נכון שההתחלה הנכונה היא לשים קפיצים איכותיים אבל אם כבר עושים את העבודה כמו שצריך אז ההבדל בין בולם "סביר" לבולם "טוב ומעלה" מורגש מאד בדיוק בשטח-דוקא בכביש ההבדל פחות מורגש כי הבולם עובד פחות קשה.

דורון ידידי

אתה צודק ב100 אחוז היה לי לפניכן בולמי ראנצ'ו ועכשיו יש לי 5150 ויש הבדל עצום!!!!!!!!

אבל ההבדל בכסף הוא כמעט פי 2 ולכן לאנשים שלא באים לנהוג במהירות בשטח אלא באים להנות לנסוע בכיף מספיק הבולמים היחסית פשוטים

ד ו ר ו ן
13-10-07, 20:14
אבל ההבדל בכסף הוא כמעט פי 2 ולכן לאנשים שלא באים לנהוג במהירות בשטח אלא באים להנות לנסוע בכיף מספיק הבולמים היחסית פשוטים
אני נוסע בהיילקס שמדוגם ונעשה בו שימוש כרכב טיולים,לא ברכב ראלי.
מטייל ביחד עם סיקסים ודיפנדרים-כולם באותו הקצב+\- וההבדל ניכר גם בקצב הרגוע יחסית שאנחנו מטיילים.

ברור זה עניין של תקציב שמגביל כל אחד לרמה מסויימת שהוא יכול להרשות לעצמו אבל אי אפשר להגיד שזה לא שווה את הכסף- האמ-אימא של שווה את הכסף לרכב טיולים.

oshoshan
14-10-07, 12:02
ה- "שופוניאנס" זה המטרה העיקרית!

תערגל בשטחים (100ש"ח), תחתוך משולשים אצל המסגר השכונתי (עוד 100), תשאר עם הבולמים המקוריים (0ש"ח), תקנה מדבקות של בילשטיין וARB באיביי ($10).
עודד

-->