PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב אני, ושוב אני שואל על Overdrive

asih
15-02-04, 23:14
הי אנשים, ושוב אני בשרשור נוסף באותו עניין. מצטער שאני מציק, אבל השרשור הקודם מת, לא שווה להמשיך איתו, ולא קיבלתי תשובה לשאלה ששאלתי.

אני מודע לעניין שרבים מתנגדים בתוקף ל Overdrive , אבל את זה כולנו יודעים בגלל השרשור הקודם.
השאלה האם אני יכול לקבל תשובה רצינית לשאלה ששאלתי, ולא לשאלה הם כן לשים או לא לשים Voverdrive על דיפנדר.

יש בעולם סוגים שונים של יחידות Overdrive להוספה על הרכבים שלנו (לנדרוברים). יחידות אוטומטיות (המשלבים הידראוליקה וחשמל) ויחידות ידניות.

בידני אפשר להשתמש מתי שרוצים, לא משנה במהירות המנוע, רכב, אבל יתכן ונגרום לו נזק במידה ונשתמש לא נכון, למרות שהסיכוי קלוש ביותר. היחידה הידנית פשוטה ביותר, הכל מכני, קלה לתיקון על ידי כל אחד שמבין
השליטה על ידי ידית נוספת.

לעומתה היחידה האוטומטית שומרת על עצמה עם מנגנונים שבודקים מהירות וכאלו, לא ניתן חופש למשתמש מתי שרוצים. היחידה משלבת מערכות אלקטרוניקה, מכניקה והידראוליקה מסובכות
השליטה על ידי כפתור שמוסיפים על מוט ההילוכים

שתי היחידות מגדילות את היחס ב 28%

השאלה היא, מי בעד אוטומטי ומי בעד ידני ולמה,
אפשר להתיחס גם למחיר במידה והו משפיע על מv עדיף מבין ה Overdrive ההפרש הוא שהידני עולה כ 25% עד 30% אחוז פחות מהאוטומטי גם ההתקנה תהיה זולה יותר לידני.

לא לדבר על מוצרים אחרים שעדיף לשים קודם. נגיד כבר יש לכם על הרכב הכל (נעילות, ציריות מחוזקות, יחסים בסרנים, ג'נטים אופסט, טורבו חזק, אינטרקולר, 50 שעונים נוספים, GPS, הגבהות קפיצים, מוטות רדיוס מחוזקים עם אופסט, דרופ קיט קדימה ואחורה, בולמים הכי טובים בעולם, פנסים, 4 קנ הי אנשים, ושוב אני בשירשור נוסף באותו עניין. מצטער שאני מציק, אבל השירשור הקודם מת, לא שווה להמשיך איתו, ולא קיבלתי תשובה לשאלה ששאלתי.

אני מודע לעניין שרבים מתנגדים בתוקף ל Overdrive , אבל את זה כולנו יודעים בגלל השירשור הקודם.
השאלה האם אני יכול לקבל תשובה רצינית לשאלה ששאלתי, ולא לשאלה הם כן לשים או לא לשים Voverdrive על דיפנדר.

יש בעולם סוגים שונים של יחידות Overdrive להוספה על הרכבים שלנו (לנדרוברים). יחידות אוטומטיות (המשלבים הידראוליקה וחשמל) ויחידות ידניות.

בידני אפשר להשתמש מתי שרוצים, לא משנה במהירות המנוע, רכב, אבל יתכן ונגרום לו נזק במידה ונשתמש לא נכון, למקות שהסיכוי קלוש ביותר. היחידה הידנית פשוטה ביותר, הכל מכני, קלה לתיקון על ידי כל אחד שמבין
השליטה על ידי ידית נוספת.

לעומתה היחידה האוטומטית שומרת על עצמה עם מנגנונים שבודקים מהירות וכאלו, לא ניתן חופש למשתמש מתי שרוצים. היחידה משלבת מערכות אלקטרוניקה, מכניקה והידראוליקה מסובכות
השליטה על ידי כפתור שמוסיפים על מוט ההילוכים

שתי היחידות מגדילות את היחס ב 28%

השאלה היא, מי בעד אוטומטי ומי בעד ידני ולמה,
אפשר להתיחס גם למחיר במידה והו משפיע על מע עדיף מבין ה Overdrive ההפרש הוא שהידני עולה כ 25% עד 30% אחוז פחות מהאוטומטי גם ההתקנה תהיה זולה יותר לידני.

לא לדבר על מוצרים אחרים שעדיף לשים קודם. נגיד כבר יש לכם על הרכב הכל (נעילות, ציריות מחוזקות, יחסים בסרנים, ג'נטים אופסט, טורבו חזק, אינטרקולר, 50 שעונים נוספים, GPS, הגבהות קפיצים, מוטות רדיוס מחוזקים עם אופסט, דרופ קיט קדימה ואחורה, בולמים הכי טובים בעולם, פנסים, 4 קננות, מדרגות, פגושים, גגון, צמיגים גדולים יותר ברשיון .......)

יום טוב
אסי

נמרוד
16-02-04, 08:35
אוקי אסי, אני מקבל. אני לא חושב שהשרשור השני מת - הוא לא הסתיים. אבל אתה שואל פה שאלה לגיטימית. לפני שאפשר יהיה לענות, אני חושב שכדאי שתציג כאן קישורים לאלטרנטיבות השונות. המידע שהצגת מאד חלקי - לא ברור לי איזה נזקים בדיוק יכולים לקרות כשהאוברדרייב משולב או לא.

asafk
16-02-04, 20:20
אם אתה דביל (ומניח שאולי תשלב כשיכול להיגרם נזק)- לך על ה"אוטומטי" (הוא לא אוטומטי, הוא מבוקר).
אם לא (ואתה באמת חושב שתצליח להימנע משילוב במצב בו יכול להיגרם נזק)- אין שאלה. הידני יותר אמין וזול.

(אני דווקא שמעתי על קיצור היחסים בHI, טרנספר 1:1.6 וכאלה... :twisted: :twisted: :twisted: )

אסף.

asih
16-02-04, 21:55
הידני זה
http://www.roverdrives.com
זו חברה ששנים יצרה מותר עבור הלנדרוברים הישנים, הם יצאו לאחרונה עם מוצר חדש, וישנו דגם DX שמותאם עבוא טרנספר LT230 שזה שלנו.

האוטומטיים הם מהסוגים הנ"ל:
http://www.overdrives.co.uk/landr.htm אותו אני לא מכיר, ולא מכיר משהוא שיש לו.
ויש GKN, לחברה אין חומר באתר אבל פו ושם ניתן לראות, כמו למשל
http://www.tbruk.com/gkn.htm

אין ממש מצבים לא בריאים. הם ממליצים להשתמש כאשר נמצאים בהילוכים 4 ו 5.
מבחינה הגיונית זה כנראה חשלש יותר שהתנועה זורמת דרך מנגנון ה OVERDRIVE מאשר מעבר ישיר (כאשר ה OVERDRIVE נעול) של תנוע מהגיר להמשך הטרנספר.

נמרוד
17-02-04, 09:38
אני מבין מה האי-נוחות התפעולית בידני. אם אתה בוחר להיות כל הנסיעה עם האוברדרייב, זה כאילו שויתרת על הילוך ראשון וקיבלת הילוך שישי, מן הסתם הופך כל התחלת נסיעה למעצבנת. אם לא, אתה צריך בעצם לבחוש ולשלב את האוברדרייב כל פעם כשאתה מגיע למהירות שיוט, ולנתק כל פעם שאתה מגיע לרמזור כדי להתחיל שוב מראשון "אמיתי". את האי נוחות הזאת האוטומטיים פותרים.

מצד שני, אתה לא תשתמש בהילוך הנוסף בעיר בכלל, בכבישים איטיים בכלל, אך ורק בכבישים הבינעירוניים המהירים... ככה שמספר הפעמים שאתה תשלב ותנתק את האוברדרייב לא גדול. הייתי הולך על הידני בגלל המחיר והאמינות.

אגב, אני לא מאמין לנתוני השיפור בצריכת הדלק שכתובים כאן:
http://www.overdrives.co.uk/landr2.htm

הנתון החשוב שחסר לי הוא באילו מהירויות נסעו. אם הוא נסע באותה מהירות גבוהה עם ובלי האוברדרייב, זה מסביר את הנתון, ואני קורא לזה הטייה מכוונת של המבחן. יחס ההעברה הסופי של הרכב מכוון למהירות שיוט מסויימת שבה תושג צריכת דלק מקסימלית, אם בלנדרובר מקורי זה נניח 90 או 100, אז עם האוברדרייב אתה תוכל לשייט ב120 עם אותה צריכת דלק, באופן תיאורטי. אם תיסע על 120 עם היחס המקורי, בוודאי שצריכת הדלק תעלה, כי אתה מעבר לתחום הנצילות המקסימלית.

אם הם היו מחפשים אך ורק צריכת דלק ק"מ/ליטר מקסימאלית באופן מדעי, הם היו מגיעים לאותה תוצאה בערך עבור רכב עם או בלי אוברדרייב, אם כי במהירות ממוצעת שונה.

החסכון שהאוברדרייב ייתן לך הוא בזמן-נסיעה, לא בדלק! ( אלא אם אתה גם ככה טייס כבישים ללא תקנה).

asih
17-02-04, 17:35
אני נוסע לרוב 120 בספידומטר, שזה 111 ב GPS
ממש ממש חסר לי להעביר עוד הילוך איפה שהוא ב 100 ל 105 בספידומטר.
ההעברה הי די פשוטה. לוחצים קלץ' ומעבירים. פשוט מפנים את היד לידית אחרת. לרוב בכל לחיצת קלטץ' תהיה רק העברה אחת, פרט אולי לרמזור.... אם העטנו כאשר הOVERDRIVE משולב.

1 > 2 > 3 > 4 > 5 > OD > נסיעה רגילה פו ושם משחקים 5 > 4 > 5 ואז שיורדים זה 5 > 4 > OD- > ואז 3 > 2 > ..... עצירה ו 1

נמרוד
18-02-04, 09:20
אסי, עושה רושם שאתה מבין בדיוק על מה מדובר וסגור על זה שאתה צריך את זה. לא נותר אלא לאחל בהצלחה! אם אתה אכן צובר קילומטראג' משמעותי במהירויות של 120 ומעלה, אני חושב שתראה חסכון בדלק.

אגב חשבת על צמיגים גדולים בתור האוברדרייב המושלם?

asih
18-02-04, 18:07
נמרוד, כמובן שאני רוצה צמיגים גדולים, זה גם יקרה איפה שהוא בעתיד, אבל עם שינוי יחסים הסרנים כמובן. לא ישתנה היחס הכללי של הרכב, מנוע לכביש.

עם אני שם צמיגים גדולים כ OVERDRIVE אני פוגע בראשון !!!

ארז
18-02-04, 19:46
אז אולי בכל זאת תקבל שכל ותוותר על השטות הזו...אוברדרייב ותשים באותו המחיר 4.1 בסרן,ככה הרכב יסע טוב יותר בעיקר תחילת הנסיעה תגיב הרבה יותר טוב ותוכל גם לעלות לצמיגים גדולים יותר...
(מצטער אסי...לא הצלחתי להתאפק...)

asih
19-02-04, 14:16
ארז, זה בסדר

גם השינוי יחס בסרן יגיעה וגם צמיגים גדולים יגיעו.

בכל מקרה, אף אחד מהם לא מבטל מבחינתי את הצורך שיהיה OVERDRIVE, החלפת היחס בסרן אף מחזקת צורך זה.

-->