PDA

צפייה בגרסה מלאה : זעזוע מוח טראומתי-מצריכת הדלק של דיסקו.

רכס חיים
11-10-07, 21:22
אם אני מבין נכון האלכוהוליסט הזה מגרגר ליטר ל-5 ק''מ בשיוט, ובשטח אף כפול מזה.אולי מישהו יסביר לי מה אני צריך 8 צלינדרים על כביש 6. אם הייתי יכול להשבית שניים מהם בלחיצת כפתור - אבל תוך חסכון בדלק,בנסיעות שיוט - הייתי מסתפק ב-150 כ''ס במקום 190 כ''ס - לא מספיק?? צריך לחשוב על משהו שיאפשר את זה.חנן - איפה אתה כשצריך אותך.

itay-rover
11-10-07, 21:37
אתה לא צריך את חנן....נתק את הפלוס של המזרק שאתה רוצה להשבית.....
סתם.אל תעיז!!
השבתת צילינדרים רק תעלה את תיצרוכת הדלק.
הנתון שכתבת ניראה לי מוגזם.זה תלוי בסגנון הנהיגה ובמצב המנוע.
אני נוסע על דיפנדר לצורך העיניין, עם מנוע V8 ,שוקל בערך מאתיים קילו פחות מדיסקו,אם אני ממש רגוע אני מגיע לשמונה ק"מ לליטר.הנפח קצת שונה וגם מערכת הדלק(לכאורה אני צריך להיות בזבזני יותר כי אני עם קרבורטור).
מצד שני,עם כל מה שאתה מתכנן להרכיב על הרכב,המשקל העצמי שלו יהיה ככל הנראה גבוה,מה שמשפיע בצורה ישירה על תיצרוכת הדלק.....לשיקולך.

קיימת אופציית הדיזל.

קיימת או פציית הסבה לגיר ידני.

קיימת אופציית הגז.(לא וואז...)

איתי

חנן-ג'יפולוג
12-10-07, 07:39
בנסיעות שיוט - הייתי מסתפק ב-150 כ''ס במקום 190 כ''ס

יש לך טעות בהבנה של איך העסק עובד. בנסיעות שיוט אתה מסתפק במשהו כמו 40 כוחות סוס (בהערכה גסה מאוד) . הדרך שבה אתה מקבל 40 כוחות סוס במקום ה190 המוצהרים היא על ידי סגירת המצערת למצב של פתיחה חלקית. אתה עושה את זה על ידי החזקת דוושת הגז במצב ביניים כלשהו.

ישנה טכנולוגיה של ניתוק חלק מהצילינדרים במצבים מסוימים, והיא באה לעולם כי קשה לשלוט בצורה מדויקת במזרקים במצב כנ"ל שהם צריכים להזריק רק כמויות מאוד קטנות של דלק ביחס לגודלם. משך הפתיחה ומשך זמן הסגירה של המזרק מגיעים לאחוזים גדולים מדי ביחס לזמן שבו הוא פתוח. זה עבור ההייאנד של היעילות בשריפת הדלק, וזה להערכתי לא מה שאתה מחפש. אם תעשה את מה שאתה חושב ככה, ללא התערבות בתוכנת המחשב, אתה תקבל זרימה של אוויר לא מבוקרת מהצילינדרים שלא פועלים וזה ישבש את קריאת הלמדה, והמחשב יתחרפן מזה, שלא לדבר על כך שהוא יזהה עבודה לא סדירה ויעשה לך דיסקוטק על לוח השעונים.

רכס חיים
12-10-07, 08:10
חנן - הבנתי ממך שהחשוב יותר זה ללחוץ על דוושת הגז לאחור ככל הניתן.או בעברית רגל קלילה מאוד על הדוושה. ננסה.

ניר ל
12-10-07, 08:18
צריכת הדלק בדיסקברי שלי הייתה בין 1:4 ל 1:5 בממוצע, כן הרכב הזה שתיין כרוני. דבר ראשון בדוק את החיישנים וודא שהם תקינים, אצלי מד זרימת אוויר (אירפלואו) היה במצב גבולי, קבע תור אצל גרשון...

אם זה מנחם אותך, אז גם ברכב הנוכחי (גראנד 98 V- 8 שמשקלו העצמי נמוך משמעותית ומערכת הזרקת הדלק שלו מתקדמת בהרבה מזו של הדיסקברי - צריכת הדלק גבוהה מאד, לא חסכוני בצורה משמעותית ביחס לדיסקברי.

לפחות ברכב הזה אני יודע לאן הולך הדלק... הנאה צרופה... הסוסים מגיעים כשקוראים להם.

חנן-ג'יפולוג
12-10-07, 08:35
חנן - הבנתי ממך שהחשוב יותר זה ללחוץ על דוושת הגז לאחור ככל הניתן.או בעברית רגל קלילה מאוד על הדוושה. ננסה.

זה לא משהו שאתה יכול לשלוט בו. אם נגיד הרכב צריך 40 כוחות סוס בשביל לנסוע 100 קמ"ש, אז אם אתה תלחץ קצת יותר מדי את הדוושה, אז המנוע ייצר 45 כוחות סוס והרכב יאיץ קצת, ובשביל לשמור על ה100 קמ"ש אתה תוריד קצת את הרגל מהכז כדי שההספק יגיע בדיוק ל40 כוחות סוס. ולהיפך: אם תוריד קצת יותר מדי את הרגל מדוושת הגז, אז ההספק יקטן מ40 כוחות סוס, והרכב יאט אל מתחת ל100 קמ"ש ואתה בתגובה תלחץ קצת יותר את דוושת הגז. במילים אחרות: זה תהליך שקורה מעצמו, לכל נהג. הנהג מתאים את לחיצתו על דוושת הגז כך שההספק יהיה תואם למהירות הרצויה.

איציק - 4X6ZH
12-10-07, 09:01
אבל במידה ואתה באמת רוצה לשחק משחק של גדולים ( מקצוענים )
תתקין לך מרסס בודד נוסף ( מונו גט ) על סעפת היניקה אחרי פרפר המצערת .
את המרסס תחבר לקו הדלק הראשי ( כמו כל שאר המרססים )
תזהה את חוט ה (+) המזין מתח קבוע 12 וולט לכל המרססים .
ואז על ידי ניתוק (+ ) מהמרססים כולם יפסיקו לעבוד ( המחשב לא ירגיש בזה )
ובאותו זמן תפעיל את מרסס המונו גט ממקור מתח קבוע . כאשר פקודת ההפעלה שלו תגיעה מאחד המרססים המקורים של הרכב פקודת (-)
כל מרססי הרכב יפסיקו לעבוד ( כי הם מנותקים ממקור מתח )
ומרסס המונו גט יתחיל לעבוד כי הוא ניזון ממקור מתח אחר ( +) וקצב העבודה יהיה לפי פקודת המינוס
שמחשב הרכב שולח למרססים המקוריים .
מנוע ימשיך לעבוד בתערובת דלק עניה יותר .
כאן נדרש משחק ומעקב עד כמה התערובת עניה \ עשירה
ובהתאם לזה לקבוע את נחיר המרסס הרצוי .
מערכות כאלה קימות בחלק הכלי הרכב ונחשבות למערכות פשוטות שבהם המנוע מוציא פחות הספק
אבל נותן ביצועי צריכת דלק טובים .
כמובן שרצוי כמה מערכות הגנה לניתוק הספקת הדלק בחרום .
זאת הדרך המקובלת בהתקנת מערכות גז .
איציק

רכס חיים
12-10-07, 17:15
זה מענין, אך למי שמבין בזה. ואני לא.

ALONSOF
12-10-07, 17:38
1ל5 נשמע לצערנו סביר ביותר. עולה ל1ל6 רק אם נוסע על כביש 6 עם קרוז.
מנסיון של חברים המצב דומה גם בפגרו V6 אותו הדבר.

ניר ל
13-10-07, 23:35
איציק, בדיסקברי יש מערכת הזרקה די פרמיטיבית עם שני מרססים בלבד - אחד לכל צד של ה V .

יש גם חיישני חמצן לכל בנק צילינדרים - גם אותם צריך לרמות כדי לא לשגע את המחשב, או שאולי עדיף מראש לרמות אותם (את המחשב)כמו למשל בדרך שהסברת לי בבור ולוותר על המשחק עם המרססים.

איציק - 4X6ZH
14-10-07, 08:50
צריך לעשות כמה בדיקות . אין לי נסיון איך יגיב המחשב .
לדעתי הרכב לא תוכנן לחסוך דלק .
זה לא אומר שלא ניתן להביא את המנוע לעבוד בחסכון .
חישני החמצן זה שיש לכל צד חישן לא צריך להקשות עליך . כל מרסס יש את החיישן שלו .
אתה מבטל מרסס אחד אתה צריך לדאוג שחישן החמצן יספק רמת מתח נכונה ( על ידי מיצב )
כך שמחשב הרכב יחשוב שהוא עובד .
והחישן השני יתפקד על המרסס הפעיל .
צריך להקפיד לא להצליב ביניהם ( זה ישגע את מחשב הרכב !! ) .
כדאי לחבר סקופ על המרססים לראות איזה פולסים הם מקבלים אבל זה ממש מחקר .
איציק

מאיר רוטברג
14-10-07, 09:37
אחד לחמש??

מה אתה מקטר???

-->