PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על טורבו

גיא
12-10-07, 17:01
רעיון שעלה לי
ואני בטח "ממציא" את הגלגל מחדש ...

האם אפשר להכניס טורבו לאוטו ולכוון אותו לעבוד חלש יותר ?
הכוונה שיעבוד על 30 אחוז או 40 אחוז ממה שיש בד"כ.
יתן משהו לטובת תנועה ולא יחמם את המערכת מעבר ליכולת הקירור שלה.

קיד
12-10-07, 17:38
רעיון שעלה לי

כן,
אבל תגיד אתה עושה צחוק?
זה מזכיר את הבדיחה על צייד הדובים שמנסה לתפוס דוב עם רובה אויר.

קיד.
תגיד לא יותר פשוט להתאים את מערכת הקירור? לא מדובר כאן על טכנולוגיית חלל.

גיא
12-10-07, 17:42
יכול להיות

אבל ההבנה המכנית / הנדסית שלי מאוד לא גבוהה.

עד כמה שהבנתי מקור הבעיה היא שאין מקום לרדיאטור גדול כמו שיש בדגמי הטורבו.

איך אפשר לדחוף רדיאטור גדול יותר איפה שאין מקום ?

איציק - 4X6ZH
12-10-07, 19:37
כן גיא זה קיים בכלי הרכב החדשים
כנפי בית הטורבינה משנות את זוית העבודה שלהם מה שגורם לשינוי בספיקת הטורבו .
איציק

נימי
12-10-07, 21:59
ברכבים מוגדשים בעזרת ציפ ניתן לשנות בין היתר את מיפוי הדלק ואת גדישת הטורבו ללחץ גבוה יותר, מה שמוסיף לא מעט סוסים, ניתן ברכב מוגדש לעלות את ההספק ב 20-30 אחוז (ואיפילו יותר) רק על ידי ציפ (כמובן לא בכל רכב מוגדש), יתכן מאוד שבאותה הדרך ניתן לעשות את ההפך ולגדוש עד לחץ נמוך יותר או להשתמש בטורבו קטן יותר
כל זה נכון לרכבי ספורט עם מנוע בנזין, אין לי את הידע לגבי מנועי דיזל ובטח לא מנועים שמוסיפים להם טורבו.
במידה ויש מחשב ברכב (מה שנראה לי הגיוני) אתה יכול ליצור קשר עם גיא פרלינג, הוא נחשב לאחד המומחים היותר טובים בארץ בכל מה שקשור לציפים לרכב, בכל מקרה הוא בן אדם נחמד עם המון ידע בנושא ציפים שאני מאמין שישמח לתת לך תשובה לגבי זה במידה והוא יודע או שמע על בעל מקצוע אחר שעשה זאת.
http://www.frieling-racing.com/

גיא
12-10-07, 23:49
נימרוד, יותר מידי אדיי בנזין בסיקס שלך ...

איזה מחשב יש לי במנוע ?
בקושי מנורת לחץ שמן יש שם...

אני צריך טורבו טיפש מכני עם רדיאטור יותר גדול. עד שאני לא אבין איך מכניסים רדיאטור גדול יותר שאין שם מקום לזבוב .. אי אפשר להכניס את הטורבו.

OFF-RoaD
13-10-07, 02:23
וונטות נוספות על הקיים? רדיאטור נוסף מאחור? לא יעזרו?

kd2
13-10-07, 19:23
מה שאציק ענה לא רלוונטי בשבילך ,כי זה יעלה לך הרבה כסף.
פשוא מכוונים את הטורבו לגדוש נמוך , הכל עניין של משחק בוויסטגייט, מאוד פשוט.

ד ו ר ו ן
13-10-07, 19:28
רעיון שעלה לי

אתה יכול לכוון את שסתום הפריקה,
אתה יכול להחליף את צנרת הפליטה לקוטר גדול יותר כמו שאמור להיות במנוע טורבו ולא הצנרת המגבילה שיש לך היום,
אתה יכול לשים רדיאטור 3 שורות,
אתה יכול להוסיף ונטה בהפעלה ידנית או לפי חום מנוע,
אתה יכול להקטין את הפולי של המשאבת מים..

בקיצור,
יש לך מנוע טורבו בלי טורבו..:mad: בזבוז לא נורמלי.

גיא
13-10-07, 20:01
מה הכוונה פליטה ? המניפולד שיוצא לאגזוז ?
כל השאר ניראים די ברורים.

למעט הרדיאטור שלי שהוא חדש מלפני חודש....

תודה.

ד ו ר ו ן
13-10-07, 20:22
קוטר הצנרת של רכבים עם מנוע טורבו גדולה יותר מצנרת פליטה של מנועים ללא טורבו.
עכשיו תחשוב על מנוע טורבו עם יותר גזים שמנסים לצאת דרך צינור קטן מידי.
טוב זה לא עושה ולהתחממות זה בהחלט יכול לתרום.

גיא
14-10-07, 05:53
בסדר, את זה הבנתי, השאלה היא האם הכוונה לאותם 4 צינורות שמתאחדים לאחד שיוצאים מהבלוק ותמיד חלודים ?

גיא
14-10-07, 23:47
לאחר בירור ... מצאתי שממילא חייבים להחליף את המניפולד בגלל כל החיבור של הטורבו ...

ככה שעד כמה שאני מבין ממילא המניפולד יהיה מתאים.

ועוד מצאתי שכולם שמעו על ההוא שיש לו טורבו ולא מתחמם לו האוטו .. אבל אף אחד לא באמת מכיר את ההוא ....

יש פה אחד שיכול להצביע ולהגיד "אני" ?

שלומי
16-10-07, 15:50
אולי נכון לספק את הקרור הנוסף ע"י הוספת קולר שמן ?

מידבר
16-10-07, 21:42
כן גיא. יש לי טורבו ולא מתחמם לי האוטו גם בימים לוהטים+עליות ממושכות.
מדובר על מנוע טורבו במקור.
1.מומלץ על הוספת ונטה בהפעלה ידנית בין הרדיאטור ל"גריל".
2.מומלץ על החלפת ראש הרדיאטור לאחד עם זרבובית מתחת לפתח המילוי. הדבר יאפשר חיבור צינורית מנק' זו לכיוון מיכל העיבוי. זאת בנוסף לצינורית הקיימת היוצאת מהטרמוסטט אל מיכל העיבוי. את שתי הצינוריות מחברים למחבר משולש ומשם יוצאת צינורית אל מכסה המיכל. הדבר מאפשר פינוי לחצים משני המקורות הנ'ל (טרמוסטט+רדיאטור) באופן ישיר. פטנט זה פתר לי בעית התחממות בעבר ומאז "טפו טפו"... (ראה תמונות שפירסמתי בעבר).
3.כפי שדורון כתב ניתן לכוון את שסתום הפריקה בטורבו כך שיפתח בלחץ נמוך יותר. לא מדובר בעבודת בית אלא בעבודה מקצועית המצריכה חריטת הברגה פנימית חדשה וכו'. לעצות בענין מומלץ לפנות לסמי מ"טורבו ודיזל השרון" בנתניה.

כל זה לענין ההתחממות אבל הרכבת טורבו אינה מתמצה בנושא זה אלא מעלה סוגיות נוספות:
עלות ואיכות: קיימות 4 רמות:
1.טורבו "מהחבר'ה"-עלות שנעה בין 800-1000 ש'ח. אף אחד לא נותן אחריות. אתה מקבל המכשיר ובודק אותו ידנית. אם אין חופש צידי בציר המאפשר למניפה לגעת בגוף הטורבו ואין חופש קדימה-אחורה בציר+גוף המכשיר ללא סדקים+שסתום הפריקה נפתח בלחץ אויר אתה משלם ,מרכיב ומקווה לטוב.
2.טורבו מפירוק-עלות שנעה סביב 3000 ש'ח. בית העסק נותן אחריות שמתבטאת בנכונות להחליף לטורבו אחר תוך פרק זמן סביר. אין כל ערובה שהטורבו החדש יהיה תקין.
3.טורבו משופץ מחו'ל-ניתן למצא במוסכים המורשים ועלות של כ 5000 ש'ח לפני מע'מ. כמובן שיש אחריות ובד'כ מדובר במכשירים תקינים.
4.טורבו חדש מהחברה-עלות של כ 11000 ש'ח (סתם לשם השוואה מקוממת-על מנוע מיבוא אתה משלם כ 8000 ש'ח וזה כולל הרכבה !!!).

*בדיקה מהימנה למכשיר הינה בדיקת לחץ בלבד ! מבוצעת במכונים ועלותה כ 540 ש'ח.ניתן אמנם לבדוק ידנית וויזואלית כמתואר אך מהימנות בדיקה זו נמוכה.
*ניתן לשפץ טורבו בארץ-העלות הינה כ 1700 ש'ח ותתכן חוסר הצלחה. במקרה כשלון השיפוץ יש אחריות המתבטאת בנכונות להחליף. הנסיון מראה שאיכות השיפוצים/ % ההצלחה בארץ אינה גבוהה.

מצב המנוע
מנוע לא תקין יכול להרוס טורבו אז לפני ההשקעה כדאי לבדוק ע'מ שלא תזרוק כסף סתם.

סוג הטורבו
הנפוצים בשוק הינם המכשירים המורכבים על הייס במקור. מדובר במכשיר גדול מעט יותר מהמקורי. המכשיר הקטן יותר נדיר ועלותו גבוהה יותר. אין טעם להתאמץ ולהתעקש על המכשיר הקטן גם הגדול מתאים אך על צינור הגומי המחבר בין פילטר האויר לטורבו להיות בעל פתח יציאה גדול יותר מהצינור המקורי. עלות צינור כזה בחברה הינה כ 600 ש'ח לפני מע'מ. קשה למצוא צינור זה בפירוקיות משום ש...בד'כ שוחטים אותו בתהליך הפירוק.

זהו עד כאן מקווה שעזרתי במשהו.

גיא
17-10-07, 07:13
הי

כן, עזרת.

האם אני מבין מהדברים שלך שכל השינויים המדוברים האחרים כגון החלפת רדיאטור ופולי מנוע לא בוצעו אצלך ? מיותרים ?

כל הבעיה היתה לחץ ( =חום ) גבוה יותר במערכת הקירור ?

המנוע שלי הוא מנוע הייאס.

tooshey
17-10-07, 08:11
מידבר,
אתה מבלבל את גיא,שכחת לציין פרט קטן,
האוטו שלך הינו דגם 98 עם טורבו מהמפעל.

בברכה,טושי

גיא
17-10-07, 08:52
:confused: אהההה .....

לא יפה לבלבל :-)

ועכשיו בקריאה שניה כשיודעים את הסוד .... זה ניראה חמור יותר. המנוע מהמפעל עם טורבו ולמרות זאת נידרש טיפול ושיפור על מנת שלא יתחמם ?!?!

מה קרה למהנדסי טויוטה ?

בוזי
17-10-07, 15:29
לא היה להם ממי להעתיק... פיתחו משהו בעצמם וזה מה שיצא.

jonesy
17-10-07, 18:53
מה קרה למהנדסי טויוטה ?

גיא,
המהנדסים שתכננו את ההיילקס מהדגם שלך (עד 97) פוטרו (ויש אף אומרים שהוצאו להורג).
לייצר אוטו שלא מתקלקל... מה עבר להם בראש ?!?

מוטי.

ד ו ר ו ן
17-10-07, 20:38
ועכשיו בקריאה שניה כשיודעים את הסוד .... זה ניראה חמור יותר. המנוע מהמפעל עם טורבו ולמרות זאת נידרש טיפול ושיפור על מנת שלא יתחמם ?!?!

גיא,
היה היילקס 98 חדש שהתחמם במאמץ בלי סיבה נראית לעין מהיום הראשון (לימון?)-לא הצליחו לפתור את הבעיה עד שהרכב הלך.

יש היילקס 99 שלא משנה כמה מתאכזרים אליו במאמץ (דיונות קשות עליות וסחיבה בשיא החום) שמחוג החום לא מתרשם ממה מהולך בחוץ.

מידבר
17-10-07, 21:44
נו בטח 98 !!!
הרי אני כבר לא מעט זמן בפורום ותמיד מציין "היילקס 98" בראשית כל הודעה. חשבתי שכבר מכירים... (כמו שאני כבר יודע שלדורון יש היילקס 97 ולטושי -פטרול 4200 סמ'ק מודל 2008,ששש שאף אחד לא ישמע).

בכל מקרה בראשית התגובה הקודמת ציינתי שהמנוע הינו עם טורבו במקור.

בטח לא יפה לבלבל.

גיא עזוב התקנת טורבו ודיכאון קליני וכו' ( :-) ). מכור את הרכב שלך ותשים יד מהר על האוטו של "אביXT". פרוט ראה ב"יד 2"-היילקס 97 70000 ש'ח. בומבה אוטו וגם קרוב אליך-חוף הכרמל.

דורון סיכם הענין יפה: יש ויש.

ביי בנתיים.

-->