PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוח שעונים

עודד זנטון
16-10-07, 14:41
ובכן, היום החלטתי שנשבר לי להתאמץ לראות מה המצב עם הדלק בנסיעות ליליות.
פירקתי את לוח השעונים במטרה להחליף נוריות שרופות בחדשות.
אממה, שאם פרקתי הייתי חייב להתחכם ולפרק גם את הפנל עצמו לחלקיו לצורך ניקוי מיותר של אבק שלא הצתבר שם אף פעם.
למה אממה?
מפני שעכשיו מד המהירות מזייף בכ-20 קמ"ש למטה מהמהירות האמיתית.

צחוק הגורל הוא שגם עם נוריות חדשות לוח השעונים אפל משהו וזאת בהשוואה לפנל האיוורור שזוהר כמו פליט מצ'רנוביל לאחר שהחלפתי לו נורה בחודש שעבר.

א. איך אדאג שגם לוח השעונים יאיר כראוי?
ב. איך אסדר את בעיית הזיוף במדידת המהירות, שהרי אין לי מושג מה עשיתי שגרם לתקלה {אולי ניתוק הלו"ש מהחשמל הוא האשם?}.

3Beni aroh
16-10-07, 14:49
גם אני החלפתי נורות בלוח שעונים..
לא עוזר.. חבל סתם להתאמץ..

ישי.פ
16-10-07, 14:59
אולי תחליף את הנורות הסטנדרטיות "בלדים" (TED) הרמת תאורה שלהם חזקה יותר.

עודד זנטון
16-10-07, 15:04
לא נראה לי שהבעיה היא רמת האור של הנורה.
יותר סביר שהבעיה היא המבנה הפנימי של לוח השעונים (מבנה שמטיל צל ).
אני חושב לנסות "לשתול" נורה נוספת בתוך כל שעון (מהירות ודלק).

eran4x4
16-10-07, 15:13
תנסה להאיר על הלוח אם פנס ראש בחלק העליון שלו של הסוכך (מהצד החיצוני של הפלסטיק השקוף)

אם זה פותר את הבעיה תשתול שם לד עם רפלקטור כלשהוא שיאיר בכיוון השעונים.

עודד זנטון
16-10-07, 15:20
ולגבי מד המהירות??
מישהו ניתקל בתופעה?

itay
16-10-07, 19:14
אהלן עודד,

המחוג של המהירות יושב על פין ממתכת שיוצא ממרכז השעון. פשוט שלוף את המחוג וחבר אותו מחדש כשהוא מורה על 0. אני מפרק את כל העסק לגורמים פעם בחודשיים~, לטובת שימון, לוקח רבע שעה ובלי בעיות מיוחדות.

לגבי האור - היום קניתי לדים לרכב לטובת פרוייקט אחר ועכשיו נתת לי רעיון איך להאיר את הלוח יותר טוב....

איתי.

3Beni aroh
16-10-07, 21:02
אם מישהו מכם עושה איזה שינוי שיצלם את זה בחושך ויספר מה עשה
תודה..

עודד זנטון
17-10-07, 10:04
איתי אתה גדול.
תודה

ברששת
17-10-07, 23:30
איתי אמרת שקניתה לדים לרכב? הכוונה שהם באים כבר אם הברגת הביונט המתאימה ללוח השעונים? אם כן אתה יכול לומר היכן קנית אותם, כי אני חשבתי לשתול לדים רגילים בתוך מבנה ההברגה ,אבל לא בטוח שהתוצאה תהיה זהה.

itay
17-10-07, 23:45
אהלן,

מצאתי חנות בת"א (ממש גיליתי את אמריקה....) שמוכרת אביזרי אלקטרוניקה. יש שם הכל - מג'וקים ונגדים, מנורות, נורות ולדים, מפסקים מכל הסוגים, סופיות לחוטים, חוטים בשלל צבעים - פשוט גן עדן. אני נכנס לחנות הזאת רק עם מזומן, שקצבתי לפני הכניסה וללא ארנק.

ברששת,
לדים באים עם שתי רגליים. הם לא יכולים להחליף את הנורות של הלוח שעונים.
יום שבת, אם לא ישנו לי את התוכניות (עזר כנגדו... אם אתם מבינים אותי) אני הולך לבנות תאורה חדשה ללוח שעונים מלדים, כנראה ירוקים כי הבנתי שזה צבע שטוב לעיניים בלילה. (אם למישהו יש השגות לגבי הצבע - שידבר כי מחר אני הולך לקנות את הלדים). אם אתה ממש מתעקש, לגל אור בת"א יש את הנורות האלו אם החלק השחור שמושיב אותן על הלוח - שווה לבדוק אם יש לו אותן בצבעים ו/או הספקים שונים......

עידכונים בהמשך,

איתי.

ברששת
18-10-07, 08:31
אהלן,

מצאתי חנות בת"א (ממש גיליתי את אמריקה....) שמוכרת אביזרי אלקטרוניקה. יש שם הכל - מג'וקים ונגדים, מנורות, נורות ולדים, מפסקים מכל הסוגים, סופיות לחוטים, חוטים בשלל צבעים - פשוט גן עדן. אני נכנס לחנות הזאת רק עם מזומן, שקצבתי לפני הכניסה וללא ארנק.

ברששת,
לדים באים עם שתי רגליים. הם לא יכולים להחליף את הנורות של הלוח שעונים.
יום שבת, אם לא ישנו לי את התוכניות (עזר כנגדו... אם אתם מבינים אותי) אני הולך לבנות תאורה חדשה ללוח שעונים מלדים, כנראה ירוקים כי הבנתי שזה צבע שטוב לעיניים בלילה. (אם למישהו יש השגות לגבי הצבע - שידבר כי מחר אני הולך לקנות את הלדים). אם אתה ממש מתעקש, לגל אור בת"א יש את הנורות האלו אם החלק השחור שמושיב אותן על הלוח - שווה לבדוק אם יש לו אותן בצבעים ו/או הספקים שונים......

עידכונים בהמשך,

איתי.
איתי עצור.
התאורה בלוח השעונים היה בגוון כתום (לפחות אצלי). הצבע הכתום לא בא מצבע הנורה (שהיא נורת להט רגילה) אלא מצבע הפנל האחורי שמעביר צבע כתום. עם תחבר מאחורי לוח זה (במקום הנורות הרגילות) לד בצבע ירוק במקרה הטוב יעבור רק חלק קטן מהאור (עם הפילטר הכתום כבר לא כל כך פילטר צבעים)ובמקרה הרע לא תראה כמעט כלום.
גם אני חשבתי על פתרון לדים אבל על כאלו בצבע לבן (מהחדשים עם תאורה חזקה מאוד), ואותם להרכיב על התושבת הישנה. אני לא יודע לאיזה חנות אתה מתכוון אבל חנויות של אביזרי אלקטרוניקה יש בקילו בתחילת שדרות הר ציון. אם תצטרך עזרה פנה אלי.

itay
18-10-07, 17:17
ברששת,

המצב אצלי ואצלך שונה. לי יש מנורות בצבע צהוב ולכן יש לי אור צהוב. אין לי שום פילטר או מכסה צבעוני כזה או אחר. לכן כשאני אחליף ללדים שהיום קניתי אני אמור לראות אור ירוק - אם לא - שכר לימוד מה שנקרא... הפנל אצלי הוא פנל מפח דקיק, צבוע מקדימה בשחור ועליו כל השנתות ומאחור לא צבוע(צבע כסף).

יום שבת נראה תוצאות....

איתי.

itay
19-10-07, 14:15
הקדמתי..

סימתי את ה"ניתוח". רק בערב לצערי נוכל לראות תוצאות(אני אצלם ואעלה).

עבודה של גג שעתיים - לא מסובכת.
4 לדים לכל עיגול - לכל אחד מהלדים מחובר נגד שיאפשר הפעלה עם 12V.
מצורפות תמונות.

המשך בערב,

איתי.

itay
19-10-07, 18:07
היי,

מצורפות תמונות של התוצאה.
נותן לג'יפו מראה היי טקי קצת 8) .
הוספתי עוד שני לדים אדומים על השעונים של המרחק.

התאורה אפילו טיפה חזקה - אני אסע עם זה שבוע ונראה.

שבת שלום,

איתי.

nir.samo
19-10-07, 18:19
שים דימר...

ישי.פ
21-10-07, 00:35
נסה לפזר את האור ע"י איזה ריפלקטור או משהו בסגנון ולא אור ישיר נראה לי שיהיה טוב יותר.

-->