PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהיום הבעלים של דיפנדר 110 - בקיצור עגלון אמיתי

KOOKE
22-10-07, 14:09
התחדשתי היום בדיפנדר 110 שנת 96 סגור - סטנדרטי כמעט לחלוטין (יש חלונות חשמל ונעילה מרכזית חשמלית + מד)

יש לו שנורקל (כמו לכל יוצאי משהב"ט) ומדרגות סף כנ"ל. היה גגון ברזל ענקי, מכוער ומרעיש - כבר הורד מהרכב.

לרכב 350K ק"מ - מצב מיכאני סביר מינוס, המיכלול העיקרי הדורש תיקון מיידי דיפ' אחורי - חופש מטורף.

מבחינת פחחות המצב טוב עד טוב מאד למעט פוליש ווקס לא מתוכנן שינוי כרגע.

בשלב ראשון יעבור יישור קו ראשוני החלפת כל הנוזלים וכל הפילטרים, שטיפת רדיאטור, בדיקת צנרת מיים ונזילות וביטול הנזילות שמן או מיים אם יהיו + החלפת רצועת טיימיניג + כיוון משאב הסולר (אם יש צורך גם ניקוי המזרקים)

בהמשך, קוסמטיקה פנימית, קודם כל ניקוי וקירצוף יסודי +השלמת פלסטיקים שבורים (אין הרבה כאלו) איטום ובידוד מפני רעש, חידוש הגג, התקנת מערכת אודיו + קשר + אירגון תא המיטען יחידת מגירות, מיכל מיים וכו' (הכיסאות ממש בסדר כולם כולל הארבע שבתא המיטען)

עוד בתיכנון החלפת מיתלים (קפיצים בולמים) ואולי אפילו דרופ קיט קטן. + מיתקן לגלגל ספייר מאחור.

כמו כן מתוכננת החלפת צמיגים במידה הרשומה ברישיון 265/75/16

התקציב לכל הנ"ל - 16K ש"ח מקווה לעמוד בתקציב.

שלמה

שמוליקו
22-10-07, 14:12
תמונות ?
לפני, אחרי....
יתקבלו בברכה.

שמוליקו
22-10-07, 14:12
כמובן - תתחדש !

landrover
22-10-07, 14:31
תתחדש !

:-)

אמיר.

מאיר רוטברג
22-10-07, 14:56
תתחדש

לא רצית קצר??
שיגעת פה את כולם בקצר בסוף קיבלת את השכל ,טפו טפו

חמסה,

ספר לנו מי בדק את הרכב תן לנו מפרט תקלות מדוייק, הפוך זאת ליומן כולל הכל
כולם ירוויחו מזה

eran4x4
22-10-07, 15:02
שלמה

תתחדש!

אז מה הבת פותחת קו אוטובוס לאוניברסיטה?

כל טוב
וישור קו קל
ערן

yoni 110
22-10-07, 15:33
מברוק, בסוף קיבלת שכל והלכת על ה110:-)

אם הבעיה בדיפ' האחורי היא חופש מוגזם בציריות אתה מוזמן לקבל את הישנות שלי, עם חופש אבל חופש סביר

מתי מתחיל פרויקט הבידוד?

grand
22-10-07, 16:00
תתחדש.

גם לטעמי בחרת באופציה הנכונה יותר 110.

KOOKE
22-10-07, 17:32
תודה למברכים.

אומנם שיגעתי אותכם לגבי קצר - לפחות יצא מזה דיון מעניין על יתרונות וחסרונות הקצר מול הארוך.

ערן - הבת לא תסע בארוך - אני אסע עליו גם כרכב יום יומי - ג'וקים בראש כבר אמרנו לא כן..

הבחירה בארוך בסופו של דבר נפלה משילוב גורמים -

מנסיעות המבחן הקצרצרות שערכתי במספר דיפנדרים קצרים - הם היו הרבה יותר קופצניים וצפופים גם מבחינת תנוחת נהיגה - יש את קיר המתכת הזה שלא מאפשר הזזת הכיסא הקדמי לאחור מעבר למידה מסויימת.

היתרונות הפרקטיים של הארוך ברורים אם כי באמת הוא קצת ארוך מדיי ונותן תחושה של נהיגה באוטובוס (דיסקברי - מידה אידאלית בין לבין דרך אגב..)

החלק שבסופו של דבר הכריע את הכף היה המחיר הסביר של הארוך שרכשתי - מחיר שמותיר לי תקציב ראוי ליישור קו כפי שאני רוצה. לעומת זאת המחירים שנדרשו על הקצרים שראיתי (שמן הסתם גם הם נזקקו ליישור קו כזה או אחר) היו כאלו שלא הותירו לי שום מרווח ליישור קו כרצוני.

מאחר והרכב ישמש אותי גם כרכב יום יומי אין לי כוונה להשתולל בשיפורי שטח מטורפים - הגבהה מוגזמת, צמיגי ענק, נעילות, כננת, וכיוצ"ב. אלא עיקר כוונתי היא בשני מישורים - האחד אמינות ומהימנות מיכאנית - שיניע וייסע כל יום לעבודה. השני - איכות חיים גבוהה ככל שניתן להשיג.
בטרקטור..

בכל אופן נכון להרגע רשימת התקלות הידועות שחלקן צריכות איבחון מעמיק - :

דיפ' אחורי - יש ממש מכה בעת לחיצה או עזיבה של דוושת התאוצה ואם אני לא טועה יש גם שריקה בעת הנסיעה. הכוונה היא לפתוח הדיפ' ושפץ/ לכוון/ לבטל חופשים. החופשים למיטב הבנת המכונאי שלי הם לא מהציריות אלא מהביצה עצמה - כיוון קורונוה פיניון ?? להתקין נעילה יקר לי כרגע..

הקפיצים והבולמים כנראה גמורים - האוטו ממש מתנדנד חופשי כשמזיזים אותו ידנית בצד אחד. אם כי בנסיעה זה נותן מן נוחות נסיעה אמריקאית כזו - רך אך עם זויות גילגול של אוניה.

בעת הפעלת המזגן יש תיקיתוק מתגבר - מצד ימין של תא המנוע לא ברור מה זה נבדוק מחר.

לטעמי הרעש בכלל והרעידה בהילוך סרק בפרט מוגזמת - ייבדקו תושבות מנוע או מקור אחר לתופעה.

במהירות 80 עד 90 קמ"ש יש רעידות בהגה - כנראה דורש איזון גלגלים (במהירויות אחרות אין רעידה)

הצמיגים די שחוקים והם המידה הלא נכונה מבחינת הרישום ברישיון (ברישיון יש 265/75/16 ) בפועל יש 235/85/16 אומנם אותו קוטר אבל כמובן שהרוחב שונה.

מגב חלון אחורי לא עובד.

חלקי פלסטיק בעיקר בחלק האחורי מעל החלונות האחוריים וכסוי תושבות חגורות הבטיחות שבורים.

תריס פלסטיק על כנף שמאל שבור.

כמו שציינתי בהתחלה - בכוונתי ליישר קו מהכבד אל הקל - קודם כל דיפ' אחורי. אח"כ החלפת כל הנוזלים (נוזל צינון, שמנים לרבות בסרנים, נוזל בלמים וכיוצ"ב) וכל הפילטרים. שטיפת רדיאטור. ושטיפת מנוע - כדי לאתר נזילות אם אכן ישנן (כרגע למרבית הפלא אין נזילות..)

אח"כ נעבור לקוסמטיקה הפנימית ובעיקר לאיטום ובידוד.

אשתדל לצלם תמונות של לפני ואחרי..אם כי לא נראה שיהיה כזה שינוי חיצוני גדול ..

שלמה

חנן-ג'יפולוג
22-10-07, 17:43
החופשים למיטב הבנת המכונאי שלי הם לא מהציריות אלא מהביצה עצמה - כיוון קורונוה פיניון ??

איך אפשר להפריד בין החופשים השונים ללא פתיחה של המכלול?

KOOKE
22-10-07, 17:53
חנן - איני מכונאי ואיני יודע איך ניתן להפריד בין החופשים, המכונאי מכיר את הרכב וטיפל בו עוד קודם לכן ובכל מקרה סייגתי את דבריי "למיטב הבנת"..

המיכלול ייפתח בכל מקרה ואז נדע בדיוק.

שלמה

landrover
22-10-07, 18:03
לגבי מכה בעת לחיצה או עזיבה של דוושת התאוצה :

זה יכול להיות שילוב של כמה דברים ,

דיפרנציאל ,חופשים בצלבים , חופש בחיבור בין הגיר לטרנספר , חופש בטרנספר עצמו.

שווה לבדוק את הדברים , אתה יכול לסוע בלי דרייבשאפט אחורי עם נעילה , ובלי דרייבשאפט קידמי עם נעילה , וככה תוכל להבדיל ממה נובע החופש.

אמיר.

KOOKE
22-10-07, 18:07
אמיר

המכה והרעשים נשמעים בבירור מהחלק האחורי של הרכב.

המכונאי שלי הוא זה שטיפל עד היום הרכב.

בכל מקרה נבדוק לעומק מה מקור התופעה ואם אכן מדובר בדיפ' האחורי בלבד או גם בציריות או גם ביתר המיכלולים שציינת.

שלמה

zel
22-10-07, 19:34
שלמה
תתחדש ותהנה מהרכב החדש שלך
ZEL

KOOKE
22-10-07, 20:42
תודה קלמן

בהצלחה עם שלך.

שלמה

ד ו ר ו ן
22-10-07, 21:03
תתחדש!

110 הרבה יותר הגיוני, עכשיו גם בנסון בגודל מלא יכול להכנס..

nirs
22-10-07, 22:33
שלום שלמה
ברוך הבא למשפחה :p
ישור קו ב- 15K נראה קצת שאפתני ואינו לוקח בחשבון תקלות שמאותרות תוך כדי (אצלי: סטרטר, משאבת הגה, שיפוץ תיבת גיר וכו'). מספיק שחלק מהקלות שהזכיר אמיר קיימות...
אצלי מי אתה מתכנן לעשות את היישור?
תתחדש ותהנה
ניר

asafk
22-10-07, 22:47
תתחדש...

מאחר והרכב ישמש אותי גם כרכב יום יומי אין לי כוונה להשתולל בשיפורי שטח מטורפים - הגבהה מוגזמת, צמיגי ענק, נעילות, כננת, וכיוצ"ב. אלא עיקר כוונתי היא בשני מישורים - האחד אמינות ומהימנות מיכאנית - שיניע וייסע כל יום לעבודה. השני - איכות חיים גבוהה ככל שניתן להשיג.

כיוון שזו המטרה- עצתי לך היא להתמקד בהבאת הרכב למצב מקורי ככל האפשר, עם רכיבים איכותיים ככל האפשר. הדיפנדר הכי נוח הוא בגובה המקורי, אבל זה לא אומר שבגובה הזה אין קפיצים ובולמים איכותיים. כנ"ל לגבי צמיגים (מידה מקורית, אבל איכותיים), ושאר הרכיבים שאתה מחליף במסגרת ה"יישור". תזכור שכמעט לכל חלק בדיפנדר יש חלק תחליפי מחוזק/ משופר/ סתם שונה מהמקורי. בנוסף, אל תשכח שבסופו של יום, דיפנדר במצב מקורי עם רכיבים איכותיים, הוא עדיין עביר יותר ונוח יותר כרכב טיולים כמעט מכל רכב שטח אחר...

אסף.

ארז
22-10-07, 22:48
ישור קו ב- 15K נראה קצת שאפתני ואינו לוקח בחשבון תקלות שמאותרות תוך כדי (אצלי: סטרטר, משאבת הגה, שיפוץ תיבת גיר וכו'). מספיק שחלק מהקלות שהזכיר אמיר קיימות...

ניר

ניר השתגעת? 15K זה המון כסף, הרבה,הרבה יותר משצריך לעשות ישור קו על דיפנדר במצב סביר.

גיא
22-10-07, 22:49
שלמה.

תתחדש...

אני רואה שאתה בודק אישית את כל הדגמים וכל המידות :-)

ביום מין הימים אני גם אקנה אחד כזה

תהנה !

KOOKE
22-10-07, 23:33
היי אסף

פחות או יותר זו בדיוק הכוונה.

אני לא יודע אם 16K זה המון כסף ליישור קו לאור המחירים שביררתי עד כה.

אבל כמו שאמרתי אין לי כוונה להשתולל בשיפצורים. לא בשלב זה בכל אופן.

גיא

יש את הריינג' שעוד לא עבר תחת ידי..

שלמה

yoni 110
23-10-07, 00:04
שלמה, 16K זה המון כסף לישור קו ראשוני לרכב תקין.

בלי לראות את הרכב אני מבטיח לך שחלק גדול מהחופשים הוא בציריות האחוריות ובחיבור לפלאנג'

סע עם הרכב בתצורתו המקורית ותהנה ממנו גם בחיי היום יום. תשקיע ותשפר בסימן נוחות (גם בכביש וגם בשטח) ולא עבירות.
או במילים אחרות סע ותתחיל לטייל ותגלה שחוץ מקצת סולר וכמה ק"ג טובים של בשר לא צריך כלום.

fuksi
23-10-07, 09:21
שלמה, 16K זה המון כסף לישור קו ראשוני לרכב תקין.

בלי לראות את הרכב אני מבטיח לך שחלק גדול מהחופשים הוא בציריות האחוריות ובחיבור לפלאנג'

סע עם הרכב בתצורתו המקורית ותהנה ממנו גם בחיי היום יום. תשקיע ותשפר בסימן נוחות (גם בכביש וגם בשטח) ולא עבירות.
או במילים אחרות סע ותתחיל לטייל ותגלה שחוץ מקצת סולר וכמה ק"ג טובים של בשר לא צריך כלום.

מצטרף לאיחולים
כמו כן לדעתי אל תמהר עם ישור הקו. לשפוך כסף תוכל גם אח"כ....
לדוגמא דיפ' שורק...אז מה? אצלי בדיסקו שורק הדיפ' כבר יותר משנתיים אז אני לפעמים שורק לו בחזרה...(-:
תתקן את הדחוף בלבד ותלמד את הרכב תוך כדי תנועה.
בהצלחה

יוני5
23-10-07, 10:22
מצטרף לאיחולים
כמו כן לדעתי אל תמהר עם ישור הקו. לשפוך כסף תוכל גם אח"כ....
לדוגמא דיפ' שורק...אז מה? אצלי בדיסקו שורק הדיפ' כבר יותר משנתיים אז אני לפעמים שורק לו בחזרה...(-:
גדול!
תתקן את הדחוף בלבד ותלמד את הרכב תוך כדי תנועה.
בהצלחה

הנה דוגמה קלאסית להבדל בין תחזוקת שבר לתחזוקה מונעת.
אבל עיקר הקלאסיקה של הדוגמה במהותו של בעל הדרעקרובר הטיפוסי: לתקן רק כשמתקלקל, כלומר לחכות שצינור המים יקרע, ואז לבכות על עלות ראש מנוע, לחסוך החלפת מיסב בדיפ' ואז לשלם על כולו (כולל הציריות שישברו).

תאמינו לי, ככל שעובר הזמן אני לא יודע מי יותר דפוק, הרכב או בעליו.
אז אולי בכל זאת כדאי לי לקנות דרעקרובר? 50% מהצרות אני אחסוך רק בגלל שאני לא כזה אדיוט?

יוני5

shachar
23-10-07, 11:32
אז אולי בכל זאת כדאי לי לקנות דרעקרובר? 50% מהצרות אני אחסוך רק בגלל שאני לא כזה אדיוט? יוני5
א. מזל טוב - נפגש בשמחות
ב. אתה אדיוט מסוג אחר....

nirs
23-10-07, 22:25
ניר השתגעת? 15K זה המון כסף, הרבה,הרבה יותר משצריך לעשות ישור קו על דיפנדר במצב סביר.

ארז / יוני, בואו נעשה חשבון קצר:
טיפול גדול + מחזירי שמן
תושבות מנוע
שיפוץ מזגן (?)
שיפוץ דפרנציאל (?)
שיפוץ טרנספר וביטול חופשים (?)
משאבת הגה ותיבת הגה (?)
החלפת קלאץ (?)
מצבר / סטרטר (?)
פלסטיקים (פה ושם)
חידוש גג
איטום/בידוד
מגירות ואביזרי שיפצור
החלפת קפיצים ובולמים (דרופ קיט?)
צמיגים
...
בקיצור, מספיק אם חלק מסימני השאלה מתממשים ועברתם את התקציב.
שיהיה במזל
ניר

yoni 110
23-10-07, 23:53
ארז / יוני, בואו נעשה חשבון קצר:
טיפול גדול + מחזירי שמן
תושבות מנוע
שיפוץ מזגן (?)
שיפוץ דפרנציאל (?)
שיפוץ טרנספר וביטול חופשים (?)
משאבת הגה ותיבת הגה (?)
החלפת קלאץ (?)
מצבר / סטרטר (?)
פלסטיקים (פה ושם)
חידוש גג
איטום/בידוד
מגירות ואביזרי שיפצור
החלפת קפיצים ובולמים (דרופ קיט?)
צמיגים
...
בקיצור, מספיק אם חלק מסימני השאלה מתממשים ועברתם את התקציב.
שיהיה במזל
ניר

ניר, אם הסימני שאלה אכן ממומשים אז קנית נבלה ויש 2 אפשרויות- או שקנית את הרכב ב2.5 שקל או שאתה אידיוט מושלם.
ברכב תקין שנבדק ונמצא תקין (לא חדש חלילה) אין שום סיבה שבעולם שתיפול על החלפות כאלה. כמובן שיתכן (ואפילו הגיוני) שמצב הרכב הוא לא חדש והמכלולים פיתחו בלאי עם השנים אבל הבלאי צריך להיות בלאי סביר.
לגבי הפתעות שיכולות לצוץ בשנה הראשונה- גם ברכב שלך היום אתה לא יודע מתי יגמר הקלאץ או מתי תטגן ראש מנוע

KOOKE
24-10-07, 01:32
ניר

גם אני דוגל בעניין הזה לחשוב באופן פסימי . אבל חלק מסימני השאלה ניתן למחוק מהרשימה.

טיפול גדול + מחזירי שמן -- בהחלט יבוצע (אם כי לא בטוח שיכלול מחזירי שמן)
תושבות מנוע -- ייבדק להערכתי אצטרך להחליף
שיפוץ מזגן (?) --- ממש אין צורך עובד פיקס
שיפוץ דפרנציאל (?) ---- בהחלט צריך ויבוצע
שיפוץ טרנספר וביטול חופשים (?) --- שיפוץ טרנספר לא צריך - ביטול חופשים איני יודע
משאבת הגה ותיבת הגה (?) --- אין צורך תקין לחלוטין
החלפת קלאץ (?) --- אין צורך תקין לחלוטין ושופץ
מצבר / סטרטר (?) ---- אין צורך תקינים לחלוטין
פלסטיקים (פה ושם) --- צריך אבל לא יותר מדיי
חידוש גג --- בהחלט צריך
איטום/בידוד --- בהחלט צריך
מגירות ואביזרי שיפצור --- בתיכנון - כנראה שיש יחידת מגירות מוכנה כיד שנייה ובזול
החלפת קפיצים ובולמים (דרופ קיט?) --- צריך לא מתכוון להשתולל ושוקל דרופ קיט קטן
צמיגים --- צריך

אנסה להדביק לרשימה הנ"ל הערכות מחיר על הצד הריאלי ואולי הצד הגבוה-

טיפול גדול + מחזירי שמן -- בהחלט יבוצע (אם כי לא בטוח שיכלול מחזירי שמן)- 4K ש"ח כולל שיפוץ דיפ'
תושבות מנוע -- ייבדק להערכתי אצטרך להחליף. אין לי הערכת מחיר
שיפוץ מזגן (?) -- ממש אין צורך עובד פיקס
שיפוץ דפרנציאל (?) -- בהחלט צריך ויבוצע תומחר לעיל, קיבלתי כבר הערכת מחיר.
שיפוץ טרנספר וביטול חופשים (?) -- שיפוץ טרנספר לא צריך - ביטול חופשים איני יודע. אין לי הערכה
פלסטיקים (פה ושם) --- צריך אבל לא יותר מדיי אין לי הערכה יותר בגדר ניחוש 1K ש"ח
חידוש גג --- בהחלט צריך - יש הצעות מחיר 1K ש"ח
איטום/בידוד --- בהחלט צריך - מתכוון להקדיש לעניין 3K ש"ח
מגירות ואביזרי שיפצור --- בתיכנון - כנראה שיש יחידת מגירות מוכנה כיד שנייה גג 1K ש"ח
החלפת קפיצים ובולמים (דרופ קיט?) --- צריך לא מתכוון להשתולל ושוקל דרופ קיט קטן בין 5K ל- 8K ש"ח
צמיגים --- צריך - 3.2K ש"ח

סה"כ בין 17.2K ש"ח ל- 20K ש"ח

הערכות הן על הצד הגבוה וכוללות גם דברים שלא ממש "צריך" כמו צמיגים, אפשרות לדרופ קיט, בולמי וקפיצי אפטר מרקט ובידוד משובח

fuksi
24-10-07, 10:52
הנה דוגמה קלאסית להבדל בין תחזוקת שבר לתחזוקה מונעת.
אבל עיקר הקלאסיקה של הדוגמה במהותו של בעל הדרעקרובר הטיפוסי: לתקן רק כשמתקלקל, כלומר לחכות שצינור המים יקרע, ואז לבכות על עלות ראש מנוע, לחסוך החלפת מיסב בדיפ' ואז לשלם על כולו (כולל הציריות שישברו).

תאמינו לי, ככל שעובר הזמן אני לא יודע מי יותר דפוק, הרכב או בעליו.
אז אולי בכל זאת כדאי לי לקנות דרעקרובר? 50% מהצרות אני אחסוך רק בגלל שאני לא כזה אדיוט?

יוני5

יוני ידידי
הרכב בן 14 שנה!!!!! חבריו היפנים רובם במגרשי הגרוטאות.
אם על כל פיפס וקירקוש אני אלךלמוסך (אני לא עושה כלום בעצמי) סתם אשפוף כסף וזמן.
דוקא את צינורות המיים החלפתי חודשים ספורים לאחר קניית הרכב כיוון שהיו ישנות ולא רציתי לקחת צ'אנס.
הרכב נותן דפיקה במעבר מדרייב לרוורס שאלתי את המוסכניק שלי ואמר סע לשלום זה יכול להחזיק שנים (כבר 4 שנים טפו טפו) והוסיף שיש דיסקואים שיורדים מפס היצור עם ה"דפיקה".
הרכב נועד לשרת אותי ולא אני אותו!!! אז הדיפ' שורק כבר 4 שנים... פאקינג ביג דיל מה כבר יכול לקרות???? יום אחד ילך ונשים 2000 ש"ח (מפירוק) ונחליף ...
בספורטאג' שהיה חדש על כל קירקוש פיפס רצתי למוסך כיוון שהיה חדש ובאחריות וכייון שהציפיות שלי מהרכב היו שונות (בכל זאת רכב מהניילון)!!!!
דיסקו בן 14 שנים הציפיות שלי ממנו שונות: בטיות,נוחות ואמינות(כן כן) .
תקרא לזה תחזוקת שבר...אין לי בעיה אם זה. כרגע הדיסקו שווה במחיר שוק בסביבות 30K ואני לא רואה שום סיבה לשפוך עליו אלפי שקלים.....

בידידות

KOOKE
24-10-07, 11:17
פוקסי

אני מבין את עמדתך בעיקר אם לוקחים בחשבון את שווי הרכב כולו אבל לא מסכים איתך לחלוטין.

אני לא יכול לחיות עם רכב שאמור לשמש אותי על בסיס יום יומי ולטיולים שמתוחזק ב"תחזוקת שבר" - יעני עד שלא מתקלקל לגמרי והרכב נתקע לא מתקנים.

אותי אישית הדבר שהכי מבאס זו תקלה משביתת טיול, או שאני ממהר לפגישה והרכב לא מניע..נתקע..

זו דרך אגב, הסיבה העיקרית בגללה מכרתי את הסופה - לא הצלחתי לסיים עם הסופה אף טיול ללא תקלה משמעותית עד כדי השבתת הטיול.

חוץ מזה יש דרך ביניים שלדעתי אתה נוקט בה ורבים מבעלי הרכבים הישנים נוקטים בה - מכירים את הרכב על הרעשים, הציקצוקים והתגובות שלו - מה שבגדר ה"נורמאלי" לא יטופל - מה שחריג יטופל.

דרך אגב - הנקישה ברברס בדיסקו זה feature (תכונה מובניית) בדיסקו ולא תקלה - כמעט לכולם יש ואין צורך לטפל.

שלמה

zsahi
24-10-07, 11:22
אפשר לשאול כמה עלה?

KOOKE
24-10-07, 11:42
נקנה להערכתי במחיר סביר הנמוך ממחיר המחירון.

שלמה

zsahi
24-10-07, 12:42
שלמה זאת לא תשובה רצינית, אתה מעלה שירשור של עליות, מפוצץ אותו בנתונים ספקולטיבים ואת הנתון המדוייק היחיד שיש לך אתה שומר לעצמך.
אם אתה לא רוצה לספר כמה עלה הרכב אז תגיד שאתה לא רוצה, אל תענה תשובה של עו"ד.

מאיר רוטברג
24-10-07, 12:45
ניר

גם אני דוגל בעניין הזה לחשוב באופן פסימי . אבל חלק מסימני השאלה ניתן למחוק מהרשימה.

שיפוץ טרנספר וביטול חופשים (?) --- שיפוץ טרנספר לא צריך - ביטול חופשים איני יודע
חידוש גג --- בהחלט צריך
מגירות ואביזרי שיפצור --- בתיכנון - כנראה שיש יחידת מגירות מוכנה כיד שנייה ובזול
צמיגים --- צריך

טיפול גדול + מחזירי שמן -- בהחלט יבוצע (אם כי לא בטוח שיכלול מחזירי שמן)- 4K ש"ח כולל שיפוץ דיפ'
שיפוץ טרנספר וביטול חופשים (?) -- שיפוץ טרנספר לא צריך - ביטול חופשים איני יודע. אין לי הערכה
מגירות ואביזרי שיפצור --- בתיכנון - כנראה שיש יחידת מגירות מוכנה כיד שנייה גג 1K ש"ח
החלפת קפיצים ובולמים (דרופ קיט?) --- צריך לא מתכוון להשתולל ושוקל דרופ קיט קטן בין 5K ל- 8K ש"ח

הערכות הן על הצד הגבוה וכוללות גם דברים שלא ממש "צריך" כמו צמיגים, אפשרות לדרופ קיט, בולמי וקפיצי אפטר מרקט ובידוד משובח

מנסיון ביזו מנסיון ואתה הרי פחות דפוק ממני ,

כבר עברת את התקציב , ואתה לפני הבילתי מתוכננים ,

אבל רשום כל שקל למען ילמדו הדורות הבאים ,

בקשר לסופה שלך שלא גמרת אף טיול איתה ,
קנית רכב חרא :mrgreen:
מבן אדם חרא:mrgreen:
טופל חרא:mrgreen:
ונהג מתחרע
אז מה אתה רוצה???:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

שמוליקו
24-10-07, 12:59
מאיר ,לפי הדברים שלך - נראה שממך הוא קנה. :lol:

חנן-ג'יפולוג
24-10-07, 13:02
דרך אגב - הנקישה ברברס בדיסקו זה feature (תכונה מובניית) בדיסקו ולא תקלה - כמעט לכולם יש ואין צורך לטפל.

שלמה

אם זה FEATURE אז אלו שאין אצלם נקישה צריכים ללכת לתקן את התקלה. לא?

מאיר רוטברג
24-10-07, 13:36
אם זה FEATURE אז אלו שאין אצלם נקישה צריכים ללכת לתקן את התקלה. לא?

הערה : עובדתית מה ששלמה ציין לא נכון לי היו 2 דיסקו ולאף אחד לא הייתה שום נקישה ברוורס

אבל אהבתי את ההערה שלך חנן,

מאיר ,לפי הדברים שלך - נראה שממך הוא קנה. :lol:

ממש שלא שמוליקו שלי אצלי ונשאר אצלי:mrgreen:

KOOKE
24-10-07, 16:25
צחי

תשובה של מי שאינו עו"ד - לא בא לי לפרסם בכמה קניתי.

מאירקה

כן, הנושא ידוע של חריגות מתקציב מתוכנן - התקציב "תוכנן עם חריגות".

אשתדל לרשום כל ההוצאות המדוייקות כשיהיו.

שלמה

zsahi
24-10-07, 16:37
שלמה,
אתה הופך לבעלים של דיפנדר מהמניין, מאמין בשלמות בדרכו עד קבר :)

ארז
24-10-07, 21:38
ח'ברה, אתם צריכים להגיד מחדש מה זה ישור קו אצלכם, שלמה יגיע לאזור ה15K אחרי שיפורים ולא אחרי ישור קו, מערכת מתלים מכל תוצרת שהיא שאינה המקורית לא נכללת כישור קו,עלות מערכת כזו(אם דרופ קיט או בלעדיו) גבוה משמעותית ממערכת מקורית, כנ"ל לגבי בידוד שאינני רואה איפה הוא נכנס תחת קטגורית ישור הקו...
בקיצור הבן אדם רוצה לבנות את הרכב כראות עיניו וטעמו, אבל הרבה מאוד מהסעיפים הם תוספות או תוספות על הכרח.

ניר אני מאוד מקווה שהרשימה שכתבת היא לא מה שבעיניך זה אוטומט כשאתה קונה רכב חדש, אם כן אני משתתף בצערך ושמח בשמחת המוסך שלך...

nirs
24-10-07, 22:06
ארז, יוני
חלק מהרשימה היא הכן מה שהכנסתי לרכב אחרי בדיקה במוסך, זיהוי התקלות ו....הורדת 20K מהמחיר המבוקש (הערכת עלות התיקונים).
לאחר הטיפול (בו העברתי את ההפרש למוסך...שאני מניח שהיה בהחלט מרוצה :lol:) הדיפנדר במצב מכאני וכללי טוב מאוד.

fuksi
25-10-07, 09:47
הערה : עובדתית מה ששלמה ציין לא נכון לי היו 2 דיסקו ולאף אחד לא הייתה שום נקישה ברוורס

:mrgreen:

2 דיסקואים ללא נקישה??????
פלא שמנהל הבנק שלך בכה?? קנית מראש דיסקואים לא תקינים.....(-:

סוזי המשתוללת
27-10-07, 23:03
שלוימה
קודם כל תתחדש
שנית
כמי שכבר הכיר אותך מספיק לא יעבור הרבה זמן ואתה תחפש גם עבירות ולכן עצתי לך קודם כל טפל במה שלא יקר יחסית לטיפול אבל חוסר טיפול בו עולה הרבה - למשל מערכת המים במנוע + טיימינג
דווקא את הדיפ האחורי הייתי עוזב לנפשו כי כפי שכבר אמרתי אתה כן תתקין נעילה ואז יצטרכו לפתוח ולכוון שוב את הדיפ וזה סתם בזבוז כסף כי כיוון טוב לא עולה 500 ש"ח :!:
מצד שני גם אם החופש גדול ואיננו נובע מהפלאנג'ים עדיין מדובר ביום יום רק על איכות חיים ולא סיכוי גבוה של היתקעות וגרימת נזק היסטרי
יש סיכוי טוב שגם כיוון של הקורונה לא יביא לתוצאה המקווה בגלל שחיקה גבוהה מה שבכל מיקרה יחייב החלפה ולכן אני הייתי נוסע עד שיהיה כסף להתקין נעילה ואז עושה את כל העבודה באופן יסודי במקסימום יכול להיות שיישברו הגגש"ים ובכל מיקרה אולי תצטרך להחליף גם קורונה פיניון
תבדוק אצל ארז / אלי שחר אולי יש ביצה קומפלט נעולה יד 2 ואז גם לא תצטרך להשבית את האוטו אלא לשפץ על השולחן ולהרכיב קומפלט

KOOKE
28-10-07, 00:29
היי שמוליק

הכיוון שלך נכון אבל החופש/ המכה בנסיעה הייתה חזקה מדיי מכדי להשאיר זאת כך עד לנעילה.

בכל אופן לאחר שפורק הסרן/ הדיפ'..האבחנה - חופש בפנג'ים, שיני הציריות כבר ממש מושחזות + חופש במיסב בבית הסטליטים ??

נחליף ציריות וננסה לבטל חופשים בינתיים..עד שתגיע הזדמנות לנעילה (חדש לא בתקציב)

לגבי היתר, כמו שכתבתי זה חלק מיישור הקו, טיפול במערכת המיים (ניקוי רדיאטור ואינטר קולר והחלפת כל צינור מיים בלוי או פגום), חגורת טיימיניג, החלפת כל הנוזלים, החלפת פילטרים, גירוז כל מה שצריך.

שלמה

zsahi
04-02-08, 21:30
אין עידכונים?

KOOKE
05-02-08, 01:00
יש.

לצערי התפרעתי בגדול וחרגתי מהתקציב בהרבה..כהרגלי בקודש..

נוספו כמובן בלתמי"ם..משאבות קלאץ' עליונה ותחתונה, ציריה אחורית שנגזרה, דרייב שפט אחורי עקום שהוחלף במשופץ, גומיות בדלתות הקדמיות שצריך להחליף, מצבר כנראה חלש..

לכשיסתיים הפרוייקט כולו אפרסם בשירשור השני את כל השיפוצים/ תיקונים והעלויות..

בגדול הסכומים עולים על 30K ש"ח כשחלק גדול הלך על דברים לא ממש הכרחיים כמו צבע חדש, איטום בידוד וריפוד, גג חדש ועוד שטויות..

שלמה

מאיר רוטברג
05-02-08, 08:28

בקשר לסופה שלך שלא גמרת אף טיול איתה ,
קנית רכב חרא :mrgreen:
מבן אדם חרא:mrgreen:
טופל חרא:mrgreen:
ונהג מתחרע
אז מה אתה רוצה???:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

לא נעים לי לומר לך אבל אמרתי לך וחבל שצדקתי

יוש
05-02-08, 12:48
לכשיסתיים הפרוייקט כולו אפרסם בשירשור השני את כל השיפוצים/ תיקונים והעלויות..

שלמה

please do

וגם כמה תמונות לא יזיקו.

נמרוד
05-02-08, 21:29
בדיוק באתי לכתוב - תמונות בן אדם, תמונות.

nirs
05-02-08, 21:37
ואת כל התרוצים כבר שמענו מחיים...

KOOKE
06-02-08, 13:55
סבלנות יהיה הכל.

מאירקה - לא הבנתי, מפני מה הזהרת אותי ?? חריגה מהתקציב ?? שהרכב לא אמין ??

חריגה מהתקציב נלקחה בחשבון כשהחלטתי להתפרע מבחינת שיפצורים/ פינוקים שלא היו חיוניים אלא בשביל הכיף שלי - צבע, ריפוד, גג פנימי חדש, מיטה בתא המיטען, קפיצים בולמים חדשים וכו'..

טפו טפו, גם כשגזרתי את הציריה סיימתי את הטיול..

שלמה

amirsegal
07-02-08, 18:17
שלמה
מה עם הסוויטה האחורית?
דורשים תמונות

אמיר

KOOKE
10-02-08, 17:58
טיזר:-
http://lh3.google.com/siman.4/R4EIxDZp70I/AAAAAAAACJ0/-XgU9G1j0SI/IMG_8463.JPG?imgmax=800

http://picasaweb.google.com/siman.4/450108/photo#5152408950069128994

fuksi
11-02-08, 10:29
טיזר:-
http://lh3.google.com/siman.4/R4EIxDZp70I/AAAAAAAACJ0/-XgU9G1j0SI/IMG_8463.JPG?imgmax=800

http://picasaweb.google.com/siman.4/450108/photo#5152408950069128994

בושה וחרפה המנגל שאירגנתם בטיול הזה!
השלב הבא זה צימחונות...

עודד זנטון
18-02-08, 16:49
בושה וחרפה המנגל שאירגנתם בטיול הזה!
השלב הבא זה צימחונות...

ידידי, אם זה היה טיול נשים, כנראה שהיה מנגל מדוגם עם כלי מטבח, סכ"ום ושאר פאצ'יפקייס שעושים חיים קלים ונחמדים.
אבל לא רק שהם גברים, הם גם הכריזו על הטיול שלהם כטיול גברים.
מחסור במצרכים בסיסיים הינו חיוני להגדרת הטיול.
אני לא מכיר גבר (שלא סוחב על הרכב את כל הציוד הדרוש כל הזמן) שיצא לטיול בצורה מאורגנת והגיונים. לא נועדנו לזה גנטית.
אנחנו נעמיס חלקי חילוף, מיכל דלק ספר, ציוד חילוץ גם לטיול של שעה וחצי בסביבה, נשק ותחמושת ספר(אם יש ואם יש אפשרות להיתפרע באיזה איזור שומם) אבל באוכל ניזכר במקרה הטוב כשנעבור ליד YELLOW. ועל צלחת וסכו"ם בכלל אין מה לדבר.
אתה יודע כמה כיסיי מכנסיים צבאיות נשארו ליד ערימות זבל אורגאני בשטח כי לא היה נייר טואלט?...

גברים, אתה יודע..

ד ו ר ו ן
19-02-08, 20:54
אני לא מכיר גבר (שלא סוחב על הרכב את כל הציוד הדרוש כל הזמן) שיצא לטיול בצורה מאורגנת והגיונים. לא נועדנו לזה גנטית.
אנחנו נעמיס חלקי חילוף, מיכל דלק ספר, ציוד חילוץ גם לטיול של שעה וחצי בסביבה, נשק ותחמושת ספר(אם יש ואם יש אפשרות להיתפרע באיזה איזור שומם) אבל באוכל ניזכר במקרה הטוב כשנעבור ליד YELLOW. ועל צלחת וסכו"ם בכלל אין מה לדבר.
אתה יודע כמה כיסיי מכנסיים צבאיות נשארו ליד ערימות זבל אורגאני בשטח כי לא היה נייר טואלט?...

גברים, אתה יודע..
אויי כמה שאתה טועה,
אם יש משהו שאנחנו נתקלים בו כל כך הרבה פעמים בטיול זה המשפט של "אם רק הייתם מסודרים ומאורגנים ככה בבית"..

"ארגז בישול בסיסי"+כירה מתוצרת חיים רכס, עולה כפק"ל על הרכב כל טיול,
"ארגז קשות"
ארגז ציוד בישול" שעובר מסדר עם רשימת תכולה לפני יציאה שלא נשכח כלום..
2 שולחנות נמוכים משתלבים אחד בשני שלא לתפוס הרבה מקום וזאת רק ההתחלה לפני הצידניות..

fuksi
20-02-08, 10:08
ידידי, אם זה היה טיול נשים, כנראה שהיה מנגל מדוגם עם כלי מטבח, סכ"ום ושאר פאצ'יפקייס שעושים חיים קלים ונחמדים.
אבל לא רק שהם גברים, הם גם הכריזו על הטיול שלהם כטיול גברים.
מחסור במצרכים בסיסיים הינו חיוני להגדרת הטיול.

גברים, אתה יודע..

לא בכיתה שלי
אוכל ושתיה זה עסק מאוד מאוד רציני.
ערכת המנגל קבוע ברכב (אין מקום בבית) ואין מצב לאילתורי אוכל נחותים.
וכיוון שאני מכיר לא רע את אדון קוק שיחסו לאוכל דומה לשלי אז אני מופתע....
בקשר לנייר טואלט אתה כנראה צודק "יציאת האוכל" חשובה פחות מכניסתו....

abucoral
21-02-08, 17:23
לא בכיתה שלי
אוכל ושתיה זה עסק מאוד מאוד רציני.
ערכת המנגל קבוע ברכב (אין מקום בבית) ואין מצב לאילתורי אוכל נחותים.
וכיוון שאני מכיר לא רע את אדון קוק שיחסו לאוכל דומה לשלי אז אני מופתע....
בקשר לנייר טואלט אתה כנראה צודק "יציאת האוכל" חשובה פחות מכניסתו....

מי שממנגל לבד, אלוהים שם לו חריף ביציאה....

הלו......... זה ג'יפולוג או צהוב פה?

יוש
21-02-08, 18:41
ננסה קצת לחזור לנושא השירשור,

שלמה, עושה רושם שלאו דווקא חיסכון בעלויות הוביל אותך לרכישת כלי ישן יחסית. האם שקלת לרכוש נגיד TD5? האם היו שיקולים לכאן או לכאן, או שקנית את הכלי הראשון שמצא חן בעיניך?

מוכן לשתף?

KOOKE
22-02-08, 02:16
יוש

הקצבתי לעצמי תקציב של 70K ש"ח. בתקציב הזה לא יכולתי למצוא TD5 במצב סביר.

וגם אם הייתי מוצא TD5 ב- 70K ש"ח, מן הסתם כמו בכל רכב ישן הייתי צריך להוסיף עוד כמה אלפי ש"ח ל"יישור קו" מינימלי.

חוץ מזה, ב- TD5 מדובר בעיקרון ברכב עם מנוע אמין יותר אבל תקלות במנוע הזה מסובכות יותר לתיקון והחלפים הרבה יותר יקרים.

לעומת זאת, את שלי קניתי ב- 44K ש"ח ושיפצתי אותו לטעמי תוך כדי השקעה גדולה גם בדברים שלי היו חשובים (אבל אינם הכרחיים) כמו אסתטיקה, ריפודי פנים, בידוד מרעש ועוד שטויות כאלו ועם כל ההשקעה הגעתי לרמות של סכום כולל של כ- 75K ש"ח.

שלמה

KOOKE
25-03-08, 15:25
הבטחתי ואני מקיים - מצורפת טבלה מפורטת של העלויות הסכום הלא סופי כולל עלות הרכישה - 81,100 ש"ח.

בסכום הזה נכללו הרבה פינוקים ושטויות שלי שבעיני רבים כאן הם טפלים ולא חשובים. לי זה היה חשוב.

להערכתי שיפוץ/ שיפור רק של מה שחשוב והכרחי לנסיעה/ טיול/ עבירות - היה חוסך בעלויות סכום של כ- 12K עד 15K ש"ח. אם הייתי מאלו שאוהבים לעשות את העבודה בעצמם החיסכון היה גדול יותר .

מאיר רוטברג
25-03-08, 15:41
תמיד אמרתי שאתה רציני מבטיח ומקיים לצערי בשיטוט לאחור צדקתי,

וזה אינו שייך לסוג הרכב שלך או בלט"מים ,
כי תמיד יהיו בלט"מים ואצלך זה בקטנה, יהיו שיפורים ואתה עוד בתחילת הדרך

העיקר שאתה נהנה,זה מה שחשוב ,

לקח נוסף לכולם זה שקניית רכב זה סוג של מאזוכיזם ידוע מראש ,
מראש אתה יודע ומשכנע את עצמך כי תעמוד בתקציב,
למזלינו יש לנו את שלוימל'ה שהבטיח וקיים בגילוי לב ואזי אנו יכולים לראות מה היו הציםיות ומה התוצאות גם אם אינן סופיות.

פורסם על ידי KOOKE
ניר

חידוש גג --- בהחלט צריך
צמיגים --- צריך

KOOKE
25-03-08, 16:13
מאירקה

נתחיל בזה שאצלי ואני מניח שגם אצלך..הדיפנדר או כל רכב שטח אחר הוא בגדר תחביב וככזה אין שום הגיון כלכלי בעניין.

הלקח היחידי שניתן ללמוד הוא שכשמדובר בשיפוץ/ שיפור רכבשטח ישן השמים ועומק הכיס הם הגבול.

בגדול הקצבתי לעניין החלפת הדיסקו בדיפנדר סכום כולל של 75K ש"ח. נכון גם מסכום התקציב הכולל הצפוי חרגתי אבל לא מדובר בחריגה כה גדולה.

בהחלט ניתן לרכוש לשפץ ולשפר דיפנדר ישן בסכומים נמוכים בהרבה כמו שאמרתי..אם עושים רק את מה שהכרחי ולא משתוללים ב"טפל" אז התקציב הממוצע הוא כ- 25K ש"ח.

בהיבט הכלכלי יותר משתלם לרכוש מראש רכב משופץ ומשופר אבל אז תמיד יש כל מיני נעלמים מה ואיך עשו ברכב והאם זה לטעמך.

בכל אופן אני מחזיק אצבעות שלא יהיו עוד בלתמי"ם ושבסה"כ ההשקעות הנוספות יוקדשו לשיפורים ושיפצורים ולא לתיקון תקלות.

שלמה

נמרוד
25-03-08, 20:27
שלמה תודה רבה, מידע רב ערך לפורום.

KOOKE
07-06-23, 08:32
משום מה קפץ לי השרשור הזה מלפני 16 שנה!!! איך הזמן טס כשנהנים. אך נוסטלגיה, אך המגיבים דאז שחלקם עזבו את התחביב או בכלל עברו למחוזות חו"ל...

עד היום עדיין מתגעגע לנבלה הזו שנגנבה על ידי בן בליעל...

אבל במבט לאחור לא הייתי רוכש שוב כזו כרכרה אולי אולי גרנדיר...

נכון להיום רגוע יותר ובסוג של נירוונה מוטורית עם מה שיש ולמרות חישקוקי חידוש פה ושם אין כוונה בעתיד הנראה לעיין לשנות הרכבים (רנגלר 2010 משופר מאד + אינפיניטי G37 שנת 2012)

מוני אורבך
07-06-23, 10:10
זה רק אומר שאתה מזקין ומאבד כוח וסבלנות :D

nirs
07-06-23, 11:36
מתגעגע רק למראה ולגודל.
בכל השאר הרנגלר עדיף…..

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->