PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט רדיוס

ADY
22-10-07, 14:31
האם ניתן להשתמש
ב:http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?
ViewItem&ih=015&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&viewitem=&item=250177820641&rd=1
כדי לבנות מוטות רדיוס לצ'ירוקי?
WWW.EBAY.COM... ITEM NUMBER :250177820641

eliyoval
23-10-07, 19:22
אם הינך ידע את שמו של הפריט שמוצג בלינק
ובכן שמו קצה מיסב
לא צריך להרחיק עד לאייבי כדי לרכוש את המוצר הזה
אין לי מושג איפה אתה מתגורר אבל אני מתגורר בנגב ואני מכיר חנות שמוכרת את המוצרים האלה
החנות נקראת אשר שינוע
כול חנות שמתעסקת עם ציוד למחצבות תוכל למצוא אצלה קצה מיסב וגם בגודל שמתאים לך.
תבדוק שווה לך

asafk
23-10-07, 19:38
חשוב לשים לב- מיסב קצה למתלים אינו מיסב קצה של מכונות/ ציוד חקלאי. חייבים להשתמש רק במיסבים תעופתיים, המיועדים למתלים. דוגמאות טובות אפשר למצוא בחנויות אונליין שמתמחות בחלקים לרכבי מירוץ.

אסף.

ADY
24-10-07, 00:32
מיסב כזה עולה בארץ 80-90שח, סיני עלוב, ו200,200+ למיסב איכותי! חשבון פשות...350שח EBAY כולל משלוח...800שח בארץ.
השאלה היא, האם מיסב בגודל 3/4' מספיק חזק, או צריך מיסב גדול יותר של 1', כדי לבנות את מוטות רדיוס?

נמרוד
24-10-07, 08:15
המיסבים בקישור ששמת עולים 50$ לסט של ארבעה. זה מחיר זול, מאד. המיסבים עצמם לא איכותיים, אם אני משווה לסטנדרט בתחום - מיסב FK מסדרת JMX, אז העומס הסטטי המפורסם של המיסבים הנ"ל הוא 15,000 ליברות לעומת 28,000 ליברות למיסב 3/4 איכותי מק"ט JMX12T, שעולה בסביבות 33$ (חנות לדוגמא עם מחירים סבירים - http://www.polyperformance.com/shop/product.php?productid=348&cat=154&page=1 ).

בקיצור, גם באמריקה אין ארוחות חינם...

לגבי גודל המיסב אני חושב שמיסב 3/4 הוא אכן קטן מדי. הבעייה היא שדווקא אחרי הגודל הזה באה הקפיצה הגדולה במחיר, ל60$... וזה רק מיסב אחד, מה יהיה בצד השני של הזרוע? ואתה גם צריך להוסיף את העלות של הזמנת או חריטת misalignment spacers אם אתה רוצה לנצל את המיסב כמו שצריך.

אלו המחירים של מיסבי קצה איכותיים - וזה אכן זול הרבה יותר ממה שתמצא בארץ, אם בכלל תמצא מיסב נורמלי - ולא זבל סיני או מיסבים חקלאיים/תעשייתיים שרק נראים דומים.

בקיצור - משתלם יותר להזמין זרוע מוכנה rubicon super flex, המיסב הכדורי שם הוא לא בקוטר מאד גדול אבל נהנה משני יתרונות - קודם כל הבית מרותך לזרוע, ככה שנקודת התורפה - הבורג - נחסכת. שתיים אפשר להדק אותו, וזה חשוב ברכב יומיומי להבדיל מרכב מרוץ... אחרי אלפי קילומטרים מתפתח חופש. מיסב קצה - אין מה לעשות חוץ מלהחליף. מיסב סטייל רוביקון - מפרקים את הזרוע, מהדקים ומגרזים - וזה כמו חדש.

זה המיסבים של רוביקון, שאפשר גם להזמין בנפרד כבסיסי לייצור עצמי של זרוע:

http://www.rubiconexpress.com/Products.aspx?Cn=169&Pn=1963&XnPath=169&Vid=DB2D223893249
http://www.rubiconexpress.com/Img_Products/Pn/3/1963/Photographs/0/324.jpg

אבל אם אתה לא מתכוון לבנות משהו מיוחד (longarm וכדומה) אלא זרועות באורך רגיל,
מה שמשתלם לך חד משמעית להזמין זה זרועות SF - המחיר הרשמי 200$ לזוג, בפועל זה הרבה פחות, וכמובן שכדאי כחלק מקיט... (ויש את השאלה אם באורך קבוע או מתכווננות, האם להחליף את כל הארבע או רק תחתונות... אבל זה כבר דיון אחר):

http://www.rubiconexpress.com/Products.aspx?Cn=263&Pn=1945&XnPath=173,180,251,263&Vid=DB2D223893249

http://www.rubiconexpress.com/Products.aspx?Cn=263&Pn=1951&XnPath=173,180,251,263&Vid=DB2D223893249

ADY
24-10-07, 12:27
תודה רבה על המידע.
אם אני אספר שאני רוצה לבנות את המוטות העליונות זה משנה ?
ברכב מורכב קיט 3.5' ( רק מוטות רדיוס תחתונות ארוכות 40ס"מ, העלינות מקוריות ) ,וטרנספר מונמך ב2.5ס"מ. הרכב נסע חלק עד שקיבל שאקלים ארוכים אחורים, וזוג SPACERSים קדמיים של 4ס"מ, ומאז התחילו ויברציות קטנות מ70-80 קמ"ש . לכן אני חושב שאצטרך להרכיב מוטות רדיוס עליונות ארוכים יותר כדי לתקן את זווית הסרן הקדמי.מישהו יכול להגיד מה פחות או יותר האורך המתיאם?
תודה, עדי.

נמרוד
24-10-07, 12:53
אתה בטוח שהויברציות הן מהסרן הקדמי? אתה נוסע 4X4 קבוע בכביש?

ADY
24-10-07, 14:35
לא, ממש לא!
ככה...קודם הרכבתי את השאקלים ארוכים מאחור ונסעתי כחודש והכול היה חלק בלי ויברציות.
אחרי שהרכבתי את הספיסרים על הקפיצים קדימיים התחילו הויברציות, לא חזקות, אבל יש.
אני חושב 99.9% שזה הסיבה.

נמרוד
24-10-07, 14:52
אוקי, זה שההגבהה/שינוי זויות כללי גרם לויברציות ברור, אבל אם אתה נוסע בהנעה אחורית בלבד ויש ויברציות, אז הן לא מגיעות מהדרישפט הקדמי!

ADY
24-10-07, 15:12
OK. חשבתי על זה, אבל בכול זאת הדרישפט הקדמי מסתובב אפילו שנוסעים 2X4, כך שיכול להשפיע . נכון?!

נמרוד
24-10-07, 15:21
הוא מסתובב באויר, בלי כוח. הוא לא האשם בויברציות. חפש במקום אחר - מן הסתם האחורי. אם אתה רוצה להיות בטוח תמדוד זוית קסטר של הסרן הקדמי - מד זוית על אומי הבולג'יונטים. תגיד מה יוצא.

ADY
24-10-07, 23:09
את הזוית עוד לא הספקתי למדוד אבל הזוית של הדרישפט הקדמי ביחס לטרנספר והזוית של הדרישפט הקדמי ביחס ליוק סרנ הקדמי היא ממש שונה. אם אאריך את מוטות העליונות אפשר לסובב את הסרן כך שהדרישפט יהיה בהמשך של יוק הסרן ויכול להיות שהויברציות יפסיקו. אני חושב שעדיף בלי ויברציות על חשבון הקסטר.
מאחורה נראה יותר טוב. יש משולשים מתחת לקפיצי עלים שמסובבים את הסרן כך שהדרישפט הוא בהמשך של היוק . לפי העין שלי נראה טוב.
אמרת שהדרישפט הקדמי מסתובב באויר ולא אמור להשפיע. אז למה, כשאני בירידה ולוחץ קלאץ' אותם הויברציות מורגשות?! הדרישפט מסתובב באויר, נכון?

נמרוד
24-10-07, 23:22
הדרישפט הקדמי הוא עם מיסב CV (לפחות בשנים המוקדמות) ולכן היוק צריך להצביע לכיוון הטרנספר. הדרישפט האחורי רגיל, ולכן היוק לא צריך להצביע לעבר הטרנספר - הוא צריך להיות מקביל לטרנספר. אתה כתבת:

מאחורה נראה יותר טוב. יש משולשים מתחת לקפיצי עלים שמסובבים את הסרן כך שהדרישפט הוא בהמשך של היוק . לפי העין שלי נראה טוב.

אולי אני מבין אותך לא נכון, אבל זה נשמע לי לא טוב. יתכן שזו הבעייה? האם התקנת את הקלינים כך שהם "מרימים" את היוק כלפי מעלה?

ADY
25-10-07, 00:03
המשולש מורכב על הסרן עם השפיץ לכיון קדימה של הרכב, וזאת לפי ההוראות בספר ובפרוספקט. נסעתי ככה שנה ולא היו שום ויברציות, כך שאני עדיין חושב שהבעייה באה מהדרישפט הקידמי.
אם הייתי מרכיב את המשולשים הפוך ממה שצריך, הייתי מרגיש זאת מייד אחרי שגם הגבהתי את הרכב.

נמרוד
25-10-07, 09:05
אוקי, נשמע הגיוני... טוב אין מה לדבר יותר, אתה צריך למדוד ולראות מה זוית הסרן הקדמי. אני יכול להגיד לך שאצלי כיוונתי את הזרועות לזוית קסטר גדולה מאד, משהו כמו 8 מעלות במדידה שמתבצעת על אזור הבולג'וינטים, אתה תראה שיש שם משטח ישר למטה שאפשר להגיע אליו עם סרגל דק. ואין עם זה שום בעייה. אני מתעקש שתבדוק כי רעידות דרישפט קדמי הן בעייה נדירה ביותר, לעומת רעידות אחורי שהן בעייה נפוצה ביותר... וחבל שתשקיע בהחלפת זרועות אם זו כל המטרה, כי אני לא חושב שזה יעזור לך.

ובמקביל, תמדוד את הזויות של הדרישפט האחורי - פשוט למדוד את הזוית מהאופקי של כל אחד משני היוקים. הם אמורים להיות מקבילים, אם ההפרש בין הזויות משמעותי , מצאת את הסיבה לרעידות.

-->