PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות דיפנדר- תריסי איורור, מוט מייצב ??

KOOKE
26-10-07, 19:20
תריסי האיורור הקדמיים - חוץ מלהכניס רעש אבק ומים האם בכלל מועילים באיורור ?..שוקל לבטל אותם יעני לאטום עם סיליקון ולמנוע פתיחה שלהם + להכניס ספוג או קצף קלקר ברווח כדי לאטום את האיזור. כדאי ?

למי שלא מכיר קצף קלקר - מיכל תרסיס שמשמש שיפוצניקים ואנשי אלומיניום לבניין לאיטום מרווחים בין המשקוף לקיר. מרססים ותון שניות התרסיס מתנפח ומתקשה המירקם של קלקר בכל הרווח שבו הוא הותז. יופי שך תכשיר אבל זהירות..אם לא מעריכים נכון את נפח החלל לתוכו מתיזים את התרסיס ומרססים כמות גדולה מדי של חומר כשהוא מתנפח הוא עלול לגרום לנזק.

עד כמה שהבנתי בדיפנדר לא אמור להיות מוט מייצב אחורי.

בשלי יש. ככל הנראה מתכוון להשאיר אותו בשלב ראשון..אח"כ אבדוק נסיעה בלי...

מדוע יש דגמים עם מוט מייצב וכאלו בלי..??

במאזן של בעד ונגד ביטול המייצב האחורי..בשורה התחתונה לבטל ?? האם הרווח במהלך מיתלה שווה את זה ?? יש בכלל תוספת מהלך מתלה משמעותית מביטול המייצב האחורי בדיפנדר ??

בדיסקו בסופו של דבר החלטתי להשאיר את המייצב האחורי התוספת למהלך המיתלה לא הייתה שווה את זה.

שלמה

landrover
26-10-07, 21:43
תריסי איורור - לדעתי כן מועילים ,
אני לרוב אוהב זרימת אוויר , ולא תמיד אוהב להפעיל מזגן.
לפעמים יותר נוח לפתוח תריס איוורור , במקום לפתוח חלון(סיבות שונות ומגוונות).
לגבי למא עם קצף - לא הייתי עושה את זה כי זה די חד כיווני.
מקסימום , אתה יכול לשים שני ברגים בשתי הפינות לתוך הפח כדי לתפוס אותם במצב נעול.

לגבי מוט מייצב מאחורה , לדעתי , אם יש לך , תיסע עם לפחות תקופה מסויימת , הרכב יותר יציב ,
וגם הרכב במקור מאוד עביר , לא ניראה לי שיהיו לך בעיות עבירות בגללו.

רק אם אתה רוצה דרופ קיט , צריך להוריד.

אמיר.

barak4*4
26-10-07, 21:54
התריס בדיפנדר הוא אחד הפיצ'רים הכי חביבים ברכב.
כשמתרגלים ולומדים את יותרונותיו ואיך להפעיל אותו במגוון קומבינציות שונות כמו: עם מזגן / חלונות קידמיים / חלונות אחוריים / חלונות הגיליוטינה בקצה / חימום, מקבלים כל מיני סוגים שונים של סירקולצית אויר ברכב.

זה באמת אחד הדברים שהכי חסרים לי ברכב שטח מאז שמכרתי את הדיפנדר.

בדיפנדרים שהגיעו בלי מזגן, שני התריסים פעילים (ימין ושמאל) וזה ממש עושה הבדל לעומת רכב ללא הפתחים הללו, אפילו בחודשי הקיץ אפשר לסוע בדיפנדר לא ממוזג וזה הרבה פחות סיוט מכל רכב אחר ללא מזגן (כל עוד אי אפשר להשכיב את השמשה הקדמית).
אגב, למה לבטל את הפתחים? ידית הנעילה של התריס, במידה והיא תקינה, אוטמת את הפתח לחלוטין ללא כל נזילות (לפחות כך היה אצלי).

לגבי המוט המיצב, דעתי היא כשל אמיר.

asafk
26-10-07, 22:43
את התריסים- תשאיר. פטנט גאוני.
את המייצב- תשאיר. אתה לא מרכיב מערכת מתלים משוגעת, אלא קרובה למקורית. המייצב מועיל מאוד בכביש.

אסף.

נחום
26-10-07, 22:47
אהלן שלמה,
תריסי האיורור נחמדים מאוד אם אתה לא נוטה לנסוע עם מזגן כל הזמן
יש גומי בצורת התריס (אליפסה) בצד הפנימי של התריס שנוטה להתיבש ולהתנתק מהתריס
ואז אתה עלול לקבל מיים בתוך הרכב. אם אתה לא אוטם את התריס לגמרי שים לב שהגומי הזה קיים ומודבק כמו שצריך. אני ממליץ להשאיר אותו פעיל- אחלה רוח בקייץ.
לגבי מוט מייצב- אני קניתי את הרכב עם אחורי וקדמי... כל רכב עם הסיפור שלו כנראה

shachar
26-10-07, 22:58
רק עכשיו חזרנו מנסיעה שבה לא רצינו לפתוח חלון אבל להכניס אויר מבחוץ - בשביל זה יש תריס.

לגבי מוטות מייצבים - אני הוספתי קידמי ואחורי - זה לא מה שעצר אותי

zsahi
27-10-07, 11:40
ואם כבר בתריסים עסקינן אשמח לברר האם למישהו יצא לתקן כבר תריס כזה שידית הנעילה שלו נשברה בציר הפנימי?
אחת הידיות אצלי שבורה ואין לי מושג עד כמה זה פרקטי לנסות ולתקן.

שלמה כמו שכבר ענו לך התריסים הם המצאה נהדרת, עצה להמשך הדרך - אל תפרק כלום מהרכב ואל תשמיד שום פריט שנראה לך מיותר. מינימליזם הייתה המילה שעמדה לנגד עיניהם של "המהנדסים" שבנו את הרכב הזה אם הם כבר הוסיפו משהו כנראה שהוא באמת דרוש.

KOOKE
27-10-07, 14:45
אוקיי קיבלתי. למעט ארבעת המושבים בתא המיטען לא יפורק שום דבר.

שלמה

-->