PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרתכם נחוצה בבעייה מחמירה והולכת (מערכת SLS מאבדת אוויר?)

דני מ
26-10-07, 23:31
שלום לכם
כבר כתבתי לפני מספר שבועות אבל הבעייה הולכת ומחמירה ואשמח לקבל עצות, הכוונה ובעיקר מושגי עלויות לבעייה
דסקברי TD5 2003 עם 83000 ק"מ
רכשתי את הרכב לפני כחמישה לאחר שני ניסן טרנו (מזמן) ופרדו 99

התחילה אצלי בעייה במערכת ה- SLS והיא מופיעה ברמות חומרה שונות
לאחר עצירה וכיבוי הרכב נשמע ברוב המקרים שחרור אוויר והרכב יורד מספר סנטימטרים ונעצר בגובה סביר אבל לפעמים הוא יורד ממש לגובה אפס
זה קורה גם כאשר הרכב כבוי בעת העמסת החלק האחורי, לפתע כאילו משתחרר שסתום והאוויר יוצא והרכב גם במקרה זה יורד לגובה אפס בדר"כ לאחר הנעה ותחילת נסיעה הוא חוזר לגובה הרצוי.

הבעייה האמיתית והרצינית ביותר התחילה לפני כשבועיים במהלך טיול די קשוח ברמת הגולן
תוך כדי נסיעה ירד עד לאפס רק צד שמאל ולא חזר לעצמו גם כאשר ניסתי להפעיל את מערכת ה- SLS וגם כאשר כביתי והנעתי שוב, רק לאחר המתנה של כחצי שעה הוא חזר לעצמו ותפקד טוב בהמשך הטיול.
בדרך הבייתה, לאחר כ 150 ק"מ בכביש שוב נפל לפתע צד שמאל ושוב היה צורך בהמתנה ארוכה
מאז זה קרה שוב פעמים בנסיעות שטח רגועות.

מתנצל על המכתב הארוך אבל מקווה שזה יעזור למי מכם לזהות את הבעיה ולהדריך אותי באפשרויות הטיפול ובעלויות משוערות שלו

תודה
דני

רכס חיים
27-10-07, 00:49
זה בדיוק הסיפור שתוכל לקרוא כאן היום על הכריות אוויר בפאסט שלי.הרכב שלך מזהה בטעות עומס יתר ומשחרר את האוויר בכריות לצורך הגנה עליהן.הכי גרוע שהמנגנון אצלך מחולק לשמאל ולימין כנראה בכדי לאפשר איזון הרכב במקרה של חוסר איזון בעומס בין צד שמאל לימין.אם קראת את השרשור שלי ,נאלצתי לפרק את המערכת המסובכת הזו ולעבור למערכת קונבנציונלית.אצלך זה יותר מסובך היות והגימיק הזה מאפשר לך העלאה והורדה של מרכב הרכב תוך נסיעה.חוששני שהאתר הזה הוא לא כל כך המקום לברר את הבעיה הזו, היות והרכב שלך יגיע לכאן רק בעוד עשר שנים ואז כבר נדאג לעשות ממנו ג'יפ ג'יפ.בדרך כלל בעלים לרכב כזה הולכים למוסך המרכזי, עושים קצת צעקות ומקבלים תיקון ללא תשלום עם התנצלות.בג'יפים שלנו אנו פשוט שוכבים למטה ולומדים איפה טעו המהנדסים שבנו את השטויות האלה ,ומתקנים עם חוט ברזל ופלאייר.

ארז
27-10-07, 07:40
1 קודם כל לך למוסך, עדיף אחד כזה שמבין בחשמל של הTD5.
2 עד כמה שצר לי להגיד את זה, כי מערכת הכריות כשהיא עובדת היא נפלאה, גם נוחות שפשוט אין ברכבים אחרים וגם יכולת לשלוט על הגובה והקשיחות של המתלה, אבל מנסיוני בסופו של יום עדיף להסב את הרכב לקפיצי סליל פשוטים.

דני מ
27-10-07, 09:01
תודה על העצות

אגש למוסך עם סימן שאלה גדול בנוגע לעלות התיקון, מקווה לא ליפול עם זה

תודה, דני

רכס חיים
27-10-07, 19:10
לדעתי מדובר בחיישן שעולה 100 שקל לייצר אותו (אולי רק 20 שקל). אך כבר שמעתי על חיישן לפילטר אוויר שעלה לחבר שלי 3000 שקל. חזור לכאן וספר מה קרה, זה מענין אותנו.

nirs
27-10-07, 21:16
תארו לעצמכם שהיו מעבירים את תוכניות הדיסקו Built to Print לטויוטה (+ קצת שינויי חשמל לצורכי אמינות (ע"י מהנדסי טויוטה)).
כנראה שלא הינו צריכים לשכב תחת הרכב :-) :razz:

-->