PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפלצות מוצצות-דיון

fuksi
29-10-07, 12:14
בעקבות השירשור הנ"ל

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=842802

מבלי לנקוט בעמדה כלשהי התפלצתי ממחיר המחשב והצמה.זה הגיוני לדרוש 50 אלף ש"ח???
ואם כן כמה צריך לעלות הדבר הזה בפורשה קאיין....200 אלף?????
עם כל הכבוד מדובר כולה בפאקינג טנדר!!!!!!!
כמדומני גם בכיכרה החבוטה שלי יש מחשב רכב -יתכן שאם חלילה הוא ישבוק אתבקש להוציא סכום דומה מהכיס???? לא נראה לי הגיוני......
מה בכלל התפקיד של ה"מחשב" הזה שמחירו שקול לשק יהלומים????

אשמח לשמוע דעתכם (במיוחד של איציק (-: )

חנן-ג'יפולוג
29-10-07, 12:46
אלה המחירים לדברים האלה, והמפלצות אכן מוצצות, אבל צריך כאן להוריד את הכובע ולקוד קידה עמוקה (ואולי גם ללחוש באוזנו "פראייר"? ) ליבואן מזדה שלקח עליו אחריות למרות מעשה טיפשי בטירוף של הלקוח.

קצרים קורים. לעתים באשמת היצרן ולא מעט פעמים באשמת הלקוח, אבל ההתפתחות מקצר פשוט ועד לשריפת צמות ומחשבים כבר תלויה הרבה פעמים בניהול נכון של עניין הפיוזים. אסור לעשות מה שנעשה כאן וחובה לקנות פיוזים של יצרן מוכר.

מחשב ניהול המנוע, ביחד עם עוד כמה שינויים מכניים, בסה"כ מאפשר לנו לנשום עוד כמה שנים. זיהום האוויר ממנוע דיזל ירד בעשר השנים האחרונות ב99 אחוז (פי 100) .

איציק - 4X6ZH
29-10-07, 12:54
את דעתי כולם יודעים אומנם אני משתדל לכתוב בעדינות וברמזים :wink:
אבל בסה"כ הלקוח הממוצע מתחיל להבין שהוא במלכודת דבש .
אז כולם בורחים לליסינג ( לפחות כך זה נראה ) .
בשטח בעולם תחזוקת כלי הרכב החדשים האדמה רועדת .
אז מנסים לתת אחריות ( כמו במקרה של הצמה החשמלית )
ומנסים להעביר את המסכן התורן לרכב חדש יעני טריד אין :roll:
ולא חסר תעלולים מבית היוצר של יצרן \ סוחר מכוניות . ( רכב ירוק :-P :-P :-P )
רכב ידידותי לסביבה :roll: :roll: :roll:
ולא חסר מי שקונה את הסיפורים האלה .
מה זה משנה איך מוציאים ממך 50.000 ש"ח בשנה .?
כל מי שנוסע על רכב חדש צריך לדעת שהוא הולך לשלם כמה עשרות אלפי שקלים בשנה .
זה באמת חשוב איך תשלם את הכסף בריבית לבנק \ או בקנית חלקי חילוף .
לאחד הורידו את המראה בחניה ....6000 ש"ח ( אתה חושב שהליסינג משלם אני לא בטוח )
לשני נשרפה מנורת קסנון .... רק מנורה 1000 ש"ח
השלישי יצא לטיול בוץ ואת ההמשך כולם מכירים
עולם הרכב הפך לעולם של תפוס כפי יכולתך . כל יצרן רכב עושה הכל כדי שהמוצר ישמיד את עצמו בהקדם האפשרי .
מנסים לתפוס עוד מכירת מוצר חדש .
מנסים להוציא את המוצר הישן מהמחזור .
ועל הדרך מנסים לגזור קופון שמן מחלקי החילוף .
ובמקרה הזה עם הצמה החשמלית הוא קצה קרחון שמתחיל לצאת אצל כל אחד שמחזיק רכב ממשפחת המוצצים .
שלא יהיה ספק משפחת המוצצים היא כל כלי הרכב משנת יצור 2000 .
אז יש כאלה שהקדימו והם כבר מוצצים מסוף שנות ה 90
כולם כולם ממתינים בפינה עם סבלנות של דייג .
הם כבר יוציאו מאיתנו את הכסף .
אתה באמת חושב שאפשר לנסוע עם רכב פרטי 30.000 ק"מ ללא טיפול .
תאמין לי זה נוסע . לא 30.000 זה נוסע גם 60.000 ומהדרין מצליחים 90.000
וזה הוא נגמר אין מנוע :x
אתה נוסע על רכב אנגלי בקש מחברי הפורום שיספרו כמה מכלי הרכב החדשים נתקעו
וכמה עלה להם התיקון ?
וכמה זמן הרכב היה במוסך ?
לדעתי רובם לא יודעים .... כי זה היה באחריות
ומה יהיה כשאחריות תגמר ?
יעשו לו מחווה של רצון טוב .....! ומה יהיה למי שלא יעשו ישלם 50.000 ש"ח
מספיק לראות מה מתרחש עם מספר דגמי רכב חלקם רכבי שטח מאד מפורסמים שנחשבו להצלחה
תנסה למכור אחד כזה היום .
העתיד מאד ברור הוא יעלה לכולם הרבה כסף .
איציק

nir.samo
29-10-07, 20:57
לא מעט בעקבות מה שנכתב כאן, אני החלטתי שיהיה לי או רכב חדש באחריות או רכב ישן ולא מוצץ.

tzagi
30-10-07, 05:49
זה לא חדש ולא מהיום או משנת 2000
פשוט המצב נהיה יותר גרוע כל שנה כשכל היצרנים עוברים לאותה שיטה, ליצר רכבים כמו Bic lighters
ברוך הבא לדור של שמש וזרוק
תיצר כמה שיותר זול, ושיחזיק רק עד שתגמר האחריות.....יצרני הרכב משקיעים מליונים לודא שהמוצר בנוי בדיוק ככה. שום טיפולים או אחזקה לא יעזרו.planned obsolescence

נקודה מעניינת
GM הפסידו אלפי דולרים על כל קורווט שהם מכרו משנות ה70 והלאה
אבל הם הרויחו מאות מליונים על חלקי חלוף לאותו רכב......

איציק - 4X6ZH
30-10-07, 08:27
כדי שניתן יהיה להבין עד כמה היצרנים שולטים בחיי המוצר
אפשר להסתכל על המצברים .
אורך חיי המוצר כאורך האחריות שנותנים למוצר .
או צמיגים מדי פעם נפתח שרשור על המסכן התורן שהלכו לו צמיגים :-(
פעם לא מזמן אפשר היה לנסוע על צמיג בקלות 100.000
והיום בקושי 50.000 ק"מ .
או פגושים :mrgreen: :mrgreen:
פגוש זה בור בלי תחתית . מקור פרנסה מעולה לכולם .חוץ מבעל הרכב .
שלא מבין איך גוש הפלסטיק שאמור להגן על הרכב הופך למלכודת השמדה עצמית .
אתה לא מספיק לקנות את הרכב . וכבר איש המכירות דוחף לך מיגונים . למה ???
ועוד איזה מיגונים מקוריים :cry: :cry:
מנורות
פתאום נשרפות מנורות ברכב של אישתי אני לא מחליף מנורות אבל אצלי ברכב כל הזמן
אתם יודעים כמה פעמים אני שומע את המשפט הזה ?
מי שהוא החליף מנורה באחד מהמפלצות :?:
יש כאלה שאתה נדרש לפרק פגושים :!: ומה עושים ברכב שצריך לפרק מיגונים לפני פרוק הפגוש ?
או כל אלה שיש להם פנסים אחוריים המותקנים עד לגג הרכב :D :D
להחלפת מנורה אתה נדרש לפרק פנס .
ולפרוק הפנס מברג זה לא טוב ... מפתח אלן כבר לא משתמשים .... אתה צריך טורקס
ולאחרונה יש טורקס בעל 5 צלעות
כך שגם ארגז הכלים שלך כבר לא מתאים לרכב
ואני מדבר על על המעטפת החיצונית של הרכב . בתוך חלקי המנוע \ ממסרה .
זה כבר סיפור לשרשור אחר . המצב שם הרבה הרבה יותר מתוחכם .
על מנוע בלי פקונגים .... כאשר כל חלקי המנוע מפלסטיק .... במקום ברגים רגילים משתמשים בברגי עץ ( הרי הכל מפלסטיק )
אז מי רוצה רכב חדש
איציק

itay-rover
30-10-07, 09:52
אני מניח שהתגובה נאיבית,אני בעצמי לא באמת חושב ככה,סתם מתלבט ומנסה להעלות טיעונים מנגד.

ייתכן והמחסום הוא טכנולוגי אובייקטיבי?אוליי הבעיה היא פשוט שבגלל כל התחכום שהשוק דורש,הגענו למחסום טכנולוגי שכרגע לא מאפשר רמת אמינות אליה היינו רגילים מהמכוניות מברזל?

ועוד דבר.
אולי יש משהו חיובי במנוע שלא ניתן לשפץ.אני הרבה זמן חושב עם עצמי,האם מישהוא בחן את האפשרות של יצור מנוע חד פעמי ובכך לחסוך המון משקל?
הכוונה במנוע כזה היא,שלמנוע אורך חיים גבוה בתנאי שמספקים לו את תנאי העבודה הנדרשים(טמפ',שימון,יחס תערובת וכו')ופשוט לא ניתן להחליף בו כלום.
אין ברגי ראש,כי הראש הוא חלק מהבלוק(ולכן גם אין אטם ראש)
הטלטלים יושבים על מיסבי גלילים בתהליך יצור חד פעמי(כמו במנועי אופנועים)אז אין ברגים בכלל.
אני יכול להמשיך,אבל הרעיון ברור,ממילא היום כבר לא משפצים מנועים כמו בעבר,אז למה לא לחסוך בעלויות הייצור וההרכבה?

איתי.

RONI
30-10-07, 19:31
אכן מלכודת מוות.

מזדה מבית פורד,לא?
גם בטרנזיט הלך מחשב=13000 שח.אז ...
אלו המחירים וזה מחיר הקידמה.לפחות עשו הנחה ,30% ,תודה.
אז מה אתם רוצים ?קונים ובוכים.
נא לחזור לברזלים שלנו,ויפה שעה אחת קודם.
מפלצות מוצצות...רק מליסינג,ושילכו למ....ץ.

asafk
30-10-07, 23:20
האם מישהוא בחן את האפשרות של יצור מנוע חד פעמי ובכך לחסוך המון משקל?

פתחת מנוע יפני מודרני לאחרונה? חד פעמי מתאר אותם יופי. הם לא מיועדים לשיפוץ.

אסף.

IlanHadar
31-10-07, 13:58
תחזרו לשרשור המקורי, לפחות הוא שמע לעצה שלי כי עכשיו הוא מחפש עורך דין טוב. הלכה לו הצמה שוב :roll:

חנן-ג'יפולוג
31-10-07, 14:16
אני מהמר שבסוף יתברר שמדובר בעבודה של המתקין. החבר'ה האלה הורסים את המכוניות. פשוט ככה. יצא לי לכבות דיפנדר בוער לאחר שנגרם קצר כתוצאה מהתקנה מקומית רשלנית של פנס ערפל אחורי. אני יכול לחבר ספר על נזקים של עבודות מקומיות.

דרור ברלי
01-11-07, 16:48
נכון לרגע זה ה"אשמה" מוטלת על וו-הגרירה... ולא סתם - הלקוח גם "אשם" כי הוא העז לגרור (!!!) באמצעות וו הגרירה הנ"ל.
תקראו שוב איך היבואן מנסה להתחמק מאחריות בתואנה שהוו לא הורכב אצלו אלא רק "דרכו", וזאת למרות שהלקוח הזמין את הרכב החדש עם וו גרירה אצל היבואן.

עכשיו למשהו אחר אבל קשור - מחיר "רשמי" ללקוח של חלק כמו צמת חוטים שכזו. למה הם כל כך גבוהים? על פניו זה בסה"כ אוסף של כמה חוטים וכמה קונקטורים? למה זה צריך לעלות 17,000 שקל? כמה אלפי אחוזי רווח מגולמים במחיר ההזוי הזה?

חנן-ג'יפולוג
01-11-07, 17:19
לא יודע בדיוק מהן העלויות של היצרן, אבל אני יכול לומר לך שעבודת שחזור של צמה שרופה יכולה להגיע בקלות לשלושה ימי עבודה אמיתיים של חשמלאי, שזה באיזור ה7K ש"ח לפני מע"מ, וזה עוד לפני חומרים, כשכל פין בודד וכל גומיה בקונקטור עולים הרבה כסף, ואני מדבר על צמה שלא נשרפה כליל ולכן חלק מהקונקטורים והפינים והגומיות לא צריכים החלפה.

עזוב. בוא נדבר על שאלות הרבה יותר מוגדרות. למה אותו חלק, עם אותו מק"ט של ספק משנה, עולה בשתי חברות בנות לאותה חברה, 1900 שקל באחת, ו3800 שקל בשנייה? (זו שאלה על בסיס נתונים אמיתיים לגמרי) .

gooja
01-11-07, 21:19
עזוב. בוא נדבר על שאלות הרבה יותר מוגדרות. למה אותו חלק, עם אותו מק"ט של ספק משנה, עולה בשתי חברות בנות לאותה חברה, 1900 שקל באחת, ו3800 שקל בשנייה? (זו שאלה על בסיס נתונים אמיתיים לגמרי) .

חנן, חיישן חמצן (לאמבדא), לפאסאט בנזין, או לאודי A4. אותו חיישן. 500 ש"ח בפולקסווגן, 1,300 באודי. כנראה שהסמל של ארבע הטבעות, מאוד יקר להדפסה.

גיא
01-11-07, 22:16
זה ניקרא מיצוב

אם זה יקר - זה בטח טוב

אם זה הכי יקר - זה חייב להיות הכי טוב !

דרור ברלי
02-11-07, 01:23
לא יודע בדיוק מהן העלויות של היצרן, אבל אני יכול לומר לך שעבודת שחזור של צמה שרופה יכולה להגיע בקלות לשלושה ימי עבודה אמיתיים של חשמלאי, שזה באיזור ה7K ש"ח לפני מע"מ, וזה עוד לפני חומרים, כשכל פין בודד וכל גומיה בקונקטור עולים הרבה כסף, ואני מדבר על צמה שלא נשרפה כליל ולכן חלק מהקונקטורים והפינים והגומיות לא צריכים החלפה.
.

ואני לא מדבר על עבודת שחזור ארוכה ומתישה, אלא על שליפת צמה חדשה מהשקית, חיבור מצד אחד, חיבור מצד שני וחסל. יודע מה? אנ ימניח שגם התקנת צמה חדשה קומפלט ברכב נתון זה באמת לא כל כך פשוט, ולוקח כמה שעות עבודה (שים לב לשרשור המקורי בג'יפטריפ - מצוין במפורש מרכיב ה"עבודה" בחשבון המנופח ההוא עמד על 1,500 שקל בלבד! משמע, אף חשמלאי לא ישב לשזור צמה חדשה! הם לקחו מחשב + צמות חדשים מהשקית וחיברו את הכל ביחד. זה הכל)

אני מרשה לעצמי לנחש שגם במפעל של מאזדה בתאילנד, לא יושבים תאילנדים קטנים ושוזרים את הצמות ידנית לתוך טנדר BT50, אלא בעזרת רובוט/מכונה כלשהי שעושה/מחברת/יוצקת את הצמות הללו, כי רק עבור טנדר BT50 הם מייצרים אותן באלפים על אלפים מדי יום ביומו.
אני מודה שעכשיו אני זורק סתם ניחוש פרוע, אבל אני לא אתפלא אם הוא לא רחוק מהאמת - עלות הייצור של הצמה הנ"ל לא עוברת כמה עשרות שקלים במקרה הכי גרוע. כמובן שהיצרן צריך להרוויח, ויש עלויות הובלה ומסים וגם היבואן צריך להרוויח את האחוזים שלו. השאלה היא רק כמה בדיוק. איך זה שבדרך שהצמה הזו עוברת מהיצרן ועד ללקוח, מחירה עולה בחזקות ריבועיות עד שהוא מגיע ל-17,000 שקל רשמיים? למה מה זה, קוקאין? תסלח לי מאוד, אבל אם זה לא עושק לשמו, אני לא יודע מה כן.

חנן-ג'יפולוג
02-11-07, 07:00
מחיר "רשמי" ללקוח של חלק כמו צמת חוטים שכזו. למה הם כל כך גבוהים? על פניו זה בסה"כ אוסף של כמה חוטים וכמה קונקטורים? למה זה צריך לעלות 17,000 שקל? כמה אלפי אחוזי רווח מגולמים במחיר ההזוי הזה?

ואני לא מדבר על עבודת שחזור ארוכה ומתישה, אלא על שליפת צמה חדשה מהשקית, חיבור מצד אחד, חיבור מצד שני וחסל.

איבדת פוקוס, חבר. במשפט אחד אתה מדבר על עלות הרכיב, ועל זה אני עניתי (הבאתי את עלות העבודה על בניית חצי צמה כסוג של מדד למחיר צמה שלמה) , ובמשפט השני אתה מדבר על עלות העבודה של הרכבת הרכיב באוטו.

בכל מקרה, אין לי ויכוח איתך. אנחנו לא משני צידי המתרס. ובכל זאת אני מקשה: אם הכול כל-כך טוב ליצרן הרכב אז איך זה שכל כך הרבה יצרנים נמצאים בקשיים והפסדים עצומים עד כדי קריסה ומכירה של המפעל, אירוע שקורה מספר פעמים כל שנה?

דרור ברלי
02-11-07, 07:18
היצרנים בקשיים כי כנראה לא מספיק צמות נשרפות...
וגם כי כנראה המפלצות לא באמת מוצצות (כל עוד מתקין ישראלי של ווי-גרירה/אזעקות/איתוראן/עלוקה/סקיילוק/אימובילייזר/סתם סטריאו לא מתעסק להן בקרביים...)

tzagi
02-11-07, 07:35
ובכל זאת אני מקשה: אם הכול כל-כך טוב ליצרן הרכב אז איך זה שכל כך הרבה יצרנים נמצאים בקשיים והפסדים עצומים עד כדי קריסה ומכירה של המפעל, אירוע שקורה מספר פעמים כל שנה?

חנן,
יש הרבה סיבות ולכולם יש מחנה משותף: טימטום!
משקיעים בחברות ומניות נכשלות
קונים חברות נכשלות(בדרך כלל לבטל תחרות)
קונים מספקים מפוקפקים( כי זה בזול) ואוכלים מליונים מהוצאות על אחריות
משקיעים מליונים בטכנולוגיה נכשלת
קונים ומשקיעים בציוד ונדלן שעומד בלי שימוש
מיצרים רכבים מכוערים שאף אחד לא קונה

אני יכול להמשיך.....אבל נראה לי שמספיק

אה, שכחתי.....למנהלה שעושה את השטויות האלה, משלמים משכורות במליונים($) בשנה
אחרי זה, משלמים להם עשרות מליונים שילכו.......
דא, המפגרים שאני עובד השבילהם , עשו ועושים הכול מה שכתבתי, חוץ מהרכבים המכוערים,
כי הם לא מיצרים רכבים,(אחרת גם זה היה).

lizard
02-11-07, 08:27
אני גם בטוח שהצמות הOEM והתחליפיות יוצרות באותו מפעל, רק במסלול אחד יש חותמת של היצרן הרשמי ובשניה לא.

איציק - 4X6ZH
02-11-07, 10:18
צמות נשרפות ועוד איך הם נשרפות !
חומרי הבידוד והאיטום מתפוררים מבלי שאתה בכלל יודע ( פנימי בשקט בשקט )
קונקטורים נסדקים ופינים משתחררים ( נמשכים לאחור כי הפלסטיק מתכווץ בחום ) . התוצאה מגעים רופפים והתחממות חוטים
חלק מקונקטורים הם בעלי תפסנים חד פעמים . כך שזה נשבר בכל טיפול .
עובי החוטים הוא דק מאד על גבול הזרם העובר בחוט .
מעבירים באותה צמה כמה צרכנים שכל אחד דורש מפרט \ מבנה צמה שונה .( מה שגורם לבעיות השראה ותקלות שלא ניתן לצפות מראש .
יוצאות הוראות ניתוק \ חיזוק \ שינוי מיקום לצמות שלפעמים ביצוע ההוראות גורם לתקלות אחרות .
ממציאים קונקטורים ותושבות המחייבים כלים מיוחדים והרבה נסיון . ( במיוחד בהרכבה ) .
ויש עוד הרבה סיבות
למה צמות נשרפות !
ולמה מחשבים לא מתפקדים טוב .
דרך אגב יצור צמות הוא תחום שבדרך כלל נעשה על ידי עובדים בעלי מוגבלויות שונות ( כמו המשקם בארץ ) .
עכשיו תכניסו לסיפור את ההתקנות המקומיות .
איציק

דרור ברלי
02-11-07, 10:23
איציק, מנסיונך ולדעתך, מה עלות של צמה שכזאת ליצרן?

RONI
02-11-07, 10:27
למה יצרני הרכב מאשרים התקנות כאלה?
איפה האחריות?
איציק העלה נקודה מעניינת בקשר לעובי ויכולת החיווט.
מה הכל ידוע מראש ? ובכל זאת עושים?
האין זו קונספירציה?
בקיצור עולם קפיטליסטי טוטאלי!
רומסי גוויות ומוצצי דם.
אכן דיון ראוי על מוצצים למינהם.

דרור ברלי
02-11-07, 10:54
החלקים הללו מתוכננים לחסוך ליצרן כסף. ההבדל בין צמה איכותית לצמה זולה פר רכב בודד הוא בוודאי כמה דולרים אחדים, אבל תכפיל את זה במיליוני מכוניות?

רוצה לקרוא לזה קונספירציה? בבקשה.
הצמה הזולה שהיצרן נותן עושה את העבודה. התקנה חובבנית של כל מיני אבזרים שורפת אותה בצ'יק? כן. מסתבר שכן. כל עוד יש אחריות והיבואן מכבד אותה - סבבה.

הבעיה מתחילה ברכב שיצא מאחריות. לך ותדע איך מתקינים לך כל מיני שטויות כמו מערכות אזעקה ומיגון וניתוק ואיתור, ואיזה נזק גורמים לך. מי ישלם אחר כך? שולמן?
בעוד 7-8 שנים, כל הרכב הזה יהיה שווה פחות ממחיר תיקון שכזה (פאקינג מחשב+3 צמות).

חנן-ג'יפולוג
02-11-07, 12:08
לא יודע. אמנם איציק מנוסה בהרבה ממני בתחום, וקשה לי לחלוק עליו, אבל בכל זאת יצא לי בתקופה האחרונה לאתר עשרות רבות של תקלות חשמל שנגרמו מקצרים/נתקים/שריפות בצמות ולא זכור לי כרגע אפילו מקרה אחד שקרה סתם. מעצמו (אבל זה נכון שאני עובד על כלים שרובם ככולם בני לא יותר מחמש שנים). מה שאני כן רואה נגרם כתוצאה מעבודה רשלנית של חשמלאים מקומיים, מתקינים, נהגים וכו'. פעם אחת בלבד ראיתי צמה שנחרבה בגלל הורדה לא זהירה של המנוע לשילדה, במפעל. כנ"ל, מחשבים נשרפים בטונות לאחר עבודות מסגרות ברכב שכוללות ריתוך, או לאחר עבודה "מקצוענית" של מתקינים מקומיים.

חנן-ג'יפולוג
02-11-07, 12:11
התקנה חובבנית של כל מיני אבזרים שורפת אותה בצ'יק?

וזה כבר משפט שמרגיז אותי, במיוחד כמי שאוכל את החרא הזה של המתקינים על בסיס יומיומי.

סליחה? צמה שמוליכת קווי תקשורת אמורה להיות עמידה לאיזה מתקין שמוק שמחליט שקו תקשורת מחשב ABS הוא מקור מצוין לאספקת מתח לפרוג'קטור? לשים שני חוטי חשמל אחד ליד השני ולחבר ביניהם באזיקון ולעטוף באיזולירבנד זה נקרא "חיבור חשמלי"? העסק אמור להיות עמיד לזה שמישהו ישים פיוז 30 אמפר במקום של פיוז 5 אמפר? אלו מקרים מהחיים. מהשבוע האחרון, שככה יהיה לי טוב.

דרור ברלי
02-11-07, 12:23
לא! לא הבנת אותי נכון. ברור שהצמה לא אמורה להיות עמידה לדברים כאלה!

אבל בישראל המתקינים הרי יודעים הכל יותר טוב מכולם, עושים מה בזין שלהם. אפילו מצבר לא יודעים להרכיב כמו שצריך ברכב. עובדה שהדברים האלה קורים כל הזמן - אתה נתקל בזה בעבודה שלך!

וזה קורה אצל מתקינים מורשים של היבואן, אז שהוא יאכל את החרא ויכבד את האחריות שהוא נותן! ואת החשבונות שיסגור מול המתקין הרשלן שלו ולא מול הלקוח!!!
אני מניח שהסיפור הזה יסתיים לטובת הלקוח, אחרי שהיבואן המדובר יבין איזה שגיאות הוא עשה וכמה נזק עוד יכול להיגרם לשמו הטוב. אותי יותר מדאיג מה קורה לרכב שיצא מאחריות וכמה זה יעלה אחר כך ללקוח המסכן.

עדיין אין תשובה - איך צמה מגיעה ל-17,000 שקל...

איציק - 4X6ZH
02-11-07, 13:41
התקנת מתקן גרירה מחייבת צמה חשמלית .
התקנת פלפון מחייבת צמה חשמלית .
התקנת מערכת שמע מחייבת צמה חשמלית .
התקנת פנס מחייבת צמה חשמלית .
התקנת מקרר נייד מחייבת צמה חשמלית .
.....
.....
מה באמת היצרן לא יודע שצריך צמה חשמלית :roll: :roll:
הוא יודע ועוד איך הוא יודע .
מה היבואן לא יודע שצריך צמה חשמלית ודאי שהוא יודע .
מה המתקין לא יודע שיש צמה מקורית .
אבל כולם שותקים .
כל אחד ממתין לשני בפינה . וכולם חוגגים אחד על השני .
איציק

נמרוד
02-11-07, 14:36
דרור - צמה חשמלית של רכב היא מכלול עתיר עבודה - צמות אכן מורכבות בסופו של דבר ידנית. זה כמובן לא משנה הרבה - ברור ש17,000 שקלים זה מחיר מופרז עם מתח רווחים מאד גבוה. מספיק שתשווה לצמות אפטרמרקט למשל של Painless שעולות מקסימום 500-600$ לצרכן עבור כלי רכב מוזרקים מודרניים, וברור שהן מיוצרות בכמויות קטנות הרבה יותר מאשר צמה מקורית של מזדה.

eradsh
02-11-07, 19:47
מנסיוני אני חושב שכולכם צודקים.
רכשתי איסוזו טנדר בנזין ישן, 4X4 מפני שאין בו יותר מדי מחשבים, אין מזרקים ומשאבות מורכבת. הכל פשוט וקל לתיקון. בכל פעם שנתתי למוסך/ חשמלאי לגעת באוטו, הם רק גרמו נזק. כל מערכת החשמל היתה מלאה ב "גנבים" וחוטים גלויים עם אזוליר באנד. בעיקבות התקנות של וו-גרירה, דיבורית, אזעקה ועוד. לקח לי הרבה זמן לתקן את הנזקים, להחליף חוטים, לחווט מחדש ולהוסיף נתיכים.
כנ"ל לגבי מכונאות. כאשר מכונאי צריך לסיים מה שיותר מהר, להפיק חשבונית ולטפל ברכב הבא, הוא לא מקדיש רגע מיותר לשים לב לפרטים. רק מניסיוני. מצאתי מוסך אשר מאפשר לי לטפל באוטו שלי לבד והוא מחייב אותי בחלקים וקצת עבודה. זה מעיק, אני מפסיד ימי עבודה, טירחה, אבל בכל פעם שנתתי למוסך לבצע את הטיפול, לא הייתי מרוצה. לא טרחו אפילו לנקז אויר ממערכת הידראולית כמו שצריך. ברגע שעבד, עברו הלאה.
כשקניתי את הרכב, אחד משיקולי הקנייה היה עלויות חלקים. את הכסף שלי אני מעדיף להוציא על דברים אחרים.

איציק - 4X6ZH
03-11-07, 21:07
כשאני קורא את השרשור הזה http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=8&item=843583

אני חושב שאני מתחיל להבין למי מיוצרות המפלצות
הם ממש מתחננים ליצורים האלה .
גם שמנסים להסביר להם תמיד יש מי שמבין יותר טוב .
איציק

רפאל
04-11-07, 08:03
בוקר טוב לכולם

אני רק רוצה לחדש לכם דברים ומי שיודע כבר יודע.
כמעט בכל רכב היום יש שקע חשמלי נוסף אשר מיועד למתקינים. בשקע זה אתה יכול למצוא:
1. ברכבים פרטיים - פלוס קבוע, פלוס אחרי סוויץ', מינוס, זרם ממנורת בלם, זרם למיוט רדיו, אור רוורס ועוד ועוד.
2. ברכבים מסחריים - בנוסף על כל האמור גם זרמים לצורך העלאת/הורדת טורים (לPTO), זרם מדוושת האצה אלקטרונית ועוד ועוד.

הדברים קיימים ברכב, היצרנים מכינים אותם אבל .....

מי משתמש בהם ?????

בודדים בכלל יודעים על קיומם.

אני לא בא לסנגר על יצרן רכב/מתקינים/יבואנים/מוסכים

אבל תחשבו על זה !

רפי

חנן-ג'יפולוג
04-11-07, 08:24
אנחנו משתמשים בזה. יצרני דחסנים-רכבי הופסע- משתמשים בזה ונותנים לנו חוטים מהדחסן שאותם אנחנו מחברים למחשב להרמת טורים והגבלת מהירות דרך השקעים הנ"ל. רכבי חלוקת גז משתמשים בזה, מנופים, ועוד הרבה. כל מי שרוצה מידע כזה מהיצרן, המידע פתוח לו. רק שירצה, ושישתמש.

OFF-RoaD
04-11-07, 08:33
גם הסקודה שלנו הגיעה עם צמה מפוארת שמכילה את כל הדברים הנ"ל ועוד (בעצם הם יצרו הכנה לרוב הדברים שניתן לחבר בעתיד: מערכת שמע, אזעקה (למרות שכבר הייתה), דיבוריות למיניהן ועוד אי אלו דברים) הצמה הגיעה משתלשלת מהדשבורד ליד רגלי הנוסע, מלאה בקונקטורים אליהם המתקין צריך רק לחבר את החוטים ולקבל את הכסף. רק מה? את הצמה הרכיבו בארץ. בחברה אומנם, אבל בארץ. תארו לכם איך נראים החיבורים וכמה מהדברים שם באמת עובדים...

איציק - 4X6ZH
04-11-07, 08:53
זאת בדיוק הנקודה .
את הצמה מרכיבים בארץ . ובדרך כלל גם מייצרים בארץ .
ובמקום שתיהיה מדבקה \ ספר \ דף הוראות לרוכש הרכב . אנשי המכירות מסדרים את המכירה כך שישארו להם ( לאנשי המכירות ) עוד כמה שקלים .
ברגע שהרכב עלה לכביש כולם מתחילים :roll: :roll: :roll: :roll: וממתינים לראות למי יתגלגל הסיפור הבא .
פעם זה היה תקנת הגה כח
אחר כך התקינו מערכות מיזוג אויר
המשיך במערכות הזעקה
על הדרך מערכות שמע
שלא נדבר על מערכות מיגון
בקיצור לוקחים מוצר חדש ופשוט רוצחים אותו לפי בקשת הלקוח ובהתאם להוראות היצרן :shock:
איציק

רפאל
04-11-07, 09:43
מצטער להגיד לכם אבל עד היום נתקלתי בלא מעט מכוניות שהצמה הגיעה אורגנלית מהחברה.

איציק - כמה פעמים ראית שבאמת מרכיבים את הטלפון על הצמה האורגנלית (בצד ימין) בS-80 ??
צמה שהגיע מהיצרן.

אבל זו לא הנקודה.
הנקודה היא שאם רוצים אז אפשר לעשות את ההתקנות כמו שצריך. השאלה עד כמה רוצים ועד כמה מוכנים לשלם (בכסף) כדי לעשות פעם אחת ולתמיד.

איציק - אתה מכיר את הרכב של אבא שלי. יש שם קילומטרים של חוטים שאני התקנתי ואף פעם (טפו טפו) לא הייתה לא שום בעיה.

חנן - עד כמה באמת אנשים רוצים את המידע הזה? זה קיים גם במכוניות פרטיות ולא רק ברכב כבד.

במכוניות עם מחשבי BODY ישנם שקעים כאלו להתקנת וו גרירה כדי שלא תידלק מנורה של אור שרוף - כמה באמת משתמשים בשקע זה ??

רפי

RONI
04-11-07, 19:40
אי אפשר להריץ שאילתה לח"כ?
בא נאמר שר התחבורה?!
ואיפה חברות הביטוח ,שמאלצות לשים אימבילייזר,או אזעקה מטומטמת כלשהי!
מי כבר יגנוב לי את הרכב? ואם יגנוב ,לא מספיק מיגון היצרן המקורי?
אבל זה מסיט את הדיון.
איך הדיבוריות הללו מותקנות! חוטים[צמות} יוצאות/אים וכו,מהדשבורד עם קידוחים וברגים מוזרים
ואיך המתקן של הרדיו אף פעם לא יושב טוב!בגלל החיווט, אופס נפל הרמקול!
המיקרופון מדלדל מלמעלה ,וזה רק הסלולרי למען השם!
בטיחותי אמרתי?
כלכלי בטח ובטח,לא לנו, הנוסעי על 4X4 ובכלל.

מלכי
04-11-07, 23:57
מנסיוני הדל זה ניראה כאילו המיחשוב והאלקטרוניקה ברכב לקחו את כל העסק במהירות מדהימה למחוזות מטורפים והפכו את הטיפול העצמי ברכב לקשה הרבה יותר בעיקר בגלל בעיות היבחון ופיתרונות שהם הרבה יותר ספציפים פר דגם אפילו אצל אותו יצרן על דאגה האינטרנט משיג אותם אחד אחד הדיון לגבי איכות חומרי היצור היה תמיד כאן במידה כזאת או אחרת "אתה מקבל מה שאתה משלם". מתקינים/מכונאים/צמיגאים וכו' מקומיים למרבה הצער הם בקטגוריה של כל העב' המלוכלכות בארץ אולי בעולם המערבי סוג של עובדי כפיים שעושים עבודה שאיש אינו רוצה באמת לעשות אותה להוציא יחידי סגולה שברוב המקרים לא מתוגמלים בשווי האמיתי. הכפפה המונחת להרמה מבחינת חובבי ההחזקה עצמית של הרכב היא קודם כל להבין את המערכת ואז לנסות ולהפוך כל פיתרון לחלק "ממישנה סדורה" כדי לקצר תהליך לבא אחריו אנחנו עדיין בניגוד ליצרן ברוב רובם של המקרים לא מתעסקים בפיתוח.

UNIX
09-11-07, 14:30
שרשור מעניין מאוד
אני מגיב דווקא מהצד של המתקינים
כולכם פה באים ומאשימים את המתקין הפשוט אבל
תחשבו שנייה, בשנות ה2000 יש בעיה כולם רוצים מוצר מסויים
שיהיה הכי זול והכי מהר שאפשר .
לא פעם ולא פעמיים נתקלתי באנשים שמזמינים רכבי יוקרה ואני מדבר על רכבים
שעולים מליון שקל ומוסיפים דרך היצרן בהתקנות מקומיות מולטימדיה
משבשי ראדאר דיבוריות ועוד הרבה דברים ודורשים את הרכב באותו היום .
בא ברוך ואומר אי אפשר ביום לגמור עבודה כזו שלוקחת שבוע
יש בעיות , מריבות וויכוחים ואז בא מתקין אחר שעושה את אותה העבודה ביום
מה ההסבר?
פשוט מאוד ברוך מוציא מתחים מבית הפיוזים המקורי מבלי "להתלבש" על שום חוט קיים
כל מתח יוצא בנפרד מבית הפיוזים ע"י "שתילה" של פיוזים חדשים החוטים עוברים בסדר מסויים ברכב
שמצריך לפעמים פירוק של כיסאות וחצי אוטו
והמתקין האחר?
מה הבעיה?
מוצא חוט אדום עבה מגלף קצת מתלבש הלחמה? בשביל מה ? גם איזולירבנד הרי זה טוב
לא מלחים שום חוט מושך פלסטיקים בצורה מטורפת לפלסטיק יש 5 קליפסים ?
לא נורא "אפשר" להחזיר גם עם 2 קליפסים זה גם "יחזיק "

אני לא בא להגן על המתקינים שרובם הגדול עובד בצורה חאפרית
ומגעילה , הרבה פעמים עברתי ופשוט עשיתי הכל מחדש אחרי מתקינים אחרים
שעבדו לפניי אני פשוט רוצה להסביר לכם את הצד של המתקין
שהמנהל שלו רוצה מקסימום עבודה במינימום זמן
שלא נדבר על זה שהמתקינים המקצוענים באמת מרוויחים הרבה פחות
מן המתקינים הזריזים ה"מקצוענים " וזאת כי הם מייצרים הרבה פחות עבודה .

drumeran
10-11-07, 15:00
לבעלי טראנו! וכנראה לא רק להם ,
בשנת 96 עבדתי במשך כמה חודשים דרך קבלן התקנות של סטריאו ואזעקות לרכב
בבונדד של רנו-ניסאן, למרות שהייתי בן 16 הבנתי שמדובר בחלטורה לשמה ,
גדלתי במשפחה יקית שהכול מוגדר ולכול דבר יש משמעות ,האמנתי שבעל מקצוע זה
מומחה בתחומו או לפחות אחד שיודע מה הוא עושה , סוף לתמימות, ראיתי שם אנשים
שזו הפעם הראשונה שהם מחזיקים מלחם ומתגלחים על זקנו של ניסאן טרנו שבעליו טרם
ראה אותו ,"ומתקינים" אזעקה+מרים חלונות , כלומר נכנסים עמוק ובכמה מוקדים למערכת החשמל,
המטרה היתה: כמה שיותר רכבים ביום פשוט טירוף (הרכב כבר מגיע עם שלט נוחות ואני בטוח
שהבואן יכל לשלם עוד כמה גרושים וזה יהיה כולל אזעקה מקורית) העדיפו ללחוץ קבלן ישראלי עד
הסוף לקבל מערכת אזעקה במחיר בדיחה ,כמובן על חשבון האיכות
וכמובן שלוחצים קבלן עד הסוף התוצאה כמו במקרה המתואר ,משנה את המבנה של החברה והחומר האנושי
המנהל הטכני של החברה (היחיד שידע לקרוא תרשים חיווט ) ניהל טכנית לפחות עוד 4 אתרים דומים
שלדעתי צריך להיות אחד כזה בכול אתר וראש הצוות שאני עבדתי בו היה מספיק מוכשר די להיות מתקין
וכן הלאה ...היחס לרכבים...

למרות עקשנותי הרבה, הבנתי שזה לא מקומי ורכב חדש זה לא רכב חדש
ערן דרומר

fuksi
11-11-07, 10:19
כתגובה לשתי התגובות שמעלי
ה"לחץ" של הלקוח ו/או הבוס מוכר מתחומים רבים אחרים.
כאשר לקוחות שניזוקו יתבעו ו"קבלני" ההתקנות ישלמו מכיסם,אולי החאפרים יתחילו להוציא עבודות כמו שצריך.

-->