PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהבנת תזרים מתח באורות ראשיים

Itai55
31-10-07, 17:53
שלום לכולם!
נובמבר ממשמש ובא ואיתו החוק של להדליק אורות גם ביום.חורף שעבר חודשיים ראשונים שכחתי את האורות דלוקים מה שגרם לי הפעם להקדים תרופה ולהתקין זמזם לאורות(לאחרונה השקעתי במצבר חדש....חראם עליו...)רכשתי לי זמזם שעובד על 12 וולט והתחלתי בעבודה.
הבנתי שלגרום לו לעבוד כשהסויץ מכובה והאורות דלוקים זה קצת גדול עלי אז החלטתי לחבר זרם לאורות ומינוס לדלת וככה שפותחים את הדלת והאורות דלוקים זה יצפצץ לא משנה אם המנוע עובד או לא.לא מושלם אבל בסדר מבחינתי.
כאמור חיברתי את הפלוס לאורות ומינוס סתם לקחתי מהגוף וזה עבד.אבל גם כשהאורות מכובים!
גיליתי שהפנסים מקבלים פלוס גם כשהכפתור של האורות מכובה.
1.האם זה אמור להיות ככה?
2.אם כן אז איך אני עוקף את הבעיה הזאת?
3.האם יש למישהו מושג איך אני גורם לדבר הקטן לזמזם כמו שרציתי בהתחלה-אורות דולקים וסוויץ' מכובה?
4.האם אני יפסיק לקבל סיפוק מעיסוק בדברים שוליים וחסרי תועלת כשהסמוראי רחוק מכאנית מלהיות מושלם?
תודה רבה מראש!
איתי

שמוליקו
31-10-07, 18:23
לפי השרטוט, הפנסים מקבלים פלוס קבוע (אחרי קופסת הפיוזים) והשליטה היא מהמינוס.

itay
31-10-07, 18:37
איתי,

שים לב - הטריק כאן הוא שאתה צריך לחבר לזמזם מתח מהאורות. ברגל השנייה אתה מחבר לזמזם צרכן אחר - פשוט תבחר לך מקופסת הפיוזים איזה - שמקבל מתח רק אחרי שמסובבים את הסוויטצ' - לדוגמה - המגבים. (ההנחה שצריכה להיות לך בראש היא שאם אין בחוט פלוס ==> יש בו מינוס).

המצב שיצא - כשהאורות דולקים והסוויצ' פתוח יש בשתי הרגליים של הזמזם זרם (+). ברגע שאתה סוגר את הסוויצ' ומשאיר אורות דולקים - רגל אחת מקבלת (-) והרגל השנייה מקבלת (+) מהאורות והזמזם פועל.

חשוב מאוד :
1. לרגל מינוס של הזמזם אתה מחבר את הצרכן שפועל אחרי שמסובבים את הפלוס ולרגל פלוס של הזמזם אתה מחבר את האורות - אל תתבלבל.
2. בגלל שאתה מתחבר לקופסת הפיוזים - הקפד מאוד על בידוד טוב אחרי כל ההתעסקות. בידוד גרוע וקצת רעידות והסמוראי הופך למדורה.... :twisted: :twisted:

בהצלחה ואם יש לך עוד שאלות....

איתי

(די מצחיק שאיתי כותב לאיתי) :-P :-P :-P

Itai55
31-10-07, 19:21
איתי,

שים לב - הטריק כאן הוא שאתה צריך לחבר לזמזם מתח מהאורות. ברגל השנייה אתה מחבר לזמזם צרכן אחר - פשוט תבחר לך מקופסת הפיוזים איזה - שמקבל מתח רק אחרי שמסובבים את הסוויטצ' - לדוגמה - המגבים. (ההנחה שצריכה להיות לך בראש היא שאם אין בחוט פלוס ==> יש בו מינוס).

OK
קודם כל תודה לשניכם..
עכשיו
אני לא מומחה גדול לחשמל (או לכל דבר אחר:???: ) ומה שעשיתי הוא כזה
חיברתי לפלוס של האורות. ורק הנחתי את החוט על הפיוז של המגבים.
מה שיצא שהזמזם כל הזמן מזמזם בלי קשר לאם האורות דולקים או לא, אבל השינוי ממקודם הוא שמתי שאניפותח סוויץ' הזמזום נעלם.

מה עשיתי לא נכון?
תודה

itay
31-10-07, 19:32
איתי,

כשאמרתי שאתה צריך לחבר לאורות התכוונתי שאתה צריך להתיישב על חוט שברגע שאתה מדליק את האורות הוא מקבל זרם. שים לב - זה לא חייב להיות האורות הראשיים, לדוגמה - תתחבר לפלוס של המנורה שנמצאת בפאנל "מיזוג האויר" או לתאורת לוח השעונים. שניהם מקבלים זרם ברגע שאתה מעביר את ידית האורות למצב הראשון (המצב השני הוא כשאתה מדליק את האורות הראשיים).

איתי.

Itai55
31-10-07, 19:56
סבבה הבנתי
אני יעשה את זה מחר כי אין לי זי# לזה עכשיו...:wink:
תודה על העזרה
ואגב מה שמצחיק הוא שאנחנו כותבים שני איתייים ושאני ואתה נולדנו בהפרש של 21 יום...
מה שהופך אותך לצעיר לאלללה!ועדין מתקן אותי כאילו אני ילד קטן....
יאללה תודה!

Itai55
01-11-07, 16:16
זהו תם ונשלם עוד חארטה שהייתי ממש נעול לעשות.
איתי המון תודה לך ותאכלס אני ממליץ למי שיש לו חצי שעה פנויה להרכיב גם כזה זמזם כי מעבר לזה שחבל על המצבר ממש באסה להתחיל לבקש כבלים באמצע היום!

-->