PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציריות מחוזקות לדיסקאברי (זהות לדיפנדר??)

רכס חיים
03-11-07, 03:39
כולם מזהירים אותי משבירת הציריות בשטח של הכלים האלה והמקצוענים ממליצים לי בכל לב להחליף למחוזקות.המחירים של המחוזקות נעים בין 4000 ל-5000 ש''ח לזוג.היות וזה ניראה לי מטורף לשלם 1000 שקל לק''ג ברזל לא מורכב במיוחד ,בדקתי את אפשרות הייצור העצמי של הפריטים האלה.אני עושה זאת עם ארז שמלווה את העינין כשותף לפרויקט וכאיש מקצוע יצירתי, בכדי להצליח טכנית.באם אייצר ציריות מחוזקות במחיר של 400 דולר לזוג המוצר יעניין אותכם?? נראה לי שיש אפשרות לעשות זאת במחיר הזה ,באם לא ניצטרך להשקיע עשרות אלפי שקלים בניסויים מאוד מורכבים ורק להבטיח שכל ציריה שתישבר בתוך שנתיים תוחלף בחדשה ללא תשלום.הרעיון מבוסס על שיפורים תוך כדי תנועה כשאתם הבוחנים את התוצאות בשטח.ברור שההומו של יקבל הראשון את המוצר הזה. מסוקרן מתגובתכם.

KOOKE
03-11-07, 08:43
במידה וזהה לדיפנדר מעוניין.

אם אני לא טועה - הסרן הקדמי של הדיפנדר והדיסקברי זהים.

לגבי הסרן האחורי - ששם עיקר המאמצים והעומסים ושם נשברות הציריות - שוב למיטב ידיעתי בדיפנדר הארוך הסרן שונה מהדיסקברי אבל בדיפנדר הקצר אלו אותם סרנים.

שאל את ארז.

שלמה

shachar
03-11-07, 17:00
דיסקברי(א+ק) = 90(א+ק) = 110 (ק)

אתה מדבר גם על ה-HUB שבקצה הציריה?
כדאי ללכת על כאלו שקיימים במקסי.

רכס חיים
03-11-07, 18:32
אני מתכוון לציריות עם הפעמון שמרותך להן.

דרור הראל
03-11-07, 20:37
חיים,אם תייצר ציריות שמתאימות ל110 אני כבר מזמין (לא לשכוח לעשות אחוריות מתאימות ל110,אם אתה מצליח לבצע את החריטה לשיניים אז לעשות צריה ארוכה יותר עבור 110 זו כבר לא בעיה),אני מניח שיהיו למוצר כזה לקוחות רבים.

דרור הראל

נמרוד
03-11-07, 22:48
רכס לא הייתי נכנס להרפתקה הזאת. לא מדובר כאן על "ק"ג" ברזל, וזה לא זיווד - ציריה היא אחד החלקים שאלוהים חילק להם את העבודות הכי חרא. היא עובדת ברכב שטח על גבולות המאמצים, בהתעייפות, מדובר על הנדסה כבדה וניסוי וטעייה. ודווקא מכיוון שאתה כדרכך תיתן אחריות בלתי מוגבלת, אתה הולך להפסיד הרבה מאד כסף, בוודאי כל עוד מדובר על מוצר לשוק המקומי בישראל. וגם אם מדובר כאן על ייצור לכל העולם - זה לא פרויקט שהייתי נכנס אליו, גם קשה, גם שוק רווי מוצרים מתחרים, וגם עולם הולך ונעלם (לנדרובר עם סרנים חיים).

רכס חיים
04-11-07, 06:54
נמרוד - אתה יודע כמה לדעתך יש ערך בעיני ובמיוחד כאשר מדובר בליבו של השטח שלך.הרעיון שלי מבוסס גם על ניצול מכסימלי של המרווחים בסרן בכדי לעבות את החומר במספר מילימטרים ובכך להגדיל משמעותית את שטח החתך. החשש שלי הוא שהציריה מהווה פיוז שבלעדיו יגרם נזק לקורונה או לשאר המכלולים בדיפ'.האם אתה יודע את העומס על ציריה רגילה ואת העומס על ציריה מחוזקת?? אני מתכוון במצב של פיתול? הנושא הזה עלה כשאמרו שמחיר זוג ציריות יכול להגיע ל - 5000 שקל, וזה ממש מזעזע. בחו''ל המחירים הם אמנם חצי אבל גם זה ניראה פנטסטי. תן להשתעשע עם הרעיון ולייצר זוג או שניים. ההומו שלי ישמח אם נכניס לו ציריה חדשה.

נמרוד
04-11-07, 07:56
חיים אין משמעות להגדלת שטח החתך איפה שאפשר, כי מה שקובע את החוזק הוא הנקודה הצרה ביותר - וזו קבועה, זה השיניים שנכנסות לדיפרנציאל ו/או לפלאנג'. כלומר, בלי לשנות את הדיפרנציאל (ובמקרה של דיסקברי גם את הפלאנג'ים בקצה הצירייה) אין משמעות להגדלת העובי. ולכן בעצם הגאומטריה של הצירייה קבועה לגמרי, מה שנשאר לשחק איתו זה חומרים וטיפולים, וזה כבר עולם מסובך ויקר.

הבעייה בסרני לנדרובר עקרונית - הקוטר שלהם קטן - 1.25 אינץ' בלבד בסרן אחורי לעומת 1.31 בדנה 44 או טויוטה 8 אינץ' ומספר דומה בכל סרן אחורי יפאני אחר. אין רכב עם ציריה כל כך דקה ביחס למשקל שעומד עליה. ולכן דווקא לרכב הזה, ייצור ציריה מחוזקת הוא אתגר גדול.

יוני5
04-11-07, 08:17
חיים,

אם אתה כבר מתכוון להיכנס לשינויים בסדר גודל כזה, אז האופציות שעומדות בפניך הן:
1. להישאר עם הציריות כמו שהן, כשישבר - תחליף
2. תקנה סט ציריות מחוזקות, המחיר שערורייתי, נכון, אבל בסופו של דבר זה פתרון מוכח, עובד, ואת המרץ והאנרגיה תשקיע בדברים אחרים. יהיו מספיק, אל תדאג
3. תחליף לסט סרני טויוטה. תקבל על הדרך:
- סרן חזק ואמין
- נעילות
- יחסי העברה 4.56
מאידך תצטרך לעשות התאמות של התושבות של הסלילים והרדיוס
הגה קרוס אובר (גם אם תבחר לעשות את זה מתיבת הגה של היילקס חדש, עדיין אני לא בטוח שמוט ההגה מתאים)
בסרן האחורי תאלץ להסתפק בתופים ולא בדיסקים (לטעמי זה לא נורא)

יוני5

nir.samo
04-11-07, 09:16
פעם היתה כתבה ב-FW על חיזוק ציריות ע"י הכנסתן להקפאה עמוקה.
זה יכול להיות הכוון שלך כי זה רק לקחת ציריה מוכנה ולשפר אותה.

מצאתי את הכתבה (http://www.fourwheeler.com/techarticles/drivetrain/129_0705_cryogenic_gear_treatment/index.html) , המונח נקרא Cryogenics.

ענבר
04-11-07, 10:38
מנסיון של 5 שנים עם דיסקו(אמנם דיזל) בחלקן נעול מאחור לא שברתי אף פעם ציריה,
וגם אם הייתה נשברת הייתי נועל דיפ' מרכזי וממשיך לנסוע ובהזדמנות הראשונה מחליף לציריה חדשה מג'קי או משומשת מאלי שחר.

אם אתה ממש חושש משבירה בשטח תחזיק ציריות משומשות ספייר בארגז ;)

רכס חיים
04-11-07, 17:44
המון הערות שדורשות עיכול.

ארז
04-11-07, 20:37
חיים להיות פולני ולהעלב שאתה מאמין לנמרוד ולא לי על אותם דברים? נו שויין....
סרנים של טויוטה לא הייתי מחליף מכמה סיבות, ההתאמות במידה ועושים אותם בצורה מקצועית יעלו לא מעט כסף.
ב יחס של 4.56 מתאים לצמיגי 35" וכנראה יותר מזה(אני עם 4.1 והרכב עם "עודף" יחס העברה מול המקור).
ג ברקס דראם זה כן נורא
ד הם צרים יותר.

מה שכן הח'ברה בארצות הברית עושים זה הסבה של דיפ' מטויוטה, ויש להם ציריות המתאימות לכך גם קדימה וגם אחורה,לדעתי פה בארץ זה לא יהיה כלכלי אבל אם כבר ,הייתי הולך על זה.
הפיתרון המתאים ביותר לארץ זה החלפת הציריות למקסי דרייב,נכון יקר, אבל חזק מאוד אמין ועם יבוא רציף, בתאוריה יש גם מקנמרה הזולות יותר ,אבל בתחלס לצערי אין אף פעם במלאי.

הסיכוי שהרכב של חיים ישבור גבוה מאוד, צמיגי 265/75/16 עם מנוע בנזין.
אני במקומך הייתי שם יחס של 1:4.1 בסרנים(וכך על הדרך מחזק את הקורונה פניון החלשים),נעילות(וכך מחזק את בית הסטליטים) וציריות אחוריות מחוזקות,נשמע נהדר, רק רצוי שתשב כשתשמע כמה זה יעלה....

רכס חיים
05-11-07, 02:34
אם אתם ממשיכים עם ההפחדות האלה בחושך ,אני מפרק את הסרנים של ה-G מהוואז ושותל אותם בבטטה שלי. אבדוק השבוע את כיווני הסיבוב של הדיפ' הקדמי ואת אפשרות הרכבת דרייבשאפט בין הטרנספר לדיפ' ,ואם הכיוונים נכונים זה פתרון ממש מדהים,במיוחד שהרוחב של הסרנים גדל לעומת הדיסקו מה שישנה לחלוטין את היציבות הרוחבית, שפצי''ם ,והצורה מאחור שהיא קרובה לאיומה ביותר האפשרית.ואז זה יעלה כלום ומפלס הפחדים המצטברים אצלי ירד לרבע.בכל מקרה ,ארז - כשיש לך על הליפט דיסקו לפני פירוק ציריות שבורות - תודיע לי בכדי שאבוא לפרק אותן כאימון בסיסי על הרכב הזה.

-->