PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקו:מעקף לרדיאטור חימום!?,איך להחליף בלי לפרק חצי רכב

landrover
04-11-07, 23:05
אחרי שגמרתי את סיפור הרדיאטור חימום בדיפנדר , עברתי לדיסקו.

הזהירו אותי מראש שלוקח הרבה זמן ומאמץ להחליף רדיאטור חימום בדיסקו, ומסתבר שיש פטנט.

הוראות לפירוק תוך שעתיים :

מתחילים בפירוק המגירה , 4 ברגים מלמטה , ושני קפיצים שמקפלים בשביל להוציא את המגירה מהמקום.

ממשיכים בפירוק כל דיבורית או מתקן אחר שמוחזק באיזור.(אצלי פירקתי את כל העסק , באותה הזדמנות , היה מותקן מבעלים קודמים)

ליד הברגים שמחזיקים את המגירה מפרקים עוד 4 ברגים של הקורה שמחזיקה את התא כפפות/

לפרק כיסוי שחור מתחת תא כפפות - מוחזק ע"י ברגים או אזיקונים ...

לפרק 4 ברגים שמחזיקים קורה , ושני ברגים שמחזיקים את התומך שלה.

התומך מפורק.

ברגע שחלק בחוץ - מבריגים עליו או על הרכב את הברגים שפירקנו וככה לא מאבדים אותם או את סדר ההרכבה.

עוד אום אחד והקורה כבר כמעט בחוץ...

landrover
04-11-07, 23:08
הקורה בידנו - נישאר רק לפרק את נעלי כבל מהמפסק, ולעטוף באיזולירבנד למניעת קצר.

את כל הברגים שפירקנו מהקורה - אפשר להרכיב עליה בחזרה כשהיא בחוץ.

נעבור לפירוק הקונסולה :

בתור התחלה - שני ברגים בתחתית התא

ממשיכים בפירוק כיסוי פלסטיק שחור ו4 ברגים שמחזיקים מתחתיו לוח מפסקי חלונות חשמליים.

מתחת כיסוי של ידית טרנספר מסתתרים עוד שני ברגים שמחזיקים את הקונסולה במקום.

landrover
04-11-07, 23:12
שני דברים מחזיקים עדיין את הקונסולה ,

ידית הנדברקס - יש להוריד כדי לשחרר לחץ ולהוציא את הפין שמחזיק את הכבל במקום.

חיבורים של מצית - לפרק בזהירות מלמטה , להזהר לא לקרוע.

את הקונסולה מרימים כלפי מעלה , כאשר צריך להזהר לא לשבור ... יקר ..
ידית הנדברקס כלפי מעלה - נשק 60 מעלות

ידית הילוכים הילוך ראשון...

הקונסולה יוצאת , ואפשר לפרק את תעלת האוויר - שני ברגים מלמטה , בורג עליון לא לפרק , רק להזיז אותה שמאלה.

שמים שקית ניילון מתחת החיבורים של הרדיאטור לצינורות , כדי שכל המי קירור ישפכו לתוך השקית ולא על הריפוד,

פותחים 3 ברגים שמחברים את הצינורות אל הרדיאטור קירור , ומפרידים את הצינורות מהרדיאטור בעזרת מברג חד.

עכשיו מגיע הפטנט , מושכים בעדינות את הפלסטיק של התא כפפות והרדיאטור יוצא החוצה , בגלל שהקורה שמחזיקה את התא לא מגבילה את התנועה.

landrover
04-11-07, 23:14
יש עוד קטע שצריך לדחוף כלפי מעלה חתיכת ברזל שמחוברת לאחד מהידיות על יחידת החימום עצמה , (מעל הרדיאטור חימום) כדי שיוכל לצאת... קצת מאמצים ו.......

הר הבית בידנו - שעה ו42 דקות על השעון

נישאר עוד רבע שעה לאסוף כלים ולשטוף ידים ...

רוב הטיפים והפטנטים גילה לי בחור טוב ממוסך גבע (חוגי).

בלעדי הפטנטים הייתי כניראה מפרק את כל הדשבורד - ומי יודע איפה זה היה ניגמר ....

כשהרדיאטור ביד אפשר לראות מה מצבו - האם אפשר לשפץ או שעדיף כבר לשים חדש ...

אם הוא כבר זקן כמו אצלי - 12 שנה , רוב הסיכויים שהוא כבר רקוב מבפנים ואין טעם לתקן - עדיף להשקיע בחדש .

בהצלחה !

אמיר.

רכס חיים
05-11-07, 02:43
אמיר - כמה רוצים ממך עבור רדיאטור חדש?? אל תזרוק את הישן.הוא יכול להיות דוגמה לתחליפי. יכול להיות שאמצא לך חדש אצל חברים שלי שמייצרים רדיאטורים או שאביא לך משהו דומה שיש לעשות בו שינוי מינורי ושיעלה חצי מחיר ואולי רבע.האם המיקום שלו מחייב התאמה מדויקת למקורי או שיש מרווחים לשינוי??

landrover
05-11-07, 07:40
תודה על ההצעה חיים אבל כבר הזמנתי ,

המחיר שהצלחתי למצוא 550 שח(מחיר רגיל הוא יותר גבוה משמעותית)

אין מקום למשחקים , הגודל שלו מותאם בדיוק לבית , וגם ככה הוא יוצא על המילימטר ...

אבל אני אשמור את האופציה שהצעת לפעם הבאה :-)

אמיר.

ענבר
05-11-07, 09:43
אמיר, הטיפים והתיעוד שווים זהב!

כל הכבוד, אבל...איפה היית לפני שנתיים שפירקתי את כל הדשבורד ושרפתי יומיים :wink: :roll:

landrover
06-11-07, 09:31
אני מוסיף כאן הזהרה לכולם בעקבות תגובה מבעל מקצוע : אם לא היה ברור קודם , מי שעושה את התהליך שפרטתי , לוקח על עצמו את האחריות , אין במה שפירסמתי המלצה לעשות את זה לבד , אם תישבר לכם הקונסולה (וזו הסכנה העיקרית) אף אחד לא ישלם לכם עליה - והיא עולה הרבה מאוד כסף ....

אחרי שאמרתי את זה - אצלי לא היה שום נזק לפלסטיקים - העסק כבר מורכב מחדש וניראה בדיוק כמו קודם.אין לי מושג מה קורה ברכבים אחרים ...

אני מדגיש - אין בכוונתי לגנוב את הפרנסה של אף אחד כפי שציינתי ואני לא מתכונן לתקן לאנשים אחרים כלום,הזמן החופשי שלי גם ככה לא קיים :) , מי שלא בטוח ולא רוצה להסתכן בפגיעה ברכב - שילך למוסך רגיל או לבעל מקצוע שמוסמך בנושא מיזוג ומערכות חימום . גם בתיקונים פשוטים שמראים כאן בפורום יש סכנה גדולה לנזק אם אתה לא יודע מה אתה עושה.היו אנשים שבעבר עשו את הפרוצדורה הזו לבד ולקח להם יומיים , ולכן פירסמתי את קיצור הדרך שחוסך הרבה זמן.

אם יש ספק הכי קטן - עדיף לפנות לבעל מקצוע .

אמיר.

ירון גל
01-12-07, 18:47
יש משהו שכדאי להוסיף, בכל הפטנט הזה יש טריק (ולפי דעתי הוא הכי חשוב) בגלל השצינורות קשחים, ושמוצאים את הרדיאטור הצידה קשה מאוד להחזיר אותם למקום, לכן ברדיאטור החדש מרתכים חיבור לצינור גמיש וחותכים חלק מהצנרת של הרכב ומחברים במקומה צנרת גמישה.
בהצלחה

landrover
11-01-08, 23:02
המשך :

מכיוון שהחיבורים המקוריים של הרדיאטור אל הצנרת הם בילתי הגיוניים בעליל,

(צינור אלומיניום קשיח שמתחבר אל הרדיאטור עם O-RING ושלות, כאשר אין אפשרות לבצע את החיבור אל הצינור כשהרדיאטור מחוץ לתושבת שלו , או בפנים התושבת.)

חותכים בערך שלושה ס"מ מהצינורות הישנים שהתחברו אל הרדיאטור ,
מדביקים עם דבק אלומניום את החתיכה שקרובה לרדיאטור או מרתכים(דוגמא בתמונות)

חותכים עוד חתיכה מהצינורות אלומניום , ומגשרים עם שני צינורות גומי ו4 בנדים(תמונות)

מחברים קודם בחוץ את הרדיאטור - לבדוק שאין נזילות ורק אחר כך מכניסים את העסק פנימה.

מחברים חזרה את המעקף , מוסיפים מיי קירור , לא לשכוח לנקז אוויר מהמערכת !!! חשוב מאוד !!!!(באאסה לשרוף מנוע סוף סוף שהרדיאטור חימום עובד טוב ... :) )

הללויה ! יש חימום ברכב אמן סלע... חסל סדר פסח כהילכתו!

אמיר.

-->