PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחסי העברה

eliyoval
05-11-07, 22:12
מי יכול לומר לי מה יחסי העברה בגראנד שלי אם מקדימה דנה 30
אחורה דנה 35 סרנים מקוריים מהיצרן.
אני זקוק לתשובה מדויקת בכוונתי להזמין קורונה פיניון לסרן הקדמי הוא מפוצץ לי את האוזניים
שאלה נוספת האם של צירוקי דנה 30 מתאים?

ערן המסוקס
05-11-07, 22:37
האם בדקת אולי רק צריך להחליף מיסבים, ולכוון מחדש את הקורונה והפיניון?

נמרוד
05-11-07, 22:43
צ'רוקי לרוב יחסי העברה 3.54, זה גם היחס בסופה בנזין. גראנד ZJ שיש בארץ לרוב 3.73. לסופה, XJ עד נדמה לי 97 וZJ (צריך לבדוק עד מתי) אותו דיפרנציאל קדמי, דנה 30 רברס קאט.

הכי בטוח בקטעים כאלו - תבדוק מה יש לך. יכול להיות שרשום על הסרן או שנשארה פחית מקורית, ואם לא חפש בפורום ותמצא איך סופרים סיבובי דרישפט מול סיבובי גלגל.

במקרה שלך הייתי פותח בכל מקרה את המכסה כדי לבדוק מה בדיוק קורה שם בפנים, ואז גם תוכל לוודא בעין מה יחסי ההעברה.

eliyoval
06-11-07, 21:14
לדעתי המיסבים שם תקינים בדיקה פשוטה מחזקת את דעתי
והיא כאשר אני נוסע עם הרכב במהירות של 90 קמ"ש ומעביר לנוטרל
השריקה נעלמת אתם מסכימים איתי שאם היתה בעיה במיסבים אז השריקה
היתה קבועה גם בניוטראל.

ערן המסוקס
06-11-07, 23:41
לא מבין מה בדיוק הקשר לכך. המיסבים עובדים בעומס רק כאשר אתה בהילוך מן הסתם. אחרת המיסבים מסתובבים ללא עומס "על ריק" והשריקה תהיה חלשה יותר או תעלם.

חוץ מזה, העובדה שהסרן שורק אומרת שיש בעייה בכוון של הקורונה פיניון, והסיבה הכי הגיונית לדבר כזה היא שחיקה במיסבים שמביאה לחופשים. זה בהנחה שיש לך שם שמן נקי ותקין.
החופש שהמיסבים יוצרים גורם לזויות עבודה לא נכונות בגלג"ש, אשר יוצרות את השריקה.

אפשר לחוש בחופש בפיניון ללא כל פירוק ע"י נענוע של היוק בכניסה לסרן הקדמי, כאשר הרכב בניוטרל. אם קיים חופש כלשהו, המיסב אינו תקין או נפתח האום המחזק.
אבל השאלה העיקרית היא, למה אתה לא פותח את המכסה בסרן ובודק מה קורה שם? זה סתם מכסה פשוט! בפתיחה אפשר להרגיש אם יש חופש במיסבי הקייס.

אברמלה
07-11-07, 09:50
מי יכול לומר לי מה יחסי העברה בגראנד שלי אם מקדימה דנה 30
אחורה דנה 35 סרנים מקוריים מהיצרן.
אני זקוק לתשובה מדויקת בכוונתי להזמין קורונה פיניון לסרן הקדמי הוא מפוצץ לי את האוזניים
שאלה נוספת האם של צירוקי דנה 30 מתאים?
היחס הוא .41.11

grand
07-11-07, 10:16
3.73

השועל
07-11-07, 11:32
אברמלה - אתה טועה ידידי ..

נמרוד פירט את זה די לעניין ונכון.
צירוקי 3.54
גרנד 3.73

4.10 זה לא של היצרן, אם זה ככה אצלך אז כנראה שינו לך ברכב.

הבדיקה הכי פשוטה זה להרים את הרכב ולספור סיבובים של הדרייב שאפט ביחס לסיבוב אחד מלא של הגלגל.
איך בודקים : סמן את הדרייב שאפט בנק' X וכמו כן בגלגל הרכב. סובב את גלגל הרכב לאט וספור את מס' הסיבובים המלאים שהדרייב שאפט עושה ולפי זה תוכל לקבוע מה היחס העברה אצלך ברכב ביחס לסיבוב מלא אחד של הגלגל.

אתה אמור לספור 3.54 סיבובים ביחס לסיבוב אחד מלא של הגלגל.
בהצלחה

חנן-ג'יפולוג
07-11-07, 12:42
דני, אני מציע שתקרא שוב, הפעם ביתר עיון, את התשובה של אבי. הוא לא כתב מספר עם שבר עשרוני, אלא את מספר השיניים ברינג-פיניון, מה שנותן יחס של 3.73.

ערן המסוקס
07-11-07, 12:56
שועלי, הוא אמור לספור 3.73

אברמלה
07-11-07, 15:01
בגרנד 41.11 נותן 3.73. פיניון ארוך.. השריקה שאתה שומע נובעת מהקורונה פיניון. מחלה ידועה . תיפתח את המיכסה ותראה שהשיניים חדות כמו תער. איין לך בררה רק להחליף. או שתשים נסורת דקה עם שמן 140 ותראה השריקה תעלם. בהצלחה. נ.ב שלחתי לך הודעה בפרטי

השועל
07-11-07, 16:11
קראתי.. הפנמתי.. הבנתי.. חשבתי.. ולכן אני אחדד..
מי סופר שיניים בקורונה פיניון? רק אם אני חייב.. לפני כן אני אספור סיבובים של הדרייב שאפט ורק אם אני ממש לא סגור על זה אני אלך על העבודה הקשה והמדוייקת יותר.

ערן - אתה צודק 3.73 זה בגרנד כמו שרשמתי בהודעה לפני כן. (3.54 זאת רק דוגמא, זה יכול להיות גם 3.73 וגם 4.10 כמובן :)..וכו').

נמרוד
07-11-07, 21:34
שועל 41:11 או 3.73:1 זה בדיוק אותו יחס - ככה מדברים זקני הג'יפאים. אבי סופר שיניים ומפרק ג'יפים עוד ממתי שרובנו היינו בשא"ש, וכשמגיע כבוד לזקנים - מגיע :-D

CG5
08-11-07, 10:19
אתה רוצה פטרון לשריקה : אבל בלי לצחוק :-P ותקח את זה ברצינות , אתה צריך לדחוף לתוך הביקאקס (במקום השמן ) תמלה בננה טריה. :| נשמע מוזר , אבל תעשה את זה וזה יעבור.

ערן המסוקס
08-11-07, 10:53
אתה רוצה פטרון לשריקה : אבל בלי לצחוק :-P ותקח את זה ברצינות , אתה צריך לדחוף לתוך הביקאקס (במקום השמן ) תמלה בננה טריה. :| נשמע מוזר , אבל תעשה את זה וזה יעבור.

או שתשים נסורת דקה עם שמן 140 ותראה השריקה תעלם.

כמה קילומטרים הוא יכול לנסוע ככה?

CG5
08-11-07, 11:02
עם בננה הוא יכול לנסוע בלי סוף וזה בדוק

asafk
08-11-07, 11:30
לא הייתי אומר "בלי סוף" אבל שני הפתרונות מחזיקים מעמד זמן לא קצר בנסיעת כביש. מעלימים את הרעש, אבל בסופו של דבר, במיוחד ברכב שמתאמץ ונוסע גם בשטח- שן עלולה להישבר ואז הנזק הסביבתי גדול. כך שהפתרונות להשקטת הרעש הם עד שיגיע חלק חדש והבעיה תתוקן באמת.

אסף.

CG5
08-11-07, 11:41
לא הייתי אומר "בלי סוף" אבל שני הפתרונות מחזיקים מעמד זמן לא קצר בנסיעת כביש. מעלימים את הרעש, אבל בסופו של דבר, במיוחד ברכב שמתאמץ ונוסע גם בשטח- שן עלולה להישבר ואז הנזק הסביבתי גדול. כך שהפתרונות להשקטת הרעש הם עד שיגיע חלק חדש והבעיה תתוקן באמת.

אסף.

ברור הבננה פוטרת בעית רעשים ולא מתקנת חלקים.

eliyoval
08-11-07, 19:57
חברים סוף לוויכוח הסרן הקידמי פורק
ועכשיו לממצאים קורונה 39 שיניים בדיוק פניון 11 שיניים בדיוק
שזה נותן יחס העברה של 3.54
הסרן האחורי לא פורק אך מבדיקה שביצעתי
עולה שכול סיבובב אחד מלא של הגלגל הדריישפט עושה סיבוב אחד ושלוש רבעי הסיבוב
מתנצל לא יודע איך רושמים שברים במחשב
מה יחס העברה בסרן האחורי תשובה דחוף בבקשה?

עמיקם
08-11-07, 20:12
היחס אמור להיות זהה קדימה ואחורה
מספיק לבדוק סרן אחד אם זה על אוטו שנוסע

eliyoval
08-11-07, 20:28
עמיקם שלום
אני חושד שהיחס בין הסרן הקידמי לבין הסרן האחורי אינם זהים
יתכן שהוחלף סרן קדמי מושלם אך לא כאשר אני הייתי הבעלים של הרכב.
הבעלים הקודמים לא משתפים פעולה

מלכי
09-11-07, 21:04
אם היחס ק/א שונה אפשרי רק בתנאי שהטרנספר 249 ישן 95 ומטה כל אופציה אחרת היתה מרסקת משהוא "ברכבת נסיעה" במצב נמוך,ההפרש בין 3.54 ל3.73 מאוד קטן להבחנה גלגל/ דרייב שפט(למקצוענים בלבד). רק ספירת שיניים רוב הסיכוים שמספיקה ספירה בקורונה ללא פרוק כללי.

השועל
11-11-07, 14:01
מלכי..

רק תיקון קטן :
- 95 ומטה היה עם 242 טרנספר [5 מצבים]
- 96-98 בא עם 249 (וויסקוזי) טרנספר [3 מצבים] 4*4 קבוע.

grand
11-11-07, 21:29
[QUOTE=השועל]מלכי..

רק תיקון קטן :
- 95 ומטה היה עם 242 טרנספר [5 מצבים]

דני.
תיקון על התיקון.
בכלל לא.... 249 לאורך כל הדרך, מלבד כמה דגמי לרדו עם מנוע 4 ל' שהגיעו עם 242.
מה שכן עד 95 ה 249 לא היו נועלים דריפנציאל מרכזי ב LOW.

נמרוד
11-11-07, 23:11
תפתח את שני הסרנים ותספור בעין, אתה חייב לדעת בדיוק מה יחסי ההעברה אצלך! יחס שונה בקדמי ובאחורי זה פשע נגד האנושות, ובהחלט סביר להניח שגרם נזק בלתי הפיך לטרנספר ארבע על ארבע קבוע (249). אם היה לך טרנספר רגיל 231 או 242, היית מרגיש מייד בשילוב 4X4 את ההפרש הזה והיית עולה על הבעייה מזמן.

asafk
12-11-07, 12:24
כמובן, אם יש עדיין תווית על המכסה- אפשר לראות מה כתוב עליה.

אסף.

ערן המסוקס
12-11-07, 12:30
התוית תעזור לך לדעת מה היו יחסי ההעברה באוטו החדש, לא מה יש כרגע באוטו.

אגב, מיסבי דיפרנציאל קדמי פורקו ונמצאו לא תקינים.

eliyoval
17-11-07, 08:53
ברצוני להודות בפני פורום זה
לערן המסוקס על עזרתו בשיפוץ הסרן הקידמי אין עוד הרבה שאני מכיר בכול אופן
שהיו מוכנים לעזור במיוחד שנכנסו לשעות הקטנות של הלילה עד לאחד ליפנות בוקר
עם דפיקות ופטיש אוויר למזלנו המשטרה לא היתה בדרך אלינו למרות הרעש האדיר שעשינו
לשכנים באמצע הלילה מה לעשות פשוט מורעלים.
ועכשיו לממצאים.
הקייס פורק ונמצאו מיסבים גמורים חופש גדול בסטיליטים וחופש עצום בקייס
מעל ארבע שעות שיחקנו עם השימסים אחד לפה אחד לשם תאמינו לי עבודת פרך של לפרק ולהרכיב
כמו כן גילינו שבית המיסב בביצה השתפשף דבר אשר גרם לקייס לקבל חופש
על מנת לאפס את בית המיסב ישבנו אני וערן עם פצירה מעל לשעה עד שחזרנו למצב אפס
רק לאחר מכן התחילה עבודת איפוס הקייס עד שהגענו למצב בוא הקייס התיישב ללא כל תנודה
ואז התחילה עבודת איפוס הקורונה פיניון שלמזלנו אופס דיי במהירות.
וזה רק פרק ראשון בפרק השני כלומר בסרן האחורי אנחנו מכניסים ARB ואנו בתחילת העבודה עידכונים בהמשך

-->