PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת מיכל מים על גג הסמוראי(סגור)

איש
08-11-07, 00:02
שלום לכולם.
כמו שחלק מכם מכירים אותי כבר .
אז ככה בניתי גגון לרכב פירוט ותמונות יבואו לאחר סיום הפרוייקט
שכוללים עוד התקנת פנסים ומיכל מים.

אז לשאלתי :
אני מעוניין להתקין מיכל מים מצינור ביוב
כמו שחלקכם עשיתם כבר

המקום שהוחלט הוא על גג הרכב +נישה מיוחדת לכך בגגון שבניתי.

שאלתי היא כזאת?

מה ההשפעה תיהיה על מרכז הכובד( כמובן ידוע שיחמיר השאלה עם בצורה נסבלת)
+האם יש כדאיות לפני שאני מתקין בכלל לבצע את הדבר על הגג
ו האם הדבר יגרום לירידה בזווית השפ"צ של הרכב.

להערכתי מדובר במשקל של בין 6+ קילו דבר המהווה 6 אחוז ממשקל הרכב .

אשמח לקבל תשובה.
או שרשור שמכן לשלאה הזאת מכיוון שלא מצאתי 1 כזה

גלעד

adam12345
08-11-07, 01:22
אני אומנם הפסקתי ללמוד מתמטיקה בכיתה ח'...
אז אני ישמח אם יתקנו אותי אבל האם לפי החישוב שלך זה לא אומר שהרכב שוקל 100 קילו?

Viper
08-11-07, 07:15
איש,
מיכל מים שוקל 6 ק"ג (ע"פ שקילה שלך).
ואני לא נכנס עכשיו לטעויות במתמטיקה...
אבל תחשוב מה קורה כשאתה מטייל לבד (ואז אתה יושב רק בצד הנהג. אני מקווה...) ומה קורה כשעוד מישהי/מישהו מצטרפים אליך ואז נוספים עוד 40-90 ק"ג בצד השני. זה קצת יותר מ-6 ק"ג.
נכון- הם לא יושבים על הגג (מבחינת מרכז כובד) ונכון, הם לא מיטלטלים כמו מים (אלא אם הם באמת שמנמנים...).
אבל לדעתי- אין בעיה לבצע את המהלך. מקסימום- תתקין אותו בצד ימין אם בד"כ אתה מטייל לבד...
אה, כן, עוד משהו- תשתדל שתמיד יהיה מלא לחלוטין במים או ריק לחלוטין או שתבנה בתוך הצינור מחיצות למניעת טלטולים...

חנן-ג'יפולוג
08-11-07, 08:09
אם כל הסיפור הוא 6 ליטר, אז בשביל מה בכלל להתאמץ עם צינור ביוב וכל האילתורים? קנה לך ג'ריקן 10 ליטר עם ברז מוכן ושים בתא המטען, גם פחות התעסקויות, גם מים קרירים יותר בניגוד לתה שיהיה לך על הצינור בגג, וגם הרמת פחות את מרכז הכובד.
אמנם מדובר רק בשישה קילו, אבל אתה כבר שמת גגון ששוקל איזה קילו או שניים, או עשרה... את הגגון, מן הסתם, לא עשית ליופי, אלא להעמסת ציוד, וששת הקילוגרמים האלה, ביחד עם כל שאר המשקל, עלולים להיות הקש ששבר, וגם ככה אתה מדבר על רכב הפיך מדי.

שורה תחתונה: עדיף לשים את המים למטה.

איש
08-11-07, 11:22
סלחו לי על הטעות 0.06 אחוז:D

אבל בעל נישכח !
ככל שהזווית של השפץ גדולה יותר ככה משמעות משקל בקצה מסויים נוטה להיות קריטי.(כמו נדנדה)
לגבי גריקן במטען . ? . אז הכוונה היא כמה שיותר דברים עמידים לשמש ומיים על הגג
וכמה שיותר דברים רגישים (שקשים) במטען.

הבעיה של המים בניגוד לגגון . שהגגון הוא מיקשה 1 לכן אין לו את הניידות שיש שיסחפו הישר לצד הנטוי.
ולכן השאלה מתמקדת דווקא במיכל מים.

עוד שיקול למה כן מיכל בגג . אז כמובן ניצול הכבידה ובכך זליגה של מים חזקה ונוחה
לגבי החום של המים(קרח /בידוד) .

מה לדעתכם בניה שלה מיכל לאורך הגגון? ובכך מניעת דחף צדדי או לפחות מיזעורו?

האם יש למשיהוא עדיין נוסחא לחישוב הדבר??

גלעד.

3Beni aroh
08-11-07, 11:49
עצה שלי..
קח ג'ריקן זרוק בסמוראי מאחורה

אני יודע ואני מסכים.. מי כמוני יודע שסמוראי כמה שיותר מאובר זה יותר פוזה ויותר יפה..
אבל לפעמים ההגיון והמחשבה על זה שיש שם רק מנוע 1.3 קטן וצנוע שגם ככה העמסנו עליו צמיגים וגגונים וטמבונים וחבר שמן לידינו.. לא מקלים עליו..
אז גגון עם צינור מים ששוקל 6 קג'..? אני הייתי מוותר על צעד כזה..

ויפר אמר, שתדאג שהגגון תמיד יהיה מלא במים..
זה כן.. כשאתה בבית.. ממלא אותו.. אבל כשאתה יוצא לטיול של יומיים? מה תמלא אותו מנחל? או מג'ריקנים של חברים? או שאולי תביא איתך עוד ג'ריקנים כדי למלא את הגגון?
לא חושב שזה כדאי..

סיבה אחרונה זה שאנחנו עדיין לא דגים.. ואני חושב שג'ריקן 5-10 ליטר מספיק לבנאדם לטיול של יומיים.. ואפילו שלוש

בהצלחה, ומחכה לתמונות של הגגון, אם או בלי הצינור מים

Juv
08-11-07, 11:56
בשביל 6 ליטר מים כל הבלאגן? 3 בקבוקים?
אני בטוח שאפילו בסמוראי תמצא איפה לתקוע 3 בקבוקי מים (או ג'ריקן מקביל).
אם כבר מיכל מים כזה או אחר אז שיהיה מספיק גדול ע"מ שיאפשר מקלחת ויהיה מאגר חרום (נשפך כל הנוזל מהרדיאטור) .
אתה בכל מקרה לא תרצה לשתות מים שהתבשלו בשמש כל היום.

3Beni aroh
08-11-07, 12:07
בשביל 6 ליטר מים כל הבלאגן? 3 בקבוקים?
אני בטוח שאפילו בסמוראי תמצא איפה לתקוע 3 בקבוקי מים (או ג'ריקן מקביל).
אם כבר מיכל מים כזה או אחר אז שיהיה מספיק גדול ע"מ שיאפשר מקלחת ויהיה מאגר חרום (נשפך כל הנוזל מהרדיאטור) .
אתה בכל מקרה לא תרצה לשתות מים שהתבשלו בשמש כל היום.

תלוי.. אם זה לבישול, מרק וכו'.. זה חוסך עבודה ;)

Viper
08-11-07, 14:46
סלחו לי על הטעות 0.06 אחוז:D

אבל בעל נישכח !
ככל שהזווית של השפץ גדולה יותר ככה משמעות משקל בקצה מסויים נוטה להיות קריטי.(כמו נדנדה)
לגבי גריקן במטען . ? . אז הכוונה היא כמה שיותר דברים עמידים לשמש ומיים על הגג
וכמה שיותר דברים רגישים (שקשים) במטען.

הבעיה של המים בניגוד לגגון . שהגגון הוא מיקשה 1 לכן אין לו את הניידות שיש שיסחפו הישר לצד הנטוי.
ולכן השאלה מתמקדת דווקא במיכל מים.

עוד שיקול למה כן מיכל בגג . אז כמובן ניצול הכבידה ובכך זליגה של מים חזקה ונוחה
לגבי החום של המים(קרח /בידוד) .

מה לדעתכם בניה שלה מיכל לאורך הגגון? ובכך מניעת דחף צדדי או לפחות מיזעורו?

האם יש למשיהוא עדיין נוסחא לחישוב הדבר??

גלעד.

אז ככה, מה שצבוע באדום- בגדול אתה צודק. (אבל נראה לי שמה שחשוב יותר זה גובה מרכז הכובד).
מה שצבוע בכחול- אתה ממש לא מיישם את מה שאמרת בצבע האדום...
ועל מה דברים מדברים?
את הציוד בעל המשקל הרב ביותר- סדר כמה שיותר קרוב לרצפת הרכב. למה? ככה! (תסתכל שוב במה שצבוע באדום) ותעשה לך את זה חוק.
את הציוד הקל יותר- תקשור על הגגון.
לא קונה את הרגישות לשמש- בשביל זה יש יריעות ברזנט או בד אחר.
תחשוב על החיים שלך ולא על השק"ש שידהה קצת מהשמש.
קפיש?
ואני ממש מצטרף לדעתו של חנן. (אלא אם אתה רוצה את המים למקלחת חמימה... ואז 6 ליטר יספיק לך לרחוץ אולי רק את ה***...)
לגבי תדאג למלא את המים כל הזמן או לרוקן לחלוטין- זה ממש בציניות. אז מי שלא הבין את זה מהדברים...

itay
08-11-07, 17:46
היי,

טוב שלא עשיתם מזה הנדסת טילים שלב 4.
גלעד, 6 ליטר מים זה 4 בקבוקים של ליטר וחצי. אני בתחילת כל טיול קונה שמינייה ומסתדר איתה יומיים (אני וזוגתי). רק לעשות מקום, למצוא צינור, לחבר אותו, לפרק אותו בשביל למלות מים וכו'.... וכל זה בשביל 6 ליטר מים ?!?!?!?!?1 - אם היית מדבר על 20 ליטר אני מבין - ואז הכי פשוט לחבר את זה לדלת האחורית - למי שחושב - היא מחזיקה כזה משקל, אני נסעתי ככה שנה כשהג'ריקן בצד הרחוק מהצירים וכל הזמן מלא, אחרי שהגיריקן נפל היא נפתחת ונסגרת כאילו היא אתמול יצאה מהמפעל.

עוד משהו, אתה נוסע רק בשפצי"ם? נגמרו השבילים והעליות? רוב השפצי"ם שאתה תיסע בהם לא יהיו בזוית גבוהה ש"בעיית מרכז הכובד" תתחיל לבוא לידי ביטוי, ואם כן, סע יותר לאט או תמצא דרך אחרת לעבור.

תחשוב על זה,

איתי.

יוש
08-11-07, 18:11
נשמע (נראה) לי יותר מדי דיון לנושא פעוט כזה.

בא לך מיכל? תארגן אחד ושים. באמת אין יותר מדי מה לשקול. לא הרגשתי שום שינוי לאחר הוספת המיכל, חוץ מ 200 לירות שיצאו מהכיס.
מספיק נוח לשטוף ידיים, נוח במיוחד לטיולים בני יומיים ומעלה. מהווה מאגר רזרבי לכל צרה, נוח לשימוש ולא תופס מקום. לא צריך להכניס ולהוציא כל פעם.
שמתי כפי שניתן לראות לרוחב הגג.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=21807

איש
09-11-07, 04:37
שלום לכולם.

לאחר חוות דעת לכאן ולכאן . הגעתי להחלטה שאני חכם כבעל ניסון .
טוב אז אני ינסה להתקין על גג הרכב .

דרך אגב היום נעשתה הקניה ומדובר ב6 צול 120 ס"מ משאר שמדובר ביותר מ6 ליטר*/קילו יחד עם הגגון אני מגיעה כבר ל20.

חוות דעת תינתן במשך ותמונות יתפרסמו בקרוב לאחר מבחן דרך קטן של מיכל חצי מלא ומלא בשפועי צד
תודה לכולם !

חנן-ג'יפולוג
09-11-07, 07:36
מישהו כנראה היה בשירותים בזמן שיעורי המתמטיקה בכיתה ג'. :wink: אולי, אתה, אולי המורה, אולי שניכם.

במיכל שלך יהיו 21.195 ליטר.

איש
09-11-07, 12:02
התוכנית הייתה באמת משהוא יותר קטן .
אבל לאחר התגובות הבנתי ש6 ליטר באמת לא נותן יותר מידי ואפשר לתקוע אותו איפשהוא.

וגם לא היה צינור מתאים במידה שרציתי.

ואני הייתי בשירותים או יותר נכון בים :grin:

בכל אופן זה דיי משנה את התמונה .
של כל החישוב ואני ממש בלבטים אם באמת לתקוע את זה במטען ורק בזמן מקלחת או צורך בזרימה גובה אני ירים אותו להתקן שהעל הגג
האמת שהוא נכנס ממש בדיוק לשם .

GodsFather
09-11-07, 12:56
יש בחור בשם רותם שעשה מה שאתה מתאר - חיבר את הצינור לדלת.

חוצמזה, מה לגבי להעמיד אותו על הדלת האחורית (מבחוץ כמובן) ?

itay
09-11-07, 14:05
יש בחור בשם רותם שעשה מה שאתה מתאר - חיבר את הצינור לדלת.

אמיר,

רותם לא חיבר את זה לדלת. זה יושב אצלו על רצפת הרכב והגישה היא דרך הדלת האחורית או מלמעלה (לפעמים הוא מסתובב ללא מושב אחורי...)

איתי.

GodsFather
09-11-07, 14:25
נו שוין , אז שיחבר לדלת, את העקרון אני חושב שהבחור הבין - אם כי לדעתי לחבר מבפנים יהיה פחות פרקטי מאשר מבחוץ כמו בהצעתי השניה - במאונך במקום במאוזן.

ולגבי ההצעה לשים על הגג, זה לא הפריע לתומר עם הסמוראי האדום , הוא הרכיב את הצינור לאורך הגגון ולא לרוחבו, יש לו שרשור על זה פה.

איש
09-11-07, 19:31
אם אני ישים את הצינור על הדלת אני לא חושב שהיא תעמוד בעומס הזה מה גם שיהיה צורך בלהרים אותה בזמן הסגירה מוהצירים גם ממש נקיים מחלודה (בלשון שגיא נאור)

בכל אופן המתקן כבר על הגג פשוט ננסה וניראה.
כמו שראיתי אנשים כבר שמו בסמוראי נצינור על הגג והם לא התהפכו לפחות לא הצהירו על זה :roll:
בכל אופן אפרסם תמונות מחר של הגגון הנחסף
נו שוין , אז שיחבר לדלת, את העקרון אני חושב שהבחור הבין - אם כי לדעתי לחבר מבפנים יהיה פחות פרקטי מאשר מבחוץ כמו בהצעתי השניה - במאונך במקום במאוזן.

ולגבי ההצעה לשים על הגג, זה לא הפריע לתומר עם הסמוראי האדום , הוא הרכיב את הצינור לאורך הגגון ולא לרוחבו, יש לו שרשור על זה פה.

איש
21-11-07, 01:46
טוב אני מעלה קצת תמונות בלי הרכבה על הרכב בקרוב יהיו גם אם תמונות. מי שרוצה פרטים מוזמן לפנות בנייד 0547482855 בלי ועם מיכל מים

itay
21-11-07, 17:59
אהלן,

איך זה מתחבר לגג? את הברגי פרפר ראיתי (מי עשה את זה כבר?... 8) 8) 8) )

נראה יפה,

תביא תמונות שזה כבר על הרכב.

איתי.

איש
21-11-07, 23:42
בקרוב מאוד אני יעלה תמונות של הגגון על הרכב.

בעיקרון זה יושב על המרזבית של הגג .
שיש פלאח שאליו מחובר הברגים(פלאח תחתון) והם למעשה מרותחים אליו.
והפלאח העליון מחובר לגגון עצמו .

ככה שהברגים עוברים דרך שניהם ויוצרים סוג של מלחציים שנסגרים על המרזבית ללא פגיעה או קידוח ברכב . ויוצרים פירוק והרכבה מאוד מהירים 8 ברגי פרפר לפתיחה וסגירה . סך הכל 5 דקות עבודה

אני לא מכיר משהוא שכבר עשה את זה אבל ההגגון עבר פיילוט נסיעה השטח ללא ציוד והחזיק מצויין!!
מעבק לכך יש גם פורופיפל של 5 סמ מקדימה שנועד לשבת על הגומייה של המכסה מנוע בתחלה רציתי גם שם לקבע בורג פרפר אבל לא היה צורך בסוף..

itay
22-11-07, 00:04
היי

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=23337&highlight=%E2%E2%E5%EF

בכל מקרה, אם תוכל לצלם את החיבור של הגגון עם הרכב, מעניין אותי....

איתי.

-->