PDA

צפייה בגרסה מלאה : יישור קו ושיפצור דיפנדר- סיכום ביניים עלויות

KOOKE
08-11-07, 14:36
כפי שהבטחתי אני מפרט את מה שעלה לי עד עכשיו .

הוצאה שבצידה תאריך - כבר שולמה. הוצאה שאין בצידה תאריך - ידועה ונסגרה ותשולם בקרוב.

ברשימה יש גם דברים שבתיכנון חלקם יבוצעו בקרוב וחלקם בעתיד הרחוק יותר ואולי בכלל לא. מבחינתי חלק וודאי שיבוצע וישולם בקרוב הוא נושא החשמל. כל היתר זו אופציה.

ניתן היה כמובן ל"יישר קו" בהרבה פחות - רק סעיף האיטום ובולמיי וקפיצי האפטר מרקט גזלו כמעט 10,000 ש"ח מהתקציב.

אם רק הייתי מתקין בולמים וקפיצים סטנדרטיים מתעלם מעניין הבידוד והאיטום הפנימי וכו' הייתי מסיים את "יישור הקו" בעלות של כ- 8,000 ש"ח בלבד. אם הייתי עושה זאת בעבודה עצמית אפילו פחות.

המחירים כוללים מע"מ.

נכון להיום 16,600 ש"ח.

תאריך תיאור סכום
22/10/07 רכישה 44,000 ₪
יישור קו מיכאני:
28/10/07 זוג ציריות + פלאנג'ים (כאפות) לסרן אחורי 1,200 ₪
28/10/07 בולמים + קפיצים טאף דוג 5,775 ₪
28/10/07 השלמת פלסטיקים כולל הגה חילופי 500 ₪
08/11/07 החלפת נוזל צינון ללא חיוב
8/11/07 ניקוי רדיאטור + אינטרקולר 346 ₪
08/11/07 פילטרים החלפה, אויר, סולר, שמן וכו' 240 ₪
08/11/07 טיימיניג – חלקים 1,132 ₪
08/11/07 חלקים לשיפוץ דיפ' אחורי (מיסבים וכו') 937 ₪
08/11/07 החלפת שמנים, מנוע, גיר, בלמים וסרנים 346 ₪
08/11/07 עבודה: החלפת קפיצים בולמים, שיפוץ דיפ' אח', בדיקת כל המיכלולים (בלמים וכו'), פירוק והר כסאות, החלפת רצועת טיימיניג, החלפת הפילטרים והנוזלים, 2,000 ₪

קוסמטיקה פנים הרכב:
ציפוי כל הרכב (רצפה, גג, דלתות ומכסה מנוע) ביריעות בידוד ולינולאום
כל הנ"ל + תיקון גג פנים + ציפוי מחדש של כל פנים הרכב בסקיי + ספוג, עלות
העבודה כולל החומרים (למעט יריעות בידוד) 3,000 ₪
06/11/07 יריעות בידוד פלציב, ספוג בעובי 1 ס"מ דביק עם ציפוי נייר אלומיניום בכמות של 15 מ"ר 1,125 ₪

חשמל:
לנקות חיווטי חשמל מיותרים
לוודא תקינות נורות ומפסקים
להוסיף מד סל"ד
להתקין חיישן מד גובה מיים + חיישן דיגיטאלי טמפ' ראש מנוע
להתקין תאורת פנים
להתקין מערכת אודיו + מחשב ניווט + מצלמת רוורס
להתקין מכשיר קשר

יחידת איחסון בתא המטען + מיטה
מיכל מים + משאבה טבולה בתא המיטען

קוסמטיקה ואיבזור חיצוני:
מיתקן לגלגל ספייר
פחחות וצבע

צמיגים:

מוני אורבך
08-11-07, 14:41
אבל לא ענית לשאלה החשובה ביותר !!!

האם הבידוד עזר באופן משמעותי להקטנת הרעשים ?!
במידה וכן דורות של דפנדריסטים יודו לך...

KOOKE
08-11-07, 14:51
מוני

אם תשים לב אין תאריך בצד עלות העבודה של ריפוד ואיטום פנים הרכב יש רק מחיר.

המשמעות - טרם בוצעה עבודת האיטום וחידוש פנים הרכב. כרגע הסתיים יישור הקו המיכאני, רכשתי כבר את יריעות הפלציב וסגרתי מחיר עם רפד רכב לביצוע כל מה שתיארתי - העבודה בפועל טרם נעשתה ותבוצע כנראה בשבוע הבא.

אדווח ואענה על השאלה המטרידה ואנסה גם לצלם את התוצאה.

שלמה

shachar
08-11-07, 17:07
איזה הגה חלופי התקנת?

זה של גקי מרחיק את ההגה מידיות האור והאיתות ולכן לטעמי לא היתאים.

KOOKE
08-11-07, 17:13
שחר

הגה סטנדרטי מפירוק. ההגה שהיה בדיפנדר שרכשתי ממש החל להתפורר והורגש החומר הספוגי שמתחת לחלק החצוני החלק.

ההגה מפירוק במצב כמעט חדש ובוודאי במצב הרבה יותר טוב מההגה שהיה קודם לכן.

שלמה

yoni 110
08-11-07, 18:20
שלמה, מה בדיוק אתה מצפה בסקאי?
מי בדיוק הרפד עושה?
מי זה הרפד?
אצל מי רכשת חלקים קוסמטים?

KOOKE
08-11-07, 19:01
ציפוי בסקיי שחור -

חלק עליון של הדשבורד

כל מסגרות הפלסטיק האפורות מסביב לחלונות ובכל החלק האחורי לרבות הקורות האחוריות (הן היו שבורות וחלקים מהן היו חסרים) קניתי משומשות והן יצופו כאמור.

הקונסולה המרכזית.

חוץ מהציפוי בסקיי בתיכנון -

הנחת יריעות בידוד של פלציב על כל רצפת הרכב כולל הכנפיים בתא המיטען + דלתות + חלקו הפנימי של מיכסה המנוע.
בנוסף בחלק האחורי של הרכב (מקו הארגז של המושבים הקדמיים ועד דלת תא המיטען) מעל יריעות האיטום ייפרס לינולאום תעשייתי (דוגמת עיגולים) שחור. בחלק הקדמי מעל יריעות האיטום יוחזרו השטיחים וכיסוי תעלת הגיר המקוריים שיש ברכב.

הגג - תודבק עליו שיכבה של יריעות פלציב עליהן יונחו הקרטונים של הגג לאחר שהציפוי (כיום מרוט ונופל) יוחלף בחדש.

הרפד המיועד הוא עמוס מרח' פוריה ביפו (מקביל לרח' סלמה מאחורי תיאטרון נוגה) זכה לפירסום ושבחים בג'יפטריפ בתיקוני הגגות הנופלים בדיסקברי במחיר הוגן וברמת ביצוע טובה מאד (אני הכרתי אותו עוד משנת 90 ...)

מקווה שהתיכנון יזכה לביצוע מוצלח והתוצאה מבחינה אסטתית ומבחינה אקוסטית תצדיק את ההשקעה.

את חלקי הפלסטיק השבורים + ההגה קניתי מיעקוב לשעבר במושב בני עטרות וכיום בהוד השרון.

שלמה

yoni 110
09-11-07, 18:44
הדשבורד מתוכנן בסיגנון של זה? (כמובן בלי העיצוב המחודש ללוח השעונים)

KOOKE
09-11-07, 22:28
הלוואי - אבל נראה לי שדשבורד כזה יעלה כמו כל הדיפנדר שרכשתי מה גם שאיני מאמין שיש בארץ בעלי מיקצוע שיכולים להגיע לכזו רמת ביצוע.

שלמה

רכס חיים
09-11-07, 23:58
שלמה, אל תבנה על הפלציב כמבודד אקוסטי עקב מסה נמוכה. הוא טוב לשני דברים = בידוד טרמי ושיפור המובנות הפנימית על-ידי מניעת הידהוד.עמידותו האנרגטית קרובה לאפס.

KOOKE
10-11-07, 09:06
חיים

אכן יריעות הפציב קלות יחסית. לא כך כך מבין מדוע מסה נמוכה אינה מבודדדת אקוסטית. ???

כל חומרי הבידוד האקוסטיים שאני מכיר לשימוש ביתי ואפילו באולפנים הם בעלי מסה נמוכה.

אומנם ליריעות בידוד כמו "דיינמאט" וכו' בעלות מסה גדולה יחסית יש יתרון בתור מבודדדים אקוסטיים ברכבים - הן מונעות ויברציות של חלקי הפח אליהן הן מודבקות. אבל, מבחינת בידוד אקוסטי "נטו" להערכתי תכונות שני סוגי היריעות די זהות.

יריעות דיינמאט יקרות בטירוף לשם השוואה - במחירי הארץ 1 מ"ר יריעת דיינמאט כ- 300 ש"ח לעומת 1 מ"ר יריעת פלציב 75 ש"ח כולל מע"מ

ייתכן ובמקומות הרגישים ברכב - קיר האש, תעלת הגיר והדלתות איישם גם יריעות דיינמאט ועליהן תודבק יריעת הפלציב.

שלמה

OFF-RoaD
10-11-07, 09:24
זה קטע של גלים, אנרגיות ומה לא. ההסבר די ארוך (ההוא שאני מכיר. אולי יש יותר פשוטים. אני חושב שחיים דיבר על זה פה איפשהו), אבל יריעה מבודדת אקוסטית טובה יותר היא כזו בעלת מסה גדולה יותר.

ד ו ר ו ן
10-11-07, 11:20
יריעות דיינמאט יקרות בטירוף לשם השוואה - במחירי הארץ 1 מ"ר יריעת דיינמאט כ- 300 ש"ח לעומת 1 מ"ר יריעת פלציב 75 ש"ח כולל מע"מ
שלמה
מה לגבי יעילות יריעות ביטומניות נדבקות (מסה גבוהה יותר) עם יריעת אלומיניום ובועות אויר?
יש יריעות כאלו בגודל 1מ"ר? בחנויות להדבקה לאיטום משטחים.

על מנת לשפר את הרעש והבידוד בזמנו לניבה השתמשתי ביריעות אלומיניום עם הבועות אויר לבידוד אזור הגיר ותיבת ההעברה, המטרה היתה להפחית חום ורעש שהיו מאד דומיננטיים מהאזור הזה,היריעות הוכנסו בין החיפוי פלסטיק החיצוני ובין הבידוד המקורי.
זה עבד לא רע בכלל ובשילוב חומר בידוד בחלק גדול מקיר האש הניבה הנ"ל היתה השקטה ביותר שנסעתי בה.

asafk
10-11-07, 17:49
אני מבקש להמשיך את הדיון הטכני המעניין בחומרי איטום בדיון שנפתח לצורך זה.

אסף.

-->