PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בדחיפות (חוות דעת על סמוראי משומש)

yoav
22-02-04, 03:54
אנחנו זוג צעיר בענייני השטח- אבל מאוד מאוד רוצים כבר לעבור מאופנינו המיוזעות בשבילי הנגב אל הרכב הממונע- חיפשנו וחיפשנו ומצאנו ממש ליד הבית סמוראי 1996, יד 4 (פרטיות), שנסע בחייו 140000 ק"מ (כך לפחות מצהיר המוכר מאחר שמד הק"מ הוא 5 ספרתי בלבד), דגם סגור, מוגבה מעט עם צמיגים רחבים (ברשיון), מזגן פעיל וללא תאונות. מקריאתנו פה הבנו שאין מה לגשת לבדיקה במכון רגיל- אז לאן ? אנחנו גרים ליד ב"ש ולא נוכל לטרטר את המוכר רחוק מדי. הוא מבקש מחירון ( 41,000)- סביר? בענייני תקלות הוא מספר כי היתה בעיה בשילוב 4ס4 שנפתרה במוסך לפני מספר חודשים- לא הבנו בדיוק במה מדובר- חשוד?! להזהר?! האם להשקיע מעט יותר בדגם חדש יותר עם פחות ידיים ופחות ק"מ? יש לציין כי המוכר איש מבוגר ממקום עבודתי (!) ולכן הסיכוי שמסתיר מעמנו משהו הוא די קלוש- ובכל זאת- האם בעיה בעבר בשילוב 4X4 חשודה לנזק עתידי המחכה מעבר לפינה? אם יש מישהו באיזור ב"ש שמתמצא בענייני סמוראי ומוכן לבוא לראות את הרכב ולחוות דיעה- נהיה מוכנים אפילו לשלם!
יאללה- תגובות ומהר בבקשה- שלושתנו (אני, אישתי והכלב) מחכים בקוצר רוח למוצא פיכם- וכן אפשר גם בטלפון- 067-366059 (בלי סוטים , סוחרים ושאר מרעין )
המון תודה מראש

רוית ויואב

עירא
22-02-04, 04:03
יואב שלום.
כמו שאתה רוצה לקבל תשובה עניינית וממצה, כך אתה גם צריך להתנסח.
אין צורך לפתוח יותר מדיון אחד באותו נושא, ע"ע: http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2958 דיון בעל תוכן זהה שאתה התחלת לפני יומיים.
כמו כן אם הנושא של ההודעה הוא משהו בסגנון עזרה בדחיפות HELP כמו שכתבת, אני והצופה ההגיוני נסיק שאם לא תקבל תשובה בשעה הקרובה כנראה שאסון גדול ייתרחש, אך מכיוון שלא זה המצב בהודעתך מפני שבמקרה הגרוע ביותר לא תוכל לקנות רכב, אין צורך להנפיץ נושאים ולתת להם רמת דחיפות עליונה כשהם ממש לא כאלו.
לגבי שאלתך, כמו התשובות שכבר כיבלת, לך על סופה (לדעתי כמובן...)
עירא.

yossivarman
22-02-04, 10:47
אני חושב שראיתי אותו כמה פעמים - במשך זמן מגורי בבאר שבע
אני גם קניתי סמוראי כזה שגרתי בבאר שבע
המלצה ללכת למכון שלפחות יבדקו את המנוע
וגם ללכת למוסך של אמנון ליד ביג
שיעשה איזה סיבוב ויגיד האם כדאי

yossivarman
22-02-04, 10:49
האם הוא לבן עם פס לאורך כל האוטו??????????

נמרוד
22-02-04, 10:54
יואב, עצה חינם:

רכב לא קונים בדחיפות. תרגעו, הנגב יהיה שם גם עוד חודש וחודשיים ושלושה. במיוחד בתור ג'יפאים חדשים - הדרך הכי טובה להעריך רכב משומש היא בהשוואה לאחרים - זה אומר שאתם צריכים להמשיך ולראות עוד שלושה, ארבע, חמישה מועמדים לפחות. רצוי יותר.

אני קניתי בזמן האחרון פ'זו ישנה לאשתי - ראיתי 8 מכוניות, ואז כשראיתי את המיועדת ידעתי שזו-זו. לפני כמה חודשים עזרתי לחבר לקנות סמוראי/ויטארה (בסוף ויטארה) - ראינו כמעט 10 מכוניות במשך כמה חודשים טובים, עד שמצאנו את הכלה. סבלנות.

yoav
22-02-04, 11:07
עירא- צודק גם צודק! להבא ניטיב דרכנו- וכמובן המון תודה על התגובות שמסייעות לנו ברכישת הג'יפ הראשון שלנו

רק לגבי הספר- נשמח להצלצה בין צ'ילטון להיינס (צחירים זהים כמעט באמאזון)

שוב תודה לכולם

רוית ויואב :roll:

t_uri
22-02-04, 11:25
אני ממליץ לך לקנות את שניהם. הספרים האלה תמיד משלימים אחד את השני, אז תחסוך במשלוח ותזמין ביחד.

אורי טל.

yoav
22-02-04, 19:14
מצאנו שני סמוראים לקנייה-הראשון: 96, 140000 ק"מ, יד 4, שמור ומתוחזק היטב, צמיגים רחבים ברשיון ומוגבה, ללא מיגונים, מחיר מחירון. השני- 98, יד 2, 78000 ק"מ, מגן גחון, שמור ומטופל היטב- דורש מעל מחירון- הפרש בין השניים כ 12000 ש"ח- האם לרכוש את זה שנסע פחות מתוך מחשבה שבעוד 60 אלף ק"מ- החד יהיה רק ב140 והשני כבר ישוק למאתיים אלף? או שמא אין לזה ממש משמעות ואם ה 96 במצב טוב פשוט לחוס על הכסף ובהפרש הזה לשפר אח"כ את הג'יפ? האם 200000 ק"מ בסמוראי שיהיה לי "יוציא אותו מהשוק"?
לעזרתכם אודה.

six 4 life
22-02-04, 19:45
יואב היקר.

מהנתונים שנתת,
הסמוראי היותר חדש עדיף מהרבה בחינות

אם זה מבחינת מודל (חשוב כשתרצה למכור)
אם זה מבחינת בעלים-יד- (חשוב כשתרצה למכור)
אם זה מבחינת קילומטרז' (חשוב בשבילך)

כלל פשוט ונכון הוא, שתמיד עדיף יותר חדש

ציינת גם, ששניהם מתוחזקים ברמה גבוהה.
שזה מצויין , וחוסך לך הרבה חיפושים ובדיקות.

השאלה היא האם זה שווה לך את ההבדל של ה 12,000 ש"ח.
שיקול שלך עם עצמך.

עצתי היא- אם באפשרותך לקנות מודל יותר מתקדם, לך על החדש יותר.
לאו דווקא אותו אחד שדיברת עליו, הייתי ממליץ לך לחפש עוד כמה סמוראים באותו מודל. לך תדע, אולי תפול על מציאה.
סמוראי זה רכב עם שוק בריא.

ובעצמך אמרת, הוא מבקש מעל מחירון.אני לא יודע אם זה מצדיק- אבל אם כבר- חפש לך עוד סמוראים באותו מודל. אל תמהר. למרות שאתה "חרמן" על ג'יפ.

בהצלחה!!!!!

-ארז 8) -

yoav
22-02-04, 20:17
ארז תודה על התגובה- לעצותיך יהיה משקל רב בהחלטה....

אלון_ק
22-02-04, 21:38
לגבי הדגם, אני חושב שהייתי הולך על ה98. יותר חדש יותר טוב, כפי שאמרו, וגם עדיפות של קפיצי סליל ע"פ קפיצי עלים ב96 (אלא אם גם הוא על סלילים). שיפורים? סט צמיגים טוב, ומשם אלוהים גדול, תחליטו מה צריך כשאתם תדעו מה אתם רוצים.
מתוך סקרנות, אודה לך אם תפרסם את מידת הצמיגים המדוייקת.

200K ק"מ לא יוציאו לך את הסמוראי מהשוק, בתנאי שתשמור עליו במידה סבירה ומעלה. שלי K256 כרגע, ועם קצת רצון יהיו לו עוד 100K מאושרים על הכביש - לפני שאני אצטרך לטפל לו במנוע (טפו טפו, בינתיים בלי טיפולים במנוע ונוסע לא רע).
לדעתי, נדירים הסמוראים משנת 91 ומטה שעוד אין עליהם 200K לפחות - ותראה כמה כאלו אתה רואה על הכביש.

ספרים: אורי צודק, כמובן, עדיף שניהם. אבל אם זה או זה או זה, אז היינס. לי יש את שניהם, ולדעתי היינס הרבה יותר ידידותי למשתמש (אנגלית שפת האם שלי, כך שלא זו הבעיה עם צ'ילטון).

yoav
22-02-04, 23:14
:oops: אווו- אף אחד לא בעד ה 96?! 12K שקלים חדשים הם בכל זאת הוצאה ניכרת.....באמת שווה להשקיע במודל 98?! יש משהו שכולם חוששים לספר לנו על מודל 96 ורק רומזים לנו בעדינות לוותר?

:mrgreen:

t_uri
22-02-04, 23:40
לא מסתירים כלום. כל מה שיודעים שמים על השולחן.
אף אחד לא רוצה ולא נכנס לך לכיס. את השיקול הכלכלי רק אתה תעשה. ככה זה, תמיד תקבל המלצות ובסוף תתאים את הרכישה לתקציב.

בהצלחה.

אורי טל.

yoav
24-02-04, 11:04
תודות רבות לכולכם, על הסבלנות, העצות , וההדרכה בחבלי הקליטה באתר זה- רכשנו סמוראי 96, ומעכשיו לא נציק יותר בשאלות על מה לקנות (לכל המתגעגעים בפוטנציה- אל דאגה - נציק בשאלות אחרות...)

וכמו שכבר ננזפנו בעבר- הודעות קצרות וקולעות בלבד אז.....

יאללה ביי!

רוית , יואב, ושמחה הכלבה

סוזי המשתוללת
24-02-04, 11:04
מו שאמר לך נקסוס
הקילומטרז הגבוה לא מטריד אותי וכך גם לא השנתון של האוטו
אם ב96 יש קפיץ ספירלי ואני יוצא מנקודת מוצא ששני הרכבים זהים פחות או יותר מבחינת תחזוקה ובלאי קח את הזול יותר והשקע כסף ביישור קו - כך תדע בודאות שהרכב תקין ללא קשר לשנתון שלו
המנוע שלי עשה 320000 ורק עכשיו נזקק לאוברול (3000 ש"ח בעבודה עצמית ובהנחה שכל המסביב במצב סביר)
הטרנספר לא מדאיג - יש תושבת גומי שנשחקת וגורמת לקשיים בשילוב 40 ש"ח בחברה ו20 דקות מתחת לאוטו
מצד שני בדוק שבנסיעה מהירה (80 ומעלה ) אין יללה בתדר גבוה מהטרנספר - מייסבי סיכות וציר
שניהם הזרקת דלק כך שמספיק שתוציא פלאגים ותוכל לדעת הרבה על מצב המנוע (בהנחה שלא החליפו ממש לפני הבדיקה)ותקינות מערכת ההזרקה
נסיעה בירידה עם בלימה בעזרת ההילוכים יגרמו לעשן כחול/ אפור (אכילת שמן) שמעיד על בעייה בגומיות שסתומים וברמה חמורה יותר על בעייה במוביל השסתומים
שכב מתחת לאוטו וסתכל על גלי ההינע ,על הגומיות שלהם , נדנד את מפרק ההחלקה (המכוסה בגומי)שלא יהיה חופשי כנ"ל לגבי צלבים
ניתן לנתק תוך כדי עבודה את כבלי ההצתה מהפלאגים (כל פעם אחד אחר)ולראות את נפילת הסל"ד - השאיפה שתהיה נפילה משמעותית אבל אחידה בין כל הצילינדרים לפני ביצוע בדיקה כזו (בדיקת קומפרסיה פרימיטיבית)חשוב לודא שהטכניקה הנ"ל לא גורמת לבעיות למחשב הרכב
תקתוקים בסיבוב מהסרן האחורי (קליק קליק )דווקא לא מעידים על בעייה אלא על המצאות נעילת דיפרנציאל - שזה טוב
תוך כדי נסיעה בהילוכים שני/שלישי הרפה בפתאומיות מהדוושה ומיד האץ מחדש - מכות מיכניות חזקות יעידו על חופשים מוגזמים בשרשרת ההינע (גיר טרנספר סרנים )

בסך הכל תרגיש את האוטו - סמוראי הוא יפני וככזה בעל רמת בנייה גבוהה כך שרעשים חופשים מוגזמים וקרקושים שונים יעידו על עבודה קשה (כמו אצלי :P )
את כל זה אתה יכול לעשות לבד לפני מכון הבדיקה ולדעת האם בכלל כדאי לגשת למכון

לגבי מחיר ככלל סמוראים נמכרים במחירון ומעלה - ללא קשר למצב שוק הרכב אלא יותר כתלות במצבו הספציפי של הרכב ורמת השיפור שלו

-->