PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציוץ ציפורים מגלגלים קדמיים

ברששת
19-11-07, 22:24
ביומיים האחרונים התחלתי לשמוע רעשים כמו ציוץ מאזור הגלגלים הקדמיים. הדבר קורה רק בתחילת הנסיעה ובמהירות נמוכה. עד כמה שידוע לי הציפורים הנודדות כבר עזבו. אז מה זה יכול להיות?

GodsFather
19-11-07, 22:36
חול ? לכלוך אחר ?

הורדת גלגל ובדקת שהכל נקי ?

יש על זה לא מעט שרשורים... חפש קצת טיפים

itay
19-11-07, 22:37
ברששת,

קודם כל אני מניח שאתה מדבר על נסיעה ב 2*4. אם כך המצב, הרעש יכול להגיע ממיסבי הגלגל או ממיסבי הקינג פין אם התופעה קוראת בסיבוב. איך אתה יודע שזה קורה רק במהירויות נמוכות?? אולי זה קורה במהירויות גבוהות ואתה לא שומע את זה בגלל שאר רעשי הסביבה/הרכב?
תנסה לסוע צמוד לגדר הפרדה בדרך מהירה (בנתיב השמאלי) ותראה אם אתה שומע רעשים (דרך מעולה למצוא רעשים ושאר קולות - הקול פוגע בגדר ומיד מגיע לאוזן...)
תרים את הגלגלים באויר ובדוק אם יש חופש, בשעות 3 +9 ו 6+ 12. לפי התוצאות נדע יותר....

בהצלחה,

איתי.

ברששת
20-11-07, 08:41
ברששת,

קודם כל אני מניח שאתה מדבר על נסיעה ב 2*4. אם כך המצב, הרעש יכול להגיע ממיסבי הגלגל או ממיסבי הקינג פין אם התופעה קוראת בסיבוב. איך אתה יודע שזה קורה רק במהירויות נמוכות?? אולי זה קורה במהירויות גבוהות ואתה לא שומע את זה בגלל שאר רעשי הסביבה/הרכב?
תנסה לסוע צמוד לגדר הפרדה בדרך מהירה (בנתיב השמאלי) ותראה אם אתה שומע רעשים (דרך מעולה למצוא רעשים ושאר קולות - הקול פוגע בגדר ומיד מגיע לאוזן...)
תרים את הגלגלים באויר ובדוק אם יש חופש, בשעות 3 +9 ו 6+ 12. לפי התוצאות נדע יותר....

בהצלחה,

איתי.

איתי. אני מדבר כבר ב40 קמ"ש לא שומעים (ונסעתי קרוב לגדר). לגבי חופשים אבדוק.

samorai
20-11-07, 09:55
בוקר טוב ברששת .
ישנם שני סיבות \ האחד שלפי דעתי הלך לך מיסב באחד הגלגלים הקדמים .
או שדרסת גוזל והוא נשאר עדין חי באזור הגלגלים שלך .

איש
20-11-07, 10:59
הייתי ממליץ גם לבדוק אם הציוץ לא בא מהחיכוך של הגומיה של הבולם בחיבור למרכב.
אצלי זה היה / או עדיין ככה לסירוגין.
פיתרון היה לגקז את התושבת של הבולם לייתר דיוק את הפין שאליו נכנס הבולם.

בהצלחה

ori r
20-11-07, 15:05
גם ל ייש ציוץ דומה, ממשיך גם במהירות גבוהה, אך רק בגלגל קידמי ימני
בדקתי חופש - אין
סמוראי 98

Viper
20-11-07, 16:28
חשבתם אולי לבדוק את רפידות הבלמים/קליפר?

חן דן
20-11-07, 17:03
אני מצתרף לדעתו של Viper .
במקרה שלי אחי נהג ברכב במשך כמה שבועות ללא רפידות בלם בגלגל הימני קדמי,
שדיווח לי על רעש ששמע במהירות נמוכה המצב היה מאוחר הוא נסע זמן רב ללא רפידות ואכל את הקליפר. כך שרצוי שתבדוק את ענין זה.
בהצלחה

נחום 1
23-11-07, 03:46
אני חושב שגם לי יש רעש דומה למה שמתואר כציוץ ציפורים מהקידמי ימני ללא רעש אחר, במכשירי תנועה אמרו שזה מהבולם ושצריך להחליפו, נשמע למשהו הגיוני?

איש
23-11-07, 16:37
הייתי ממליץ גם לבדוק אם הציוץ לא בא מהחיכוך של הגומיה של הבולם בחיבור למרכב.
אצלי זה היה / או עדיין ככה לסירוגין.
פיתרון היה לגרז את התושבת של הבולם לייתר דיוק את הפין שאליו נכנס הבולם......
אני חושב שגם לי יש רעש דומה למה שמתואר כציוץ ציפורים מהקידמי ימני ללא רעש אחר, במכשירי תנועה אמרו שזה מהבולם ושצריך להחליפו, נשמע למשהו הגיוני?

גל_כ
07-10-08, 16:16
קרה גם אצלי לאחרונה מכיוון הקדמי ימני.
הציוצים נשמעו כמו מתכת שמתחככת באופן סיבובי ורק במהירות נמוכה (עד 50 קמ"ש)
בדקתי ואין חופש ממשי בגלגלים.
החלטתי להמר על מיסבים, ועל הדרך החלפתי את שניהם.

הציוצים המשיכו אבל בעוצמה נמוכה יותר ולמשך כ-10 ק"מ ואח"כ נעלמו לגמרי (כבר גמעתי איתם כמעט 1000 ק"מ).

מנסיון אני יכול לומר שלהחליף מיסבים זה לא מסובך (בייחוד אם עובדים לפי הספר) אבל חייבים מכבש של מוסכים כדי להוציא את המיסב הישן ולהכניס את החדש. שימוש בפטיש במקרה הזה יכול לפגוע במיסבים ואז לא עשינו כלום.

idanw
07-10-08, 16:25
אני לא יודע על איזה רכב אתה מדבר, אבל בסמוראי ממש לא צריך שום מכבש מוסכים בגלגל הקדמי.
ואם הציוצים המשיכו, אפילו לרגע עם המיסבים החדשים, אז זו כנראה לא הייתה הבעייה, אולי היה לכלוך ברפידות הבלם או משהו אחר..

עידן

yeshahar
07-10-08, 20:23
אני לא יודע על איזה רכב אתה מדבר, אבל בסמוראי ממש לא צריך שום מכבש מוסכים בגלגל הקדמי.
ואם הציוצים המשיכו, אפילו לרגע עם המיסבים החדשים, אז זו כנראה לא הייתה הבעייה, אולי היה לכלוך ברפידות הבלם או משהו אחר..

עידן
אני גם מצטרף לדעתו של viper לפי מה שאני יודע
שברפידות בלם ישנה פחית קטנה אשר אמורה לנגוע בדסקיות הבלם בערך כמילימיטר לפני
שהרפידות נגמרות לגמרי וכך היא מטריעה שצריך להחליף רפידות ולא על נדידת הציפורים

ישי.פ
07-10-08, 20:55

עידן
תלוי איזה שנה הסמוראי! אם אני לא טועה משנת96 המייסב הוא מייסב כפול שמצריך פרס.(מכבש)

Viper
07-10-08, 22:41
אני גם מצטרף לדעתו של viper לפי מה שאני יודע
שברפידות בלם ישנה פחית קטנה אשר אמורה לנגוע בדסקיות הבלם בערך כמילימיטר לפני
שהרפידות נגמרות לגמרי וכך היא מטריעה שצריך להחליף רפידות ולא על נדידת הציפורים

ולעיתים נכנס לכלוך (בוץ, חצץ קטן וכד') בין הקליפר/רפידה לצלחת הבילום.

-->