PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בחימום פנים הרכב בסמוראי

bioss
29-11-07, 09:25
שלום לכולם..

הקיץ נגמר והחורף (כיאלו) התחיל ואני מעוניין לחזור להשתמש במערכת החימום ברכב בשעות הלילה או בימים הגשומים.
בחורף שעבר לא יכלתי לשים על מהירות גבוהה מרוב שזה חימם טוב להזכיר לכם מדובר בסמוראי סגור.
השאלה שלי היא כזאת מה יכול לגרום למערכת החימום ברכב לא לעבוד כמעט למה כמעט כי יוצא קצת חום מתחת למערכת הסטראו שלי כיאלו מפתח הרגליים לא משנה על איזה מצב אני שם אולי בזה אני טועה?
בקיצור זה לא עובד טוב.

תודה מראש לעונים. :-?

yossivarman
29-11-07, 11:53
אתה צריך להגדיר בדיוק מה הבעיה שלך
אני אתאר לך כמה בעיות נפוצות בסמוראי ופיתרונן
"אני מזיז את המנוף של קור - חום (אדום - כחול) ולא קורה כלום"
המנוף הנ"ל פותח וסוגר ברז בקיר האש - בצד המנוע - קרוב גיאוגרפית לתא הכפפות
סביר להניח שאתה צריך לעזור לברז לסגור ולהיפתח

"האויר לא יוצא מהמקומות הנכונים"

בקיצור - רוב הבעית בסמוראים הם שהמנופים לא עובדים טוב עם השנים - צריך לעזור להם
זה עובד ממש כמו בברקסים והילוכים של אופניים
צריך להזיז בקונסולה ולראות מה זז - ואם צריך לעזור לו
מקווה שבהבנת
יוסי

idanw
29-11-07, 11:54
תבודד את הבעיה!
המפוח עובד? עם לא, אז הבעיה היא בחיבורי החשמל שלו או של המתג..
אם כן, תבדוק שהידית של ששולטת בחום ובקור באמת פותחת וסוגרת את הברז כניסת מים חמים לרדיאטור החימום (נמצא בתא המנוע מצד שמאל למעלה צמוד לקיר האש, תזהה את זה לפי 2 צינורות מים מחוברים אליו.)
יכול ליהיות שהידית לא פותחת את הברז במלואו!
ואם כן, אולי יש לך סתימה ברדיאטור הפנימי, או שהיתקפל איזשהו צינור מים בדרך.
בדוק ותחזור עם תשובות!
עידן

Viper
29-11-07, 14:20
את הבדיקות תבצע גם על חימום וגם על קירור. תציף את הממצאים כאן בפורום ואז נוכל לבודד טוב יותר את הבעיה.

bioss
29-11-07, 14:50
תודה בשישי בבוקר אני יבדוק מה שביקשתם תודה!

:shock:

3Beni aroh
29-11-07, 17:15
מצטרף לשאלה..
אצלי הסמוראי פתוח.. אין מזגן.. יש אורר
הקור עודב מצויין ולפעמים ממש מקפיא (חחח סתם אני צוחק)
החום לא עובד בכלל.. הוא עושה רק קור.. יש דרך לסדר את זה? או שגם החורף אני מכניס שמיכת פוח לאוטו?

WildLove
29-11-07, 19:24
אם היית טורח לקרוא קצת למעלה היית רואה את התגובה שהסבירה על הבעיה שלך,
אם הקירור עובד מצויין ולא מורגש הבדל כשמשנים את המצב מחום לקור אז כנראה שהבעיה שלך בברז תקוע\כבל שהתנתק מהברז מים. הברז נמצא צמוד לקיר אש, בכיוון המנוע, ממש ליד המצבר, מול הנוסע לצורך העניין
אתה תראה שם ברז מים שמוציא צינור לרדיאוטור החימום של הרכב (צינור רדיאטור דק מאוד יחסית שמתחבר לתוך קיר האש), הברז הזה בדר"כ נתקע ודורש שימון בהרבה WD-40 ועזרה בפתיחה-סגירה כמה פעמים כדי שהשמן יחדור לכל מקום, או שפשוט הכבל שמשנה את המצבים שלו התנתק מהברז ואז אתה פשוט צריך לחבר אותו
בהצלחה,
אלעד

idanw
29-11-07, 20:05
אם החימום לא עבד לך אף פעם אז יכול מאוד ליהיות שפשוט עקפו את הרדיאטור חימום עקף נזילה...

Viper
29-11-07, 21:27
או, שפשוט אתה לא מכוון נכון את מנוף המצבים.
בסמוראי, ושוב אם היית עורך חיפוש היית מוצא שרשור בעניין, החימום לא יוצא מהפתחים הראשיים אלא אך ורק לרגליים או לשמשה הקדמית (פתחים עליונים) או בשניהם.
שים לב שבמנוף המצבים (היכן שמצויר מאיפה יצא האוויר) יש הבדלה בצבעים, כחול או אדום.
שים במקום שבו יש צבע אדום ואז תבדוק שוב.

3Beni aroh
30-11-07, 01:17
חשבתי שיש הבדל בין הממוזגים למאוררים..
מחר בבוקר העניין יבדק..

-->