PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן טרנספר 249j וסרנים dana44a ו-dana30 מה מומלץ?

ענבר
13-12-07, 11:31
בטיפול הקרוב אני מתכוון להחליף את השמנים בטרנספר והסרנים.

בספר מומלץ לטרנספר: "Mopar Dexron || or ATF Plus"
האם הכוונה ל-ATF+3 של Mopar או Valvoline?

בספר מומלץ לסרנים:

"The multy-purpose, hypoid gear lubricant which conforms to the following specifications should be used.
Mopar Hypoid Gear Lubricant conforms to all of these specifications.

The lubricant should have MIL-L-2105C and API GL 5 quality specifications

Lubricant is a thermally stable SAE 80W-90 gear lubricant.

Lubricant for axles intended for heavy-duty or trailer tow use is SAE 75W-140 SYNTHETIC gear lubricant."

בקיצור, שמן 90 רגיל בתוספת בקבוקון הזהב של friction modifier לאחורי(dana44 limited slip)?
מה לגבי ה- 75W-140 הסינטטי?

איציק - 4X6ZH
13-12-07, 11:48
אתה מדבר על שמן לגיר אוטמטי
או לשמן גיר רגיל
במפרט אתה ממליץ על שניהם ?
ATF ודקסרון זה גיר אוטומטי
**** איציק

נמרוד - מערד
13-12-07, 12:53
ענבר.
לא מיצרים ATF+3 אתה צריך ATF+4 של מופר לגיר, לטרנספר שמן גיר אדום של דקסרון 2או3 מספיק ,או כל חברה אחרת שתבחר.
נמרוד.

ענבר
13-12-07, 13:26
הציטוט מהספר של ATF הוא לגבי הטרנספר,
בגלל שתדירות ההחלפה היא נמוכה, כל 50K ק"מ, והמצמד הויסקוזי עם נטיה להחזיר נשמתו בטרם-עת אני אשקיע ב-ATF+4 של MOPAR, אלא אם מישהו יכול לשלול לחלוטין צורך בנוזל היקר הזה ולהסתפק בדקסרון 3?

מה לגבי הסרנים?
יש סיבה לחפש את SAE 75W-140 SYNTHETIC או שאפשר להסתפק בשמן 90?

איציק - 4X6ZH
13-12-07, 15:34
מפרט השמנים לא לפני
אבל אני לא הייתי ממהר להחליף בין ה 3 ל +4
גם במידה והם ניתנים להחלפה ה +4 אומר מה שהוא !!
בתנאי הארץ 50.000 למערכת שיש מצמד וסקוזי ורכב שנוסע בשטח :evil:
אתה מחפש צרות .
הוראות היצרן ... בדרך כלל ליצרן טוב יש יותר ממפרט אחד . בהתאם לתנאי השימוש
בדוק מה בדיוק אומר מפרט יצרן הרכב
איציק

נמרוד - מערד
13-12-07, 16:57
איציק
לא מיצרים יותר ATF+3 ובחברה אומרים לעבור ל ATF+4 .
נמרוד.

איציק - 4X6ZH
13-12-07, 18:39
אני לא יודע מה מיצרים ( אני לא יצרן שמנים ) .
אני צרכן שמנים . ( יותר מק"ג ליום ) ;)
לאחרונה יש יבוא מסודר מכל הבא ליד .
היבוא כל כך " מסודר " כמו כל דבר במדינה .
כך שאתה יכול למצוא בקלות כל מה שאתה רוצה כולל גם מה שלא קיים ( מזיפים אריזות ומדבקות ).
כדאי להיות מאד זהיר בנושא הזה .במיוחד שמחיר חלק מהמוצרים יקר ביותר . לכן גם הזיוף נפוץ !
איציק

ענבר
13-12-07, 19:15
בתנאי הארץ 50.000 למערכת שיש מצמד וסקוזי ורכב שנוסע בשטח :evil:
אתה מחפש צרות .
הוראות היצרן ... בדרך כלל ליצרן טוב יש יותר ממפרט אחד . בהתאם לתנאי השימוש
בדוק מה בדיוק אומר מפרט יצרן הרכב
אציק,
אתה כרגיל צודק ואומנם יש 2 schedules לטיפולים בספר, בשניהם ההחלפה כל 48K ק"מ
לגבי הסרנים יש שוני ב-scheduales: ברגיל לא מצויין שצריך להחליף שמן ובזה שמתייחס לרכב שעובד קשה יותר - גרירה, שטח, נסיעות קצרות וכו' צריך להחליף כל 20Kק"מ כך שאני מהמחמירים ;)
לגבי הויסקוזי, מסתבר שזהו רכיב אטום עם הנוזל המיוחד בתוכו כך שאין שום השפעה לשמן שממלאים בטרנספר עליו.

מה לגבי 75W-140 הסינטטי לסרנים?

ואנקדוטה קטנה...בספר מצויינים הטיפולים עד ל-200K ק"מ ומה הם חושבים שפה זה אמריקה שאפשר לזרוק את הג'יפ ולקנות אחר ב-1000$!?!? :shock:

Avishay
13-12-07, 21:06
ה- ATF+4 מחליף אחד לאחד את ה- ATF+3 אותו MOPAR לא מייצרים יותר. ה- ATF+4 בנוי להחזיק זמן ארוך יותר בין ההחלפות לעומת ה- ATF+3.

אני אישית משתמש ב- ATF+4 בטרנספר וב- 75W140 סינטטי בסרנים (לא לשכוח תוסף לסרן אחורי אם הוא מסוג LIMITED SLIP). בינתיים החלפתי שמנים פעם אחת מאז שרכשתי את הרכב ובכוונתי להחליף כל 30,000 ק"מ את כל השמנים במכלולי ההנעה - כולל בגיר.

אבישי

נמרוד
14-12-07, 09:51
לטרנספר אתה לא צריך ATF+3 או 4 של מופר, אתה יכול לשים נוזל הידראולי רגיל, כלומר תקן דקסרון 3 שזה מה שהכי נפוץ בשוק בשקט.

הדיון לגבי נחיצות השמן הספציפי של מופר לעומת דקסרון3 רגיל הוא לגבי הגירים האוטומטיים של גראנד צ'רוקי, לא לגבי הטרנספר!

לגבי הסרנים - מה שהעתקת פשוט מאד - משמעותו שמן 80W90 בתקן GL5, שזה שמן גיר ידני רגיל, פשוט ונפוץ בכל חנות חלפים. אין צורך בשמן סינטטי או אחר בסרנים, שימוש הבי דיוטי בהקשר של סרנים זה גרירה של משאות משמעותיים כמקובל באמריקה, אם אתה לא גורר - שמן גיר GL5 רגיל.

קיד
14-12-07, 19:06
הציטוט מהספר של ATF הוא לגבי הטרנספר,
בגלל שתדירות ההחלפה היא נמוכה, כל 50K ק"מ, והמצמד הויסקוזי ..... 90?
זה בדיוק הזמן שתרחיב את ידיעותיך לגבי מצמדים ויקוזיים. יש בהם הרבה טכנולוגיה, אבל אין בהם אפילו טיפה אחת של שמן משותף עם רכיבי הנע אחרים. כלל המצמדים הויזקוזיים מכילים שמנים / ג'לים יעודיים, והמערכות סגורות הרמטית.

מה לגבי הסרנים?
יש סיבה לחפש את SAE 75W-140 SYNTHETIC או שאפשר להסתפק בשמן 90?
במידה ואתה מאוד רוצה. לחברת VOLVO יש בישראל שמן כנ"ל סינטטי. תג מחיר 75 ש"ח לליטר.

קיד.

ענבר
16-12-07, 11:14
זה בדיוק הזמן שתרחיב את ידיעותיך לגבי מצמדים ויקוזיים. יש בהם הרבה טכנולוגיה, אבל אין בהם אפילו טיפה אחת של שמן משותף עם רכיבי הנע אחרים. כלל המצמדים הויזקוזיים מכילים שמנים / ג'לים יעודיים, והמערכות סגורות הרמטית

לגבי הויסקוזי, מסתבר שזהו רכיב אטום עם הנוזל המיוחד בתוכו כך שאין שום השפעה לשמן שממלאים בטרנספר עליו

אבישי,
כנראה שאני לא המשוגע היחיד שמעדיף להחמיר בנושא החלפים והשמנים - אהבתי את הגישה שלך ;-)
איזה שמן 75W-140 סינטטי, איפה רכשת וכמה עולה?

בטרנספר החלטתי למלא ATF+4 מכיוון שמדובר ב-2 ליטר סה"כ אז ההפרש במחיר הוא זניח, בדיפרנציאלים עדיין לא החלטתי, קיד הציע 75W140 ב-75 ש"ח לליטר שזה כבר מוגזם.

eysham
03-09-09, 14:10
מעלה מן האוב....

אני רוצה להחליף שמנים בדיפרנציאלים. יש לי וארילוק quadra drive

הציעו לי 75W-140 סינטטי של מופאר ב- 228 ש"ח (נראה לי שזה אפילו לפני מע"מ) לליטר
נראה לי מוווווווווווווגזאאאאם! זה לקנות 4 ליטר ל-2 הסרנים כלומר 912 ש"ח...

האם כל שמן 75W-140 הוא אותו דבר?
מהן האלטרנטיבות הזולות יותר?

איל

השועל
03-09-09, 18:58
אייל,

בסרנים של לימיטד של גרנד צירוקי. בשום פנים ואופן לא לשים 80-90 אך ורק 75-140 + בקבוקון.

בזמנו חקרתי את הנושא וגם ספגתי עלויות תיקון על טעות מוסכניק חכמולוג ששם לי 80-90 בסרן האחורי. גמר לי על הדסקיות תוך יום נסיעה קצר.

הסוכנות של היבואן בארץ "שידרגה" את חוברת היצרן בגלל העלות הגבוהה של השמנים בגלל שלקוחות לא מוכנים לשלם סכומי עתק על שמנים, ע"י שינוי סוג השמן. (וזה ציטוט מבעל מוסך מורשה)

בסרן קדמי ניתן לשים 80-90 רק בגלל הסיבה שלא קיימים שם דסקיות חיכוך ולכן זה אפשרי ולא מזיק.
היצרן בחו"ל מחמיר ומבקש לשים בשני הסרנים 75-140 + בקבוקון.

מי ששם 80-90 בסרן האחורי שלא יתפלא שהרכב ננעל בסיבובים ושהרכב "תפוס".. אגב, הבקבוקון לא יעזור !!

גם בJK זה אותו הסיפור בספר מופיע 80-90 כאשר היצרן מגדיר 75-140.

grand
03-09-09, 19:32
היי אייל.

75-140 בלבד. + בקבוקון תוסף לפי כמות מדודה ומדויקת שצריך לכל סרן.
זה אם משתמשים בשמן של מופר.

אני לא הייתי מוכן לשלם את המחיר המופקע שהיבואן דורש, חיפוש קל ברשת גילה לי שיש עוד כמה יצרנים שמייצרים את השמן הזה, מה שמגיע לארץ זה רויאל פרפל - ע"י לאור הנדסה ( 300 ש"ח ל 4 ליטר) , וגם יבואן וולוולין מביא את השמן בגלל דרישה ל JK.

אבל.... אין חיים קלים.
השמנים הנ"ל כבר מתוספים! ז"א לא צריך את בקבוקון הקסם היקר, זה טוב אך גם לא טוב, כיוון שאי אפשר לדעת האם אחוז התוסף שהיצרן הוסיף מתאים לדרישות של ג'יפ למערכת הקוואדרה-דרייב.
ישנם כאלה שהשמן המתוסף עבד ללא בעיות, וישנם כאלה שהסרנים חרקו והרעישו, ואז צריך להוסיף את התוסף אבל בצורה מבוקרת עד להעלמות הרעשים, ובשום פנים ואופן לא את כל הבקבוקון, עודף תוסף אמנם ישקיט את הסרנים, אך ידפוק את הנעילות, שמן סמיך מדי יגרום לבעיות ולאי שחרור או נעילה של המערכת.

אייל67
03-09-09, 19:39
דני,

אני לא בטוח שאתה מדייק.
אם קיימת מערכת וארי-לוק, אז היא קיימת בשני הסרנים והוראות יצרן מדברות על 75W140 סינטטי (עם התוסף כמובן). דסקיות חיכוך רק בסרן האחורי שייכות לעידן הלימיטד סליפ ב- ZJ.

למיטב הבנתי ...:roll:

אייל

עריכה: אח.. אני רואה שרמי הקדים אותי.

eysham
03-09-09, 20:46
היי אייל.

75-140 בלבד. + בקבוקון תוסף לפי כמות מדודה ומדויקת שצריך לכל סרן.
זה אם משתמשים בשמן של מופר.

אני לא הייתי מוכן לשלם את המחיר המופקע שהיבואן דורש, חיפוש קל ברשת גילה לי שיש עוד כמה יצרנים שמייצרים את השמן הזה, מה שמגיע לארץ זה רויאל פרפל - ע"י לאור הנדסה ( 300 ש"ח ל 4 ליטר) , וגם יבואן וולוולין מביא את השמן בגלל דרישה ל JK.

אבל.... אין חיים קלים.
השמנים הנ"ל כבר מתוספים! ז"א לא צריך את בקבוקון הקסם היקר, זה טוב אך גם לא טוב, כיוון שאי אפשר לדעת האם אחוז התוסף שהיצרן הוסיף מתאים לדרישות של ג'יפ למערכת הקוואדרה-דרייב.
ישנם כאלה שהשמן המתוסף עבד ללא בעיות, וישנם כאלה שהסרנים חרקו והרעישו, ואז צריך להוסיף את התוסף אבל בצורה מבוקרת עד להעלמות הרעשים, ובשום פנים ואופן לא את כל הבקבוקון, עודף תוסף אמנם ישקיט את הסרנים, אך ידפוק את הנעילות, שמן סמיך מדי יגרום לבעיות ולאי שחרור או נעילה של המערכת.

רמי,
אני מבין ששמת רויאל פרפל.
אתה לא יודע כמה תוסף צריך?

ובכלל, אתה מרוצה מהתוצאה?

איל

grand
03-09-09, 21:15
אייל.
שוכבים לי במחסן 4 ל' רויאל פרפל + 2 בקבוקונים למקרה ש..
ו..וואלה אין לי חשק להחליף ת'שמן.
הסרנים אצלי שקטים, הכל עובד טוב, ועברו כ 38K מההחלפה הקודמת, לא בא לי להרוס את המצב, למרות שמגיע הזמן להחלפה.

eysham
03-09-09, 21:20
אייל.
שוכבים לי במחסן 4 ל' רויאל פרפל + 2 בקבוקונים למקרה ש..
ו..וואלה אין לי חשק להחליף ת'שמן.
הסרנים אצלי שקטים, הכל עובד טוב, ועברו כ 38K מההחלפה הקודמת, לא בא לי להרוס את המצב, למרות שמגיע הזמן להחלפה.

תמיד טוב להיות מוכן....
ההחלפה הקודמת היתה מופאר?

ובכלל, כמה עולים הבקבוקונים המדוברים? זה באמת זהב נוזלי?

איל

grand
03-09-09, 21:24
תמיד טוב להיות מוכן....
ההחלפה הקודמת היתה מופאר?

ובכלל, כמה עולים הבקבוקונים המדוברים? זה באמת זהב נוזלי?

איל

כן, מופאר במוסך מורשה ע"י הבעלים הקודמים.

כ 120 ש"ח לבקבוקון תוסף.

eysham
03-09-09, 21:27
אשכרה זהב....

אם כבר מדברים, שמן גיר רק ATF+4?
או שגם כאן ניתן לחסוך?

ושמן מנוע? למרות שהוא לא יקר... יש יותר זול ממופאר?

איל

grand
04-09-09, 01:49
אשכרה זהב....

אם כבר מדברים, שמן גיר רק ATF+4?
או שגם כאן ניתן לחסוך?

ושמן מנוע? למרות שהוא לא יקר... יש יותר זול ממופאר?

איל

ATF+4 !!!

שמן מנוע מופאר!!??? לא צריך להגזים.:)
אישית אני קונה מאוטו-דיפו שמן 5-40 סינטטי של AGIP או MOBIL מי שבמבצע משניהם באותו יום.

השועל
04-09-09, 13:23
דני,

אני לא בטוח שאתה מדייק.
אם קיימת מערכת וארי-לוק, אז היא קיימת בשני הסרנים והוראות יצרן מדברות על 75W140 סינטטי (עם התוסף כמובן). דסקיות חיכוך רק בסרן האחורי שייכות לעידן הלימיטד סליפ ב- ZJ.

למיטב הבנתי ...:roll:

אייל

עריכה: אח.. אני רואה שרמי הקדים אותי.

אתה צודק אייל,
לא הייתי מספיק ברור.
* ל"וארי לוק" בWJ צריך בשניהם 75-140 + בקבוקון. גם בJK "רוביקון" אותו הסיפור.
** בZJ מכיוון שיש רק באחורי דסקיות החלקה ,אז שם צריך 75-140+בקבוקון ובסרן הקדמי 80-90 .

תודה על החידוד, אני לא הייתי בסדר :)

רוכברודאו
13-06-12, 18:20
מעלה שוב מהאוב - בקשר לשמן סרני וורילוק: 75w-140

אז רמי - מה נסגר בסוף? צריך להוסיף את הבקבוקון לRP או ל וולוליין, שניהם סינטטיים, או לא צריך?

בחול אני קורא דעות מעורבות. מה עושים אצלנו?

וד"א מחיר "מבצע" ל RP כרגע 104 ש"ח לליטר לעומת 135 ש"ח לוולווליין (וצריך 4 כאלה!). מה עדיף אם בכלל? למי שיש דעה כמובן.

אבשלום

grand
13-06-12, 18:57
מעלה שוב מהאוב - בקשר לשמן סרני וורילוק: 75w-140

אז רמי - מה נסגר בסוף? צריך להוסיף את הבקבוקון לRP או ל וולוליין, שניהם סינטטיים, או לא צריך?

בחול אני קורא דעות מעורבות. מה עושים אצלנו?

וד"א מחיר "מבצע" ל RP כרגע 104 ש"ח לליטר לעומת 135 ש"ח לוולווליין (וצריך 4 כאלה!). מה עדיף אם בכלל? למי שיש דעה כמובן.

אבשלום

ברויאל פרפל לא הוספתי תוסף אך הרגשתי קצת גניחות בסיבובים חדים לאחר 30K ק"מ, דבר הגרם לי להחליף שמן, החלפתי לוולוולין, שם הייתי חייב להוסיף תוסף, הרכב מחה ובכה בכל כיכר, תוספת בקבוקון השתיקה את התינוק.
בדיעבד.. נראה לי שהתיסוף המקורי ברויאל יותר מתאים לנו.

נמרוד - מערד
13-06-12, 21:55
רמי
לאחר החלפת סרן אחורי, והחלפת השמן לרויאל פרפל החלו רעשים בכיכרות שמתי את התוסף, חצי בקבוק והרעש נעלם.
התוסף נקנה בחו"ל זול מאוד (יש אפשרות שברויאל פרפל הורידו את מינון התוסף בשמן?)
נמרוד

רוכברודאו
13-06-12, 21:59
מעולה תודה. מחר נזמין RP ומאחר ויש לי כבר את הבקבוקון נראה לי שאוסיף מעט ליתר בטחון.

נמרוד - מערד
14-06-12, 13:05
אבשלום
תוסיף את התוסף רק אם בזמן נסיעה בסיבובים ישמעו רעשי חיכוך, ואז תוסיף שליש וכן הלאה עד שהרעש יעלם.
נמרוד

רוכברודאו
15-06-12, 00:58
נעשה ונשמע תודה.
אבל למה? עודף תוסף יפגע בביצועי הוורילוק?

נמרוד - מערד
15-06-12, 11:21
כן יגרום לוורילוק להחליק, לדיסקיות לא יהיה את החיכוך הרצוי.
נמרוד

-->