PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי מיכלולים יסודי

איש
13-12-07, 22:40
טוב לאחר שנתקעתי בתוך בוץ עם מים במשך כ10 שעות בערך עד שהצליחו לחלץ אותי בעיה קטנה והיא:

לאחר החלפת כל השמנים ברכב יש קצת רעש מכיוון הטרנספר או הגיר לא סגור עדיין.
כמו כן טיפה קשה לשלב להילוך 5
אני משאר שהגיפה נדבקה חזק למיכלולים.

איך אני מנקה גיר וטרנספר ללא פירוק המלצות :
עלידי שמן עם סיכוך נמוך יותר או סולר.
לא ממש מצאתי תשובה והייתי רוצה לקבל חוות דעת של משהוא שכבר ניסה זאת בעבר.

תודה גלעד

WildLove
14-12-07, 03:21
גם לי התחילה בעיה של רעשים שמתגברים עם מהירות הנסיעה ומתחילים בהילוך 2 ומעלה, ככל הנראה מהטרנספר - הטרנספר שופץ לפני 7 חודשים וגם אצלי הבעיה התחילה אחרי החלפת שמנים..התקווה היא שהשמן לא מאיכות טובה מספיק ובגלל זה הרעש - ננסה להחליף ונעדכן...
עצה קטנה, מלקח שלמדתי כאשר ניסיתי להפריד אם הראש מגיע מהטרנספר או מהגיר:
המחשבה הייתה לפרק את הדרישאפט שמחבר בין הגיר לטרנספר, להניע ולהכניס להילוך ולראות מה קורה כאשר הגיר מסתובב - האם הרעש מופיע.. אז פירקתי את הדרישאפט..ירדתי מתחת לרכב, ביקשתי מחבר להניע ולשלב להילוך שלישי כדי לראות אם בזמן פעולה של הגיר הרעש מופיע..
אז נכון, הגיר לא עשה רעש..אבל מה הוא כן עשה?
בזמן שאני מתחת לאוטו מחכה לראות אם הרעש יתחיל או לא, ואם כן מאיפה..החבר שילב את ההילוך ועזב את הקלאץ', ובום - הגיר השפריץ עלי כמות נכבדת של שמן גיר שהריח שלה לא עוזב אותי כבר שבוע.. בדיעבד זו הייתה דרך מפגרת לנסות לבדוק, אבל זה הלקח שאני למדתי :)
גם אני אשמח לשמוע איך לנקות את הטרנספר לפני החלפת שמנים חוזרת
אלעד

מורי
15-12-07, 09:15
אלעד,קטעים איתך.אני קורא ומבין מה הולך לקרות בעוד רגע... :twisted:

אם נגרם נזק למיסבים וחלקים כתוצאה מבוץ,כמובן שניקוי הבוץ לא יועיל להחזיר את המצב לקדמותו.

לגבי ניקוי ג'יפה שחדר למכלולים- מילוי הטרנספר בשמן מנוע דליל (10/40) והרצה של הרכב ללא עומס . אח"כ החלפת השמן בחדש.
יש לחזור ככל שידרש עד ליציאת שמן נקי בעת הריקון.

איש
15-12-07, 09:45
מורי האם זה תקף גם לגבי הגיר עצמו?
אלעד,קטעים איתך.אני קורא ומבין מה הולך לקרות בעוד רגע... :twisted:

אם נגרם נזק למיסבים וחלקים כתוצאה מבוץ,כמובן שניקוי הבוץ לא יועיל להחזיר את המצב לקדמותו.

לגבי ניקוי ג'יפה שחדר למכלולים- מילוי הטרנספר בשמן מנוע דליל (10/40) והרצה של הרכב ללא עומס . אח"כ החלפת השמן בחדש.
יש לחזור ככל שידרש עד ליציאת שמן נקי בעת הריקון.

מורי
15-12-07, 18:15
חיובי.

אני אישית לא אוהב ניקוי בסולר וכדומה,כי הם לא מונעים שחיקה. (כמובן שאנו מתייחסים לחלק שאינו מפורק מהרכב).

itay
15-12-07, 19:57
אהלן מורי,

האם אפשר לומר שלפני ביצוע סיכה לכל הרכב (דיפ', גיר וטרנספר) אפשר למלות
שמן 40-10/סולר ולעשות סיבוב קצר עם הרכב, לרוקן ואז למלות שמן נקי וחדש?

איתי.

מורי
15-12-07, 21:23
לא.
סולר ושמן בצמיגות לא מתאימה עלולים להזיק למכלולים כאשר נוסעים עם הרכב.

הדבר הנכון יותר הוא להריץ את הרכב כאשר הוא ללא עומס (הרצה באוויר) המטרה היא רק שהשמן יחדור אל תוך החלקים ויאסוף איתו את הג'יפה.

לגבי הרצת הרכב באוויר- יש לנקוט בכל אמצעי הזהירות והאבטחה כדי למנוע "תקלות לא רצויות"

-->