PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בהיילקס, צריך עזרה.

פלג_
16-12-07, 00:10
שלום לכולם

יש לי היילקס שנת 99 360,000 ק"מ
סוחבת נהדר (ביחס להיילקס) צריכת דלק טובה מאוד, לא מעשנת כמעט בכלל, ולא שורפת שמן.
היתה לי בעייה שהנורת סליל להט היתה נידלקת לפני התנעה (כמו שצריך) ונכבת.
לאחר ההתנעה המנורה היתה נדלקת שוב רק אם היתי נותן גז, אם לא היתי לוחץ על הגז קצת היא לא היתה נדלקת בכלל.
בדקתי את המתח של הסלילי להט בזמן שהמנוע דולק וכמובן גם המנורה, ולא היה זרם, כלומר הכל תקין.
עברתי על הצינוריות של הווקומים כמו שאמרו לי והכל היה מחובר.
בסוף גיליתי קונקטור של חשמל מתחת ל I.G.R (אם אני לא טועה ככה קוראים לזה)
שאחד החוטים שלו היה קרוע, סידרתי את החוט הקרוע,
ומאז הפסיקה להידלק מנורת הסליל להט.
אבל התחילה בעייה אחרת- הבעייה היא שבהאצה באילוך הראשון והשני המנוע כאילו נחנק, ולא מגיב לגז ולאחר שניה האוטו היה מוציא איזה ענן עשן שחור ורק אז היה מתחיל לסחוב.
ה I.G.R הוחלף לא מזמן בגלל שהיה לו קרע כך שהוא תקין. הבעייה של המנורה היתה עוד לפני ההחלפה.
עשיתי ניסיון והלכתי אחרי הצינורית של הווקום שמחוברת בחלק העליון של ה I.G.R והגעתי
לדברים האילו שמתחברים לשם כמעט כל הצינוריות של הווקום (אני פשוט לא יודע איך קוראים לזה, ומה הם עושים), זה נימצא ליד השקע חיבור למחשב מנוע, אני מצרף תמונה.
בקיצור ברגע שהיתי מוציא את צינור הווקום, באופן מיידי שוב האוטו היה חוזר להיות כמו שצריך
אבל שוב היתה חוזרת הבעייה של מנורת הלהט.

אני כבר לא יודע מה לעשות מה להחליף, אני בטוח שזה לא צריך להיות כמו שזה עכשיו כי יש שם צינורית שאני פשוט השארתי אותה בחוץ.

סליחה שנתתי לכם קצת לקרוא פשוט קשה לתאר את זה בשתי שורות.
אני מצרף תמונות מאזור שבו מתחברת הצינורית, זה הכי עליון בצבע אפור מעל הכחול והכתום.

אני אשמח לקבל כל מידע, רעיונות, עזרה.....
זה פשוט מרגיז אותי שזה ככה.

בתודה פלג

tzagi
16-12-07, 05:10
אני מתאר לעצמי שהתכונת לEGR
Exhaust gas recirculation

החלק החשמלי שסימנת נקרא Vacuum switching valve
אם אחד מהצנורות ממנו מחובר ל EGR
תפקידו לבטל את הEGR במצבים מסויימים כמו מנוע קר וכולו,
משום מה החוטים חתוכים, ואין פיקוד לEGR
סתום את הצינורית וסגור מכסה מנוע או תקן את המערכת.
סע לשלום.

tooshey
16-12-07, 22:25
פלג
לדעתי,אין צורך ממשי במערכת ה EGR ואתה יכול לבטל אותה.(מה שעושים בהיילקס ישן מוסב לטורבו).
פשוט להעיף את הסולונואידים,צינורות הוואקום והצינור המקשר בין היניקה לפליטה.
מאד משפר את הגישה לברגים של הפעמון,בהחלפת סטרטר או קלאץ' למשל.

שקע הדיאגנוסטיקה שציינת מחובר למחשב ה EGR,ואולי גם ל ABS,אבל לא למחשב ניהול מנוע,שאינו קיים במנוע 2LT.

לגבי מצתי הלהט,חפש קצר או חיבור חשמל מאולתר.
למיטב ידיעתי לא אמור להיות קשר בין שתי המערכות.

בברכה,טושי

-->