PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה - נוזל בלמים

jn
29-02-04, 10:22
נאמר לי שלא ניתן לערבב נוזל דוט3 ו דוט4. בכל מקרה חסר לי נוזל בלמים - איך יודעים (אם בכלל )מה יש ברכב כרגע? (אני מניח שהתשובה שקופה - אבל אני אנסה בכל זאת).
ואם לא יודעים - מה עושים ? מרוקנים הכל ושמים חדש?
דרך אגב (אם זה משנה) מדובר בסופה.

opl
29-02-04, 12:18
לפי מה שכתוב כאן:
http://the-land-rover-portal.com/discussion/brake_fluid.htm
מותר לערבב, למרות שהמאמר הזו מכוון ללנדרובר

נמרוד
29-02-04, 12:30
נאמר לי שלא ניתן לערבב נוזל דוט3 ו דוט4. בכל מקרה חסר לי נוזל בלמים - איך יודעים (אם בכלל )מה יש ברכב כרגע? (אני מניח שהתשובה שקופה - אבל אני אנסה בכל זאת).
ואם לא יודעים - מה עושים ? מרוקנים הכל ושמים חדש?
דרך אגב (אם זה משנה) מדובר בסופה.

אי אפשר לדעת מה יש כרגע.

למיטב ידיעתי ( ואני לא בטוח, אנא תקנו אותי אם אני טועה ומטעה) ניתן לערבב נוזלים מסוג dot3 ו dot4. מה שאסור לערבב זה את אחד מאלו עם dot5, שהוא נוזל מסוג שונה לגמרי.

בכל מקרה צריך להחליף נוזל בלמים פעם בשנתיים, ככה שאם אתה לא יודע מתי הוחלף פעם אחרונה זה רעיון לא רע לחדש אותו. השיטה הנוחה ביותר, שגם מונעת את הצורך בניקוז אויר ידני בסוף, היא לפתוח מעט מאד את כל ארבע פטמות הניקוז, לטפטוף קל. לפתוח גם את מכזה מיכל הנוזל. לתת לעסק לזול ככה בעצמו, ולהוסיף נוזל בלמים חדש כאשר המפלס יורד, עד שנוזל חדש ונקי יוצא מהפטמות. הנקודה החשובה היא שאסור שהמפלס יירד עד כדי כך שהחורים בתחתית המיכל יחשפו לאויר! אם זה קורה, אכלת אותה, ועכשיו תצטרך לנקז אויר...

LAREDO
29-02-04, 12:59
מותר לערבב.

asafk
29-02-04, 17:49
אין בעיה לערבב. ההבדלים בין הנוזלים הם בדברים זניחים כמו ספיחת נוזלים וכו'. הנוזל חוץ מזה, אותו נוזל.

אסף.

רכס חיים
29-02-04, 18:45
עכשו גם אני יודע למה אני מערבב 20 שנה.

-->